Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Wcale nieźle jak na pierwsze próby ;:333 pamiętam że kiedy dostałam lustrzankę cyfrową też nie wiedziałam, w co ręce włożyć - stara cyfrówka była zdecydowanie łatwiejsza w obsłudze ;:224 Powoli nauczysz się wszystkiego, to trudne tylko na początku ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, śliczniutka ta Twoja doniczkowa azalia. ;:333 Ma takie duże kwiaty i takie czysto różowiutkie! ;:138
A w ogrodzie zimowe obrazki, mimo że bez śniegu, a o tej porze roku tak być powinno. ;:108
Pozdrawiam cieplutko. ;:196 ;:3 Niech Ci słoneczko zaświeci. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne fotki ... przyroda jest wspaniała bez względu na porę roku... U mnie zimy nie ma i jak gdzieś czytałam to do kwietnia jej nie będzie ... Coś się złego dzieje w przyrodzie jeszcze nie ma lata a już straszą suszą... (brak opadów, brak śniegu, suche wiatry ;:222 )
Chyba muszę nieco poprzenosić swoje rośliny wiosną ... Pozdrawiam ;:167
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia, teraz mam nadzieję na dużo zdjęć. Nowy sprzęt już jest, a najłatwiej uczyć się przez regularne fotografowanie.
Za ciemiernikami byłam już w Obi. Kiedyś udało mi się tam kupić półpełnego dwukolorowego. Teraz marzą mi się, tak jak tobie, te bordowe. Niestety jeszcze(?) nie mają. Za to w Biedronce kupiłam kolejnego białego ;:224 . Sam mnie sprowokował, a sadzonki naprawdę niczego sobie i za niecałą dyszkę.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, pierwsze próby wypadły nieźle ;:196 Czekam na dalszy ciąg ;:108
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu ;:196
Pomyślności w nowym roku. ;:215
Takiej zimy to chyba jeszcze nie było. :roll:
U mnie dwa razy zdarzył się śnieg a i tak tego samego dnia znikał.
Trawki, zasuszone kwiaty hortensji, kolorowe żurawki i czerwone owocki a w tle zimozielone krzewy i ogród
cały w kolorowej szacie piękny , także o tej porze. ;:138 ;:138 ;:138
Czasami wychodzę do ogrodu i przez chwilę coś tam skubnę. przytnę , poprawię.
Ale jednak jeszcze jest zimno. Korci człowieka , by coś podziałać więcej.
:wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, a jednak się odzywasz :D
Cieszę się bardzo
Ja od czasu do czasu też zajrzę, ale zdjęć aktualnych niestety nie mam.
Nie mam kiedy zrobić. Chociaż ostatnio nawet udało mi się biegiem oblecieć ogród, żeby zobaczyć co tam wyłazi i jak na razie jakoś mało tego.
W sumie się cieszę, bo przecież to nie pora
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu na Twoich ciepłych glebach pewnie już krokusy kwitną :D Zawsze pierwsze oznaki wiosny widzę u Ciebie .
Jak się miewa ogród ?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj było kilkanaście stopni w słońcu. Popieliłam trochę, ponieważ niektóre chwasty kwitną, pewnie nasion by nie zawiązały, ale pewna nie jestem. ;:218
Posprzątałam też młode truskawki w skrzyni i przygotowałam do okrycia włókniną.
Gryzonie nie zasnęły na zimę, pełno tuneli, więc moje tulipany z pewnością przetrzebione. ;:223

Natalio planowałam lustrzankę, więc kolega przyniósł, żebym popróbowała. Niestety stwierdziłam, że ponad 1500 g dla mnie za duży ciężar. Po zrobieniu kilkunastu zdjęć miałam dość. ;:224 Kupiłam hybrydę z dwoma obiektywami, jakość pewnie inna, ale dla mnie musi wystarczyć. Jak nauczę się obsługi planuję dokupić trzeci obiektyw.

Lucynko dziękuję, ;:196 życzenia powoli się spełniają, choć słońce jeszcze nieśmiało świeci. Azalie co roku kupuję, pierwsze są w sklepach. Teraz już prymulki się pojawiły, jak co roku z pewnością się im nie oprę.

Ewuniu podoba mi się taka zima, bo jeżdżę samochodem, ale jako ogrodniczce już mniej. Wczoraj pieliłam trochę, więc pozaglądałam w zakątki, wiele roślin ruszyło. Teraz już mrozów nie chcę.
U nas od wczoraj trochę pada, było wyjątkowo sucho. Czyściłam truskawki do przykrycia włókniną, ziemia jak popiół. ;:202

Sabinko ciemiernik za 10 zł, to wyjątkowo okazja. Kupowałam dla przyjaciółki ładnie kwitnącego, też zwykłego białego, ale już po 27 złotych.
Z aparatem nawet nie mogę biegać, szaro buro, a jak na moment pokaże się słońce, to nie mam czasu, albo jestem poza domem. ;:222

Małgosiu PEPSI czekam na słońce, bo niczego w takich szarościach się nie nauczę. ;:174

Krysiu dziękuję. ;:196 Ogród dzięki zimozielonym roślinom, nie jest pusty i całkiem szary. Też mnie kusiło i wreszcie wczoraj popracowałam ponad godzinę na rabatach i grządkach. Południowa ściana garażu była tak ciepła, że mogłam nawet przygotować grządkę pod marchew i pietruszkę. Pewnie, jak taka pogoda utrzyma się wysieję pod koniec lutego. ;:173

Gosiu Margo2 wieczorami podczytuję Wasze wątki, jestem nocny marek, więc mam sporo czasu. Wspominek nie będzie, bo większość zdjęć przepadło, ale wypada się odezwać, jak goście się pojawiają. :) Poza tym uczę się nowego aparatu, więc mogę czasem coś nowego wstawić.
Wczoraj miałam okazję pozaglądać i mało optymistycznie wygląda ogród. Dobrze, że wielu bylinom nie obcięłam starych liści, bo wiele już ruszyło i zielone próbuje się przebić przez zeschłe liście. Tylko śnieg, albo okrywanie uratuje je gdyby przyszły większe mrozy. ;:174

Seba ranniki i ciemierniki jak wszędzie powoli kwitną, ale czy uda się im rozchylić płatki, jak słońca nie ma. ;:218 Krokusy jeszcze nie kwitną, ale jak takie ciepłe dni się utrzymają, to pewnie niedługo zobaczę kwiaty, są już w takiej fazie wzrostu.
Karol musi choć na chwilę dostać aparat do ręki. Na szczęście teraz stary ma do swojej dyspozycji. :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

No fakt, lustrzanka lekka nie jest, chociaż nawet nie wiem, ile moja waży ;:131 Z tego co wiem już od kilku lat nawet w lepszej jakości cyfrówkach zdjęcia nie odbiegają od tych z lustrzanek. Z hybrydą nie miałam do czynienia, więc się nie wypowiadam ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Amatorskie lustrzanki ważą ok.500g/ bez obiektywu/ cięższe są profesjonalne albo stare modele. Obiektywy też bywają lekkie,,Nie ma co demonizować...nie taki diabeł straszny! :) Życzę fotograficznych sukcesów nowym sprzętem Soniu ;:196
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu.
Po długiej przerwie i do Twojego ogrodu trafiłam. Dwa wieczory spędziłam, ale z zainteresowaniem przeczytałam cały wątek.
Te twoje wymuskane rabatki zawsze robią wrażenie :D
Żal bukszpanów, ale ja chyba podobnie bym postąpiła. Do mnie jeszcze to dziadostwo nie dotarło, ale pewnie to tylko kwestia czasu.
A tych siewek to ci naprawdę zazdroszczę. Chciała bym żeby mi się rozplenica wysiewała, ale coś jej to nie wychodzi :lol:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Najbardziej cieszą mnie widoki takich różaneczników jak u Ciebie. Te cudne pączuszki zapowiadają piękne kwitnienie.
Ciekawa jestem, jak poradzą sobie krokusy. Też je mam w takim stadium i martwię się, że kilka mroźniejszych dni może je załatwić i nie zakwitną. Powychodziły z ziemi tak wcześnie, jak jeszcze nigdy dotąd w życiu nie widziałam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”