Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś to zdjęcia z Twojego ogrodu czy z Anglii? Niesamowite! co prawda u mnie też coś niecoś wychodzi, ale nie całe kępy! Przecież u Ciebie pod koniec lutego tulipany zakwitną. U mnie noce zapowiadają mroźne a w dzień odczuwalna daje w kość i rośliny spokojnie siedzą w ziemi, a deszcz nawadnia glebę na późniejszą suszę ;:215
Dobrego tygodnia! ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DOROTKO, też się dziwię i zastanawiam co to będzie?
Nie mamy wpływu na pogodę, to pozostaje cieszyć się tym co jest :tan Już raz, w moim ogródku u rodziców, jakieś 30 lat temu, przebiśniegi kwitły 2 lutego, pamiętam, bo robiłam z nich stroik do gromnicy. Ale wtedy było o wiele cieplej. Teraz nie ma upałów, a wszystko rośnie jak szalone! Pszczółki śpią i przepadnie im wyżerka na przebiśniegach, a zawsze było ich tam mnóstwo.
Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z piwoniami drzewiastymi, bo mam jedną i drażni mnie, bo startuje bardzo wcześnie i mimo okrywania, przemarzają jej pąki kwiatowe ;:14 ale rośnie, a ja nie wyrzucam kwiatków. Jak ją sadziłam, to wyczytałam, żeby dobrze przygotować jej stanowisko, bo nie znosi przesadzania, woli glebę zasadową i jest żarłoczna. Podsyp jej kompostu i nawozów do kwitnących (bez azotu) to może ruszy i będzie cieszyć kwitnieniem. ;:196

MARYSIU, nie, to nie w Anglii, to u nas na Podkarpaciu :tan
Mam nadzieję, że jednak coś i w kwietniu zakwitnie z cebulowych. Wszystko wychodzi, tylko patrzeć jak lilie pokażą nosy, a u mnie też zapowiadają przymrozki do -6. A będzie co ma być ;:108
Niech już mrozy nas omijają ;:196

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto jestem w szoku.Tyyyle przebiśniegów.Szok. ;:oj .Już kwitną na całego drugi szok. ;:202
Ciemiernik ten w kratkę,albo kropki śliczny.Dlaczego ja mam tylko takie zwykłe? ;:14
Narcyz zaraz zakwitnie.Co to będzie,co to będzie? :evil: O rannikach nie wspomnę.Tyle ich kwitnie.

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A nic strasznego nie będzie.Wiosna będzie.Tak świstak Phil zapowiedział więc przebiśniegi / piękny łan przebiśniegów / ruszyły.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ile przebiśniegów :shock: u Ciebie kwitnie! :D ;:138 U mnie ledwie szczypiorki się zazieleniły i zakwitł rannik szt.1 :? Stan na ub.sobotę...
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Super wygląd ta wstęga przebiśniegów :)
Przymrozki teraz jeszcze nie wyrządzą za dużo szkód, nie ma czym się na razie przejmować :)
Jak już masz takie ładne kwitnienia to życzę trochę przyjemniejszej pogody żeby można był zachwycać się tymi kwitnieniami :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

To się nazywa przebiśniegowe kwitnienie ;:202 nie to co u mnie jeden kwiatek, a reszta w liściach .No dobrze juz nie narzekam cieszę sie z tego co mam.W razie czego przyjdę do Ciebie nasycić oczy kolorami bo widzę ,ze i narcyzy w blokach startowych już stoją ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Rzeka przebiśniegów cudna :D Hippeastrum białe bardzo ładne, ale znam ten ból - chcesz czerwone, dostajesz co innego ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj Marto :wit Nareszcie udało się doczytać Twój wątek do końca :heja I to "nareszcie", to nie dlatego, że nudno, tylko ciągle ktoś mi przeszkadzał ;:124 Zawitałam do cudnego ogrodu i ie było rady, musiałam obejrzeć i przeczytać całość. Masz ogromne pole do popisu i fajnie sobie z nim radzisz ;:63 Wiosna przyszła do Ciebie już w listopadzie ;:oj , na całe szczęście moje kwiaty nie są takie wyrywne i jeszcze smacznie sobie śpią. Oczywiście nie wszystkie, bo bardzo dużo szczypiorków jest już na wierzchu, ale np. przebiśniegów jeszcze ani widu. U Ciebie wiją się przecudną wstęgą, no i ta łączka rannikówObrazek W tym roku może i ja będą miała ich już kilkanaście, tylko czy zdążę je zobaczyć, skoro wszędzie kwitną, a ja nie mam kiedy pojechać na działkę?
Angielskie fuksje bardzo mi sie spodobały, może to i szkoda, że nas klimat ostrzejszy i takich widoków nie uświadczysz? Ale jak tak dalej pójdzie, to też tak będziemy mieli ;:108

Fygeliusa mam już od kilku lat i rośnie niezmordowanie. Żadna zima nie jest mu straszna, a niczym go nie przykrywam. Kwitnie i się rozrasta, nawet już poszedł sobie ode mnie w Polskę.
Dzięki Tobie, wyjaśniło się pochodzenie mojej lobelii lśniącej. Pojawiła się znikąd w ubiegłym roku. Najpierw sobie rosło coś zielonego. Nawet się zastanawiałam czy to czasami nie jakiś chwast, wyrwać- nie wyrwać, jednak jakoś tak za ładnie mi wyglądało i zostało. Z niczym mi się nie kojarzyło, nie wiedziałam skąd to mam. Zakwitło cudnie i tylko dzięki forum dowiedziałam się, jak ją zwą :heja A teraz wyjaśniła się zagadka skąd to mam. Na pewno też przywiozłam od Marty, bo w maju gościłam w jej ogrodzie ;:108
Będę zaglądać :wit
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękny początek wiosny. Ile kwitnień ?! ;:oj Masz piękne ciemierniki. A ten szpaler przebiśniegów powala na kolana wręcz.
Gerbery zawsze lubiłam i lubię. Zdarza mi się kupować je nawet w doniczce. Lata temu ktoś sprzedał mi pewien patent - aby gerbery długo stały w wazonie należy w łodyżki włożyć zapałki - łepkiem do środka. Moim zdaniem to działa. To chyba sprawka siarki.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Szpaler przebiśniegów mi zaimponował. ;:180 U mnie w ogóle przebiśniegi się nie udają.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, przebiśniegi muszą być i musi być ich dużo, żeby było je widać ;:108 Ranniki też widoczne są dopiero w grupie
Moje ciemierniki są zwyczajne z siewek jednego krzaczka. Kupiłam raz pełnego, ale nawet nie zakwitł, zanim wyniósł się z mojego ogrodu na czyichś dwóch nogach w całości. Żeby mi chociaż kawałeczek zostawił wstrętny złodziej, to może by się uchował, bo spory krzaczek był i można było podzielić. ;:14 Od tamtej pory nie kupiłam żadnego, ale kuszą mnie coraz bardziej, bo piękne są i przeróżne ;:138

JANKU, gdzieś czytałam, że Phil mylił się sześć razy na dziesięć ;:124 oby w tym roku miał rację!
Dzisiaj ogród zmrożony bez śniegu ;:145 Mam nadzieję, że przebiśniegi jeszcze się podniosą.

MARYNIU, mam sporo miejsca w ogrodzie, a te maluchy dopiero w większej ilości dają się zauważyć. Po deszczowych i ciepłych, jak na zimę dniach, u Ciebie też z pewnością już więcej kwitnie ;:215

Witaj, KAROLU, w moim ogrodzie :wit
Dawno temu zauroczyły mnie łany przebiśniegów w jakimś ogródku i teraz u siebie chcę mieć ich mnóstwo! Dziękuję i odwzajemniam życzenia przyjemnej pogody, żebyśmy mogli więcej czasu spędzać w naszych ogrodach, bez przeziębień ;:215
U mnie spadło sporo deszczu i zmroziło, to trochę się obawiam, bo jednego roku, przy takiej pogodzie, straciłam mnóstwo narcyzów ;:14

JADZIU, serdecznie zapraszam na wiosenne kwitnienia, a ja wpraszam się do Ciebie na różane letnie szaleństwo, a może przy tej pogodzie, róże zakwitną już wiosną :tan

NATALIO, dziękuję w imieniu przebiśniegów, może zachęcone pochwałami, nie poddadzą się przymrozkom i jeszcze zachwycą w pełni otwartymi kwiatuszkami :heja
Hipeastrum po przekwitnięciu dwóch pędów wypuściło trzeci, to chyba mu wybaczę, że nie jest czerwone ;:306

IWONKO :wit
Cieszę się, że podoba Ci się w moim ogródeczku :tan
Zapraszam, wpadaj kiedy chcesz ;:108
Dziękuję za dobre wieści o fygeliusie ;:196 Jeśli u Ciebie rośnie bez problemu, to i u mnie powinien dać radę i wiosną pójdzie do gruntu ( jedna donica mniej do zimowania)

IZO, wiosna szaleje zimą, to i rośliny szaleją! Przebiśniegi i ranniki, niech tam, ale ciemierniki mogłyby poczekać na ciepłą wiosnę, żeby moża było im się poprzyglądać, bo przeważnie mają zwieszone w dół kwiatki, a jeszcze na trawie nie poleży :;230

LOKI, trochę im zeszło zanim zadomowiły się w moim ogrodzie, ale teraz rozrastają się i sieją.

Chciałam ciemiernikom zrobić zdjęcia przed przymrozkiem. Słabe, ale ziąb był okrutny i marzł aparat i ręce ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak zapączkowana jest kępa ciemiernika nn, wyhodowana z nasionka, a u mnie nie chce się siać, choć kwitnie zawsze bardzo obficie ;:124

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękne ciemierniki.
Kępa okazała.
U mnie też nie chcą się same siać,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”