Jak walczyć z migreną? ...

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
gredagra
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 31 mar 2016, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

U mnie bóle głowy migrenowe były gdy szalała tarczyca.
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Piotrze, lekarz to zaleca minimalnie jeść. Badań na trzustkę nie miałam robionych. A jakie to są, morze będę nalegała na skierowanie.
Pozdrawiam Krystyna
Makaron5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 15 maja 2016, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Dopadła mnie w tamtym tygodniu. Trzy dni wyjęte z życia. Ja mam zawsze po kombinacji potraw. Da się przed tym ustrzec, ale trzeba się bardzo pilnować. Na szczęście bez leków.
Ostrzeżenie udzielone
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Witaj gredagro! :wit napisz coś proszę więcej o tym powiązaniu migreny i tarczycy. Ponieważ borykam się z migreną od dłuższego czasu ostatnio natknęłam się na artykuł który wskazywał na to ,iż właśnie niedoczynność tarczycy może być powodem występowania migreny. Rozumiem,że przyjmowałaś jakieś hormony? jak u Ciebie wyglądało leczenie?
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Mam niedoczynność tarczycy nie mam migren.
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Dziadek22 nie u każdego z niedoczynnością tarczycy migreny mogą występować. A czy ktoś z was stosował może taki preparat jak Migrenol?
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Bardzo silne migreny miała żona kolegi. Jak wracała z pracy padała na łóżko i leżała bez ruchu do wieczora. Nagle kolega przestał narzekać na migreny żony. Poszła do bioenergoterapeuty raz, drugi, trzeci i migreny zniknęły bezpowrotnie. Z ciekawości przez kilka lat pytałem się kolegi co z migrenami żony. Nic. Nie wróciły.
Zosia 2405
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 29 sty 2013, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Witam,
z migreną należy udać się do neurologa, on przepisze leki, jeśli zostaną odpowiednio dobrane można dalej cieszyć się życiem!
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Po co truć się lekami skoro pomaga machanie rękami bioenergoterapeuty i siła sugestii. Kolega który obserwował to co robił z jego żoną bioenergoterapeuta w trakcie wizyt był przekonany że po raz kolejny marnuje pieniądze. Ale po kilkunastu latach męczarni żony a z nią i całej jego rodziny było mu już wszystko jedno.
amusen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2015, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Jedynymi specyficznymi lekami przerywającymi ataki migrenowe są sumatriptany (ktoś powyżej wspominał maxalt i zomig)> Problem to nie to, że są na receptę (w zaprzyjaźnionej aptece dadzą i bez) ale że 2 tabletki kosztują około 50 zł. I to mówię o najtańszej wersji pod nazwą sumamirgren. To nie są leki przeciwbólowe. To są leki działające bezpośrednio na przyczynę bólu - wiotczenie naczyń. Dobra wiadomość jest taka, że są stusunkowo nieszkodliwe (na pewno mniej niż przeciwbólowe). Mnie z innych środków pomaga jeszcze coffecorn forte plus efferalgan z codeiną (ten jest na receptę niestety).
Ogólnie lekarz neurolog ma do dyspozycji sporo środków, które można próbować w długofalowej terapii. Migrena to sprawa bardzo indywidualna, każdemu może przypasować coś innego. Często wspomagająco poleca się sesje w komorze hiperbarycznej (zmoderowane, szarotka66)
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ostatnio migreny bardzo mocno dały mi popalić... trwały po kilka dni... :roll:
w grudniu robiłam angiotomografię, z której nic nie wyszło.
więc neurolog przepisał mi leki Divascan, który mam brać codziennie oraz Talvosilen doraźnie w przypadku ataku migreny..
akurat się zdarzyło, że dzień po wizycie u neurologa dopadła mnie migrena, przepisane leki nie pomogły, a w 4 dniu bólu chciało mi się już wyć.. w akcie desperacji wzięłam Nimesil, bo mam wrażenie, że ostatnie migreny mają związek z kręgosłupem szyjnym.. no i podziałało... przestało boleć, cudowna ulga... więc chyba tym tropem muszę iść... może jakiś masaż... praca biurowa i siedzenie przed komputerem robi swoje..
Hooth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 10 sty 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Miewam regularne migreny.

Co mi pomogło

duża dawka snu
unikanie stresu
regularne kładzenie się spać oraz rezularne wstawanie ( taki rytm dnia jest bardzo ważny dla osób mających problem z migreną)
jak również ograniczenie nadmiernej pracy, czesto miewałem przez to bóle głowy napięciowe

Jeśli chodzi o leki to jedynie ibuprom oraz migea.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Moi bliscy borykają się z migrenowym bólem głowy i mogę podzielić się z Wami takim spostrzeżeniem. Otóż ważne jest i radzę abyście kontrolowali ilość wypitej wody w ciągu całej doby. Starajcie się bardziej nawadniać organizm, szczególnie jeżeli nie czujecie pragnienia i wobec tego mało pijecie wody lub w ogóle. Jest wskazane pić 1,5-2,5 l wody/dziennie, oprócz napoi które spożywamy w trakcie jedzenia. Często bóle migrenowe są spowodowane, właśnie brakiem nawodnienia w organizmie. Widzę, że to naprawdę działa kojąco na problemy migrenowe. Dzielę się tym z Wami z nadzieją, że komuś pomoże i ulży w cierpieniu. Dodam jeszcze ,że również takim prostym sposobem, pijąc 1-2 szkl. wody przed snem, pozbyłam się nocnych skurczy nóg. Życzę zdrówka ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”