Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Karczownik mam te same nasiona, tylko, że kupowałem po 1,40 zł chyba. :) I z tej serii mam papryczkę Trinidad Scorpion żółtą, habanero czekoladowe, habanero białe i Trinidad Moruga Scorpion. Były jeszcze inne, ale ile można jeść takiej papryki ;:306 Ciekawe, czy coś mi z tego wyrośnie.
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 333
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Ciekawe, czy ta papryka w ogóle da się zjeść przy 2 000 000 SHU AAAUUUĆĆ
Posadzę parę krzaków na swojej wiejskiej niezabezpieczonej przed złodziejaszkami działce. Jak któryś się skusi na Trynidada, to może przestać lubić paprykę, nawet słodką.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

.....jokaer

Wracając do mojego Chinese 5 color, kwiatki pomiziane wacikiem do uszu zawiązują pierwsze owoce, krzak ma około 50cm wysokości i wydaje się być w zaskakująco dobrej kondycji.

Obrazek
Awatar użytkownika
sowella777
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 27 wrz 2019, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Witajcie :) Jestem tu nowa i nie znam się jeszcze na uprawie chilli, ale zamierzam się zimą dokształcić w temacie :D Kupiłam latem na targu 3 krzaczki ozdobnej papryczki w doniczkach, sprzedawca mówił, że jest wyłącznie ozdobna i nie do jedzenia, ale ciekawość wzięła górę i spróbowałam :D Owoce okazały się jadalne i bardzo ostre, zebrałam miskę takich papryczek i zamarynowałam. Marynowane okazały się bardzo dobre! Zachęciło mnie to więc do spróbowania samodzielnej uprawy od nasionka i wypróbowania nowych odmian :)
Klaudia
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

:wit Witamy na pokładzie .
Co do papryk "ozdobnych" to one wszystkie są jadalne ale te kupowane w kwiaciarniach zwykle są traktowane chemią.
Awatar użytkownika
sowella777
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 27 wrz 2019, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Witaj kaLo :wit :)

O tym nie pomyślałam, że mogły być traktowane chemią ;:oj Na szczęście żadnych dolegliwości i skutków ubocznych po nich nie miałam, no oprócz piekła w buzi i uczucia gorąca po zjedzeniu :D

Przejrzałam już trochę ten wątek i jestem pod wrażeniem, że tyle odmian jest! Jak się człowiek tym nie interesuje, to nawet nie ma pojęcia co się na świecie dzieje w temacie :D
Klaudia
Bombelka
50p
50p
Posty: 62
Od: 24 lis 2019, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Polecam papryke thunder, niesamowicie plena, nie wymagajaca i przede wszystkim wyglada imponująco. Dla mnie lekko ostra, idealna do suszenia ideal na przyprawe.
Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Faktycznie , prezentuje się fajnie ale czy przypadkiem to nie same nasionka w cieniutkiej skórce? Na moje oko tak to wygląda.
Osobiście wolę mniej plenne ale za to bardziej mięsiste. W sumie i tak jest więcej.
Awatar użytkownika
Bala
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 21 kwie 2019, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Kilka fotek z tegorocznej uprawy. Tak ku pokrzepieniu :D . Miałem 180 papryk. Głównie tych ostrych i najostrzejszych. Za miesiąc posieję pierwsze.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
...w życiu nigdy nie wiadomo,czy to oaza,czy fatamorgana...
Awatar użytkownika
naklejka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 lip 2018, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Hej! Styczeń to chyba dobry moment, żeby odświeżyć wątek. Chciałabym w tym roku zacząć hodowlę papryczek, mam już upatrzonych kilka polecanych przez Was ostrych odmian, ale mam prośbę o polecenie jakichś słodkich, leciutko ostrych, taka słaba jedynka, która nada się do suszenia. Niestety jestem jedynym amatorem chilli w domu, ale pomyślałam, że jakby tak im stopniowo zwiększać ostrość, to może kiedyś zaczną lubić ;)
Kasia
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Z lekko pikantnych może to być np. papryka czereśniowa, jalapeno, black hungarian, penis pepeer
Awatar użytkownika
naklejka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 lip 2018, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Dzięki. Poczytałam, dorzuciłam do koszyka jalapeno i black hungarian, chciałam też penis pepeer, ale z tego co piszą, to on ostry na 10+ jest ;:224
Kasia
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Penis pepper to około 10,000-23,000 SHU więc bardzo daleko mu do takiej Carolina Reaper która średnio osiąga 1,5 mln SHU ;) Więc czy "penisa" można określać jako 10+ oczywiście wszystko zależy od skali ostrości.
Mi najbardziej podchodzi jalapeno i tę kupuję marynowaną w 4 kg puszkach przepakowuję do słoików pasteryzuje i w lodówce czekają na swoją kolej do zjedzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”