Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, czyżbyś w sen zimowy zapadła? Obudź się, kochana, bo czas pędzi jak szalony i może się okazać, że prześpisz jakiś ważny moment. ;:7
A tak całkiem poważnie to odezwij się od czasu do czasu, byśmy wiedzieli, że wszystko u Ciebie w porządku. ;:180 Długie milczenie Przyjaciół trochę martwi. ;:174
Pozdrawiam i buziaki zostawiam. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Nie wiem jak to się stało ale tego roku nie zrobiłam jeszcze wpisu :oops: . Brakło mi czasu na dłuższe przesiadywanie przed komputerem ;:224 . Rok 2020 rozpoczął się dla nas dość intensywnie . Umówiłam sobie na styczeń i luty mnóstwo wizyt kontrolnych u specjalistów i tak jeżdżę to z jedną córką to z drugą i ze sobą także ;:131 . Przez kilka weekendów dziewczyny były u dziadków więc razem z eMem maksymalnie wykorzystaliśmy czas we dwoje . Aktualnie mamy ferie i trzeba zorganizować dzieciom czas tym bardziej, że nie ma śniegu . Zamiast jeździć na sankach córka jeździ na rowerze ;:131 . Poza tym wszystko po staremu ;:108 . Zimy nadal nie ma i wszystko wskazuje na to, że tego roku jej nie będzie . Nie pasuje mi ta kolej rzeczy ale nic na to nie poradzę ;:222 . Mimo, że wiosna za pasem ja nie miałam czasu myśleć o ogrodzie, nie zrobiłam jeszcze żadnego przedsezonowego zamówienia ;:oj . Nadal zastanawiam się nad różami bo Cuma aktualnie strasznie demoluje mi ogród i nie wiem czy nie lepiej poczekać z zamówieniem do jesieni jak już minie jej ten okres wymiany zębów itd. No nie wiem, mam mętlik w głowie :roll: .



Wandziu oj tak :;230 , cały grudzień stałam i gapiłam się na pustą działkę a w głowie milion planów i pomysłów . Na szczęście sąsiedzi już się przyzwyczaili do tego i nie mają mnie za wariatkę ( chyba :;230 ). Pogoda tego roku jest denerwująca. Niby fajnie, że ciepło ale to nie jest dobre dla przyrody no i choroby strasznie się panoszą. Miejmy nadzieję, że pozostałe pory roku pozostaną bez zakłóceń. Pozdrawiam :wit .



Aniu śnieg był przez chwilę a teraz już nawet nie ma go w prognozach długoterminowych ale może jeszcze coś się zmieni, zobaczymy. Dziękuję i wzajemnie przesyłam spóźnione życzenia ;:196 .


Beatko śnieg był ale się zmył . Niestety ferie mamy bure a nie białe ;:222 . Dobrze, że mimo wszystko można znaleźć dla dzieci jakieś zajęcie. Działka jest już częściowo przygotowana na kolejne etapy i jestem z tego zadowolona. Dziękuję za pochwały ;:196 . Pozdrawiam :wit .

Stasiu Ty już wysiewy rozpoczęłaś a ja miałam dość intensywny styczeń i nie było czasu nawet pomyśleć o ogrodzie . Może to i dobrze bo czas zleciał szybciutko. Zaraz mamy luty a potem do wiosny już z górki . Dziękuję za życzenia i również wysyłam, mocno spóźnione acz szczere ;:196 . Pozdrawiam :wit .


CDN
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Mariuszu śniegu było odrobinę i szybko stopniał . Aktualnie szaro, buro i mgliście u nas. Ziemia czeka na wiosnę i na kolejne etapy prac :heja . Miejmy nadzieję, że szybko uporamy się z zakładaniem trawnika bo mam już szczerze dość tego błociska . Gdyby mróz trzymał byłoby inaczej a tak psy robią mi masakrę i mam tonę ziemi w domu :;230 . Dziękuję i również przesyłam spóźnione życzenia noworoczne ;:196 .


Marysiu masz rację, dziwna ta zimo-nie-zima ;:222 . Wszystko wskazuje na to, że tego roku będzie tak już do końca. Dziękuję i również pozdrawiam :wit .


Lucynko baaardzo dziękuję za życzenia i Tobie również życzę wszystkiego dobrego w tym nowym 2020 roku. Wybacz, że tak po czasie ale mimo wszystko ze szczerego serca piszę ;:196 . Pozdrawiam :wit .


Dorja witaj :wit . Rzeczywiście sporo zmian za nami i to na pewno jeszcze nie koniec, zapraszam bo na pewno jeszcze będzie się działo .


Natalko wszystko wskazuje na to, że tego roku śnieg będzie należał do dóbr luksusowych :;230 . Tylko wybrani go doświadczą , w górach tylko . Obyś miała rację bo ja też czekam na wiosnę , pozdrawiam .


Małgosiu-clem tego roku zrezygnowałam z okrywania róż bo nie ma to sensu żadnego . Iceberg Climbing ma tylko kopczyk. Poprzedniej zimy faktycznie okrywałam ją całą ale było mrozy i zimny wiatr. Psice szaleją na całego a młoda rośnie jak na drożdżach . Jeszcze z miesiąc i będzie duża jak Cola. Wiem, że iglaki mają tyle samo zwolenników co przeciwników ale według mnie są potrzebne . Zwłaszcza jak ktoś ma większą działkę . Pozdrawiam .


Kasiu raczej zimy już nie będzie ;:185 . Mnie osobiście wkurza to błoto no ale na pogodę nie mam wpływu. Plusem jest chyba tylko to, że na ogrzewaniu trochę oszczędzę. Planów zawsze sporo i sama jestem ciekawa jak to z nimi będzie u mnie. Pozdrawiam.


Wiolu fajnie, że jednak znalazłaś chwilkę żeby mnie odwiedzić ;:196 . Faktycznie sporo zmian u mnie i to na pewno nie koniec. W zasadzie to można powiedzieć, że dopiero początek kolejnych zmian :lol: . Rzeczywiście ten nasz spadek terenu widać teraz bardziej , wcześniej można było go przeoczyć. Dom, stodoła, wjazd - wszystko jest na innej wysokości i trzeba było to jakoś sprytnie połączyć w jedno. Tam skarpa, tu skarpa, tam półka i rzeczywiście widać teraz bardziej różnice w poziomach. Sporo jeszcze do zrobienia ale na szczęście teraz będą już tylko same przyjemne zajęcia :lol: . Pozdrawiam :wit .


Lucynko dziękuję za troskę ;:196 . Wszystko u nas w porządku tylko brak czasu mnie dopadł ;:196 . Dziękuję i również pozdrawiam ;:196 .



Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Dzięki tej jesiennej pogodzie zimową porą roku, jest okazja posadzić, przesadzić roślinki, u mnie po wymuszonej zmianie układu ogrodu (przez zmianę wjazdu prawie o 180 stopni) nie obędzie się bez zmian w tym roku.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelina, czytałam już sporo pogłosek, że w lutym mamy mieć wiosnę, a w kwietniu upały i suszę ;:202 Nie wiem co o tym myśleć. Kilka róż w ogóle nie zrzuciło liści. Stoją sobie w najlepsze i tylko patrzeć aż zaczną pączki tworzyć ;:224 Nie podoba mi się taka ciepła zima. Będzie wszędzie masa szkodników, a rośliny nie mają czasu na odpoczynek. Nawet nie wspomnę o rzekomych suszach w kwietniu ;:223
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ty, to Ewelinko musisz być dziwna, skoro się tak publicznie przyznajesz do oszczędności na ciepłej zimie ;:306 Nie dalej jak wczoraj słyszałam w telewizji, że firma dbająca o nawierzchnię dróg nic nie oszczędziła, a nawet wydała ponad cztery miliony złotych na sypanie dróg piaskiem. Tylko nawet się nie zająknęli, ile wydają zazwyczaj, jak zimy są mroźne i śnieżne. A tutaj proszę: Ty oszczędzasz ;:306 Może powinnaś zostać prezesem takiej firmy? Od razu znalazłabyś oszczędności. Tylko może wtedy nie byłabyś medialna?
Błoto jest wszechobecne, a jeszcze przy dwóch psach? Mojego nigdy nie nauczyłam, żeby po powrocie ze spaceru wycierał łapy ;:306
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko tak czasem bywa, nie zawsze mamy czas lub chęci na forum ;:131 najważniejsze że już jesteś ;:196
Też tak robię, wszystkie wizyty u lekarzy czy inne załatwianie formalności robię teraz, nawet porządki wiosenne czy przesadzanie doniczkowych planuję przed początkiem sezonu ;:108
Z zakupem róż poczekałabym do jesieni, niech pies wyrośnie z głupawki ;:224 teraz wydasz pieniądze, a jest ryzyko, że stracisz nowe rośliny ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Oj dużo i to na wielki plus się pozmieniało u Ciebie :D fantastyczny ogród jest i szykuje się jak widzę jeszcze lepszy ;:138 u mnie zastój na razie :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko :wit Wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem dla Ciebie i całej rodzinki , futrzakom też wszystkiego dobrego :D
Oj, dzieje się u Ciebie dzieje .... w ogródku, będzie pieknie. Już masz wspaniałe zakątki w ogrodzie a nowe rabaty jeszcze powiększą to urozmaicenie. Jestem ciekawa tych grabów. Ja też mam zamiar przesazic graby z jednego miejsca w drugie, trochę chcę się zasłonić. Jedynie mam obawy bo te graby to takie 5 letnie....
Z tego co piszecie wiosna i dalej ma być gorąco, aż trudno w to uwierzyć, że takie zmiany następują. Może to tylko ten rok ?
Ewelinko z rózami chyba musisz poczekać , młodość psia ma swoje wariacje ;:306

Pozdrawiam i miłego feriowania ;:333
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Wczoraj mega mocno u mnie wiało ale ubrałam się dobrze i poszłam z psicami na długi spacer na łąki. Wyszalały się i wybrudziły no ale.. brudny pies to szczęśliwy pies :lol: . Dzisiaj od samego rana świeci piękne słoneczko ale niestety nadal nieprzyjemnie wieje . W planach mam mycie okien bo nic przez nie nie widać . Wczoraj robiąc mały obchód zrobiłam wielkie oczy widząc wychodzące narcyzy czy... hiacynty :shock: . No nie wiem, jak tak dalej pójdzie to wiosna będzie w lutym :roll: .


Wczoraj miałam lekki śnieg , dzisiaj już błoto.

Obrazek

Obrazek


Olu czyli nie tylko ja miałam przeróbkę wjazdu ;:108 . W takim razie obie będziemy zmieniać kilka miejsc w ogrodzie . Powodzenia ;:196 .


Sabinko niestety taki mamy klimat i chyba nic nie możemy z tym zrobić ;:223 . Jednego roku zimy nie ma wcale a następnego siarczyste mrozy .Już sama nie wiem co jest gorsze ale chyba ten brak zimy doskwiera bardziej . Mam nadzieję, że te prognozy o kwietniu nie sprawdzą się bo ciężko będzie mi założyć trawnik .


Obrazek


Obrazek

Iwonko dziwna powiadasz ;:306 ?? No może faktycznie jest w tym trochę prawdy :;230 . Niestety trzeba szukać plusów tej dziwnej zimy a ja znalazłam sobie taki na pocieszenie :lol: . Strasznie niewychowane te nasze psy skoro łap nie wycierają ;:224 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Natalko okrutnie korcą mnie te róże ;:223 . Nie mówię o większym zamówieniu ale o kilku , wiesz dla tego czerwcowego oczekiwania na pierwszy kwiat :lol: . Jednak ryzyko strat jest spore. Cuma rozniosła w pył moją brzozę purpurową i magnolię ;:145 . Nie mam pojęcia czy przeżyją . Wiosną planowałam posadzić Szmaragdy i przesłonę z grabu i będę musiała chyba jakieś zabezpieczenia zrobić :roll: . Szkoda mi czekać z tymi żywopłotami do jesieni bo zależy mi na czasie by szyb ko urosły. No nic, muszę to przetrwać . Pozdrawiam .

Te to dopiero są wyrywne!

Obrazek

Obrazek


Lenko dziękuję ;:196 . Kolejne zmiany w planach i zapowiada się ciekawy sezon :lol: . Pozdrawiam .


Asiu dziękuję i Tobie również wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:196 . Zmiany są i na pewno jeszcze będą . Zapowiada się kilka fajnych i ciekawych sezonów przede mną. Muszę przyznać, że fajnie tak zacząć z nową kartą od totalnego zera ;:224 . Róże bardzo mnie kuszą ale chyba faktycznie nie ma co ryzykować . Pozdrawiam .


Cuma - piękna i bestia w jednym .


Obrazek


Pozdrawiam i udanego dnia życzę .
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Czyli wiosenka do Ciebie zaczyna zaglądać!U mnie tydzień temu jeszcze cebulowe poza śnieżycami spały.Psice ;:215 Miałam psa,który nie wszedł do mieszkania zanim nie wytarło mu się łap.Szczególnie kiedy miał je mokre ;:108 Moi chłopcy chcieli czasem pominąć tę powinność to pies skarżył na nich głosem,zapierał się i nie dawał wciągnąć do mieszkania :)

Miłego dnia Ewelinko!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, cieszę się, że wszystko dobrze ;:215 i widzę, że Twój ogród już w blokach startowych w oczekiwaniu na prawdziwą wiosnę. :shock:
Pieski, jak widać na załączonych obrazkach, szczęśliwe ;:138 , a że trochę broją... cóż, tak ich psia natura ;:108 , jednak musisz je ułożyć, by Ci ogrodu nie niszczyły. Tymczasem wygłaskaj je i poprzytulaj. ;:168
Zdrówka dla wszystkich domowników. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko na 100% będę zaglądać bo widoki u Ciebie cieszą oczy :D u mnie szaro buro i ponuro :lol: ale kwiaty też szaleją a ptaki
to nawet gniazda zakładają :shock:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”