Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

GrazynaW tak, ten styczeń szaleje z tą a la marcową pogodą; oby luty nie był zbyt mrożny bo to by było b. żle.
plocczanka a ja bardzo lubie moje osnieżone badyle; ale jak do tej pory bylo tylko kilka dni ze sniegiem. Nie mam tego dużo więc nie stanowią żadnego problemu na wiosnę; wręcz przeciwnie zanim ziemia mi sie osuszy to mam lekka uwerturę do prac wosennych. U mnie tez więcej słoneczka ostatnio; oby tak dalej :D
Maska moja ruta wymarza w większym mrozie(jest od wschodu więc dostaje nawiększy mróz ze słoncem co rano) co roku tak jest; podcinam ja i super odżywa i rosnie pięknie. Jest chyba 8 gatunków ruty u nas i mój akurat tak ma.
Ostatnio mamy dużo więcej ;:3 co jest absolutnie super :!: Zupełnie inny dzień jak jest słonecznie.
Ukorzeniam różyczkę ale ma jakieś drobne plamki biale; co jej brakuje? Obok zyje jeszcze bazylia ogrodowa. Posypałam im ziemię tym tandetnym cynamonem casio bo gdzies wyczytalam że nie lubią go ziemiórki i inne do tego obmywam parapety octem i faktycznie działa; nie ma żadnych muszek.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Widzę Igo,że wzięłaś się za ukorzenianie róży w domu nie lepiej zostawić ją na dworze na zimę .Nigdy nie miałam szczęścia do takiego ukorzeniania róż zawsze mi padały.One potrzebują przemrożenia a te plamy to raczej nie od ziemiórek ;:185 musiały tam być jajeczka skoczków one zostawiają te białe plamki.Moja Ruta w ogródku też z roku na rok sama powstaje wiosną a rośnie w doniczce wkopanej w ziemię. Masz groźnie wyglądające niebo chyba wróżące przymrozek.Niby zima kalendarzowa, jednak za oknem jej nie widać możliwe ,że dopiero w lutym się ocknie a zajączka będziemy szukać w śniegu :;230 Pozdrawiam noworocznie życzę udanego sezonu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Jadzia dziękuję bardzo za życzenia i odwzajemniam! U mnie codziennie rano są małe przymrozki;gleba zamarznięta. Mnie wszystkie sadzonki róż nie przeżywały zimy więc chcę spróbowac teraz w ten sposób :D
Też sie obawiam mrożneo lutego ale prognozy mówią że raczej będą małe mrozy tak jak do tej pory, oby!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo pozbierałam koszyczki tej aksamitki jeśli chcesz to napisz adres to wyslę.Trzymam kciuki za ukorzenienie róży u nas też dzisiaj rano siwiutkie dachy i calutki dzień utrzymywała sie taka temperatura
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Moja ruta rośnie normalnie w ziemi i daje radę.
Mi ukorzenianie róż kompletnie nie wychodzi. :roll:
Piękne nieba ;:63
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo rozmnażam róże z patyków ciętych po kwitnieniu wiosennym i duży procent się ukorzenia, ale na zimę zawsze jak nie w tunelu to kopałam dołek wsadzałam z pojemnikiem, a na roślinkę ucięta butelka plastikowa i zasypywałam liśćmi....zawsze zimę przetrwały. W domu liście były, ale potem nagle czerniały i klapa. Nie wiedziałam że jest tyle odmian ruty, a wiem że krótkie wiosenne cięcie jej sprzyja...tylko w nawale prac zawsze o tym zapominam. Niebo często teraz płonie i o świcie i o zachodzie ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguniu, ślicznie pomalowane Twoje niebo ;:122 na takie delikatne błękity i róże! ;:138 ;:138
W ukorzenianie różyczek się nie bawię ;:185 , bo jeszcze nigdy nic mi z tej zabawy nie wyszło. ;:14 ;:223 Potrzebuję - kupuję, taka jestem wygodna. ;:306 ;:306
Trzymam więc kciuki ;:215 , by Tobie się ta sztuka udała. ;:303
Miłej niedzieli. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga, przyłączam się do zdania Jadzi w kwestii ukorzeniania róż. A Jadzi ma w tym ogromne doświadczenie. W domu może być bardzo trudno, ale będę trzymała kciuki za powodzenie ;:215 Sama nie próbowałam nigdy, bo brakuje mi cierpliwości, a i ręki chyba do tego nie mam.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

JAKUCH Nasionka otzymałam dzisiaj;dziękuję ślicznie!! ;:167 U mnie jest co dziennie przymrozek a ziemia zamarznięta. Nic na razie nie da się robić.
anabuko1 u mnie ruta się rozsiewa między płytkami; a jak przesadziłam do mojej zwartej gliny to tylko jedna przetrwała :wink:
Maska To znaczy że przycinasz po czerwcowym kwitnieniu i je ukorzeniasz?
plocczanka dziękuje za trzymane kciuków :) różyczka jeszcze sie trzyma, wynoszę ja na słoneczko.
dorotka350 dziękuje że trzymasz kciuki za powodzenie; to w takim razie musi się udać :D To znaczy że w ogóle nie rozmnażasz żadnych, nawet przez kulkowanie? A przeciez masz je przecudne; ja bym nie wytrzymała ;:306
Dzisiaj wiosna dalej trwa i cieplutko w tym ;:3 ; a ja mam taki zakątek ciepły i sobie tam siedziałam łuskając fasolke czarna bo o niej zapomniałam oczywiscie. :roll: Rozmaryn rosnie jak szalony a szanta tez ruszyła; tez wygrzewaja się w słoneczku. Wierzyc sie niechce ze to dopiero styczeń. Ja juz zupełnie nastrojona wiosennie i dzisiaj siałam papryki i hibiskus bylinowy.
Ale musze tez zrobić zamówienie nasion warzyw bo nie wiele mam. U mnie nic nie zakwitnie bo ;:222 ja nie mam wiosennych kwiatków poniewaz mmrozy je tak niszczą ze nie ma to sensu; tylko w wazonach mam; teraz czekam na kolejne hiacynty :D

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga, nie rozmnażam, bo chyba w tym kierunku brak mi talentu i cierpliwości. Poza tym co ja bym zrobiła z tymi nadmiarami? W ogrodzie i tak ciasnota :roll:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Super że nasiona doszły tak szybko oby tylko wszystko wykiełkowało szczególnie kremowa aksamitka .Też będę musiała wysiać parę nasionek tej aksamitki żeby sie upewnić .U nas na zmianę jeden z przymrozkiem drugi w plusie to dopiero można zwariować :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Fasolka super, jakaś znajoma mi się wydaje ,- wysoka ,wielkie strąki :?:
Brawa za różę ,mnie też się nie udaje ukorzenianie różyczek.
Myślę ,że rozmaryn i tymianek spoko możesz na dworze trzymać.
Swój schowałam tylko na kilka nocy. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Śliczna ta fasola, chyba jeszcze takiej nie widziałam ;:oj ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”