Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Czy ten rozmaryn masz na zewnątrz? ;:oj Niestety ja mam kiepskie doświadczenia z rozmarynem, latem ładnie rośnie w ogrodzie, a wzięty na zimę do domu pokrywa się białym proszkiem i żaden naturalny oprysk nie daje pozytywnego rezultatu ;:145 Szanta rosła parę lat i po jednej zim nie wyszła.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu, Twój rozmaryn to istny krzaczor! ;:138 ;:138 Tymianek zresztą niewiele mu ustępuje. ;:138 ;:138
Nie lubię łuskać fasoli czy grochu, ;:145 dlatego ich nigdy nie uprawiam. ;:185 A nie lubię tej roboty, bo moi rodzice uprawiali ogromne ilości fasoli i zaprzęgali mnie do łuskania zimą w zimnej stodole. :oops: Bratu zazdrościłam, bo on uczył się daleko od domu i mieszkał sobie w internacie, a ja nie dość że musiałam dojeżdżać do liceum, to jeszcze w domu do pomocy byłam zapraszana, a nie potrafiłam odmówić. ;:oj Za to teraz sama decyduję, co uprawiam, a czego nie. :tan :tan

U mnie dzisiaj śniegiem sypnęło i bieliło się do samego wieczoru, ale mrozu nie ma, więc śnieg znika, do rana zapewne już tylko wspomnienie zostanie. ;:223

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo rozmaryn masz piękny, ja też mam podobne doświadczenia jak Marysia przechowywaniem, przyniesiony do domu szybko trafił na kompost, zasychał w oczach. A czy kiedyś go próbowałaś sama ukorzenić.
Śliczna jest ta ciemna fasolka, chyba bure potrawy z niej wychodzą, ważne że zdrowa i wyhodowana we własnym ogrodzie. Nigdy nie widziałam takich odmian z ciemnymi ziarnami w sprzedaży.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Bardzo podoba mi się rozmaryn! Sam latem ukorzeniłem kilka gałązek. Nie wiem do końca jak go przechowywać. Zimy prawie nie ma, myślę że mógłbym go przetrzymać na zewnątrz, ale na razie jest w piwnicy i jakoś się trzyma. Chętnie przyjmę porady dotyczące rozmarynu:)
Pozdrawiam!
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo nałuskałaś tej fasoli.Ja niezbyt lubię .Moja szparagowa (tylko trochę) jak na razie leży i czeka,nie wiem na co. :(

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2596
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

dorotka350 fakt, u ciebie jest cudny różany raj wypełniony po brzegi :D
JAKUCH kiedy robisz testowe sianie aksamitki?
pelagia72 o nie; wnosze je do domu bo u mnie ciągle przymrozki. Drugi rozmaryn miałam w gruncie i był swietnie opakowanyy na zimę ale niestety nie przeżył, więc teraz dmucham na zimne. Tą fasolkę traktuje też ozdobnie bo kwitnie długo i rosnie u mnie przy balustradach i płotkach.
Blueberry chyba rzadko jest używana w warzywnikach bo czarna.
Maska rozmaryn i szanta są w domu ale wynosze je na ;:3 jak jest cieplej na kilka godzin. Te w gruncie mi padły.
plocczanka a ja bardzo lubie łuskac :) i jeszcze mam kolejny wór do zrobienia. :) U mnie tez śnieg jest już tylko wspomnieniem :)
korzo_m właśnie nie próbowałam ukorzeniać bo nie muszę mając takiego krzaczora. Ta fasolka jest dobra do dań meksykańskich z czarnym ryżem.
Kacper1999 U mnie on stoi w widnym i ciepłym miejscu a jak mozna to wynoszę go do ;:3.
Pachnie bosko jak się go dotknie, no i w herbatce :D
danuta z jeszcze czeka mnie następny wór do łuskania ale bardzo lubie to robić bo to taki manualny "styk z naturą" w zimie ;:306
Dyniowy sezam sie skurczył; ale smakują wybornie tj uchiki kuuri i piżmowa, natomiast ta olbrzymia jest za intensywna i niedobra; wylądowała na kompoście.

Obrazek

dzisiaj był słoneczny dzień ale zimny wiatr, w ogrodzie marazm i show badyli tylko trawka zieleńsza, nic oprócz dąbrówki na szczęscie nie wschodzi; bo u mnie rano ciągle przymrozki. Sprzątanie i cięcie zwykle robie końcem lutego.

Obrazek

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

No zobacz, a u mnie już trochę kwitnie a wczoraj przesadzilam krzew, lilie...:)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Cześć Iga, ostatnią godzinę przeglądam Twój ogród, bo jak już Ci pisałam, lubię takie eko-dzikie klimaty ;:138 No i ja tu łażę po Twoim ogrodzie i tych Twoich łączkach, a Ty właśnie do mnie zawitałaś, normalnie telepatia :lol: Widziałam chyba pod arbuzem agrotkaninę u Ciebie, teraz wszystkich o nią podpytuję, bo muszę chyba tego roku użyć, powiedz czy byłaś zadowolona? Do tej pory unikałam jej, bałam się chorób odglebowych gdy będzie mokro, ale kiedy ostatni raz było w sezonie naprawdę mokro, to nie pamiętam ;:130 Nawet typowe wiosenne błoto już nie występuje, może trzeba się przestawić na nowe warunki. Chcę tą agrotkaninę rozłożyć na warzywnik, tam gdzie rosną większe warzywa, no wiadomo nie pomiędzy marchewki i cebulki :D Szkoda mi ziemi, co roku ją zasilam kompostem, nawozami naturalnymi, nastawiam pokrzywy i żywokost, a potem latem pustynnieje jak miesiąc nie spadnie ani kropla deszczu ;:222
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Czy nadal masz dynie?
Myślałam, że już dawno zgniły bez przerobienia.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Jeszcze nie wysiałam nasion aksamitki muszę przynieść ziemię z ogródka, bo miałam ja jesienią przynieść jednak wypadło jak wypadło.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga to masz jeszcze dynie czy nie ? Widzę dużą ilość butternut :)
Jakie dynie jeszcze uprawiasz ? Bo wiem, że ta właśnie odmiana ma dłuższy okres wegetacyjny i nie zawsze zdąży dojrzeć .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo ja jeszcze mam dwie dynie, ale coś w tym roku mniej ich jemy.
Kiedyś kupiłam taki rozmaryn niby zimujący, ale mimo że w tunelu i okryty nie przeżył zimy.
W domu też na ogół rozmaryn mi marnieje i w końcu pada, a kiedyś miałam wspaniały krzak na oknie :uszy
Uwielbiam ziemniaki pieczone w piekarniku polane oliwą i posypane rozmarynem ;:333
Za to kupiłam rozmaryn afrykański i ładnie się przechowuje :D
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Jeszcze masz tyle dyń?To starczy do wiosny.U nas też był przymrozek.Na samochodach widziałam normalnie lód,ale dzień jest piękny,słoneczny.
Fajna praca,siedzisz,myślisz o niebieskich migdałach i łuskasz fasolkę. ;:108

Miłego dnia.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”