Róże na wydmie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże na wydmie

Post »

O ja cię ;:oj jak ja zazdroszczę takich widoków (i zapachów) na żywo... ;:173 Ale Twoje widoki równie piękne :D ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj Aniu zazdroszczę Ci tej wycieczki , tylu kwitnących krzewów róż , na pewno było pięknie i przyjemnie . Róże mam nadzieję ,ze u Ciebie w tym roku nie przemarzną , bo wszędzie jest iście wiosenna pogoda , może to dobrze , a może żle zobaczymy za 1,5 miesiąca. pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Marysiu, kilka róż w ogrodzie zawsze się zmieści. Ja twardo się trzymam i jesienią nie kupiłam ani jednej róży. Co prawda szukam kilku, ale nie mam jeszcze koncepcji, gdzie je posadzić. Zobaczymy po zimie co się będzie działo z różami. Mają pąki jak w marcu lub kwietniu. Boję się, że jak przyjdzie silniejszy mróz to zbierze niezłe żniwo.

The Ancient Mariner

Obrazek

Natalio, nie ma co zazdrościć. Trzeba ruszyć w świat i podziwiać na własne oczy :tan

Mary Ann

Obrazek

Teresko, jak pisałam wyżej jestem pełna obaw o róże tej zimy. Mam zrobione niewielkie kopczyki i kompost w pogotowiu, żeby je podwyższyć. Jak na razie dużego mrozu nie widać, ale przed nami luty ;:131

Capri

Obrazek

Na dobranoc widok na różane rabaty.

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże na wydmie

Post »

No tak, ruszyć w świat jeśli można - w moim przypadku nie można, zdrowie nie pozwala ;:131 Dlatego na razie ograniczam się do podziwiania widoków na forum ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Natalko, zmotywowałaś mnie do pokazania kolejnych zdjęć z Europa- Rosarium.
Dziś kilka róż historycznych i nie tylko :D

Great Western Laffay 1840

Obrazek

Helene Lambert 1897

Obrazek

Obrazek

Rosa Giraldii

Obrazek

Ferdinand Pichard Tanne 1921

Obrazek

MRS. F. W. Flight Cutbush 1905

Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj Aniu ta ostatnia jest piękna , lubię takie kolory rozmyte , a jednak lekki róż pozdrawiam, wstaw jeszcze więcej takich zdjęć ;:3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże na wydmie

Post »

Wspaniałe, co za morze kwiatów ;:oj ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj :wit . Muszę chyba zrezygnować z odwiedzania Twojego wątku bo mam moralny dylemat :;230 . Kusisz tymi boskimi różami a ja ciągle się wstrzymuję ;:223 . Moja młoda sunia robi takie spustoszenie w ogrodzie, że na bank takie świeżo wsadzone wiosną "patyki" będzie chciała pogryźć ;:218 . Szkoda mi róż ale z drugiej strony skusiłabym się na kilka :;230 . No i bądź tu człowieku mądry ;:224 . Capri ma fajny kolorek. Powoli przekonuję się do tych pomarańczowych / bursztynowych :lol: . CPM to jest właśnie to ;:303 . Historyczne róże mają niesamowity urok i ta bujność kwitnienia , rewelacja ;:oj . Zazdroszczę Ci tej możliwości odwiedzin takich różanych rajów ;:167 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu podglądam często, ale mam lenia w pisaniu. :oops: Rabata na tle winobluszczu niesamowicie piękna. ;:oj
Pobyt w Europa- Rosarium chyba był nie tylko ciekawy, ale i stresujący. :wink: Tyle kwitnących cudeniek, tylko robić listę na kolejne zakupy.
Twoje róże mają pąki, a moje zielone stare liście. ;:202 Może luty będzie też ciepły, a potem już ekstremalnych mrozów raczej nie będzie. ;:218
Jak cisom trochę podlejesz wody, to na pewno nie będziesz czekać 10 lat na zasłonięcie się od ulicy. Moje po pięciu dorosły do wysokości płotu, a sadziłam 30 centymetrowe. ;:108
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Teresko, mam na nią ochotę, tylko muszę znaleźć miejsce . Powinna mieć łuk ;:224

Star Profusion

Obrazek

Natalko, to morze kwiatów to najczęściej odmiany kwitnące raz.

Rock & Roll

Obrazek

Ewelino, zawsze możesz wpisać na listę i kupić później jak mała wyrośnie na mądrego psa.
Capri nie polecam. U mnie bardzo krótko trzyma kwiaty. Wypuszcza długie badyle zakończone małym bukiecikiem. Wiem, że w innych ogrodach sprawuje się lepiej. Może się jeszcze poprawi.
CPM kup koniecznie. To świetna róża.
Gdybym miała większy ogród posadziłabym więcej historycznych róż.

Paul's Himalayan Musk

Obrazek

Soniu, winobluszcz jest sąsiadów, ale rośnie na moją stronę, do słońca. Mam z nim sporo kłopotu, bo lubi wymykać się spod kontroli. Często znajduję kilkumetrowe pędy płożące się po ziemi wśród róż i zapuszczające korzenie :evil:
Lista zakupowa jest, ale jak na razie nie mogę części namierzyć, więc nie muszę kupować ;:306
Większość róż przycięłam przed zimą, usuwając liście i skracając łodygi. Robię tak od jakiegoś czasu, inaczej miałabym kłopot z usypaniem kopczyka. Dzięki temu nie mam liści rozwalonych po całym ogrodzie i wiosną mniej roboty.
Cisy podlewają się razem z trawnikiem co drugi dzień :D

Henri Martin

Obrazek


Ciąg dalszy Europa - Rosarium.
Kilka róż Kordesa.

Rosarium Uetersen

Obrazek

Flammentanz

Obrazek

Summer of Love

Obrazek

Nautica

Obrazek

Chevy Chase Hansen 1939

Obrazek

Tuscany Frankreich 1800

Obrazek

Laure Davoust Laffay 1834

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Ania, i jak twoje poszukiwania wiosny w ogrodzie? Tak jak u mnie wszystko stanęło na głowie czy grzecznie śpią i czekają na właściwy moment?
Oglądam zdjęcia z różanych wypraw i ślinię klawiaturę. Cuda ;:167 Mam nadzieję, że kiedyś i ja udam się na zwiedzanie chociażby Europa- Rosarium.
Zachwycasz swoją Star Profusion. To u ciebie wypatrzyłam po raz pierwszy tę różę i dosłownie znosiłam jajo żeby wreszcie kupić. Mam, ale twojej to nawet do pięt nie dorasta. ;:180
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże na wydmie

Post »

Wspaniałe widoki ;:oj ale Twoje zdecydowanie wygrywają, Rock & Roll kolejne cudeńko ;:167 :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże na wydmie

Post »

Wycieczki do Rosarium Europa zazdroszczę. Marzy mi się od kilku lat, może kiedyś ...
Wyobrażam sobie te fantastyczne widoki i zapach :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”