Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Zimowy czas, długie wieczory, ogólna stagnacja w ogrodzie skłonily mnie do tego, aby zboczyć z utartych ścieżek i odwiedzić ogród, w którym jeszcze nie byłam. I tym sposobem trafiłam tutaj Andrzeju. Kłaniam się więc jako nowy gość i zaczynam wgłębiać się w Twój wąteczek. Zdążyłam już zauważyć, że masz przepiękne, bujne róże pnące, które pewnie na żywo stwarzają rewelacyjny widok. Zauważyłam także azalie i różaneczniki, a to jest właśnie to, co ostatnio bardzo mnie interesuje, gdyż po niedawnym wywaleniu kilkudziesięciu bukszpanów dotkniętych ćmą uzyskałam sporo miejca i zamierzam je zapełnić właśnie Rh. Z uwagą będę śledzić ich kwitnienia u Ciebie w nadchodzącym roku, jeśli tylko zechcesz zrobić im sporo zdjęć i pokazać w swoim wątku.
Dodam jeszcze, że interesująco piszesz i oprócz wieści o roślinach pokazujesz także rozmaite stworzenia oraz ciekawostki ogrodnicze, co jeszcze bardziej skłania mnie do częśtszych odwiedzin. Pozdrawiam serdecznie i życzę milego nowego tygodnia. :D
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ha!
Witaj Wando :wit
Na tak miłe słowa pozostaje mi wstawić kilka fotek naszykowanych do FO ale nie umieszczonych tu z powodu upływu czasu i zmiany pór roku.
A że czas teraz wspomnieniowy, więc kilka naszych RH dla ciebie i dla wszystkich :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

te dwie powyżej niby inne - trochę inaczej wyglądają, niby inne nazwy ale nie jestem do końca przekonany ...

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Zaglądam i pozdrawiamy noworocznie Andrzeju.
I życzę aby ten Nowy rok niósł wiele radości i ż roślin , ogrodu i ż zycia :)
Oszronione rolnik pięknie wyglądają ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wspaniałe, po prostu rewelacja! Takich właśnie zdjęć mi było trzeba. Ile te wasze azalie mają lat? Zwłaszcza Spek's Orange?
Czy wiosną będziesz czymś podsypywać krzaki?
Czy one kwitną tak u Ciebie co roku? Bo ja na moich zauważyłam, że rok kwitną, a rok nie, i tak na przemian.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dziękuję Aniu za miłe słowa :)

Wando - Spek's Orange zamieszkała u nas w 2009r
Wiosną podsypuję siarczanem amonu (oczywiście nie muszę chyba mówić, że zanim posadziłem to wykopałem dołek i nasypałem kwaśnego torfu mieszając z ziemią) potem podsypuję nawozem do kwasolubów przed kwitnieniem i po - niekoniecznie do rh bo za jednym razem posypuję tym nawozem też borówki i naprzemiennie stosuję do RH też nawóz do borówek.
Czasem daję nawóz w formie płynnej przy podlewaniu i ten stosuję kilka razy częściej ale nie przy każdym podlewaniu.
Kwitną corocznie, może dlatego że po kwitnieniu obrywam wszystkie przekwitłe pąki nie dopuszczając by rodek się wysilał na zawiązywanie nasion, a na tworzenie nowych pąków :wink:
Lubię tę zabawę - uspokaja, a plecy tylko trochę bolą ;:306
I jeszcze jedna nowina - zobacz na fotkę z 2012r ... pędy mocno poszły do góry i krzew zrobił się wysoki a rzadki. Od tamtego czasu część tych młodych, długich pędów przycinam by pokrój był bardziej zwarty. Do jesieni w miejscu ucięcia wytwarza się nowa rozeta z pędami zakończonymi pąkami :)

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju po długim czasie znów odnalazłam Twój wątek - kiedyś przeglądałam (chyba poprzedni), ale potem zgubiłam, do nowego dopiero teraz dotarłam :oops: Wpisuję się więc co prędzej, aby tym razem wątek nie zaginął ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dziękuję Ci bardzo za tak wyczerpujące objaśnienie. Siarczan amonu to także u mnie pierwszy środek do zastosowania wiosną.
Widzę, że otaczasz swoje Rh wszechstronną opieką i podczas sezonu stale o nich pamiętasz. Dlatego są tak urodziwe. :D
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ciekawa lekcja o Rh ,jak dla mnie bardzo przydatna. Andrzeju na jaką wysokość przycinasz?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Cudne widoki nam serwujesz Andrzeju w tym Nowym roku sama radość patrzyć na te kolorowe fotki gdy za oknem szaro buro i ponuro, bo ostatnio nawet słonko się obraziło.Wreszcie mam więcej wolnego i znów mogę robić to co radosne czyli siedzenie na forum .Zdróweczka dla Was i gratulacje za cudny ogródek ;:196 Prace wykonane wszystko wybielone róże okopcowane a tu takie ciepło na dworze .Moje w tym roku zdane na siebie i nawet nie zajrzałam do ogródka co tam słychać i widać
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju :wit w nowym roku, ja również gratuluję nagrody.
Widoczki w ogrodzie iście wiosenne a i wspomnienia kolorowe.
Podziwiać pracowitość , już drzewka pomalowane ;:224
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju praca wre u Ciebie, drzewka pięknie pobielone, a ja niestety nie mam kiedy, teraz pogoda dopisuje, to w pracy człowiek, a jak wychodzi to się ciemno robi... a oczywiście na weekend zapowiadają deszcz... i zawsze pod górkę.
Pokaz azalii piękny, ja w tym roku na swoich będę walczył z pordzewiaczem i mam nadzieję, że wygram tą walkę :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ależ cudne te twoje przepiękne azalie ;:215
Piękne kolekcje :)
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Tak skaczę po wątkach i widzę, że Ty też Andrzeju nie próżnujesz. Chyba i ja się wybiorę w tygodniu do ogrodu podziałać ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”