Hydrożel

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witam !

OK. ...i wszystko jasne. Dzięki za wyjaśnienia.

Pozdrawiam.

KHN.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witam !

Rozmawiałem z ogrodnikiem. Zawodowcem.
Jego zdanie o hydrożelu brzmi :
Dla amatorów jest to produkt dobry. pomoże na działkach nieregularnie podlewanych itd.
Dla zawodowców zbędny. Oni podlewają , nawożą zgodnie z wymaganiami danej rośliny.
Wniosek - zbędna inwestycja.
Ja jestem amatorem, a więc temat aktualny.
Pozdrawiam.

KHN.
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Ja zastosowałem hydrożel pod kaczeńce. I rosną od 2 lat w "suchym miejscu", więc do niektórych zastosowań się nadaje.
Roman
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

mirzan pisze:wysiana na samym hydrożelu,nawet
nie wykiełkuje,od razu pada.
Przypuszczam, że zmnieszyłeś w ten sposób do zera pojemność powietrzną podłoża, to mogło zdecydować o niepowodzeniu :roll:


ros pisze:zastosowałem hydrożel pod kaczeńce. I rosną od 2 lat w "suchym miejscu"
;:333


krzysztofkhn pisze:W/g mojej wiedzy produkt jest przeznaczony do uszlachetniania ziemi (...)
Wiem, jestem ogrodnikiem z wykształecenia, ale pracuję nadal jako leśnik :wink:

Hydrożele zwiększają ogromnie pojemność wodną gleby, zmniejszają ubytki wody związane parowaniem i wsiąkaniem itp.

Sam co roku w swoim leśnictwie nadzoruję sadzenie 100-150 tyś. sadzonek z systemem korzeniowym zabezpieczonym rozworem wody z hydrożelem ( 3-4 kg suchego środka wystarczają)

Ale co innego użycie ich do roślin ( leśnych czy ozdobnych) jako ochrona przed przesychaniem, a co innego w warzywniaku :roll:

Nie ufam środkom chemicznym nieznanego ( czytaj: Chińskiego) pochodzenia :?

Pozdr !
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Łysy pisze: Przypuszczam, że zmnieszyłeś w ten sposób do zera pojemność powietrzną podłoża, to mogło zdecydować o niepowodzeniu :roll:

Nasiona wysiane na samym hydrożelu nie są w stanie wypuścic korzeni.Poza tym,
jest to przodukt krajowy, z atestem.
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

Ja bardzo sobie chwale hydrożel w uprawach kwiatów domowych :) Dodaje do niego nawozu długo działajacego Osmocote i roślinki są zawsze żywo-zielone :)

Myślę, żeby w tym roku użyć hydrożelu do pomidorów na działce, ale to była by dość kosztowna inwestycja :?
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Rysiul pisze:użyć hydrożelu do pomidorów na działce, ale to była by dość kosztowna inwestycja :?
A jak myślisz, co dodają do pampersów że są tak skuteczne :wink:
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Łysy pisze:
Rysiul pisze:użyć hydrożelu do pomidorów na działce, ale to była by dość kosztowna inwestycja :?
A jak myślisz, co dodają do pampersów że są tak skuteczne :wink:
To może pomidory najpierw w pampersy, potem do ziemi i raz na miesiąc podlać. Będzie taniej. :wink:
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Czesc wszystkim!
Ciekawy jest ten hydrozel!
Chyba go zaraz pojde i kupie, dawno juz zamierzam.Ale u nas sprzedaja w opakowankach po( 10zl) malusienkie takie okragle granulki i sa cieme, a ten co widzialam na allegro jest baaardzo drogi i chyba przezroczysty.

A co do pampersow - jeśli w nich jest ten sam zel co sprzedaja do roslin to moze zmieszac ziemie wlasnie z tym co w pampersach i tez bedzie super!

na razie ja eksperymentuje w doniczce i na wiosne zmieszam z ziemia ...
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Ale ktos pisze ze zel ma same zalety, ktos pisze ze roslina zasycha, a tak na prawde to jak to jest z nim?
A moze jeśli za duzo go dodac to wlasnie wtedy roslina schnie ? :roll:
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Po prostu żel zmniejsza straty wody poprzez parowanie. Ale podlewać nadal trzeba.

Ps. Gleba ma kilka własciwości np. pojemność wodną - super ważna sprawa i żel to zmienia na plus.
Ale powietrze też jest korzeniom potrzebne - nie można przesadzić i hodować roslin na samym hydrożelu :wink:
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Sadzonki w hydrożelu

Post »

Mam takie pytanko. Chciałabym kupić sadzonki świerka na allegro,sprzedawca wysyła je w hydrożelu i tu moje pytanie. Jak długo mogę je przechowywać w tym hydrożelu,sadzić chcę na początku kwietnia.Czy mogą one tak pozostać przechowywane w piwnicy do momentu wsadzenia.Bardzo proszę o porady co mam robić.
pozdrawiam Marzena.
Awatar użytkownika
ellepuma
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 mar 2009, o 13:13
Lokalizacja: Puszcza Drawska

Post »

Mogą spokojnie stać :)
W hydrożelu nawet niektóre rośliny się hoduje cały czas (na przykład Lucky Bamboo). Zastępuje on ziemię, a przy tym często kolorowy - ładnie wygląda :)
Pamiętaj tylko, by nie podlewać hydrożelu, a jedynie raz na jakiś czas spryskać go wodą ze spryskiwacza, bo podlany zamienia się z ładnych bryłek w papkę.
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”