Ogródek Gosi 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Sabinko, tylko ja biegam z aparatem, ale i tak moi sąsiedzi wiedzą o mojej pasji, więc nie dziwią sie temu.
Faktycznie takie ogrodowe sąsiedztwo jest super. Spotykamy się co jakiś czas. W sezonie zwiedzamy nasze ogrody, a zimą omawiamy plany.
Ja dzięki temu, że moje dziecko już jest duże mogę pozwiedzać nie tylko okoliczne ogrody
Od paru lat jeżdżę po całej Polsce. Odwiedziłam kilka ogrodów forumowych, i takich które pokazuje Maja.
Mogę porównać jak to wygląda w telewizji i w rzeczywistości :D
Każde spotkanie z ogrodomaniakiem jest cudowne
Nie znamy się często osobiście, ale kiedy się zobaczymy to tak jakbyśmy znali sie od dawna. Spotkanie zawsze wydaje się za krótki

Moni, czytałam co się stało i cały czas mam nadzieję, że jednak zmienisz zdanie.
Co do planów, to właściwie nie mam ich zbyt wiele. Na pewno chciałabym poprawić wygląd tylnej rabaty. Ciągle nie jestem z niej zadowolona. Sporo poprawiłam jesienią, ale jeszcze jest trochę do zrobienia.
Najgorsze, że powoli zaczynam zmieniać wizję całego ogrodu
Ale nie mam czasu i kasy na takie rewolucje.
Może na emeryturze? ;:306
Ale to za kilka lat.

Lucynko, bardzo dziękuję za życzenia ;:196
Bardzo liczę na to kwitnienie. Może w końcu będe zadowolona? ;:173

Przez chwilę mieliśmy powiew zimy. Od jutra ma się ocieplać. Czy nasze rośliny to wytrzymają?
Czy jeszcze przyjdzie prawdziwa zima?
Powiem szczerze, że jesienią chciałam zimy, ale teraz to się już jej boję. Rośliny zaczynają się wybudzać.

Pamiętacie moją wiosenną zagadkę? Do tej pory nie mam pojęcia skąd ten pierwiosnek wziął się u mnie. Nie pamiętam, żebym go sadziła.
Ale fajnie, że jest

Obrazek


Obrazek


Przylaszczki są przykładem na to, że warto czasem uprzeć się na jakąś roslinę.
Kiedyś ciągle mi ginęły
Od jakiegoś czasu nie tylko, że są, ale coraz bardziej się rozsiewają. Bardzo się cieszę. Pozwalam im rosnąć gdzie chcą
Obrazek


Obrazek

Obrazek

To samo mam z przebiśniegami
Obrazek

Obrazek


Za to krokusy niestety czasem zanikają.
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ale piękne przylaszczkowe kępy. U mnie praktycznie wszystkie cebulowe po jakimś czasie karleją i zanikają - no może poza cebulicą syberyjską.
Najbardziej irytują mnie przebiśniegi, które jakoś zupełnie nie chcą się u mnie zadomowić.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, zaciekawiłaś mnie :D ;:196
Jak miałyby wyglądać zmiany? Bardziej nowoczesny ogród? Angielski? Czy inny?
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Cześć Gosiu - 10 lat na forum?? Piękna sprawa. Czy kociak wlazł Ci w choinkę? U mnie ciemierniki jeszcze nie kwitną (tez najbardziej lubię te białe), oczary może ze dwa kwiatki rozchylają. Ale trawnik względnie zielony i pelargonie z lata kwitną.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Witaj Gosiu :wit po dłuższej przerwie odnalazłam Twój wątek :oops: Piękne wiosenne wspomnienia - zgadzam się, że czym dłużej trwa taka ciepła pogoda, tym lepiej byłoby żeby prawdziwa zima już nie przychodziła ;:185 Jak na razie prognozy na styczeń nie zapowiadają ochłodzenia, zobaczymy, co będzie dalej ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Asiu, mam tak samo z cebulami, ale nie wyobrażam sobie wiosny bez nich.
Dlatego co roku dokupuję.
Jak pisałam nie można się zniechęcać. Ja próbowałam z przebiśniegami kilka razy, aż w końcu się udało.

Monia, najgorsze, że ja sama nie wiem co ja bym chciała. Podoba mi się wszystko.
Na pewno chcę uporządkować rabaty. Ale to wymagałoby sporej wymiany roślin, bo mam za dużo gatunków.
To raczej niemożliwe, więc zrobię tylko poprawki.

Iza, minęło już 10 lat. Zresztą zaczynałyśmy razem. Czas szybko mija. I bardzo się cieszę, że poznałam tutaj Ciebie, Asię, Jolę i wiele, wiele osób osobiście. Nawet znalazłam Lucynkę z Płocka, z którą też się spotykamy czasami.
To zmieniło całe moje życie. Naprawdę.
Sparky łaził po choince. Niestety musiałam ją już rozebrać. Zawsze stała do lutego, bo uwielbiam światełka na niej.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku już będzie mądrzejszy.
Na razie szaleje jak to kociak. Mam mało czasu na forum, bo teraz wieczorami pilnuję, żeby nie spał, bo potem szaleje w nocy. Czyli wieczorami mam zabawy z kotem.
Normalnie jak z dzieckiem. ;:173
Nawet nie sprawdziłam, czy oczar, który kupiłam w Kielcach kwitnie, Muszę sprawdzić. Ciemierniki też jeszcze w pąkach, a niektóre w ogóle nie pokazały pąków.
U mnie wszystkie kwiaty doniczkowe już nie kwitną. Od chwili kiedy przestałam wychodzić na taras, nie podlewam doniczek, a bez wody kwiaty schną.
Czy Twoje rdesty pokrewny, ten niski cały zbrązowiał?
Nie pamiętam jak to było w zeszłym roku.

Witaj Natalio, czytałam dlaczego tak długo Cię nie było. Cieszę się, że do mnie zajrzałaś ;:196
Faktycznie nie widać zimy na horyzoncie. Trzeba teraz mieć nadzieje, że ostra zima nie przyjdzie w lutym
Już kiedyś tak było.
Sporo osób straciło mnóstwo roślin. Szczególnie róże.


Dzisiaj była bardzo ładna pogoda. Po raz pierwszy od bardzo wielu dni zaświeciło słońce. Nawet wyszłam na chwilę do ogrodu, żeby nalać ptakom wody do poidełek. Nareszcie zaczęły z nich korzystać. Na razie nie widać, żeby rośliny sie ruszyły. Wszystko jakby zawiesiło sie w czasie.
Jakoś ostatnio za bardzo mnie nie ciągnie do ogrodu. Nawet nie świerzbią mnie ręce. Może czekam na więcej słońca?
Chociaż czasem się zastanawiam, czy nie zacząć już wycinek. Ale powstrzymuje mnie ryzyko nadejścia przymrozków.
Na razie ciąg dalszy rozweselaczy

Pod koniec marca jest coraz więcej kwiatów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Jak pogoda pod psem, to i człowieka na dwór nie ciągnie ;:222 Ale miejmy nadzieję że z wiosną chęć na prace w ogrodzie Ci wróci ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Ja też mam taką nadzieję. Do tej pory ogród był bardzo ważny w moim życiu
Gdybym straciła chęć na prace ogrodowe, straciłabym ważny element życia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Witaj Małgosiu w Nowym Roku ;:196
Mówisz, że cebulowe nie chcą u Ciebie rosnąć, też tak mam ile nie posadzę, to z roku na rok ich mniej, a przylaszczki też coraz mniejsze, ale jak widzę warto się uprzeć, więc się i ja uprę ;:108
Myślę, że chyba już lepiej jak dużych mrozów nie będzie, bo wszędzie widzę oznaki wiosny, a ostatnio w parku z rana ptaki tak wiosennie śpiewały, może to już wczesna wiosna jednak ;:108
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosia, fajne są te twoje rozweselacze wiosenne. Mam wrażenie, że to ledwo moment i będziemy cieszyć się takimi widokami na żywo. Wczoraj wypatrzyłam u siebie wychodzące przebiśniegi. Jak tak dalej pójdzie z temperaturami to zakwitną na przełomie stycznia i lutego ;:oj
Przylaszczki podobały mi się od dawna i cały czas tylko o tym mówiłam zamiast wreszcie wprowadzić do ogrodu (naczytałam się że lubią łatwo wypadać). Wreszcie stwierdziłam, że raz się żyje i posadziłam w tamtym roku. Mamy styczeń, a już widać, że ładnie przetrwały zimę :heja
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Piękną miałaś wiosnę, Gosiu! ;:215
Czytam, że planujesz jakieś zmiany w ogrodzie, ;:131 domyślam się, że nie rewolucyjne, ;:185 bo masz naprawdę piękny ogród. ;:138
Moja kotka w dzieciństwie też właziła na choinkę i bawiło ją ściąganie zabawek z gałązek. ;:7 Trzeba było pilnować jej jak psotnego dzieciaczka. :lol: Teraz już w ogóle jej choinka nie interesuje. :D Jedynie gdy synek ubierał drzewko, nie odstępowała go na krok. ;:108
Noce też były dla niej tym czasem, kiedy najchętniej by się bawiła, aktualnie śpi tak długo, ;:19 dopóki któreś z nas nie wstanie. Twoja kicia też wyrośnie z krótkich majteczek, ale na razie jeszcze musisz uzbroić się w cierpliwość. ;:108 ;:108

Wiosenne klimaty w styczniu nie napawają optymizmem, ;:222 a działka mnie jakoś o tej porze roku nie przyciąga, więc nawet nie wiem, jak się mają moje roślinki, ale może to i lepiej.... ;:218

Pozdrawiam i zdrówka życzę. ;:167 ;:196
Kociaczka wymiziaj. ;:168
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Gosiu, rdesty brązowe całkowicie. Nie okrywałam ich, bo przecież mrozów nie ma.
Masz Ty z tym kociakiem... ale przecież przyjemności. Jakoś mi się smutno zrobiło, że w ogóle bierzesz pod uwagę możliwość braku zainteresowania ogrodem...
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 18

Post »

Iwonko, oglądałam prognozę długoterminową na ten rok i wychodzi na to, że zimy takiej z bardzo dużymi mrozami nie bedzie. Oczywiście mają być przymrozki, ale czy one zaszkodzą roslinom nie wiadomo.
Wiosna ma przyjść bardzo wcześnie. Dzisiaj już prawie ją czułam.

Sabinko, jakoś jeszcze wiosny nie czuję i jakoś mi się do niej nie śpieszy. Chociaż dzisiaj już prawie ją poczułam. Tylko jakoś w tym roku jest mi zimno. Nie mam ochoty na marznięcie.
Spróbuj z przylaszczkami. Ja próbowałam kilka razy zanim się udało.

Lucynko, pocieszasz mnie z tym kociakiem. Na razie wszystko go interesuje. Nie mogłam jak co roku zrobić ozdób choinkowych, wsadzał nos wszędzie. Liczę na to, że w tym roku już będzie spokojniej. Najbardziej boję się wyjśćia do ogrodu. Już próbuje czmychnąć kiedy otwieramy drzwi. No, ale chłopaki postawili mnie przed faktem dokonanym i mam takiego kota jakiego mam.
Mam nadzieję, że do wiosny urośnie na tyle, że po pierwsze nie wyślizgnie się przez jakąś dziurę w płocie, a pazury zamierzam obcinać, więc nigdzie się nie wdrapie. Chyba to też mnie powstrzymuje teraz przed wyjściem do ogrodu.
Rewolucji na pewno nie będzie, bo nie mam na to kasy i siły.
Ale jak zwykle coś tam pozmieniam.

Iza, oczywiście, że będę zajmowała się ogrodem. Może nie będę szalała jak do tej pory, ale zawsze coś zrobię. Na pewno będę chciała muc siedzieć na tarasie. Chciałabym przynajmniej, żeby mieć na to czas.
Myślę, że jak troszeczkę się ociepli na pewno poczuję zew i ruszę do ogrodu.

Jak już pisałam dziewczynom, na razie nie czuję wiosny. Mimo, że dzisiaj było naprawdę pięknie i w miarę ciepło.
Niestety nie miałam czasu na ogród. Zdołałam tylko przed zapadnięciem ciemności sprawdzić, czy zakwitł oczar. I zakwitł ;:138
Na razie jest malutki, nie widać go zza innych roślin, ale za kilka lat to będzie wielki krzew i aż się boję, bo wiem, że jak zwykle posadziłam za ciasno. Wiem, że robię źle ale mimo to robię to. ;:124
Trudno, pomyślę o tym później ;:173
Na razie kolejne wspomnienia


Obrazek

Takich widoków już nie będzie. Morelki już nie ma
Obrazek

Obrazek


Mam bardzo mało sasanek. U mnie są krótkowieczne.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”