Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

U mnie jest podobnie ;:131 śnieg widziałam tej zimy raz, przez jakieś 3 godziny, jeszcze w zeszłym roku ;:185 Ale to nie jest nowa sytuacja, porządniejsze opady były ostatnio jakieś 6-7 lat temu. Zimy zawsze w mojej okolicy są ciepłe, ale teraz to rekord. Wegetację powstrzymują jedynie nocne przymrozki, ale chwasty nic sobie z tego nie robią - widziałam niedawno kwitnącą wrotycz i krwawnik :shock: Miejskie róże nie straciły wszystkich liści, ale krokusów czy innych cebulowych nie widziałam, muszę zwrócić na to większą uwagę.
Przypomniałaś mi o forsycji, też muszę poszukać gałązek ;:224 Trochę wiosny chociaż w wazonie nie zaszkodzi :wink:
Też nie wiedziałam że jest coś takiego jak groszek niski ;:oj Muszę koniecznie poszukać - zwykły pnący mam, a niestety na razie brakuje mi podpór dla niego ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witaj Izo ;:196
Jak zobaczyłam Twoje groszki to też się skusiłam i kupiłam kilka torebek z nasionkami. ;:306
Też spodobało mi się to porównanie "forum do pierogów". :;230

Czytam, że posadziłaś już coś na działce. ;:oj Na taka wyrywna to nie jestem. ;:306
Ale w związku z tym, czy nadal reflektujesz na kawałek mojej rudej chryzantemki ?
Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Groszki jak u mnie :) podobnie nie wiedziałam że są dość niskie. I ja sadziłam ostatnio pędy krzewów (wcześniej miały liście), mam nadzieję że się przyjmą choć przy paru jakby nie było korzeni. Zastanawia mnie czy zima miałaby by nas ominąć? Dzisiaj widziałam rój małych owadów unoszących się w powietrzu, o tej porze to się nie zdarzało.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Po letniej jesieni, przyszła do Ciebie zimowa wiosna ;:138 Do mnie przynajmniej wpadła na chwilę zima i znów zapowiadają jej wizytę na następny tydzień, a wszystkie cebulowe wyłażą, jakby to był koniec marca ;:14 Liliowce, floksy zaczynają rosnąć, ale nie dziwię im się, skoro dzisiaj w nocy było +10 stopni ;:oj A wg przysłowia, dzisiaj powinien być mróz, żeby wiosna przyszła wcześnie! Miejmy nadzieję, że mądrości ludowe coraz mniej sprawdzają się w dzisiejszym świecie!
Miłego lutego ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Przejeżdżałam nie tak dawno przez Elbląg, fajne miasto, podobało mi się.
Niskie groszki miałam w ubiegłym roku w donicach, one są cudne i nieziemsko pachniały. Wzbraniam się przed jednorocznymi, dla nich robię wyjątek. Podobnie zresztą jak dla niskich pełnych słoneczników. Pozdrawiam w nowym roku!
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Twoja styczniowa działka imponująca! W zasadzie gdybyś nie napisała, że to ze stycznia, można by te zdjęcia przypisać wielu miesiącom. Ciepło i oznaki wiosny chyba wszędzie.
Co do niskich groszków to polecam również groszek wiosenny. To bylina kwitnąca wczesną wiosną i warto ją mieć (nie trzeba siać co roku no i kwitnie już w marcu) :idea:
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witaj w nowym roku :D , Izo! Zainspirowałaś mnie tymi niskimi groszkami. Będę szukać nasion! :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Witam wszystkich miłych Gości! Cieszę się, że wciąż zaglądacie i zostawiacie ślad choć gospodyni "pojawia się i znika". Dziękuję ;:196
Natalio mam nadzieję, że znalazłaś gdzieś w pobliżu forsycję. To taki radosny akcent w domu. Chyba nawet bardziej wiosenny niż doniczkowe hiacynty czy prymulki. Chociaż ja żadnym nie mogę się oprzeć na przedwiośniu i regularnie kupuję coś kwitnącego do domu. Wiosna małymi kroczkami idzie, ale jest już coraz bliżej. Każda wizyta na działce to kolejne odkrycia :tan Ten niski groszek może być strzałem w dziesiątkę.

Krysiu a groszek też kupiłaś? :D Gdybym nie musiała to bym tak szybko nie sadziła. To był jednak mus. Mam nadzieję, że chryzantema to doceni i pokaże swój urok latem. Oczywiście nadal reflektuję na Twoją. To są zupełnie inne odmiany. A chryzantem nigdy nie jest za dużo. Może znów nam się uda spotkać na majowych targach ;:196

Witaj Olu! Wszystko wskazuje na to, że jednak zimy (takiej prawdziwej) nie będzie. Jest stosunkowo ciepło i mokro, więc te krzewy mają dużą szansę się przyjąć. Wegetacja rusza. Ptaki przylatują. Czekamy na wiosnę.

Marto chociaż miałaś ataki zimy to i tak wiosna u Ciebie bardziej zaawansowana niż u mnie. Muszę jednak przyznać, że i tak wszystko szybciej wystartowało niż w poprzednich latach. Nocne przymrozki trochę hamują zapędy roślin, ale i tak widać wiosnę za drzwiami.

Witaj Kasiu! Miło mi, że Elbląg zrobił na Tobie dobre wrażenie. Następnym razem jak będziesz wybierała się w te strony to daj znać. Może uda nam się spotkać. Na działce zawsze znajdzie się coś do podziału :D Zapraszam! Cieszę się, że tak dobrze oceniasz ten niski groszek. Też go pewnie posieję do dużej donicy. Podobnie jak Ty jednorocznych mam niewiele. na palcach jednej ręki można je policzyć.

Jak miło Florianie , że znów zajrzałeś. Dzięki za polecenie groszku wiosennego. Muszę się za nim rozejrzeć. Wydaje mi się , że kiedyś go miałam. Chyba pojawił się u mnie jako pasażer na gapę w cieszyniance od Grażynki z Cieszyna. Zastanawiam się kiedy i gdzie się podział ;:24 Niestety zmiany klimatu są już widoczne gołym okiem. Zacierają się granice między porami roku. Żałuję, bo dla mnie wszystkie 4 ( a nawet 5 licząc przedwiośnie) mają swój urok.

O! Witaj Elu! Zrobiłaś sobie długą przerwę od FO. Fajnie, że jednak wróciłaś. Miło być dla kogoś inspiracją. Widzę, że sporo osób zainteresowała ta roślina. Mam nadzieję, że jest tego warta.

Luty zrobił się marcowy. Dni ciepłe przeplatają się z deszczowymi i zimnymi. Przymrozków też nie brakuje. Wczorajszej nocy było -5. Roślinom to specjalnie nie przeszkadza. W zasadzie wszystko się budzi do życia. Czasem zaskakuje mnie kolejność, ale co tam... Najważniejsze, że wiosna tuż,tuż. O mizerności tegorocznej zimy świadczą choćby moje kwiaty na balkonie. Jesienią nie opróżniłam skrzynek, bo szkoda było kwitnące osteospermum wywalać. I tak sobie zimowały w skrzynkach. A teraz są obsypane pąkami i pewnie wkrótce ( jak będzie kilka ciepłych i słonecznych dni) zakwitną. Kiedyś to było nie do pomyślenia.
Do domu oczywiście wiosna szybko zawitała. Jak co roku poprawiam sobie nastrój prymulkami i cebulowymi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek - ciemiernik tybetański - zeszłoroczny nabytek

Obrazek

Obrazek - a ten kolega uciekł z rabaty ( nie wiem jakim cudem) i zakwitł jako pierwszy gdy tylko słonko przygrzało ;:224

Obrazek - działkowa prymulka, która kwitła najdłużej i teraz zaczęła jako pierwsza

Na koniec moja rezydentka:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Najpierw pochwalę urodę rezydentki, cudna jest :D ;:167 zimujące dziwne rośliny już mnie nie zaskakują, może też mogłam zostawić zawartość skrzynek ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Jaka tajemnica tkwi w uprawie ciemiernika tybetańskiego ? Kupowałem trzy lata z rzędu.W ubiegłym też i znowu go nie ma !!! Ja mam czarnego rezydenta ale tylko
dziennego.Na noc gdzieś wynosi się.Codziennie wsypuję karmę ale dzisiaj zobaczyłem bardzo długą kolejkę do miski.Chyba z całego powiatu przyszły głodomory.
Dziewięć ich było ale rezydent fukaniem nie pozwolił dojść żadnemu.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Izo, kicia po zimie w bardzo dobrej kondycji, jak i rośliny. I taki super tarasik drewniany ma dla siebie.
Ładniutkie pierwiosnki, moje okolice jakoś omijają te pełne, nigdy ich nie spotkałam ;:14 Ciemierniki czarują i krokusik wyrywny. Moje wyłażą i wyleźć nie mogą, Nie wiadomo czy zakwitną, bo liściorki coraz większe, a powinny kwitnąć przed liśćmi. Zobaczymy,
oby tylko zima sobie o nas nie przypomniała!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Natalio dziękuję w imieniu kotki :D Zapewne jak każda dziewczyna lubi komplementy :wink: Chyba przyszedł czas by zrewidować swoje poglądy na temat co jest rośliną jednoroczną a co nie. U mnie już kilka różnych roślin przezimowało. Taki eksperyment nic nie kosztuje. Warto spróbować. Sporo już widziałam, ale wczoraj widok kwitnących nagietków mnie zaskoczył ;:oj Podaj mi proszę swój adres na pw - na chryzantemy ;:108

Obrazek - nie są moje jakby co

A to już moje balkonowe osteospermum:
Obrazek

Janku - Twój adres oczywiście mam od lat. Chyba nie zmieniłeś... No cóż żadnej tajemnicy nie mogę Ci zdradzić, bo jej nie znam. Ciemiernik tybetański kupiłam w zeszłym roku i posadziłam pod dębem. Rabata słońca ma niewiele i jest sucha. Zimą jakoś odkryłam, że w miejscu ciemiernika jest tylko plakietka. Zrobiło mi się smutno i szczerze mówiąc z żalem pomyślałam o kasie wydanej na niego. Znajoma, która razem ze mną kupowała pocieszyła mnie, że one w przeciwieństwie do innych znikają na zimę. Gdy zaczął kiełkować bardzo się ucieszyłam. Kwiaty jeszcze bardziej mnie ucieszyły. Nie mam pojęcia czy za rok znów się pokaże, skoro taki chimeryczny. A jeśli chodzi o kotkę to nie wiem czy nocuje na mojej działce chociaż eM zrobił dla niej domek. Na całym Ogrodzie jest kilkanaście kotów. Latem tak ich nie widać, ale w okresie zimowym trzymają się razem w pobliżu bramki wejściowej. Tam łatwiej załapać się na jakieś żarełko. Czasem je karmię. Moja rezydentka też krzywo patrzy na inne koty gdy przyjdą na moją działkę czyli jej teren. Większość przegania, choć nie wszystkie.

Obrazek - kocia banda ( i to nie cała ;:224 )

Martuniu dziękuję ;:196 Kota aż za dobrze wygląda. Chyba powinnam jej ciut ograniczyć rację żywnościową ;:224 U mnie też nie jest różowo z krokusami. Niektóre mają bardzo długie listki jak po kwitnieniu. I one chyba już nie zakwitną. Inne dopiero gramolą się z ziemi od razu z pąkami kwiatowymi. Dziwnie zapowiada się sezon.

W poniedziałek była prawdziwa wiosna. Słonecznie i ciepło. Termometr wskazywał 15 st. Nie pamiętam takich temperatur w lutym. Bynajmniej w Elblągu. Jednak od wczoraj znów jest przedwiośnie. Chłodno, wietrznie i z opadami. Chociaż jak na luty to i tak ciepło, bo powyżej zera. Jednak wystarczył ten jeden dzień by wegetacja przyśpieszyła. Zakwitł jednym kwiatkiem podbiał. Uwielbiam go. To właśnie on w czasach dzieciństwa był dla mnie zwiastunem wiosny. Był rośliną, którą częściej widywałam niż przebiśniegi czy krokusy. O rannikach wtedy nawet nie słyszałam :roll: W poniedziałek największa niespodziankę zrobiły mi iryski żyłkowane. Zakwitły dwa. Każdy inny. I to nie te, które od dłuższego czasu były już na wierzchu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek - wrzośce w pełni kwitnienia, ale pszczółek żadnych jeszcze nie ma...
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019

Post »

Ciemiernik tybetański pojawił się u mnie ale nie tam gdzie myślałem,że powinien być.Chyba znacznik miejsce pomylił.Nagietki u nas też kwitną.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”