Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu Kochana! ja też szczególnie sobie cenię takie roślinki a mam grudnika, którego dalsza rodzinka mojego M miała...urwałam kawałek...stary egzemplarz młodzi już dawno wyrzucili jak większość rzeczy po dziadkach a u mnie grudnik najzwyklejszy, ale jest!
Dużo zdrowia dla Ciebie i Twojej Rodzinki na Nowy Rok! niech ogród Cię cieszy wspaniałymi kwitnieniami ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ciebie również serdecznie witam w Nowym Roku i życzę wszystkiego najlepszego - ody ten czas do wiosny nam jak najszybciej zleciał ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, pozdrawiam noworocznie.
I wszystkiego dobrego w tym 2020 roku ci życzę. ;:196
Podziwiam twój piękny ogród. ;:180
I ową cudna azalię. :D
coraz bliżej mamy do takich widoków azaliowych.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ależ mnie połechtałaś ślicznymi widokami :roll: w taką paskudną pogodę miło się wspomina. Bardzo lubię jak kwitną azalie, a jeszcze jak są w pięknych kolorkach jak
Kermesina Rosea to na pewno na dłużej bym się przy niej zatrzymała, a czy jest to odmiana pachnąca.
Nie ma jak wiosna w ogrodzie, piękne pastelowe kolorki tego już pragniemy.
Oby nadchodzący sezon, był dużo lepszy, oby chmurki nie skąpiły opadów, oby nam wszystko pięknie rosło i kwitło.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Oaza Spokoju

Post »

Co za bogactwo kolorów, róże ;:oj a jaka kolekcja piwonii :D Zeszłej jesieni kupiłem moją pierwszą odmianową Coral Sunset i jestem baardzo ciekawy jej wyglądu. Wiem, że piwonie to niełatwe rośliny w uprawie, ale jestem cierpliwy :wink:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16020
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piwonie to jeszcze niezbadane przeze mnie rośliny, ale gdy tak oglądam je w waszych ogrodach, nabieram coraz większej na nie chęci. Tylko troszkę się obawiam, jak je później po kwitnieniu można ujarzmić.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Ja też te plusy zauważyłam co i Ty Sabinko, całe szczęście mam studnię na swojej działce, mąż podłączył mi do niej hydrofor i mogę podlewać swoje rośliny, ale nie ma jak deszczyk trzeba się cieszyć z tego co mamy, ja nie narzekałam tylko stwierdziłam fakty :wink: Azalie japońskie polecam bardzo obsypują się całe kwituszkami, jedyny minus że mogą pąki kwitowe przemarzać ale teraz zimy ostatnio łagodne, można też zapakować w agro i jest okej, a sam krzew nawet jak nie kwitnie jest dekoracyjny, rośnie pomału, bardziej woli zacienione miejsca, ale moje rosną niektóre w pełnym słońcu i też się dobrze mają. Za życzenia dziękuję bardzo i pozdrawiam ;:196

Mariuszu zaraz pobiegłam poczytać o tej chorobie którą zauważyłeś na swoich Azaliach, ja jak na razie nic takiego nie zauważyłam u siebie, może jest jakiś środek, który pomoże zwalczyć, Piwonie rozumiem zakup, to piękne kwiaty, ja też wrzuciłam trzy do koszyka, będziemy nowości podziwiać, podejrzewam że nie w tym a w przyszłym roku. Pozdrawiam ;:196

Marysiu ja sobie bardzo cenię rzeczy które od kogoś dostanę, taka ze mnie sentymentka :wink: dziękuję bardzo za życzenia i też przesyłam wspaniałego roku ;:196

Natalko dziękuję za życzenia, styczeń jak przeminie to luty szybciutko choć w tym roku ma więcej dni, ale ja już odliczanie robię, planuję co gdzie zmienię, dosadzę itd... Pozdrawiam ;:196

Aniu i ja odwzajemniam życzenia, Kermesina jest urocza, nie zawiodła mnie nigdy, bardzo polecam. Pozdrawiam ;:196

Dorotko widoczki piękne i chciało by ich się już, dlatego często gęsto wracam do zdjęć z minionego sezonu, a wiesz że nigdy nie czułam zapachu tej Azalii chyba nie ma, bo nie mogę sobie przypomnieć, zawsze zachwycam się kwiatem, jest cudowny i ogólnie krzewem który jest nimi obsypany. Pozdrawiam ;:196

seba1999 tak sobie myślę czy to rok urodzenia w twoim niku? Jeśli kupiłeś taką ślicznotkę jaką jest Coral Sunset to jesteś zgubiony :;230 będziesz chciał jeszcze i jeszcze Piwonii. Ja mam Coral Charm jest obłędna, a mi się wydaje,że to dość łatwe rośliny, prawie wszystkie które kupiłam kwitły zaraz na drugi rok, ważne aby nie sadzić za głęboko. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny ;:196

Wandziu polecam Piwonie i wydaje mi się,że teraz jest taki duży wybór,że można spróbować od tych niepełnych, ich kwiat trzyma się prosto, bo te pełne często trzeba podwiązywać, tylko one zaś mają obłędne zapachy które czuć w całym ogrodzie, a puste niestety bez zapachu. Gdy przekwitają obcinam kwiaty i po wszystkim, liście są ozdobą do jesieni. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

A teraz pora na wspominkowe zdjęcia koniec maja początek czerwca, cóż to są za piękne widoki :tan

Azalia Maruschka obłędny czerwony kolor ;:167

Obrazek


Obrazek



Obrazek

Azalia Rosenkopfchen z orlikiem i serduszką w tle, uwielbiam te wiszące kwiatuszki ;:167



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Irysy choć jestem zła jak się przewracają ale kocham je za piękne kwiaty i kolory



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Azalia Golden Sunset

Obrazek

Rododendron Roseum Elegans

Obrazek

Piwonia pierwsza jaka zakwita u mnie Anemoniflora ;:167


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Piwonia Red Charm



Obrazek

Przepiękny, maleńki Bodziszek Ballerina ;:167


Obrazek

maleńkie Goździczki


Obrazek

i zapowiedzi :D


Obrazek :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Anemoniflora przecudna i te kwitnące azalie i Rh oraz pachnące towarzystwo z niższych poziomów dodają uroku całości .Masz Krysiu sporo azalii Maruschka ognista widoczna z daleka.Jestem ciekawa czy mój Rh przesadzany jesienią w inne miejsce da w tym sezonie chociaż jeden kwiat,bo niestety w poprzednim miejscu cofał sie w rozwoju[ zbyt sucho tam miał pod siatką] Nie dziwie się ,ze już tęsknisz do nowego sezonu ;:196 ;:196 Kermesinę też mam i Rosea elegans obie mają zbyt ciasno żeby pokazać swoje możliwości ale i tak kwitną obficie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Masz wspaniały ogród !!!! Ale Ci zazdroszczę ;:oj ;:oj ;:oj
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Oaza Spokoju

Post »

Przywędrowałam do Twojego pięknego ogrodu i na dłużej w nim zostanę. :wit
Marta
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu dziękuję! Bardzo ładna Maruschka, muszę wiosną zapolować, ale w szkółce, bo ostatnio kupiłam azalię w internecie jesienią, a wiosną zupełnie inaczej zakwitła :shock: . Piękne piwonie! ciekawa jestem jak moje sadzone jesienią okażą się wiosną :lol: Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ach, piękne kwitnące widoki ;:173 koniecznie muszę w tym roku dosadzić więcej irysów, mam prawie same żółte po poprzednich właścicielach działki ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”