Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Madziagos ? absolutnie nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy to piją? I co gorsza dają za ten przywilej jakieś chore pieniądze? Nie? No po prostu nie? Chociaż, tak z drugiej strony, jakby sobie pomyśleć o tym, czym jest miód spadziowy (technicznie rzecz biorąc: g**nem mszycy wymamlanym, połkniętym i wyrzyganym przez pszczołę), to też jakoś tak nieswojo się robi...

@ Drako
? a to ciekawe, akurat nasion Erythronium nigdy nie widziałem, zawsze tylko cebulki?

@ Pelagia
? jasne, że takiej opcji nie da się nigdy wykluczyć na 100%, aczkolwiek osobiście nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i oficjalne wyjaśnienie (że jest to zoonoza) brzmi dla mnie wystarczająco przekonująco? Wiele dosyć paskudnych chorób ?przeskoczyło? z innych zwierząt na ludzi? Począwszy od HIV, a skończywszy na eboli? Nie ma w tym nic dziwnego? Ot ? ewolucja w akcji. Co do wysiewów: wszystkie zamówione nasiona przyszły do mnie w kończącym się właśnie tygodniu, ale siać planuję jak zwykle dopiero w marcu.

Helleborus orientalis
Obrazek

Vinca major

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Ludzie jedzą różne dziwne rzeczy, stuletnie jaja, kiszone śledzie... i jakoś jeszcze nie wymarli. :;230

Sporo gatunkowych psizębów niechętnie mnoży się przez cebule przybyszowe i mimo, że czeka się 4-5 lat na kwitnienie, to szybciej i opłacalniej mnoży się je z nasion. Nie to co mieszańce i pojedyncze chętne klony.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Drako ? oczywiście masz rację? No i oczywiście to, co wydaje się jadalne, a co obrzydliwe, jest w znacznym stopniu kwestią kultury w której się człowiek wychował? Jak i indywidualnej wrażliwości? Ja na przykład uwielbiam owoce morza czy sery pleśniowe, a mojej matki byś za Chiny Ludowe nie zmusił, żeby jadła jakieś ?robactwo? czy ?spleśniały ser?? Z kolei natknąłem się już na Francuzów dla których kiszony ogórek był nienadającym się do konsumpcji ?zepsutym ogórkiem? (i to mimo tego, że dzięki mieszkańcom Alzacji znana jest we Francji kiszona kapusta jak i podłoże). Jeśli zaś chodzi o psizęby ? nie wiedziałem?

Pozdrawiam!
LOKI
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Łakomię się na psizęby więc odrobiłem prace domową. :lol:
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Mimo wszystko po owadach, nawet jak jest to wyrzygane g., to jakoś tak mi nie przeszkadza, ale po ssakach, a zwłaszcza drapieżnych, za nic w świecie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

O rany, Loki, nie tak obrazowo :;230 . Ser pleśniowy i czerwone wino, lepszego zestawu nie znam. Viva la France!
Ciemierniki i u mnie kwitną, ale mam najzwyklejszy białe, poluję na bordowe ( nie znam się na odmianach i aż tak bardzo nie zależy na nazwie).
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Dzięki za odpowiedź :)
Na tym rynku ,gdzie podobno się ''wylęgł'' wirus w Chinach bywał kiedyś osobiście mój Z.i mówi ,że faktycznie dziwne rzeczy sprzedawali :roll:
Ale ja mam wątpliwości ,czy ktoś łapki nie przyłożył do tego.

Kawę z wykupkanych ziarenek piją snoby ;:306
A miód spadziowy jest przerobioną przez pszczoły lepką wydzieliną mszyc ,takiej apetyczniejszej wersji trzymamy się my sprzedawcy tego specyfiku :lol: Niektórzy się o niego zabijają bo jest bardzo zdrowy :D
Ciemiernik bardzo urodziwy :D
Będzie jeszcze zima ,czy uznać ,że już wiosna :?: :)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Drako ? wstyd się przyznać, ale mnie się często zdarza iść na żywioł, bez odrabiania pracy domowej?

@ Madziagos ? zasadniczo mam tak samo jak Ty?

@ Anida
? no ale takie właśnie są biologiczne fakty? i nie chce być inaczej? :-P Sery pleśniowe uwielbiam? We Francji tego mają tyle, że zawrotu głowy można dostać? Owcze, kozie, krowie, z pleśnią na zewnątrz, przerośnięte pleśnią, czasem i jedno i drugie? zresztą te niepleśniowe też są pyszne i niesamowicie różnorodne? I pomyśleć, że jako dziecko myślałem, że są dwa rodzaje sera: żółty i biały? :;230 Co do ciemierników ? ten biały u mnie już od dwóch sezonów wygląda jak trzy ćwierci do śmierci, o czym zresztą wspominałem, nie wiem czy w ogóle zakwitnie w tym roku? Za to te wschodnie w kropki obsypane pąkami? Zapowiada się prawdziwy festiwal kwiatów? Ciekaw jestem także nowych nabytków ? też już mają pąki? A jeśli chodzi o odmiany, przyznam szczerze, że też nie przywiązuję do tego wielkiej wagi?

@ Pelagia ? w sumie po co ktoś miałby łapkę do takiego koronawirusa przykładać? Co to komu da? Kto na tym skorzysta i w jaki sposób? Chęć odwrócenia uwagi od tego, co dzieje się np. w Hong-Kongu? Wątpię, przecież z przyczyn ekonomicznych i tak nikt nigdy nie odważa się upominać o przestrzeganie praw człowieka w Chinach? Broń biologiczna, która uciekła z labu? Kiepska to broń, jeśli śmiertelność wynosi tylko 2-3% (a prawdopodobnie nawet mniej, bo podejrzewa się, że część przypadków daje objawy podobne do przeziębienia i nikt się nigdy nawet nie orientuje, że to był jednak akurat 2019-nCov)? Wersja o tym, że przeskoczyło toto z dzikich zwierzaków wydaje mi się najbardziej prawdopodobna? A co do specyficznej kawy ? zgadzam się? Jeśli chodzi o to, co piszesz o miodzie spadziowym ? dobre, dobre, teraz rano udając się do toalety po wypiciu kawy będę żonie mówił, że idę wyprodukować lepką wydzielinę? :;230 Ciemiernik rzeczywiście ładny ? i w dodatku ewidentnie mu się u mnie podoba, bo co roku bardzo bujnie kwitnie? Do zimy nie tęsknię i jak dla mnie mogłaby się już zacząć wiosna? Choć w sumie podejrzewam, że jeszcze w lutym sypnie śniegiem i przymrozi?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Helleborus orientalis
Obrazek

Primula acaulis

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Witaj Loki pięknie kwitną Twoje ciemierniki u mnie tylko biały inne w pąkach .
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, ciemiernik śliczny, pierwiosnki nie myślą o zimie, a Ty straszysz mrozami w lutym! Może już będzie tylko piękniej, czego Tobie i sobie życzę.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Przyznam ,że jako dziecko i ja znałam tylko 2 sery żółty i biały.
Cóż takie to były czasy. A teraz mamy tego wbród .
Ja też uwielbiam sery pleśniowe.

Ciemierniki pięknie co kwitną. U mnie kwitnie biały i cuchnacy.
Ale pierwiosnki mi nie kwitną ,bo chyba ich i mnie gdzieś nie ma. :(
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Kwitnienia u Ciebie bardzo przyjemne.
Ja też ani trochę nie tęsknię za zimą, której do tej pory prawie nie było ale może jeszcze przyjść. Wszystko możliwe.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”