Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Ohh, to mnie teraz trochę zmartwiłaś :oops:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

O ja cię, wspaniały ;:oj sama bym się chyba nie odważyła na zakup, ale trzymam kciuki, oby pięknie wyrosły ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Babcia Ala
50p
50p
Posty: 58
Od: 8 gru 2019, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, wieś w powiecie cieszyńskim

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

max1232 pisze:Może nie zwariuję od tego światła. Tak przy okazji to może ktoś z was ma doświadczenie z doświetlaniem rozsady sałaty i powie mi ile czasu w ciągu dnia powinienem to robić?
Tu na forum masz wątek o doświetlaniu:
viewtopic.php?f=5&t=64210&hilit=Do%C5%9Bwietlanie
Alicja
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Alicja Wiem, już tam pisałem ale ciężko się czasami przebić tam a napisałem o tym u siebie bo może jest ktoś kto w wątku doświetlania nie siedzi a ma jakieś doświadczenie.

Dzisiaj była u mnie mega piękna i wiosenna pogoda, aż się człowiekowi chciało do ogrodu. Niestety, o 16 już ciemno a ja do 15 w pracy, niech już te dni się szybciej wydłużają ! Póki co czas na kolację, chlebki naan z salsą pomidorową, ktoś chętny? ;:224 ;:oj
Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Sebastian jakie pyszności ;:333 widzę, że oprócz egzotycznych roślinek to i jedzonko egzotyczne sobie serwujesz :)
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Jakoś mi się tak przypomniało jedzonko które jadłem w jednej knajpie w Warszawie i tak mi się wieczorem zachciało ;:224
Było pyszne ale czekam na własne pomidory latem. Wtedy będzie rewelacja !
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

O matko ;:oj , a co to za chlebek?, nie słyszałam o takim, mało wiem chyba ;:108 , to prawda, za szybko jeszcze ciemno się robi, ale zaraz i to się zmieni :wit
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Żaden chlebek nie dorówna własnoręcznie upieczonemu, pół żytniemu, na tygodniowym zakwasie. Bardzo podobała mi się wypowiedź podlaskiej gospodyni o pieczeniu chleba: "Teraz to chleb zaśmiecają nie wiadomo czym, ziarna, pestki. Chleb to woda, mąka, zakwas, sól, ewentualnie drożdże". Podobnie jest z egzotami w ogrodzie, często rośliny tylko męczą się w naszym klimacie, wegetują.
Pozdrawiam

Karol
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Smakowicie się zrobiło. Ja często piekę chlebek na zakwasie. Żytni wychodzi fajnie, ale pszenno żytni ma za każdym razem zbyt grubą skórkę. Nie wiem co robię źle.
Hanna
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Skórka jest gładka jeżeli raz lub dwa razy spryskamy chleb wodą, można na ostatnie 20 minut wyjąc z blaszki, szybciej dopiecze się i skórki będą cieńsze. Po wyjęciu z pieca posmarować słoninką, skórka będzie delikatniejsza.
Pozdrawiam

Karol
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Powiem wam szczerze że ja nie jestem specjalistą w kwestii chleba itd. Sam dopiero zaczynam z nimi przygodę i wieeeeeele muszę się nauczyć.

Tak wyglądają moje siewki goździka ogrodowego
Obrazek
Wysiane jakoś tydzień temu, doświetlam je od tego czasu codziennie od 8 do 22 i póki co nie widać żeby się jakoś bardzo wyciągały. Niestety, sałaty ani śladu, muszę chyba dosiać jeszcze raz.

Moja Sundaville też już rozpoczęła swój sezon i tak już wygląda, doświetlam tak samo jak siewki
Obrazek
Biegnę do piwnicy sprawdzić w jakim stanie są cebulki mieczyków, bulwy dalii i moja kalia, mam nadzieję że jest z nimi wszystko ok.
Powoli szykuję się do sezonu i szukam nowych cebulek i bulw w benexie i paru innych sklepach, jest tyyyle ciekawostek że aż szok
;:oj
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Piękna wiosna u Ciebie, na razie parapetowa ;:63 też muszę sprawdzić moją kannę i dalie, mam nadzieję że i one nie poczuły wiosny ;:202
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Fajnie, że jednak nie możesz żyć bez FO :D i wróciłeś.
Po zdjęciach wnioskuję, że mimo wszystko miałeś udany sezon. Musimy przyzwyczaić się, że granice między porami roku zanikają.I pogoda płata figle. Widzę, że jesienią postawiłeś na cebulowe. Brawo! Popieram. Zawsze dużo cebulek sadzę, bo uwielbiam wiosnę. A oznaki jej mam podobne jak Ty. Cebulowe wyłażą na wyścigi z ziemi, prymulki zawiązują pąki, budzą się róże i powojniki. Nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać. Winszuję nowych sąsiadów, którzy wyręczyli Cię w stawianiu ogrodzenia i pozwolili zaoszczędzić ładnych parę złotych. Szkoda, że ja takich nie mam. I pewnie nie będę miała... Z wczesnych wysiewów, a ostatnio z każdych wysiewów wyleczyłam się. Nasionka jednak wciąż kupuję ( w śladowych ilościach ), bo trudno im się oprzeć ;:224 Ten onętek jest rewelacyjny i jestem mocno ciekawa co z niego wyrośnie.
Może i lepiej, że nie wstawiasz fotek wszystkich tych pyszności co robisz, bo czytanie i oglądanie ich wieczorem jest niezdrowe :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”