Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, myślałam, że aminka zamówiłaś w sklepie internetowym. ;:131 Skoro jednak w ogrodniczym, to faktycznie nie możesz być pewna, ale trzymam kciuki, by dowieźli, bo jestem bardzo ciekawa, jak będzie u Ciebie wyglądał. ;:333
Dzisiaj u mnie wiało jak w kieleckim, ale do ogrodniczego poszłam i... pocałowałam klamkę. ;:222 Zamknięte na nie wiadomo jak długo. ;:145 Może jutro polezę do tego drugiego. Oczywiście, jeśli na działkę się nie wybiorę. ;:218
Za to w Biedrze kupiłam sobie pocieszycieli: pierwiosnka bezłodygowego oraz dwa hiacynty i narcyzy w doniczkach. :tan

Pozdrawiam i dobrej nocki życzę. ;:196 ;:19
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

IWONKO witaj!
Dziś miałam drugą wyprawę do ogrodniczego niestety nic nie kupiłam.Cebule begonii po 4,50 :evil: poczekam,nie pali się może gdzie indziej będą tańsze.Innych cebulowych nie ma.Panie rozpakowują nasiona.
Do Biedronki przywieżli białe ciemierniki za dychę. :roll:
Widzisz Iwonko miejsca też nie mam,ale skusiłam się na 2 piwonie,irysa dalię i parę innych kwiatków.Będa wysyłać po 3 marca.
Myślę zlikwidować grzędę na warzywa.


Miłego wieczoru Iwonko. ;:167


LUCYNKO!
U nas bezłodygowych pierwiosnków jeszcze nie było.Są kubkowe,hiacynty,szafirki przekwitły i dowieżli białe ciemierniki.Nic ciekawego.Czekam może przecenią azalie. :wink: Dlaczego wiało jak w kieleckim? U nas też wiało od rana,ale było też sporo słońca.Niestety chłodno.Deszcz padał całą noc.Narcyzy też już przekwitły, ale przecenić nie przecenili.Nie znają się na handlu. :;230

Miłego wieczoru. :wit



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu masz piękną kolekcję liliowców , czy są to już duże rozrośnięte kępy , bardzo lubię bo są bezproblemowe pozdrawiam ;:3 :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, piękne liliowcowe wspomnienia ;:oj
Ja to mam dobrze, mieszkam na wsi bez marketów i nic mnie nie kusi ;:306 Mam blisko taki sklepik, gdzie będą sadzonki, ale dopiero jak już przyjdzie wiosna.
Tylko ten internet ;:14
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

TERESKO w większości moje liliowce to już spore krzaki.Jak kwitną to mają dużo kwiatów.Kwitną dość długo pomimo tego,że kwiaty kwitną jeden dzień. Masz rację,że są bezproblemowe.Zasilam raz wiosną i tyle.Potem podziwiam kwiaty. :D

Miłego dnia :wit


Witaj MARTO! Fakt masz super dobrze.Nie dość,że masz fajny ogród na wsi to jeszcze bez wyciągaczy pieniędzy.Ja niestety idąc do sklepów mijam po drodze dwa ogrodnicze.Po prostu masakra.A do sklepu po zakupy chodzę codziennie.Biedronka też kusi kwiatkami. ;:124 ;:223
Ostatnio zamówiłam sporo kwiatków w wysyłkowej bo przecież mam mało.Skusiłam się bo mają przecenę o 30%.Jak nie zamówić? ;:131
Otóż to,gdyby nie ten internet. ;:185 ;:224

Miłego dnia.

Zdjęcia z działki dzisiaj.Nic ciekawego tylko dużo pracy czeka mnie na wiosnę,aż się złapałam za głowę. ;:222


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Ten ładny krzaczek, to trzmielina?

Chyba i ja będę się musiała w końcu przejść do ogrodniczego. Ostatnio codziennie oglądam kuszące oferty w sklepach internetowych, ale na razie dzielnie się trzymam i nie zamówiłam niczego. :wink:
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

No proszę ranniki już tuż, tuż ;:138 jak tylko słoneczko będzie, szybciutko rozwiną płatki!
Fajnie, że zamówiłaś roślinki, jeszcze w dodatku po taniości, będziemy podziwiać w sezonie :tan
Słonecznych dni :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

danuta z pisze: Zdjęcia z działki dzisiaj.Nic ciekawego
Hej, Danuśka, nic ciekawego? :roll: A przebudzone ranniki to pikuś?! :shock:
Wygląda, że one już wiosnę poczuły, a Tobie jeszcze mało. ;:7
Ja coś nie mogę wybrać się na działkę. ;:131 Tak mi jakoś nie po drodze. ;:223
:wit ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Ja ranniki bardzo chciałam mieć, od kilku lat kupowałam i sadziłam do doniczki. Trzymałam na balkonie ale jakoś nie chciały ze mną współpracować. W ubiegłą wiosnę jednak jeden zakwitł co mnie bardzo ucieszyło. Czekam na nie w tym roku również - może się uda i będę mogła je wysadzić na działkę.
Hanna
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Jeszcze tak wcześnie ranników to chyba nie widziałam :shock: chwasty bardzo rosną? ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ULA witaj!

Tak to trzmielina.Była bardzo duża i rozrośnięta.Rosła przed winogronem i przez nią (tak myślę) zachorował na mączniaka.Jesienią przesadziłam właśnie tu a na jego miejsce posadziłam dwie róże.
Wczoraj byłam w Brico,ale nic ciekawego.Dowieżli nasiona,ale też nic nowego.

Miłego dnia. :D


MARTO!
Ranniki,ciemierniki i pierwiosnki to to co kwitło.Dla ciemierników nie robiłam zdjęć bo takie jakieś biedne były,a pierwiosnki popularne więc też nie zrobiłam im fotki.Zamówione kwiatki będą wysyłać po 3marca.

Miłego dnia. :wit

LUCYNKO
Ledwo wypatrzyłam te biedne ranniki.Schowały się pod krzaczkami,że musiałam oczyścić miejsce,żeby im zrobić fotkę.
Też bym się nie wybrała,ale mąż chciał przewietrzyć samochód,więc pojechaliśmy.Stało nawet parę samochodów.Po drodze piesek na mnie naszczekał takim cieniutkim głosikiem aż śmiać mi się zachciało.
Na działce obraz nędzy i rozpaczy.Znowu będę miała górę suchych badyli do spalenia nie mówiąc o pracy przy wycinaniu.
Pogoda taka sobie,od rana pada lekki deszczyk.

Wszystkiego dobrego i powrotu chęci celem odwiedzenia działeczki. ;:215 ;:65

HANIU! a dlaczego trzymałaś ranniki w doniczce.One nie boją się mrozu a jeszcze do tego mrówki roznoszą nasiona po działce.U mnie rosną w różnych miejscach od dawna.Był czas,że tępiłam bo już był las ranników.Teraz ich nie ruszam niech się sieją.

Miłego dnia. ;:108


BLUEBERRY!!
Chwastów jakoś nie widziałam ale suche badyle to i owszem.Zostało mi poplonu to wysypałam na skopaną grzędę i sobie rośnie jak na razie.
Róże także sobie dają radę.Nigdy nie byłam na działce w styczniu to nie wiem co tam kwitło kiedyś.Na działkę zawsze zaczynałam jeżdzić w marcu jak nie było śniegu.To w tym roku tak mi się udało.Dzień był słoneczny,lekko mrożny więc mąż zechciał się przejechać. ;:108

Pozdrawiam. :wit



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Ale śliczne pastelowe Twoje niebo, Danusiu! ;:138 ;:138
Zupełnie jakby je jakiś artysta namalował. ;:122
Już kiedyś napisałam, że pogodę mamy kontrastową. ;:131 U mnie dzisiaj słońce, ale na działce nie byłam, bo po powrocie z zakupów Miśka nawet na moment mnie nie opuszczała, nawet spać nie poszła. ;:223 Bała się, bym znowu jej nie zostawiła samej. Nie miałam serca tego zrobić. ;:185
Moja działka jest codziennie doglądana przez M, który wszelkie badyle spala na bieżąco i czyści miejsca zaniedbane, głównie zresztą przez niego podczas budowy gołębnika. ;:108 Teraz jeszcze przygotowuje teren pod wolierę i ma co utylizować.
Pozdrawiam cieplutko. ;:196 Niech i Tobie słoneczko zaświeci. ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu. Wcześniej nie miałam ich gdzie posadzić. Działkę mam niedawno.
Hanna
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”