Moja działeczka ROD zielony domek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, mimo nawału innych zajęć widzę u Ciebie wielkie przygotowania do pierwszych wysiewów. ;:215 Nasionka gotowe, ziemia i doniczki czekają, ;:303 ;:303 wobec tego życzę, by wszystko poszło Ci jak z płatka. ;:138
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam was kochane dziewczyny i chłopcy dziękuję wam za odwiedzinki. Byłam wczoraj na działce tak na chwilę bo wybierałam się dzisiaj niestety od wczoraj wieczora zaczęło padać i strasznie wiać więc wyjazd na działkę nie doszedł do skutku. Zrobiłam kilka zdjęć aby pokazać jak u mnie widać wiosnę to a wychodzące tulipanki

Obrazek

a to nie wiem co to

Obrazek

Obrazek

stokrotka

Obrazek

coraz to więcej kwiatów się pokazuje wiosna idzie dużymi krokami.

Witaj Hanno widzę , że Ty tez eksperymenty robisz będziemy mogły podzielić się doświadczeniami pomidor Arbuznyj to wymyślił mój m mam nadzieję że będzie smaczny. Ty już siałaś paprykę? Ja zamierzam się po 20 lutego.

Witaj Danusiu gdzie można kupić ten malinowy smaczek chętnie bym go posadziła dla Kacperka widzę, że bardzo lubi pomidorki bo kiedyś jak mu pies zjadł pomidorka to tak strasznie płakał i chciał żeby mu dać jeszcze, a to były kupne pomidory. Pomidory w zeszłym roku sadziłam samym końcem lutego 26 ale tylko połowę bo byłam chora resztę posiałam 10 marca. W Paprykach widziałam różnicę więc będę siała po 20 lutego a pomidory tak na początku marca. Pozdrawiam Miłego i zdrowego tygodnia. ;:196

Witaj Iwcia Może gdzieś uda mi się dostać tego smaczka malinowego chciałabym krzaczek mniej czy więcej, ale dla wnusia to by była radość. Tego ruskiego sadze jeden krzaczek na próbę i oczywiście Jantara to musi być mnie tez smakował miałam jeden krzaczek w zeszłym roku w tym roku dwa bo jeden mało. Pozdrawiam Miłego udanego i przede wszystkim zdrowego tygodnia. ;:196

Witaj saba oj tak to tulipany mam je w kilku miejscach bardzo mi się podobają są takie inne. Maciejkę kupiłam 2 opakowania bo to tylko dlatego że brak miejsca bo bardzo ją lubię. Te malutkie drobniutkie kwiatuszki mnie zauroczyły. Niech tylko rosną. Pozdrawiam życzę miłego i zdrowego tygodnia. ;:196

Witaj Aniu u mnie już tulipanki na górze już się pokazują może już nawet w marcu zakwitną. Ja za sianie jeszcze się nie biorę warzywa zostawiam na kwiecień chyba że lato przyjdzie wcześniej. Z kupowaniem nasion jest jeszcze czas , ale ja nie mogłam się doczekać i kupiłam wcześniej. Pozdrawiam Cie Aneczko życzę zdrówka i słoneczka miłego tygodnia ;:196

Witaj Lucynko wszystko już czeka oj tak tylko siać. :) Dziękuję Ci. Tobie też życzę dużo słoneczka ;:3 bo od razu jakoś lepiej na serduchu się robi, zdrówka i udanego tygodnia. ;:196

Pozdrawiam wszystkich przesyłam buziaki dużo ;:3 i radości. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu , jakbyś chciała to mogę ci wysłać nasiona . Jakby co to daj znać. ;:136
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Kurcze wiosnę mamy i w styczniu i w lutym. :wink:
Oby w marcu I kwietniu było normalnie .
Piękne stokrotki.
Muszę i ja pozaglądać i po- przeglądać jaką mam wiosnę u siebie . ;:173
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

ALU te nasionka kupowałam dwa lata temu u nas w ogrodniczym,ale do tej pory nie ma u nas.Szukałam u nas w sklepach ale jak na razie nie ma.Jeżeli Coco 12 chce Ci wysłać to bardzo dobrze,skorzystaj bo naprawdę jakoś ciężko zdobyć.Ja szukam już drugi rok,a tak mi smakowały.

Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, na Twojej działce wyraźnie już widoczne oznaki wiosny. ;:108
Dopiero zaczął się luty, a w wielu ogrodach już wiosennie się robi, :shock: nie wiem co tam na moich rabatach, bo jakoś nie po drodze mi na działkę. ;:7
Stosuję terapię zastępczą, siejąc coraz więcej roślinek, głównie kwiatków, a także podglądam i pielęgnuję siewki tych, które już powychodziły z ziemi. ;:215
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witam wszystkich cieplutko. Kolejny minął dzień nie zbyt ciekawej pogody trochu padało wiatr i zimno brr. Siedziałam więc w domku, a że nie chce już chodzić po necie bo i tak za dużo już kupiłam między innymi
Dalia kaktusowa Black Touch, Colour sprctacle
Dalia strzępiasta Kogane Fubuki
Dalia strzępiasta Mingus Joshua
Dalia dekoracyjna Cafe Au Lait ,Mister Optimist, Bodacious, Cambridge, Selina,
Dalia talerzowa Tartan
Gipsówka wiechowata biała Gypsophila
Ciemiernik Black Beauty helleborus
Ciemiernik czerwony helleborus Purpurascens
Ciemiernik cuchnący Helleborus foetidus
Łubin mieszanka mix
Liliowiec Black arrowhead
Liliowiec Tigereye spider
Liliowiec Heavenly flight of angels
Lilia drzewiasta Purple Prince
Lilia drzewiasta Eastern moon
Lilia orientalna Simplon
Linia orientalna Tiger woods
Lilia orientalna Gran Turismo
Lilia orientalna Mount cook
Lilia orientalna Salmon star
Kocimiętka Walkers Low Nepeta fassena
Brunnera wielkolistna Looking Glass
Bożykwiat Meada Dodecatheon meadia
Dzwonek dalmatyński Clockwise Campanula portenschlagiana
Rutewka Delavaya Thalictrum delavayi
Gailardia oścista Kobold Gaillardia aristata
Wielosił Brise dAnjou Polemonium caeruleum
Lawenda wąskolistna Ardeche Blue Lavandula angustifolia
Bożykwiat Meada - biały
Dziwaczek - Mirabilis Jalapa
Mieczyk Spic and Span, żółty i czerwony
Paproć ogrodowa - Brillance Autumn
więc już nie wchodzę na takie strony bo to uzależnia. Znalazłam sobie inne zajęcie w związku, że w dwóch oknach są firany jeszcze po poprzednim właścicielu wzięłam i postanowiłam uszyć firany do altany, a że mam tam cztery okna to trochu tego szycia było. Jutro wyciągnę maszynę i poleci na gotowo.
Pogoda już prawie wiosenna dlatego Córka z zięciem namawiają mnie żeby zrobić grilla na działce w sumie jeśli by była piękna pogoda to chyba dam się namówić bo co prawda stęskniłam się za biesiadowaniem przy grillu, a i przy kominku w altanie na dodatek też byłoby fajnie. W związku z tym też się zastanawiam czy nie postawić już beczki na wodę myślę, że raczej już dużych mrozów nie będzie w tym roku, a woda by się przydała. Wy macie beczki z woda na działce, czy wylaliście całą wodę jak u was jest?

Witaj Aniu dwa lata temu na Wielkanoc tak sypał śnieg że było biało w tym roku kto wie co nas spotka. Pozdrawiam :)
Danusiu witaj Kochana będę miała :tan Dzięki kochanej koleżance Iwcia mi wyśle i będziemy siać. Strasznie się cieszę. Pozdrawiam :)
Witaj Lucynko Ja też robię z roślinkami od października jak posadziłam sztobry winogron opiekuje się nimi. Na razie żyją oby tak dalej. Kupiłam działkę za miastem bo taka mi się najbardziej marzyła i tez się tam wybieram jak sójka za morze i wybrać się nie mogę prędzej mój m tam jedzie ja tylko jak pogoda jest ładna. Pozdrawiam :)

Pozdrawiam wszystkich życzę Miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Witaj Alu ;:128 . Lista zakupowa długa, oj będzie co sadzić a później podziwiać ..sama radość ;:oj . Widzę że do ciebie wiosna zawitała, gdzieś widzę że to pewnie hiacynty wyłażą..tak mi się wydaje ;:224 . O tej beczce na wodę także myślę, u nas wodę puszczają dopiero w kwietniu a przy rozruchu po zimie zazwyczaj są awarie ;:306 . Na grilla przy kominku namawiam, przy okazji na działeczkę popatrzysz . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Alu, kochana, ilością działkowych zakupów zapewne wszystkich nas bijesz na głowę. :tan
Zaszalałaś, ale za to będzie co u Ciebie podziwiać. ;:63
Ty już o grillu na działeczce myślisz ;:131 , a ja .... Nie chce mi się nawet tam zajrzeć. ;:306
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Wiosna coraz bliżej ;:oj beczkę dopiero planuję kupić, ale wody raczej się będę pozbywać na zimę - nigdy nie wiadomo, raz może być tak jak w tym roku, a raz przyjdą mrozy ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Imponująca lista zamówionych roślin ;:63 ;:63
Nowe firanki,,myśli o grilu,,oj głowka pracuje cały czas.
Ja mam jedną beczkę na wodę.Ale tearz i jeszcze stoi pusta w garażu..
U mnie przymrozki,,to jeszcze za wcześnie ją wystawiać.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Poczytałam u Ciebie że polecacie sobie pomidorek koktailowe Malinowy smaczek. Dzisiaj w sklepie patrzę- ;:138 są nasionka no i kupiłam Malinowy kapturek. Gapa jedna :oops:
Hanna
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek

Post »

Dzisiaj robiliśmy ognisko, więc jak najbardziej jak będzie pogoda to polecam grilla, mniam ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”