Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Podziwiam te wszystkie twoje dorodne arbuzy. ;:63 ;:63
Może i ja skuszę się na posadzenie jakiegoś.
Który najlepiej rośnie i owocuje ?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Hej Julek ! Wraz z nowym rokiem wracam po długiej przerwie na forum i odwiedzam dawniej śledzone wątki i nadrabiam zaległości ! Wspaniałych okazów arbuzów się doczekałeś, gdybym miał większą działkę to zdecydowanie bym też się za ich uprawę ale może w tym roku chociaż jeden egzemplarz się u mnie pojawi :P
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

--julian-- pisze:Mam swoje pestki i pestki kupione w poprzednich latach. Starczą mi jeszcze co najmniej na jeden sezon :D Próbowałem szczepić, ale coś nie chciały mi rosnąć. Posadziłem go w złym miejscu i nie miał jak się rozrastać :roll: Wiosną będę znów szczepić ;:108
Julianie możesz napisać więcej na temat szczepienia :D
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Cześć.
Przeczytałem twój wątek i jestem pełen podziwu.

W tamtym roku rozpoczeła się moja przygoda z ogrodnictwem ;:138
Na początek posadziłem drzewa i krzewy owocowe a tej wiosny na poważnie zaczynam z warzywami.

Chciałbym się zapytać ile miejsca zajmuje Ci uprawa arbuzów? Z tego co czytałem to sadzisz kilka odmia i pozyskujesz z nich nawet nasiona. Czy z własnych nasion też masz ładne arbuzy? Nie następuje ich krzyżowanie?
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witam Julianie :wit z przyjemnością dopisuję się do wątku - pierwszy raz widzę taką kolekcję arbuzów ;:oj zaznaczam i czekam z niecierpliwością na kolejny sezon ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witajcie po kolejnej przerwie :wit
Znów mi czas zleciał bardzo szybko, więc dopiero teraz życzę Wam szczęśliwego Nowego Roku 2020 ;:168
Kasiu Ja też nie miałem pojęcia o większości z pokazanych odmian :wink: Prawie wszystkie są dla mnie nadal nowe i je obserwuję na razie ;:204
Beato Miło mi Cię gościć. :) Czyli jednak trochę moje arbuzy zdziwiły i to nie tylko Ciebie :uszy Czasem było śmiesznie obserwować ludzi przejeżdżających lub przechodzących obok warzywnika, niektórzy to najchętniej by się wrócili, żeby zobaczyć czy to prawdziwe ;:306
Aniu Witaj w moim ogrodzie! Posadź arbuzy, może akurat im się u Ciebie spodoba i uprawa rozrośnie się do wielkości mojej, czego życzę. Nie ma to jak arbuz z własnego grodu, sklepowe się chowają. Trudno stwierdzić który najlepiej owocuje. Nie tylko ilość się liczy, ale przede wszystkim smak. Dla porównania możesz mieć całą przyczepę niejadalnych arbuzów z krzaczka albo dwa przepyszne :D Na początek polecam spróbować z polskimi odmianami, bo są najlepiej przystosowane do polskich warunków (Złoto Wolicy, Rosario, Bingo Janosik). W razie czego pytaj ;:333
Seba Posadź arbuza, nawet między kwiatami. Może się akurat jakiś ładny uchowa. Jak masz słoneczne stanowisko to śmiało siej i sadź ;:215
Stefciu Dużo na temat szczepienia jest w wątku o arbuzach. Ja dopiero zaczynam z tym, ale mogę to krótko opisać. Wysiewamy arbuzy i po kilku dniach jak zaczną już kiełkować siejemy podkładkę-najłatwiej dostępna jest najzwyklejsza tykwa. Można też stosować specjalne podkładki do ogórków. Jak już obie wyrosną, to szczepimy. Jest kilka metod szczepienia. Ja spróbowałem metody na jeden liścień, gdzie podkładce ucinamy żyletką jeden liścień po ukosie w dół łodygi. Pod takim samym kątem tniemy arbuza kawałek pod jego liścieniami i łączymy za pomącą klipsów do szczepienia (można też poradzić sobie owijając folią aluminiową). Tu wszystko już się zrosło, ale posadziłem w złym miejscu i źle rósł. ;:222
Obrazek

Paweł Witam :wit
Dziękuję za słowa uznania, jest mi bardzo miło. Musiałbym pomierzyć jaki to teren, bo już sam nie wiem :oops: Jutro postaram się to zrobić. Arbuzy na zdjęciach (zwłaszcza odmiany zagraniczne) są już z pozyskanych z owoców nasion. Otrzymałem je z AWN i urosły bardzo ładne jak widać. Krzyżówki następują i na przykład z jednego rodzaju nasion wyrastają dwie pokrewne odmiany, na przykład obie żółte w środku, taka sama wielkość, ale dwa kolory skórki. Taki przypadek miałem w tym roku
Na zdjęciu arbuzy z tej samej odmiany, ale po skrzyżowaniu się. Pękły po obfitym deszczu, na szczęście były dojrzałe.
Obrazek

Natalio Bardzo mi miło, że do mnie zajrzałaś ;:168

Powoli można zacząć sezon 2020 ;:oj Pierwszy krokus, jeszcze nigdy tak szybko nie kwitły.
Obrazek
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Już krokus ;:oj no tak temperatury szaleją . Gorzej gdy przymrozi wtedy bedziemy liczyć straty.
Miłego weekendu ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Z jednej strony widok pierwszego krokusa cieszy, ale z drugiej strony to za wcześnie... ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julio Mam nadzieję, że już zbyt dużego mrozu nie będzie. Pąki na niektórych drzewach i krzewach już spore, rośliny się budzą, cebulowe już wychodzą z ziemi... oj źle by było ;:185
Natalio O wiele za wcześnie! Rok temu pierwszy pojawił się 15 lutego, przecież to miesiąc różnicy :roll:
Coś na przybliżenie nowego sezonu :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeden z piękniejszych wrześniowych wschodów Słońca ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Śliczne widoki ;:63 w mojej okolicy kwitnących krokusów nie widziałam, za to chwasty kwitną w najlepsze - wczoraj widziałam kwitnący krwawnik :shock:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Natalio Tak, widoki są u nas piękne, w końcu to Przemęcki Park Krajobrazowy ;:167 chwasty też cieszą, a krwawniki są nawet odmianowe ;:108 Mam z siewu kolorowe.

Coś aktualnego, może nie ogrodowego, ale latem pewnie tak :D
Pierwsza papużka jest młoda:
Obrazek

Wszystkie młode
Obrazek

Klatka i pies przy okazji ;:306
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

:wit Papugi mnie zauroczyły. ;:167 Są jakoś strasznie głośne? :wink:
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian jakie masz plany na nowy sezon ? :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”