Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.II (2018-2020)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
tracer274
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 sty 2020, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

szczytnica38 pisze:Dołożyli nam papierowej roboty. Specjalnie dla instytucji zwanej WIORIN, ewent. PIORIN zestawienia materiału zakupionego i oczywiście tego sprzedawanego dalej do dystrybucji. Może przy tym zrezygnują z tzw. dowodu dostawcy wystawianego do każdej faktury. Paszportyzacja obowiązkowa do sprzedaży hurtowej, jednak najlepiej tutaj samodzielnie opanować drukowanie paszportów - będzie to możliwe, oczywiście przewidzieli jakiś egzamin do zdania na ten papierek. Najbardziej dostanie się sprzedaży internetowej, tutaj nawet drobne wysyłki muszą być zaopatrzone w paszporty. Tak z grubsza ujmując stan rzeczy.
Problem jest taki, że przepisy wprowadzone u nas znacząco różnią się od tych unijnych. Dołożyli parę nie istniejących treści, to tu, to tam źle przetłumaczyli, czegoś nie dopisali i wyszło szambo... jak zwykle.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Petrikov pisze:Właśnie miałem pytać o egzamin na wystawianie paszportów, ale kolega forest mnie ubiegł. :)
Jeśli ktoś wie gdzie można namierzyć prawidłowe odpowiedzi, to dołączam się do prośby o wrzucenie info.

-@forest, skąd te okazy pochodzą, jeśli można wiedzieć?
Taki okaz mam zdobyty przypadkowo na giełdzie kwiatowej. Ale nie wiem od kogo to ani co to komuś wypadł i mam. ładnie szybko rośnie chyba jaś bylina nie marznie.. Nidy tego nie spotkałem u nikogo
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Pytania na egzamin są niezłe. Ciekawe czy student SGGW by zaliczył. Szykuje się wielka niewiadoma , co bez możliwości paszportowania? Czy ktoś z Was zdał egzamin?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

ja osobiście jeszcze nie zdawałem. Zdawał znajomy w Częstochowie. Podobno egzamin to "formalność" wynik zaraz po zakończeniu coś jak na prawo jazdy. Nie trzeba zdawać egzaminu jak się nie chce wystarczy że kolega ma uprawnienia podpisuje się z nim umowę na ocenę roślin przed paszportowaniem i gotowe. Jak wyjdą jakieś problemy to kolega traci uprawnia my mamy czyste ręce. Są też firmy co za opłata świadczą takie usługi. Ten co detaluje tylko nie ma obowiązku paszportowania. Można wystawiać paszport na dowolna jednostkę handlowa, 1szt, 1paleta,jeden wózek cc, nawet jeden samochód jeśli mamy np. samego bratka na obsadę. Problem mają tylko Ci co sprzedają przez internet.
Awatar użytkownika
Petrikov
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 26 mar 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: -0,3m n.p.m.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

forestit pisze:
Petrikov pisze:Właśnie miałem pytać o egzamin na wystawianie paszportów, ale kolega forest mnie ubiegł. :)
Jeśli ktoś wie gdzie można namierzyć prawidłowe odpowiedzi, to dołączam się do prośby o wrzucenie info.

-@forest, skąd te okazy pochodzą, jeśli można wiedzieć?
Taki okaz mam zdobyty przypadkowo na giełdzie kwiatowej. Ale nie wiem od kogo to ani co to komuś wypadł i mam. ładnie szybko rośnie chyba jaś bylina nie marznie.. Nidy tego nie spotkałem u nikogo

Temat tego znalezionego okazu przekazałem do zbadania. ;)
O wynikach powiadomię oczywiście.

Z innej beczki - jak się bratki u Was prezentują.
Ja chyba w przyszłym tygodniu, jak warunki pozwolą i temperatura zbliży się w okolice 10-tej kreski skarlę je, aby nie pociągnęły się przypadkiem nieco.
Do Świat Wielkanocnych, to w tym roku chyba nie dotrwają.
Ciekawe jak dalej ta "zima" będzie wyglądała... :?:
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

U mnie wyglądają jakby był 11 marzec a nie styczeń skarlane 3 razy boję się już 4 raz skarlać. Na razie sucho trzymam.
Awatar użytkownika
Petrikov
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 26 mar 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: -0,3m n.p.m.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

A czego używasz do skarlania?
Ja w poprzednim sezonie robiłem bonzi 0,15 + CCC 0,1 i efekt był super.
Zastanawiam się obecnie nad toprexem, bo to tańsza alternatywa dla bonzi.
Jeszcze ostatni litr został do zużycia. No i przy okazji bumper robi robotę retardantu.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Ja tylko toprex. CCC boję się że liście będą żółte się robić. A pelargonie zonale też skarlasz bonzi? jakie dajesz stężenie?
Awatar użytkownika
Petrikov
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 26 mar 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: -0,3m n.p.m.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Zonale - odmiany słabo rosnące 0,1 - mocno rosnące 0,15-0,2.
Bonzi po raz pierwszy przywiozłem sobie z Francji z 7 lat temu, na tamtym opakowaniu miałem ori zalecenia na rośliny ozdobne i do nich właśnie się stosuję. Wszystko jest ok. Tam chryzantema jest również ujęta, ale nie próbowałem jeszcze na niej. Jakoś nie odważyłem się do tej pory, używając sprawdzonego b9.


A toprexem jakie stężenia na bratki dawałeś? Efekt zadowalający?
Awatar użytkownika
Petrikov
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 26 mar 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: -0,3m n.p.m.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Tylko weź pod uwagę, że Bonzi zawiera 4g/l paklobutrazolu, a a toprex 125 (!!) g/l tejże substancji.
Teoretycznie należałoby go przed użyciem rozcieńczyć 1:30, aby bezpiecznie stosować stężenia z etykiety bonzi.
Awatar użytkownika
Petrikov
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 26 mar 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: -0,3m n.p.m.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Udzielam odpowiedzi na zagadkę " co to jest na zdjęciu za roślina" - WEIGELA, czyli krzewuszka po naszemu.
Nie wiadomo jaka dokładnie to jest odmiana, którą znalazłeś, możliwe, że będzie to coś z nowości.
Dwa lata temu na "Zieleń to życie" roślina ta została nagrodzona w kategorii "nowości", a dokładnie odmiana Lime Monster.

Ta na zdjęciu poniżej to Sunset.

Obrazek


Co wygrałem? 8-)

P.S.
Wieczorem dostanę odpowiedzi do pytań na egzamin. :lol:
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Co do weigeli zmartwię Cię- Pudło. liście podobne ale kwiat zupełnie inny. Co do toprexu to stężenia od 1ml na 20l (0,005) do 1-2ml na 10l. Niskie stężenie na begonię bulwiastą,komarzycę, niecierpka, a 0,02 , surfinia, aksamitki, bratki,chryza Podobno toprex odkłada się w roślinie jak się skarla poniżej 10stopni/24h i uaktywnia się w wyższej temperaturze.
b-nine dobry skarlacz ale drogi;/
Awatar użytkownika
Petrikov
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 26 mar 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: -0,3m n.p.m.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Hmmmm..... byłem już pewien nagrody ;:209 , a tu kiszka. :D
W takim razie nie zapomnij poinformować co to za zielsko, bom ciekaw okrutnie!
Nadzieja w Duńczykach jeszcze, bo i tam poleciało zapytanie.

To już 3 razy potraktowales bratki toprexem. W takim razie i ja jutro odpalam opryskiwacz.
Do cieczy dodajesz adiuwanta jakiegoś, czy sam retardant tylko?


Jest jeszcze jakieś forum, prócz tego, gdzie można wymieniać doświadczenia związane z uprawą roślin ozdobnych? Takie bardziej dla profesjonalistów, niż amatorów. :wink:
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”