Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ale cudne nowości ;:oj
Proszę napisz mi na priv gdzie zostały zakupione, wyglądają bardzo zdrowo ;:3

Zazdroszcze Phal. Piccolo Red ;:167 jest taki piękny ale niestety już raczej nieosiągalny w zdobyciu. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś trafi na rynek ;:108

Dendrobium to istny szał kwiecia ;:oj oba ME GUSTA! czaiłam się ostatnio w LM na Berry Oda lecz nie chcieli go przecenić mimo że był po kwitnieniu, mocno przesuszony i lekko już sfatygowany ;:14 o miał być mój :roll:

Biondoro mimo że peloric to podbił moje ;:167 razem z Cattleyą ;:173
Krwistą Mary mam na zakupowej liście, myślisz że da radę na parapecie :?:
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Tak dawaj.

Odświeżaj i pokaż zdjęcie orchidarium.
Opisz proszę jakiego oświetlenia tam używasz bo na ostatnim zdjęciu jakieś takie fioletowe to światełko i nie wiem czy tak ma być cy co?
Grzegorz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ja też zamierzałam tu napisać - Hej hej !!! Jest tam kto ? ;:89

Zmobilizuj się Martuś. Jesteś tu naszą PEREŁKĄ, którą lubimy i cenimy. I byłaby to naprawdę wielka strata
dla naszego działu i tak po ludzku dla nas, gdyby Ciebie tu nie było :wit
Jestem przekonana, że masz co pokazać :)
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta zapewne planuje nam zrobić wejście smoka i powalić nas wszystkich na łopatki swoimi kwitnieniami :lol:

Martuś my tu wszyscy przebieramy ;:65 i czekamy na Twój powrót ;:4

;:114 ;:114
Pozdrawiam Czarna :-)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Wynosi storczyki do ogrodu taka tak nie dziwcie się u niej wiosna zaraz zrobi prezenti.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ło matko :!: ;:oj nie pozostaje mi po tych wszystkich postach uderzyć się w pierś i prosić o wybaczenie, wszystkich i każdego z osobna. ;:180 Brak czasu i leń za skórę wlazł i zrobiła się mieszanka wybuchowa. Muszę się poprawić.

Asiu Art jak tam Twój Piccolo Red? Mój na razie "śpi" w kólkach. Korzenie nie podejmują wzrostu, ale to nie odpowiednia pora roku, więc czekam do wiosny, czy zaakceptuje nowe warunki. Za to moja stuartiana x sib się zbuntowała na hydro i strzeliła focha. Musiałam ją tymczasowo wrzycić mech i tak poczekamy do wiosny.
A herbaciana Cattleya kwiaty faktycznie podobne do Dendrobium Phalaenopsis, ale tak z 2x większe. Teraz to już czekam na kolejne kwitnienie.

PS już się mobilizuje ;:333

dorela, kasia74 no wiedzcie, trzeba mnie wychłostać, bo zdjęcia mam, ale jakoś nie miałam jak się zabrać, więc zaraz to nadrobię.

beata_1252 z Krwistą Marry to może być problem, dlatego, że to wybarwienie, które ja mam jest bardzo nietypowe dla tej krzyżówki, w zasadzie to nie często spotykany rarytasik, który przypadkiem mi się trafił. Sprawdź w necie jak kwitnie ta krzyżówka a bardzo się zaskoczysz, że większość kwitnie innaczej.

Gandalfwhite - zdjecia orchidarium zrobię jak je w końcu posprzątam - szyba nie umyta, zieleń pochłania wszystko. Muszę wpaść tam z sekatorem. A odnośnie koloru, to faktycznie spektrym kolorystyczne jest lekko różowe, niby takie specjalnie, ale rozważam zakup zwykłych białych, bo też podobno dają radę, a nie wiem dlaczego Vandy w tych warunkach mi nie chcą kwitnąć i muszę spróbować zmienić warunki.


beata_1252 zaraz zrobię wejście smoka ;:306 a poważnie fotek dużo nie mam, bo też mam lenia i większości roślin nie fotografuję. Wiem - źle ze mną. :;230

Mirko, no i już po feriach w ogrodzie moich dendrobium. Stały od piątku do wtorku popołudnia.

No dobra teraz parę tych fotek zaległych.


Teraz moja ulubienica. Phal virides x stuartiana punctatissima

Obrazek

Obrazek

Druga z nich Cattleyi, zakupiona za namową Grzegorza a jak tam Twoja się trzyma?

Obrazek

Klasyka gatunku, czyli Phal Mini Mark maluszek a bardzo cieszy oko. Uwielbiam te misterne kropeczki w jego wybarwieniu

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Hybryda, która za każdym razem, kwitnie tak samo na bogato. Monnia445 jest na czym oko powiesić i nie tylko bombki :heja


Obrazek

Obrazek

Różowa sesja foto ;:215 jakoś różowe skrzykły się i postanowiły mnie zaróżowić ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jedyne ta hybryda trzyma nie różowy fason ;:333


Obrazek


No i czas na Królową Philadelphie
Obrazek

Obrazek


I jej giermka Phalaenopsis Patricia Lillian


Obrazek


No i żeby był już komplet to jeszcze Księżniczka schilleriana


Obrazek

I na sam koniec parę luźnych fotek


Obrazek

Obrazek


I zdjęcie z ferii moich Dendrobium, o których mówiła Mirka

Mam nadzieję, że się chociaż trochę zrehabilitowałam ;:180

Obrazek
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Moja idzie w zielone i ani myśli zakwitnąć ;:145

A u Ciebie jak zwykle szał..... ;:180
Grzegorz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, bardzo nam Ciebie tutaj brakowało ;:168

Ale.. świetnie Ciebie rozumiem. Sama miałam ten stan od sierpnia do grudnia. Zupełna niemoc i jeszcze cisza na Forum.
To wszystko sprawiło, że zupełnie nie potrafiłam się zmusić do aktywności.

Ty dzisiaj się pięknie zrehabilitowałaś ;:215

Zacznę od końca :wink: Twoje Dendrobia zakosztowały już świeżego powietrza, a że ciepło ostatnio to pewnie
pomyślą, że już wiosna idzie i trzeba się zabierać do roboty ;:211 Pewnie o to Ci chodziło (?) :)

Ślicznie kwitną hybrydki, niezależnie od koloru. A ta wielokwiatowa to dała czadu. Wiesz, że mamy tu do takich słabość !
Na widok Phal. schilleriana - zawsze mi mięknie ;:167
Już trzy razy po kilku latach zaliczałam porażki w ich uprawie. Zawsze łapały chorobę. Myślę, że gdyby mi jeszcze
kiedyś zachciało się spróbować, to tylko i wyłącznie w hydro.

Mini Mark i Philadelphia super się prezentują, a Phal virides x stuartiana punctatissima inna niż klasyczna
stuartiana, ale ma bardzo ciekawe kwiaty. Moją stuartianę ratowałam w hydro po silnym ataku wciornastków.
Niestety, nie udało się. Zbyt długo wciornastki działały niezauważone.

I mam pyt. do Ciebie Marto - czy masz nazwę tej pomarańczowej katlejki ?
Ja wkrótce pokażę moją. Wygląda identycznie. Chciałam porównać nazwę.

Co do mojego Piccolo Red, mam w korze. Nie widzę jakoś, żeby chciał przyrastać, ale liście ma sztywne, a cały wygląda
zdrowo. Chyba czekają na więcej ;:3

Gratulacje za wszystkie kwitnienia ;:138 Fajnie, że wróciłaś :D
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś w końcu do nas wróciłaś ;:114
I to jak wróciłaś ;:oj

Krwawa Marry podoba mi się również w klasycznym wydaniu więc to nie problem :uszy
A Twój rarytasik przepiękny ;:167 Nich zdrowo rośnie i długo cieszy Twe oczka ;:215

A z tym ,,...poważnie dużo fotek nie mam...,, to ja się pytam ile to jest dużo ;:306 Mialam rację... Planowałaś wejście smoka :;230

A teraz do rzeczy... ;:152 ;:111

Phal. Virides x stuartiana punctatissima wywołała u mnie palpitacje ;:167 i pierwszy ślinotok :;230 no piękna jest!

Hybryda no co tu będę ukrywać... zazdroszcze (b.pozytywnie ;:173)bo piękna i kwitnie na bogato ;:180 Przyznaj się jakie anaboliki jej serwujesz? ;:183

Księżniczka Schilleriana przy niej braknie słów. Idealna w każdym calu ;:167

Modelki z ,,luźnych fotek,, Me gusta ;:167 chętnie widziałabym je u siebie ;:oj Znasz może ich nazwy?

Masz piękną i bogatą kolekcję ;:180 która zapiera dech ;:180
Pozdrawiam Czarna :-)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta Ty weź dozuj nam te emocje częściej a mniej przecież to oczopląsu można dostać.
Czyli co przewentylowały się i do domciu :)
Twoja ulubienica jest też moją , dla mnie te kwiaty są fantastyczne do tego pięknie pokazane .
Catleyka o ślicznym energetycznym kolorze pięknie rośnie a listki jakie zdrowe.
Piegus jest poza ocena to piękno samo w sobie .
Zachwyciłam się hybrydą ,o tak! taką bym przygarnęła pomijając bardzo obfite kwitnienie i to jeszcze o tej porze roku ale kwiatki są boskie.
Różowe to nie mój gust ale zdjęcia należy pochwalić :)
Piękna pomarańczowa z ostatnich fotek.
Nie wiem co ze mną jest nie tak ... nie podoba mi się schilleriana .
Na koniec gratuluje Ci Martuś pięknych kwitnień.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No tak,coś tak czułam że zrobisz nam tutaj kolorowy zawrót głowy, podpisuje się pod zachwytami poprzedników :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Super kwitnienia. ;:215

Możesz oświecić co to za falenopsis z "różowej" sesji drugi w kolejności? Ten fioletowy środek jest niesamowity. ;:333
Obrazek
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, dobrze Cię znowu widzieć :) Gdzieś Ty się podziewała? ;:196

Lecę od początku, czyli od Phal virides x stuartiana punctatissima, która bardzo mnie zaciekawiła swoim kolorkiem. Sama mam stuartiane, ale takiej jeszcze nie widziałam... :wink:

Katlejka, na którą namówił Cię Grzegorz jest piękna ;:138 Normalnie, jak pomarańczki na moim drzewku. Mnie już chyba nikt nie musi namawiać. Jak trafie na nią to po prostu biore.

O Mini Marku powiedziałaś całą jego prawdę. Maluszek, który cieszy oczy

Bujna hybrydka kwitnie niesamowicie ładnie. Ja bym na niej wszystko wieszała, Marto :)

Różowa Brygada odwaliła kawał dobrej i ślicznej roboty ;:167 Wielkie dzięki im za to, że tak Cię zaróżowiły

Królewski orszak też pierwsza klasa :lol: Królowa i jej giermek ładniutkie. Ale dla mnie Księżniczka Schilleriana zdecydowanie detronizuje swoją mamusie. No, cóż mam tak jak Asia, że zawsze mięknie serduszko. Szkoda mi Twojej stuartiany Asiu... To jest naprawdę smutne że czasem nie da się nic zrobić. Ale zostały po niej zdjęcia i wspomnienia... bo ja tam pamiętam że kwitła Ci ohhh kwitła.


Z luznych zdjęć to najbardziej moje oczy skupiają się na grejfrutowej hybrydce i feriach jakie zafundowałaś swoim dendrobium.

Zaglądaj do Nas częściej Martuś :)
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”