Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No, kwietniczek wymiata ;:180 Piękna hybrydka i dendrobium. Warto wystawić na wakacje.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Wyję z zachwytu oglądając Twoje orchidarium-coś wspaniałego ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

beata_1252 porównanie Gastrochilus do Indianina :lol: jest zajefajne i faktycznie można spokojnie pokusić się o takie porównanie ;:138
Hybryda Dendrobium faktycznie jest wyjątkowa w wybarwieniu. Osoba, która mi ją kupowała przegrzebała całe stoisko na giełdzie kwiatowe, aby odszukać czegoś oryginalnego ;:138 o faktycznie udało jej się ;:196

dorela, Justyno, Arkadiuszu dzięki za miłe słowa :heja

Gandalfwhite ostatnio to mi się termometr popsuł ;:131
Ale miałam w tym czasie tak, że w dzień było ok 26 a w nocy 21, bo uchylam górną klapę i otwieram okno na dwór :wink: a wilgotność od 70 do 80 %


Kasia Gastrochilus jest niewielki. Kwiaty to ok 2 cm wysokości i 1 do 1,5 cm szerokości.
Oczywiście czekam na to ożywienie w kwitnienie ;:136

Monia mam nadzieję, że grzyby się nie rozgotowały - Bardzo lubię takie malutkie marynowane ;:152
Jeśli chodzi o Phal celebensis, schilleriane to uroda tych liści. Moje wszystkie krzyżówki z nimi mają takie liście i uważam, że są piękne przez to, nawet jak nie kwitną :uszy

Ola wszelki duch Pana Boga chwali - dawno Cie u nas nie było :tan oczywiście, że liczę moje szt i mam ich ok 170. Ostatnio parę szt hybryda się pozbyłam w "dobre ręce" bo już nie wyrabiam :;230
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta Ty lubisz jak nam szczęki opadają ;:215
Ładne mi coś tam hehe

Zacznę od końca kwietnic po prostu wygląda bajecznie tyle kwiecia ,że nie wiem co napisać ;:303
Dendrobium tak okwieconego to nawet na wystawie nie widziałam, fajne ma kolorki
Gastrochilus jest przepiękny ;:167 taki maluszek a ile ma w sobie uroku ;:63 skąd masz ten super mech? leśny?
Za masdevallie masz wielkie ;:180 dla mnie to wyższa szkoła jazdy.
Celebensis mimo nienaturalnego koloru piękny.
Podobnie jak Arkadius wyje z zachwytu nad całością :D
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto widzę, że orchidarium wybujało Ci wspaniale, oczy wychodzą na wierzch :shock: . Rośliny pięknie kwitną, mech się zadomowił, tylko uważaj, lubi być ekspansywny :lol: . Moje już trochę zapomniane, być może dodałaś mi jakiej inspiracji, aby nad nim popracować. Jednak do takiego poziomu jak u Ciebie wiele mi brakuje.
Gastochilus wspaniały, kolory przepiękne, nic tylko podziwiać. Cała reszta kwitnień przecudowna, a to dopiero początek. U siebie zauważam już początek wykluwania pędów, który swoją kulminację powinien mieć gdzieś w grudniu i wydaje mi się, że podobnie jest u większości, więc czeka nas wiele wspaniałych odsłon, na które już się cieszę :D .
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Przyszłam obczaić tą słynną katleję ;:306

i co? Nie taki diabeł straszny chyba, nie? Z twoimi rękami to i kamień zakwitnie ;:oj Doprowadziłaś już sama do kwitnienia?
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mirko mech jest z mojego ogródka a w zasadzie to chyba sam się tu zasiał, bo w tym miejscu go nie zaszczepiałam :uszy generalnie to rośnie jak chwast i co jakiś czas muszę go wyplewić ;:306

A jeśli chodzi o Masdevallie to akurat te pomarańczowe to kwitną bez przerwy. Teraz kolejne trzy pędy idą. Ale mam inny kolor Masdevalli i już drugi raz wypuściła pęd i był tak długi ok. 30 cm, że jak dorasta do tej wysokości, to chyba ilość światła, go zabija, bo zawsze na tym etapie zasusza pąk. Chyba będę musiała przesadzić ją bliżej dna, żeby się zmieściła, że swoimi aspiracjami odnośnie długości pędu ;:130

A Dendrobium było ładne, ale już przekwitło :( ale ja kolejne cieszy oko ;:63

Lucuno bo właśnie z tym mchem to czasem walkę prowadzę ;:306 bo jest już wszędzie ;:202 mam nadzieję, że już niedługo wrzucisz fotki swojego pięknego i zachwycające orchidarium i wtedy ja będę mieć inspiracje ;:65

Ola no aż tak długo tu Cię nie było, żeby mi się udało doprowadzić do kwitnienie Cattleye :;230 poważnie to mam dwie już ;:306 jedną pomarańczową a drugą niespodzianke. Obie pięknie przyrosły przez wiosnę i lato. Wszystkie pochewki. Nawet jedna miała taką piękna pochewke a w niej coś było małego widać i.... i niestety pochewka zaschła i teraz nie wiem czy jeszcze jest szansa z tej pochewki czy już nie ;:222 na tą chwilę się "obwąchujemy" stoją teraz na oknie południowym a całą wiosnę i lato stały na dworze. Zobaczymy czy kiedyś uda mi się doczekać kwiatów ;:306
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Coś mi wena ostatnio wysiadła, za co bardzo przepraszam. Postanowiłam poprawę i stąd mój dzisiejszy post.

Zacznę od nowości na moim parapecie.
Ostatnio zostałam posiadaczką Phal. stuartiana x sib. Nie miałam Phal. stuartiany i mam nadzieję, że wybarwienie kwiatów będzie równie wyraziste jak wybarwienie liści.

Obrazek


No i druga nowość. Phal. Piccolo Red. Długa historia z jego kupnem i w sumie miałam go nie kupować, ale tak jakoś wyszło, że mnie dziewczyny nakręciły. Roślinka jeszcze mała, ale mam nadzieję, że urośnie. Asiu Art jednak dałam go w kólki.


Obrazek

Kolejne Dendrobium - żółty kurczaczek, kupiony w zeszłym roku w maju na wystawie we Wrocławiu. Lekko pachnie w słońcu, zapach taki, że lepiej kwiaty wygląda, niż pachnie. Kwiaty długo się utrzymują i w zasadzie większość otworzyła się jednocześnie.



Obrazek


I Dendrobium Berry Oda zapach tak słodki, że aż mdli. Stoi na klatce schodowej i jak słońce zaświeci, to zanim wejdę a piętro to jestem wykończona przez jego zapach. ;:306



Obrazek


A teraz trzy kolejne, które kwitną nieprzerwanie od długiego czasu.
Pierwszy to Phalaenopsis Purple Martin. Znów jego pęd ma chęć bić rekordy długości, co mnie ogromnie cieszy.


Obrazek


Kolejny miłośnik długiego kwitnienia to Phalaenopsis equestris alba x lindenii. Jak zawsze delikatny i subtelny. Chyba kwitnie nieprzerwanie od wiosny z bardzo krótkimi przerwami.


Obrazek

No i teraz hybryda zwana Phalaenopsis Biondoro Duft w wersji peloric. Aktualnie zaczyna kwitnienie na trzech pędach, pachnie jak Liodoro. Różnica pomiędzy Biondoro a Liodoro to, że ten pierwszy jest bardziej kompaktowy, jeśli chodzi o liście, bo z Liodoro to gołąbki można zawijać.



Obrazek

Obrazek

A teraz nowość na moim parapecie. Z dedykacją dla Oli (cuda się zdarzają i nawet u mnie kwitnie Cattleya) - pierwsze moje kwitnienie. Kolor był niespodzianką, bo kupiłam ją wiosną na przecenie za 5 zł w LM. Z koloru jestem zadowolona, bo bałam się, że będzie biała klasyka a tu niespodzianka - mój ulubiony kolor pomarańczowo-herbaciany. Opłacało się. Rośnie w hydroponice i naprawdę widzę, że ten rodzaj storczyk bardzo lubi kamyczki w uprawie. Druga Cattleya, która też niedługo otworzy pączki, również jest w tego typie uprawie i również jej się podoba.



Obrazek

Kwitnie również u mnie Phalaenopsis virides x stuartiana var punctatissima. Bardzo lubię tego pieguska.


Obrazek

I teraz orchidarium. Po jednej przykrej przygodzie ze zrzuceniem już sporego pąką, w końcu znów mogę podziwiać moja "krwistą Mary", czyli Phal (amabilis x tetraspis C#1) x tetraspis C#1. Nawet już zaczęła mi się podobać.



Obrazek

Obrazek

A teraz parę luźnych fotek ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, się dzieje u Ciebie! Ile nowości! I jakie śliczne kwiaty! Krwista Marry- świetna nazwa ;:215
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś,
jak zawsze piękne kwitnienia nam pokazujesz ;:196

Nawet nie wiadomo od czego zacząć

Za Phal. Piccolo Red i Phal. stuartiana trzymam kciuki, żeby rosły jak najszybciej i były zdrowiutkie
Piccolo kulki mogą się spodobać, bo on lubi dużo wody. Taki pijaeczek jest :)

Żółte Dendrobium to chyba mój ulubiony kolor. W dodatku pachnie

A Dendrobium Berry Oda to bym już chciała mieć. Słodki i mdlący zapach to coś co mnie przyciąga. Zupełnie jak pszczołę ;:3

Purple Martin pokaż koniecznie ten jego długaśny pęd jak już zdąży rozkwitnąć
i Biondoro Duft też szaleje skoro na 3 pędach.

Śliczne kwitnienia się zapowiadają. Będzie jeszcze więcej ohhh i ahhh :tan

I super że Ci się katlejki podobają ;:167 Ja je zawsze lubiłam, za te kwiatka

Na koniec strasznie się uśmiałam dzięki Tobie, z tego jak nazwałaś Phal. amabilis x tetraspis
Oby ta nazwa nie sprawiła, że zacznie Cię straszyć, jak jej się nie spodoba... ;:138

A z luźnych zdjęć to ten z bańką na szyi najbardziej mi się podoba. Bardzo podobny do mojego Phal. Soft Cloud
Lubię ich, bo mają burze kwiatów i te małe kwiatuszka, które na mnie działają.

Widziałam jeszcze, że mi odpisałaś ostatnio, kiedy pytałam się o plami na liściach Celebenis. Ja również znam urodę ich liści, ale miałam na myśli troszkę inne plamki...
Wiesz, takie brązowe, rozlane. Kiedyś chyba Art, o tym mówiła. U mnie, już dawno temu na schillerianie pojawiło się coś takiego. Może to z powodu wysokiej wilgotności, albo jakiś grzyb. Do tej pory nie wiem... Wtedy naprawdę starałam się ją uratować, ale nic nie pomogło. Tyle, że to była mała roślinka i jeszcze wciąż bardzo młoda.
I właśnie dlatego pytałam :wink:
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, u Ciebie to mam zaległości jeszcze październikowe ;:199

Królem tych kwitnień jest dla mnie Gastrochilus obliquus
Piękne liście i kwiatuszki - cudeńko nie do opisania ;:215

Hybryda Phalaenopsis na kwietniku (po prawej stronie) to szaleństwo w ilości kwiatów !
Może masz jej inne zdjęcie z bliska ? Bo warta pokazania jest..

Dendrobia z obydwu postów kładą mnie na łopatki. Ty je chyba podkarmiasz z 5 razy dziennie ??? Kwitną Ci niesamowicie. ;:63

Gratuluję pierwszego kwitnienia Phal. Celebensis. Pocieszę Cię, że u mnie po przekwitnięciu tak wydłużyła stary pęd, że zakwitła
ponownie na nim jeszcze obficiej.

Teraz zakupy - dziękuję Ci serdecznie za pomoc w zdobyciu Phal. Piccolo Red. ;:196 ;:167
Zdobywanie było tak obfite w przygody, że roślinki mogły tego nie przeżyć. Z tego co pisze Monnia, to Ty chyba wybrałaś
najlepsze podłoże, czyli kulki i hydro. Sandra pół na pół, a ja korę. Cóż, będziemy obserwować :wink:

Phal. stuartiana x sib wygląda zdrowo. Niech Ci pięknie zakwitnie. Moją dałam w wakacje na przechowanie Sąsiadce
i tam mi szkodniki zżarły stożek wzrostu :( Teraz walczę o jej przeżycie.

Gratuluję Marto kwitnienia ślicznej herbacianej katlejki. Dziwne, ale kwiat przypomina mi pokrojem kwiat Dendrobium typu phal.
Pewnie wielkość jest inna :)

Wszystkie pozostałe cudne, a szczególnie lubię oglądać je w scenerii w orchidarium ;:224
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś co tam nowego i nie tylko na Twoich parapetach i w orchidarium,może znajdziesz chwilkę i nam coś pokażesz?
Czekamy ;:65
pozdr Dorota
Moje storczyki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta właśnie może odświeżysz wątek. Przy Twoich ilościach roślin na pewno ostatnio miałaś trochę kwitnień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”