Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto piękne gerbery pokazałaś.Lilia też piękna.

Miłego dnia. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Gerbery śliczne bardzo je lubię a lilia czy ja wiem Sweet surreder jest raczej kremowa, ale całkiem podobna do tej Twojej .Masz Martusiu ;:196 pachnąco w domciu i kolorowo;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękna ta wiosna u Ciebie.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Zawsze podobały mi się gerbery kolorki kwiatów przepiękne, lubię też frezje szczególnie za ich zapach. dobrze, że kwiaty z dawnych lat powróciły do kwiaciarni.
Tak bardzo nam się chce już wesołych kolorków w domu, nie dziwi mnie, że prymulki kupiłaś.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś śliczna lilia ;:167 Masz rację gerbery kiedyś chętnie kupowane, dostawane teraz jakby przebrzmiały. Jednak to wina kwiaciarek które sprzedają stare kwiaty, bo kiedyś byłam na ślubie i stoły były udekorowane właśnie gerberami, wzięłam swoje ze sobą do domu i stały u mnie we flakonie dwa tygodnie. Kiedy wspomniałam o tym rodzicom młodego powiedział, że to były po prostu świeże gerbery :D
Nadal nic nie tniemy, bo zimno przejmujące a teraz w dodatku wieje! M śledzi winiarzy w necie i tylko niektórzy już tną.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ja uwielbiam lilie.
I właśnie myslalam aby kilka jeszcze dokupić. ;:173
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witam serdecznie moich gości ;:196
Zimowe leniuchowanie nie udało mi się w tym roku, rodzinne sprawy uaktywniają mnie tak intensywnie, że wręcz marzę o nudzie! Huśtawka pogodowa też nie nastraja optymistycznie, na szczęście nie mam czasu, by zastanawiać się, jak to na mnie wpływa!

DANUSIU, gerbery zachwyciły mnie od nowa. W czasach szkolnych, kupowaliśmy gerbery prosto z pobliskiej szklarni i ten bukiet przypomniał mi tamten widok połaci kwiatów!

JADZIU, masz rację, to nie jest Sweet Surrender, bo jest bielusieńka i nie potrafię jej zidentyfikować.
Miło wrócić do domu i choć przez chwilę popatrzeć na kolorki i zaciągnąć się zapachem :D

DOROTKO, dusza ogrodnika potrzebuje kolorków, a moja jeszcze i zapachów ;:306
Przypomniałaś mi frezje, kiedyś je sadziłam w ogrodzie, a od lat jakoś o nich zapomniałam ;:14 ,a pachną obłędnie! Chyba zapoluję wiosną na cebulki!

MARYSIU, w kwiaciarstwie też są trendy jak w modzie! Kiedyś, poza różami, były goździki, potem pojawiły się gerbery i frezje z asparagusem i tyle. Teraz bukiety są ze wszystkiego z przeróżnymi dodatkami.
Pogoda mnie usadziła, bo zamierzałam dzisiaj ciąć jak leci, ale wieje i leje i deszcz pokazują niemal na cały luty! Niech pada, bo suszę zapowiadają!

ANIU, lilie w wazonie budzą we mnie tęsknotę za latem i takimi kwitnieniami w ogrodzie :tan
Szukam takich cebul w internecie i inne azjatyckie też czarują, szkoda tylko, że nie pachną ;:174

W domu kwitnie na biało hipeastrum kupione jako czerwone ;:14 Taka byłam wściekła, że pstryknęłam dopiero ostatni kwiatek, ale jeszcze trzeci pęd kwiatowy się pokazał, chyba je polubię!


Obrazek

Biało-czerwone dostałam, ale coś mu dolega, bo pęd kwiatowy zaczą brązowieć i pękać, obcięłam rozkwita w wodzie.

Obrazek

i jeszcze storczyk miniaturka

Obrazek

A w ogrodzie wiosna!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten już przekwita.

Obrazek

A tutaj niebieszczą się pąki przylaszczki!

Obrazek

Z życzeniami pogody ducha na deszczowe dni ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No to wiosnę masz już pełną gębą ;:138 U mnie pod blokami w zaciszu zaledwie bieleją pąki przebiśniegów co ledwo z ziemi wylazły, gdzieniegdzie kwitną pierwiosnki gruzińskie..A za oknem ciemnica, pada i wieje... ;:145

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No żeby przylaszczki w styczniu kwitly to chyba jeszcze tego nie było . :roll:
Ależ masz dużo różnych i przepięknych ciemiernikow. ;:215
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No to u Ciebie wiosna.Tyle kwitnących kwiatków.Piękny nakrapiany ciemiernik.Hipeastrum białe śliczne,takie delikatne.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No to ja rozumiem Martusiu takie przedwiośnie nie takie prawie nic jak u mnie. Jednak jestem dobrej myśli że wszystko przede mną :D bo prędzej czy później i tak wszystko rozkwitnie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

MARYNIU, a przecież mieszkamy w tym samym regionie i w mieście powinno być cieplej! U mnie jest bardzo wietrznie, chociaż staram się nasadzeniami ograniczać przeciągi.
Trochę za szybkie te kwiatki i mogą dostać po nosie od mrozu ;:145

ANIU, u mnie to jakiekolwiek kwiatki w styczniu to zjawisko ;:oj w lutym już kwitły przebiśniegi, ale nie w styczniu! Ciemierniki coraz bardziej mi się podobają, ja mam takie najpopularniejsze, a jest ich jeszcze tyle cudnych odmian i kolorów! Sieweczek tych różowych mam dużo, to gdybyś chciała, daj znać ;:196

DANUSIU, ;:196 dziękuję w imieniu hipeastrum, zwłaszcza, że ja jestem na nie zła, bo miało być czerwone ;:14
W ogrodzie wiosna, a tu do kalendarzowej jeszcze dwa miesiące!

JADZIU, kwiatki kwitną biedne, wśród suchych badyli niestety! Miała być straszna zima, to nie sprzątałam jesienią, a teraz, po pierwsze, nie mam czasu i jeszcze ciągle może przymrozić ;:223

LOKI, przepraszam, że Cię pominęłam ostatnio, ale ukryłeś się między dziewczynami ;:224
Dzisiaj wiosna jeszcze bardziej rozkwitła!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piwonia drzewiasta rozwija pąki, jak przymrozi, będzie po kwiatach ;:145

Obrazek

Liliowce wypuszczają.

Obrazek

Narcyzy zaszalały.

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim dobrego tygodnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto ;:oj normalnie jestem w szoku, wiosna w pierwszych dniach lutego :roll: ogród zaskakuje. Czyżbyś podgrzewała rabatki. Ranniki pięknie wyglądają, a wstążka pierwiosnków prześliczna ;:215
Też bardzo lubię jak kwiaty pachną, lubię ogród pachnący i kolorowy.
Musze do Ciebie zwrócić się o poradę jak postępować z piwonią drzewiastą, moja każdego roku zamiast iść w kępę coraz mniejsza. Zawsze ja zabezpieczałam na zimę, a w tym roku pomyślałam, a niech cię trafi ;:29 jak nie chcesz ze mną być. I co widzę na 10 cm gałązce jakieś zielone, no chyba ją muszę przesadzić tylko jakie miejsce wybrać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”