Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Przyszedłem Wando z rewizytą - zaznaczam wątek i niedługo pospaceruję po twoich włościach :wink:
Na razie ci powiem, że u nas jest ogrom bukszpanów, walczyliśmy z ćmą i wygraliśmy. Niestety dookoła wszystkie bukszpany poległy a działkowicze nawet ich nie wykopali i nie zniszczyli - spodziewam się więc wiosną ataku chmary ciem wylęgniętych z tej ogromnych ilości gąsienic :(
Nie poddam się - będę walczył :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16020
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

W takim razie mogę Ci tylko życzyć, by owa walka skończyła się sukcesem, ale szczerze mówiąc, trochę powątpiewam. Jeśli sąsiedzi mają obok "hodowlę" tego paskudztwa, to cały czas będziesz musiał się zmagać z problemem, prawda?
Mnie już pozostały po buszpanach tylko wspomnieniowe zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Piękne kule bukszpanu miałaś :D Na przedostatnim zdjęciu te niebieskie liscie (wspaniałe!)pod kulą to co jest? Nie moge pdac linka bo postimages nie dał mi go; nie pozwalasz na opcje publiczną?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Sporo miałaś bukszpanów, szkoda ;:185 dużo miejsca Ci się zwolniło, co planujesz posadzić?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Rozumiem ze z bukszpanami się pożegnałaś definitywnie, ja jesienią nie miałem sumienia i czekam na cud. Na wiosnę chce je radykalnie przyciąć i zobaczę co będzie. Nie bylo mnie od pażdziernika i z tego co zobaczyłem obraz jest nędzny, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16020
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Igala, na tym zdjęciu jest żurawka Blackberry Jam, świetna odmiana. I właśnie ona wiosną ma takie nieco niebieskawe liście. Potem ciemnieją, brązowieją, ale śliwkowy kolor nadal można w niej dostrzec.
W sprawie technicznej nie wiem, co odpowiedzieć. Inne osoby cytowały bez problemu. :)

Blueberry, wiesz, zastanawiam się nad zamiennikami cały czas i jeszcze ostatecznie nie zdecydowałam, co wsadzę w miejsce bukszpanów, zwłaszcza na obwódkach. Ale tam gdzie rosły duże bukszpanowe kule, na pewno zamierzam posadzić Rh.

Zbyszku, nie mam już ani jednego, nawet najmniejszego bukszpanika. Może za kilka lat, jeśli ta ćma na dobre wymrze, znów jakieś posadzę, ale wielkich kul chyba już nie zdążę się dochować, bo życia nie wystarczy. :wink: :wink:
Najbardziej szkoda mi było obwódek przy różach, bo wyhodowałam je od maleńkich szczepek. Już były takie ładne, gęściutkie i tak fajnie otulały różankowe rabaty :(

Obrazek

Obrazek
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

To kilka fotek z moimi bukszpanami ;:145 ;:145 ;:145

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Wandeczko :wit

Jakże szkoda mi Twoich bukszpanów ! Taka niepozorna ciemka, a tyle szkód narobiła w ogrodach - aż trudno uwierzyć, że tak szybko się uwinęła z naszymi ślicznymi żywopłotami i kulkami ;:223
Obecnie mieszkam przy ul. Bukszpanowej 6 i marzyłam, by do niej nawiązując, posadzić w przedogródku sześć dorodnych bukszpanowych kulek. Już nawet zgarnęłam do wózka dorodne okazy, ale rozum zwyciężył, bo i cena była zaporowa i inwazja ćmy realna...
Nic to, jak mawiał imć Pan Zagłoba, wszystko kiedyś mija, może i kres jej panowania wkrótce nastąpi. A póki co, trzeba pomyśleć o jakichś zamiennikach.
Ściskam i życzę udanych nowych nasadzeń z nastaniem wiosny ;:196
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Szkoda bukszpanów ;:185 taka sytuacja będzie się powtarzać dopóki nie wynajdą skuteczniejszych oprysków...
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu widząc jak zaprojektowałaś swój ogród nie mam wątpliwości,że bukszpany zastąpisz czymś pasującym do Twoich nasadzeń,może to będą byliny nisko rosnące, może iglaki miniaturowe, a może trzmielina, jestem pewna,że wpadniesz na wspaniały pomysł. Twój ogród jest super inspiracją, fajne połączenia roślin, faktycznie patrząc na ostatnie zdjęcia, szkoda bukszpanów, bo dopełniały rabaty i wiosną i zimą były zawsze zielone. Życzę szczęśliwego Nowego Roku bez plag ogrodowych, wspaniałych nasadzeń i kwitnień ;:196
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj, Wandeczko!
Aż mi się gorąco zrobiło na widok Twoich bukszpanów. Cudne były!
A ja jestem do żywego zawiedziona, że tak łatwo walkowerem oddałaś te wspaniałe rośliny ;:145.
Jeślibyśmy w ten sposób pozbywali się każdej rośliny, którą zaatakuje wredny szkodnik, bardzo szybko ocknęlibyśmy się na pustyni.
Dziwię się tym bardziej, że są skuteczne środki zwalczania ćmy bukszpanowej. W ostatnim styczniowym numerze "Działkowca" są wymienione. Cała gama!
Artykuł nosi tytuł "Ratujmy bukszpany". Całym sercem jestem za tym.
W tym miejscu wyrażam swoje uznanie dla Andrzeja Anego, że tę walkę podjął. W sumie nie jest to jakieś strasznie trudne czy kosztowne. Już wielu osobom się udało.

Moi Kochani, ratujmy nasze bukszpany!!!
No, ale z Tobą już nie ma o czym mówić. Nie boli Cię serce kiedy patrzysz na te zdjęcia?

Pozdrawiam Cię serdecznie - Jagi
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu szkoda ,ze dopadła ćma Twoje bukszpany , u mnie jeszcze nie widać , ale najstarszy z nich ma 25 lat i to już drzewo , wokół niego nic nie rośnie , ale młode też nie zaatakowane.szkoda bo miałaś je tak ładnie przycięte i duże. A co posadzisz w zamian? :?
zbyszek50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 13 gru 2009, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Tez jestem ciekawy pomysłów co posadzić zamiast bukszpanów.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”