Ulubione storczyki Art :) cz. 4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18647
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Mam pytanko, jak duże jest u Ciebie Angreaceum, wygląda na dość duży? :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Piotrze, Grzegorzu, miło że tu wpadacie :wit

Justynko
, TAK - katlejka hybryda, albo dwie, żeby jedna nie była samotna :wink:

Reniu, pokazywałaś gdzieś jak wygląda aktualnie Twoje Angraecum ?
Nie myśl pesymistycznie. Ja dostałam moje w prezencie z czterema listkami w 2015 roku.
Mam zdjęcie ze stycznia 2016 r. (6 liści, a siódmy rośnie)

Obrazek

A za 10 miesięcy 28 listopada zakwitło dwoma kwiatami.

Norbercie, obecny rozmiar Angraecum - mierzone od podłoża do najwyższego liścia - 60 cm, a wys. od dna osłonki 77 cm.
Wszerz - też 60 cm.
Aż sama się zdziwiłam :)

Teraz mam problem, bo te pędy rosną prawie prostopadle do rośliny i nie wiem jak ustawić na jedynym moim jasnym (wąskim)
parapecie, żeby całość nie spadła, a pąki 'całują' szybę. Bokiem też się nie mieści. A musi mieć jasne światło ;:24
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18647
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Joanno, dzięki. :) 60cm to już faktycznie duży storczyk, ale żeby Ciebie pocieszyć, to znalazłem w necie większy egzemplarz:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... ale_07.jpg

Więc wszystko jeszcze przed Tobą. :wink: :;230
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Ha, ha, ha... jak osiągnie taki rozmiar to postawię mężowi na biurku ;:306
Zawsze można do palmiarni w Gliwicach zanieść :D
sibelius
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Pozamiatałaś Asiu!

Na celebensisa napatrzeć się nie mogę i pluję sobie teraz w brodę, że się wtedy wystraszyłem.
Pięknie!
Pozdrawiam

Paweł
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Fajnie Paweł, że tu zaglądasz :)

Masz rację ;:108 Wymiotłam pajęczyny z najbardziej zakurzonych i zapomnianych zakątków wątku :)
Co do Phal. celebensis - nie jest łatwiutki w uprawie. Wymaga doglądania, bo lubi 'kombinować' w złą stronę..
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Asiu przychodzę i ja się przywitać co prawda na drugiej stronie ale to chyba nie ma znaczenia.

Tak sobie myślę ,że to opóźnienie we wpisach (wszystkich ostatnich) wynika z tego ,że wszystko sobie przez tel opowiemy i skoro wiem co u Ciebie kwitnie (w większości) to już mnie ciekawość nie zżera :;230 bo prawie wszystko wiem.
Wracając do wątku powiadasz 13 lat hm muszę sprawdzić od kiedy zaczęła się moja zabawa ale tez będzie coś koło tego .
Cudowne kwitnienia pokazałaś moje serce skradła krwawa Mary czyli czerwona cattleya oraz B. perrinii która jest moim wielkim chciejstwem - niespełnionym ;:145
Nie mogę wyjść z podziwu dla Ciebie za masdevallie, kiedyś dostałam od Reni 2 i musowo obie zabiłam (Reniu przepraszam ;:145 a tak mi się marzył chociaż jeden kwiatek.

Z nowych kwitnień podoba mi sie Phal. Lius Triprince Yellow Lip a najbardziej Phal. celebensis te śliczne drobne kwiatki i ich mnogość - szał po prostu .
Co u niego jest problematyczne ? bo nigdy się nie zagłębiałam w temat.
Angraequm jest cudne tak patrze na Twoje i mam wrażenie ,że moje ma jakieś dłuższe i węższe liście hm musisz zobaczyć jak przyjedziecie bo może to insza inszość , w planach mam jeszcze boserii no i innych pozycji z 30 na liście :;230

Kurcze ja muszę u siebie tez uruchomić odkurzacz
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Hej Mireczko ;:168

Włącz wreszcie u siebie ten odkurzacz ;:183
Zbrzydło mi już oglądanie Twoich i Marty zdjęć z fb w mojej kom., czyli w miniaturowych rozmiarach, które mi Sandra podsyła.
Wiesz, ze nie mam konta na fb (z wyboru) i muszę się tak męczyć ;:60

Piszesz, że masz na liście marzeń ze 30 ?? To ja chyba chora jestem, bo coś mi na razie przeszła chęć zakupowa,
ale pewnie na wiosnę się uaktywni :wink:

Pytasz co problematycznego jest u Phal. celebensis - otóż wg mnie ma wrażliwe korzenie na jakość wody i stosowane nawozy.
Czyli wodę polecam miękką (u Ciebie będzie się miała dobrze). A z nawozami bardzo ostrożnie, czyli minimalne dawki.
Moja ju przekwitła, ale zabrała sie za nowy liść.

Tak sobie myślę o Twoim Angraecum... Mireczko, a może Ty masz inne ? Pozostaje czekać na kwiaty. Pogoń je trochę :wink:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Hej Asiu, sporo się u Ciebie działo ostatnio.Angraecum poszalało. Ciekawe ile lat poczekam na pierwsze kwiaty u swojego.
Piszesz że przeszła Ci ochota na nowe zakupy a mi kompletnie nie chce się robić zdjęć tego co kwitnie. O wstawianiu i pisaniu na forum nie wspomnę.
Za to coś nowego to bym chętnie kupiła i tak jak Mireczka mam jeszcze trochę chciejstw.
Asiu ten Buraczek woskowy o połamanej nazwie to ostatni zakup z Drezna? Piękny jest.
Pozostałe phale też super i mają mnogo kwiecia, nazw nie przytoczę bo z głowy nie pamiętam :( a pisząc z komórki ciężko mi wracać do wcześniejszych postów.
Miłego dnia
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Witaj Art widzę że masz wspaniałe storczyki, powiedz mi gdzie zakupiłeś philadelphie choruje na nią miałam kilka lat temu, ale mi się wtedy zmarnowała
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Sylwia, dzięki za odwiedziny :)
Phal. Philadelphia dostałam w spadku po mamie.
Myślę jednak, ze trzeba szukać w sprzedaży wysyłkowej lub na wystawach.
Niektórzy szczęśliwcy trafiają od czasu do czasu w dużych marketach.

Kasiu74, dziękuję za miły komentarz ;:168
Rozumiem twoje 'niechciejstwo' do jakiejkolwiek aktywności.
Po pierwsze dopiero wiosną zaczyna nam się cokolwiek chcieć, a po drugie - temat bardziej skomplikowany...

Mam czasem wrażenie, że piszemy tu w naszym dziale w 5-7 zaangażowanych osób.
Kosztuje to sporo pracy i czasu (biorąc pod uwagę robienie zdjęć, obrabianie ich, wstawianie, opis)
Zaglądają do nas SETKI OSÓB, co widać w podglądzie na liczniku. Mało komu, a czasem nikomu nie chce się zostawić
paru słów komentarza - choćby dla zachęty, żeby nam się 'chciało chcieć'.
W ten sposób cisza powoduje, że nasi forumowicze uciekają np.na fb lub gdzie indziej, bo tam istnieje jakaś dyskusja,
pytania, komentarze dobre i złe - po prostu życie.
Oby nie stało się tak, że w ten sposób będziemy po kolei prosić Moderatora o zamykanie naszych wątków..

Wracając do storczyków, to gdy zakwitnie Ci Angraecum ucieszysz się niesamowicie, bo to wyjątkowo spektakularne kwitnienie.
Może nawet bardziej na żywo niż na zdjęciach.
Drugi moment, to wieczorna pora, gdy zaczyna pachnieć, a dokładniej dusić zapachem. Ja mam na niego miejsce wyłącznie
w pokoju, w którym odpoczywamy. Wypadałoby mieć maskę gazową ;:202
A od rana już jest O.K. :)

Phal. Yaphon Batman x Lioulin Pretty Dale - buraczkowo-woskowy to zakup z Drezna, potwierdzam :)
Kwitł od marca do listopada. Niesamowicie żywotny. Teraz buduje nową bazę ;:215
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Asiu- te storczykowe zapachy :) Nie zawsze są przyjemne ;:185 Miałam kiedyś Epidendrum ciliare ( rozstaliśmy się ). Kiedy zakwitło, podejrzewaliśmy .... kota :) Potem "zapach" był mniej intensywny , a co za tym idzie, mniej dokuczliwy.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 4

Post »

Witaj.
Słusznie piszesz o wpisach. Gdy miałem swoje wątki też miałam wrażenie, że piszę sama ze sobą. A oglądających mnóstwo.
Mówisz, dwie katlejki :wink: Polecasz jakieś źródła zakupowe.
Pozdrawiam - Justyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”