Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj Ewuniu , wszystkiego najlepszego w Nowym Roku wiesz ja mam Rene de Violetes , dość długo nie zwracałam na nią uwagi , ale szukając zdjęcia moja wydawała mi się ,że ma kwiaty bardziej płaskie, ale zerknij na różę La Reine Victoria , ma kwiaty bardziej pełne i okrągłe jest piękna powtarza kwitnienie i pachnie. pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Zapisałam sobie Tereniu La Reine Victorię, ale to chyba nie ona. Chciałabym móc ją kiedyś zobaczyć w realu, aby móc porównać.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

148. Rhapsody in blue to róż,która uwodzi przede wszystkim zapachem. Kiedy ją kupiłam jako maleństwo w doniczce z dwoma mizernymi kwiatami, zwróciłam uwagę własnie na jej zapach - intensywny i cudny. Szybko zaczęła się rozrastać,a jej przyrosty każdego roku przyprawiały o bicie serca. Od dwóch lat dopada ją plamistość, mimo to całkiem nieźle się krzewi i kwitnie. Ubiegłe lato nie było dla niej najlepsze, oczekiwałam może bujniejszego kwitnienia, ale przy prażącym słońcu i suszy i tak się sprawdziła, choć kilka pędów nie przeżyło, co martwi mnie ogromnie. Cudnie komponuje się z żółtymi różami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

149. Roald Dahl niestety ginie w oczach. Mimo, że teraz będzie jej trzeci sezon, jest malutka i niepozorna. Pierwsze ze zdjęć jest z czerwca. Trawa była nisko przycięta, więc zobaczyć, jak i Roald jest nieduży. No cóż. Potem było tylko gorzej. Kolejne kwitnienie na cieniutkich pędach zaowocowała dwoma kwiatami. Zobaczymy, co przyniesie kolejny rok, ale na zbyt wiele nie liczę.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

150. Rosarium Uetersen piękna, duża, fantastycznie kwitnąca i kolczasta róża, którą polecam tym, którzy szukają pewniaka. Rośnie przy pergoli, bo w przeciwnym razie leżałaby na ziemi, zdecydowanie wymaga podwiązywania. Rozpycha się na wszystkie strony, efektem czego jest to, że pędy rosną i w górę i w pionie. To zaś sprawia, że kwitnie cały krzew ( i góra, i środek, i dół), Zdecydowanie należy do moich ulubionych róż. Plamistość, która i jej nie ominęła, nie przeszkadza w pełnym kwitnieniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

O tak! Rosarium Uetersen to róża, która odważnie prezentuje swoją urodę. To nie żadna tam subtelna gra kolorów, żadne tam delikatne niuanse, które dostrzega tylko koneser. Jak kwitnie, to na rabacie jest pierwsza. Masz Ewo piękny egzemplarz tej róży. Podobnie okazały mijam po drodze na działkę. Mój jest o wiele mniejszy i nie potrafię sprawić aby się wykazał bardziej. Do tej pory pomimo okrywania wymarzała ale może tegoroczna łagodna zima oszczędzi jedną z moich ulubionych róż.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Podpisuję się dwiema rękami pod opinią o RU. Cudo, które ja też mam ;:167 .
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj Ewuniu - Rosarium U. przepiękny krzew mam młodego , ale jest mniejszy , mam nadzieję ,ze dorówna Twojemu. ;:3 ;:3
Wiesz jestem zdumiona ,że Roald Dahl Ci niknie , ja swojego nawet nie podlewałam , bo tylko nowe podlewam róże , ale ładnie kwitł i się zagęścił , rośnie w słońcu pod małym drzewkiem, nie dbam za bardzo o niego. Poczekaj jeszcze ten rok podsyp jego przekompostowanym nawozem końskim takim suchym ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Dziewczyny - Cieszę się, że nie tylko ja jestem fanką RU. Im bardziej rozpowszechniona, tym ładniejsze będą nasze ogrody.
Wiem, że końskie złotko to skarb dla róż, niestety dla mnie niedostępny. Co więcej w moim ogrodzie brak jest jakiegokolwiek kompostownika. Tak więc albo róże sobie radzą, troszkę odsypywane kupionymi nawozami, albo wyglądają jak Roald Dahl.

151. Rose de Resht niewątpliwie największą zaletą tej róży jest jej zapach. Nie wiem, jak wygląda dorosły krzew, bo moja de Resht jest młoda, ale myślę, że ze swoimi trochę jakby u dzikiej róży liśćmi będę kiedyś się nią zachwycać. Posadziłam ją jednak blisko tarasiku nie ze względu na wygląd, a właśnie ze względu na zapach. Czytałam, że podobnie jak i z innych róż historycznych powstaje wyśmienita konfitura.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

152. Rosemary Harkness gdybym opisywała ją po sezonie 2018 napisałabym, że się fajnie rozrasta i ma coraz więcej grubych pędów. Niestety 2019 to chyba schyłek tej róży. Zaczęła karłowacieć ( nie wiem, co jej dolega), a szkoda, że nie potrafię jej pomóc i jej uratować, bo naprawdę była ładna.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

153. Rosomane Janon i znów słaba sadzonka, albo słaba ręka ogrodniczki. Ciągle jeszcze to młoda roślina, ale już widać,że lubi ją plamistość i może wymaga innego miejsca. W tej chwili niczego dobrego o niej nie powiem.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

154. Roter Korsar to całkiem przyjemna róża, dość długo kwitnie i dobrze powtarza, ale... To nie jest jeszcze to, na czym mi zależy najbardziej. Może miejsce nie takie? ( rośnie w miejscu, w którym kiedyś rosły sosny), może potrzebuje więcej zasilania? Kupiona w 2017 nadal potrzebuje delikatnej podpory, bo inaczej jej pędy ( przynajmniej niektóre) leżałyby na ziemi. Niespecjalnie podoba mi się cały krzew, wydaje mi się niezdrowa i pewnie nie kupiłabym kolejnej. Nie potrafię oddać prawdziwego koloru tej róży ( w realu kolor jest ciekawszy). Jeśli kiedyś zakwitnie większą ilością kwiatostanów , pewnie odszczekam to, co wcześniej o niej napisałam.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

155. Rout 66 fantastyczny kolor i zapach. Całkiem nieźle się rozrasta. W ubiegłym roku trochę podupadła na zdrowiu i cały sezon 2019 się odbudowywała. Kwitnie bardzo obficie i w pierwszym i kolejnym kwitnieniu. Moja łapie plamistość, ale choć bywa pół-łysa, na czubkach zachwycają kwiaty. Ma ponad 1m. Niewątpliwie jest różą, która zwraca na siebie uwagę każdego, kto przychodzi do ogrodu. Jest jedną z faworytek na miss.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”