Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu piękne masz te kwiatki to takich widoczków to się tęskni. U mnie też wiosna o śniegu wyjściu z wnukami na sanki czy lepieniu bałwana mogę zapomnieć, oby w kwietniu zima nie przyszła bo będzie żal owoców. Pozdrawiam Cieplutko ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu.
Ponieważ wiem,że mam dużo karp piwonii które bardzo lubię, to szukam rabat z towarzystwem dla nich - chcę zrobić rabatkę z piwoniami w roli głównej. W ubiegłym roku zrobiłam sobie "patyczkowe przedszkole" i ukorzeniłam sporo patyczków z hortensjami. Udało mi się ukorzenić hortensję Anabel, Polar Bear, Fantom i ogrodową ale tej nie znam nazwy, jest podobna do piłkowanej. Koniecznie też chciałabym mieć niewielką różankę i tu mam mały problem bo ja lubię róże różowe a mój mąż czerwone i jak tu wybrnąć żeby było sprawiedliwie? Wiem że sprawiedliwie nie znaczy równo ale jednak chciałabym żeby ogródeczek nie tylko mnie cieszył. Muszę też zostawić miejsce na niewielki warzywniak i trochę trawnika, żeby było z czego "skubać" jak się będą rabatki rozrastać. Trzeba więc sadzić piętrowo i dlatego szukam co z czym lubi rosnąć i z czym dobrze wygląda.
Hanna
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Wspaniałe kwitnienia ciemierników ;:oj zwykle widzę po kilka kwiatów, czasem tylko jeden, a Twoje tak wspaniale obfite ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!
No tak mam ale tylko 3 gatunki.To bardzo ;:223 mało. ;:145
Nie ukrywam,ale ciemierniki bardzo mi się podobają.Raz kiedyś miałam okazję kupić,ale zbyt długo się zastanawiałam. ;:222
Wczoraj u nas strasznie wiało,dziś wieje ale mniej i od czasu do czasu pokazuje się słońce.
Otrzymałam katalog nasienny z Florexpolu.Zainteresował mnie głąbigroszek.Piszą,że kwitnie na czerwono.Mają też pomidor "Malinowy smaczek" i "pomidor Zlatava.Zainteresował mnie też "Aminek egipski".Widziałam go w programie angielskim.Ma takie duże ,białe,baldachy.

Miłego dnia i nieustająco życzę zdrowia. ;:196


DANUSIU nie wiesz jak się ucieszyłam na siewki ciemiernika od Ciebie.Oglądałam Twój ogród nie raz.Podziwiam Cię za tyle pięknych i mało znanych kwiatów.U mnie nic ciekawego,ale może coś wypatrzysz w moim buszu to służę nasionkami lub sadzonkami. ;:108

Miłego dnia i jednak trochę zimy. :wit


ALICJO!
Właśnie tego się boję,mrozu w maju.Pamiętam jak kwitły tulipany i śnieg przysypał,ze 20 cm.Na szczęście śnieg osłonił przed mrozem i nic się nie stało tylko trochę przygniotło.Niestety ostatnimi czasy mróz nic sobie nie robi i przechodzi falami nawet w czerwcu.

Pozdrawiam.



Obrazek

Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

NATALIO!
Niestety nie pomogę względem róż bo u mnie rosną wszędzie,różne kolory.Bardzo też lubię takie kolorowe,ciapkowane.Zresztą inne kwiatki ciapkowane też mi się podobają.Ostatnio wyczytałam gdzieś,że róże dobrze wyglądają z trawami.Nie wiem,może?
Można na próbę podsadzić róże trawami jednorocznymi?
Też mam trochę hortensji.Kiedyś znajoma jak przycinała,dała mi badylki hortensji do ukorzenienia.Powtykałam w dwie duże donice i trzymałam w altanie .Wszystkie puściły listki to pomyślałam wyniosę przed altanę i niestety wszystko padło.Okazało się,że najpierw puszczają liście a dopiero potem korzenie. ;:145 ;:124
U mnie większość piwonii rośnie sobie w rzędach pod płotem.

Miłego dnia. :wit


BLUEBERRY!
U mnie ziemia gliniasto-piaszczysta więc ciemiernikom pasuje.Podsypuję je też wiosną dolomitem.Chyba to lubią. :D Dolomitem podsypuję też sasanki,powojniki.

Pozdrawiam. :wit


Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 13 sty 2020, o 14:40 --

HANIU przepraszam Cię bardzo ,pomyliłam imiona.Gapa ze mnie. ;:196
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu.
Domyśliłam się że piszesz do mnie :D . Ja lubię rośliny, które mają ozdobne, często kolorowe liście ale kwiatuszki jednak spokojniej ubarwione. Hortensjowe patyki wsadziłam do doniczki wcześniej traktując je ukorzeniaczem (takim w płynie), schowałam doniczki w cieniu i całe lato tylko podlewałam. Rzeczywiście wcześniej pojawiają się listki i nie wszystkie się ukorzeniły, ale i tak nieźle. Najlepiej ukorzeniła się Anabell i malutkie sadzonki bukszpanu na obwódki rabat. Róże też tak ukorzeniam - z różnym skutkiem ale mam frajdę. Po cięciu wiosennym i tak ludzie wyrzucają na kompost te patyczki. Wiedziałam, że będę miała działkę to korzystałam i tym sposobem trochę roślin już mam. Pokazałaś zdjęcie bardzo ładnej piwonii - śliczna jest. Ja muszę wcześniej zobaczyć jakie zakwitną u mnie i dopiero wtedy zacznę się wymieniać roślinkami z działkowymi sąsiadkami - a mam fajne babeczki za płotkiem.
Hanna
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Haniu widzisz to ważne,że sadzonki u Ciebie nie zmieniają klimatu,a ja wystawiłam z cieplejszej altany (nie pomyślałam) i wszystkie padły.
Ta biała piwonia ma strasznie dużo nasion.Mam taką pojedyńczą różową.Obie bardzo mi się podobają.
Kiedyś jak byłam w Warszawie to cięli bukszpanowe obwódki.Pozbierałam parę gałązek i sobie ukorzeniłam,ale one są trochę inne.
Fajnie,że masz za płotem fajne kobietki.Ja też mam z dwóch stron,ale faceci są fatalni.Dobrze,że jeden sprzedał działkę którą kupiła pani z córką.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Ale śliczna ta róża z pierwszego zdjęcia ;:oj u mnie dla ciemierników za kwaśno, poza tym dojazd do działki mam dopiero od marca, więc nawet nie zobaczyłabym kwiatów ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

NATALIO!
Ta róża to pnąca i strasznie ma długie pędy.Kwitnie tylko jeden raz,ale ślicznie kwitnie i pachnie.
Ciemierniki długo kwitną,a przed sadzeniem można dać sporo wapna wymieszanego z Twoją ziemią,a potem co roku podsypywać dolomitem.Przecież nie możesz zrezygnować z sasanek,ciemierników czy powojników bo lubią ziemię obojętną. :D

Serdecznie pozdrawiam. :wit



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, ja mam dość kwaśną ziemię, a ciemierniki mają się dobrze bez wydawania kasy na dolomit. ;:108 Przez cały rok zbieram skorupki jajek, suszę je, mocno rozdrabniam, podsypuję pod ciemierniki, sasanki tudzież wszystkie inne rośliny nie kochające kwasowości i efekty są znakomite. ;:333 Latem dodatkowo robię nawóz ze skorupek i tym nawozem jeszcze podlewam. ;:303
Też lubię ciapate kwiatki, a Twoje ciapate różyczki ogromnie mi się podobają. ;:138
Głąbigroszek siałam kiedyś - nic specjalnego, szkoda dla niego miejsca. ;:222
Aminek egipski nie jest mi znany, więc zobaczę go zapewne u Ciebie, ale wpierw wyguglowałam z ciekawości. To dosyć wysoka i szeroko rosnące zioło. Dosyć ciekawej budowy kwiatów, i - co ważne - dobre nie tylko do świeżych, ale i do suchych bukietów. ;:215
Skoro masz miejsce - siej, a doświadczeniem podzielisz się później z nami. :tan
Pozdrawiam i bezwietrznej pogody życząc, buziaki zostawiam. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!!!!

Jesteś super ogrodniczką i jak widzę lubisz jajka,ja niestety musiałabym zbierać skorupki przez jakieś trzy lata,chyba ,że zaprzęgła bym moją siostrę.Ona ciągle coś wypieka.No właśnie dobra myśl zaraz dzwonię i zamawiam skorupki.Suszy chleb to niech suszy i skorupki.A co?
Lucyśko wielkie dzięki,że mnie ostrzegłaś przed głąbim groszkiem.Nie zamawiam.Nie wiem czy w ogóle coś zamówię.Trzeba zamówić co najmniej za dwie dychy,a ja nie mam na tyle pomysłu.Chyba jednak będę się rozglądać u nas w sklepach.Aminek faktycznie duży a miejsca u mnie tyle co kot napłakał więc też rezygnuję.Jak to dobrze,że dobra duszyczka coś podpowie. ;:196

Dużo śniegu życzę. ;:306


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, to cudo na pierwszym zdjęciu to CO TO JEST?! Śliczności! ;:138 ;:138
Środeczki każą podejrzewać, że to tulipany, ale całe kwiaty.... Pewnie jestem w mylnym błędzie.... ;:306

U mnie jajek dużo się zjada pod różną postacią. Oboje lubimy jaja, a odkąd doktory powiedziały małżowi, że może spokojnie jeść jajka bez szkody dla zdrowotności, to już absolutnie nie odmawiamy sobie tych pychotek. ;:92 ;:92 Co tydzień pan przynosi świeżutkie do samego mieszkania i co tydzień konsumujemy całe piętnaście sztuk. ;:80

Buziaki. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Piękne róże, te mi trochę kapryszą
A liliowce miodzio. uwielbiam je, ;:167 ..
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”