Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko kochana, osiedle masz całkiem ładnie zabielone. U nas wczoraj było ciut ciut, lecz dzisiejsze ;:3 szybciutko to unicestwiło. ;:108
Zdrówko w łóżku Cię unieruchomiło a Ty na przekór wszystkiemu, kolejną część pięknego wątku otwierasz. ;:63 ;:63
Trzymam kciuki za szybkie wyzdrowienie teraz. ;:215 A na cały Rok, wspaniałego zdróweczka Wam życzę ; Tobie siły do podołania wszystkim obowiązkom i przyjemnościom a Małżowi, szybkiego zasiedlenia gołębiego apartamentowca i dokończenia woliery. ;:167
Działeczka już wabi kolorami, domek - wakacyjny hotelik - wspaniale się prezentuje a tunelik wiele żywieniowych korzyści gwarantuje. ;:138 ;:63
Nawet gołąbki pomagają i pracowicie grzebiąc, własne guano zakopują, troszcząc się o kondycję, nie tylko ulubionej smagliczki ale też sąsiadujących z nią roślin. ;:oj
Dobrego tygodnia Wam życzę, przytulam cieplutko ;:4 pozdrowienia dla Mamusi dołączając. ;:167 ;:cm ;:cm
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynkokorzystam z zaproszena do nowej części Twojego wątku. ;:168
Skladam Wam spóźnione jubileuszowe życzenia by dalsze wspólne lata były równie udane i szczęśliwe.
Pokazujesz pieknie pobielone ulice a u mnie nadal jesień lub jak kto woli wczesna wiosna, susza nadal deszczu jak na lekarstwo więc cierpliwie uzupelniam wodę pod zimozielonymi roslinkami.
Wczoraj korzystając ze sloneczka nacielam trzciny dla moich murarek.
Doczytałam ,że ktoś poczęstował Was wirusem ;:145
Zdrowia Wam życzę jak najprędzej bo za moment będziemy sprawdzac kielkowanie naszych nasionek ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie ponownie.
Wprawdzie końcówka świętowania u mnie nieszczególna, ale i tak cały świąteczny czas oceniam pozytywnie. Dużo się działo, a ponieważ nie może być tylko ekstra, jak to w życiu, to i chorobę da się przeżyć. Żałuję jedynie Orszaku, w którym nie mogłam uczestniczyć.
Po białej serwetce, która rano tak ładnie prezentowała się w mieście, już tylko wspomnienie zostało. No i temperatura na zewnątrz dodatnia, więc raczej powtórki z rozrywki nie będzie.


Ewuniu - meldunek przyjęty z radością. ;:138
M gratulacje otrzymał, za co serdecznie podziękował, ;:180 a sprawa gołębnika dostanie swoje poczesne miejsce w wątku, gdy już całość zostanie dopracowana, a gołąbki przeprowadzone do nowego lokum. ;:108
Zimę miałam króciutko, ale co się nią dzisiaj nacieszyłam, to moje i nikt mi już tego nie odbierze. ;:306
Pozdrawiam wzajemnie również bardzo ciepło. ;:167 ;:cm ;:cm

Stasiu kochana, mojej zimy też było tyle co kot napłacze, ;:223 ale było i to się liczy. ;:303
Wirusy powoli odpuszczają, ale przecież nie może być inaczej, skoro tylu wspaniałych Przyjaciół tak dobrze nam życzy. ;:138
Wśród nich odnajduję również Twoje dobre fluidy, za które z całego serca Ci dziękuję zarówno we własnym, jak również w imieniu M i mamy. ;:167
Tobie - Wam - także zdrowego każdego tygodnia życzę. ;:cm ;:cm

Juleczko - jak dobrze Cię widzieć, kochana! ;:138
Serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia ;:167 Tobie również wszystkiego najpiękniejszego życzę. ;:196
Z białej zimy już tylko wspomnienie zostało, ale ciągle jeszcze jest nadzieja.... A susza i u nas króluje i tylko dzięki położeniu działki roślinki mają trochę więcej wilgoci niż sąsiednie działeczki nieco wyżej położone. ;:333
Pozdrawiam cieplutko. ;:cm ;:cm


Wszystkim wspaniałego tygodnia życzę.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Dopisuje się oczywiście do nowego wątku :)
No to doczekałaś się choćby chwilowego śniegu :wink: U mnie śniegu nie było właściwie jeszcze wcale :wink: Ale nie narzekam, nie jest mi do szczęścia potrzebny :wink:
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Jestem i ja w Twoim pięknym ogródku,podziwiam domek , tunel i piękne roślinki. Mam nadzieje że ten rorok przyniesie wiele radości. ;:167
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko i tak miałaś ładniejszy śnieg niż ten co to spadł u mnie - śnieg to mało przypominało, tyle że było zime ;:224 Za to dzisiaj pogoda wynagradza pięknym ;:3 chociaż zimno było.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Oczywiście i mnie nie może tutaj zabraknąć, tym bardziej, że tak pięknie zapraszasz ;:196
Piękną rocznicę ślubu obchodziliście na koniec roku ;:oj Niech mi będzie wolno Wam pogratulować tylu wspólnych lat razem, wspólnie przeżytych kłopotów i radości i życzyć Wam, żeby tych drugich było zdecydowanie więcejObrazek
Zimę miałyśmy podobną, tylko u mnie nie słońce, a deszcz spłukał białe pierze.
Doskonale wiem, że łapki masz już w blokach startowych :heja Ja już też się szykuję, a właściwie to zmuszam do działania eMa, w końcu ktoś musi mi tę ziemię do siewu przytaszczyć ;:306
Zdróweczka życzę jak najwięcej, bo czytam, żeście oboje odchorowali świętowanie ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Kolejny zimowy dzień u mnie pod znakiem pięknego słońca w pierwszej części, chmur w części drugiej, wreszcie deszczu po zachodzie słońca.
Ponieważ jeszcze nie wychodzę z domu, to dni - choć krótkie - strasznie mi się dłużą. Nie mogę za długo czytać czy pisać, bo jakieś zawroty głowy mnie dopadają jeszcze, wobec czego wyciągnęłam pudło z nasionami i aż dech mi zaparło, gdy do niego zajrzałam. Tyle tego dobra nagromadziłam, że ze dwie dodatkowe działki mogłabym obsiać. Teraz mam dylemat. Co siać, z czego zrezygnować, a każdej roślinki żal odstawić na boczny tor. Nieciekawie zapowiada mi się okres siewny. Nie lubię takich wyborów. ;:223


Karolu - cieszy mnie Twoja obecność. ;:303
Ty za śniegiem nie tęsknisz, a ja owszem Lubię białą zimę. ;:108

Irenko - miło mi Cię gościć i ogromnie dziękuję za tyle ciepłych słów na temat moich roślinek. ;:196 ;:196

Natalko - zdaje się, że miałyśmy podobną pokrywę śnieżną. :D
Zima trwa, jest więc nadzieja na kolejną. Może nieco grubszą... ;:224

Iwonko1 - dziękuję Ci za obecność i pięknie dziękuję za wszystkie dobre życzenia i gratulacje. ;:167 ;:180 Takie piękne, wprost z serca płynące muszą się spełnić. ;:63
Masz słuszność. ;:108 Ręce już chciałyby w ziemi grzebać i bardzo trudno mi je okiełznać ;:223 , ale jeszcze muszą wytrzymać. Ziemię już mam, a zadbałam o to jeszcze późną jesienią. ;:303
Buziaki. ;:196 ;:196


Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko wreszcie i u mnie ciut poprószyło, ale już temperatura znowu na + i po zimie.
Śliczne te fotki miodunki i tych maczków... w tej szarzyźnie tak od razu weselej się zrobiło. Mam podobnie z wyborem co zasiać a co nie, ale na mojej dużej powierzchni postanowiłam taką małą łąkę kwietną spróbować i wysieje wszystkie nadwyżki... ślaz, kosmos, łubin, słoneczniczek, czarnuszke, facelię i co tam znajdę jeszcze... będziemy kosić ten kawałek raz do roku może coś z tego wyjdzie,(podobają mi się takie na wpół dzikie łąki)... a w ciągu roku M będzie wykaszać tylko takie ścieżki, żeby można było przejść do ogrodzenia w poszukiwaniu kota ;:306 Tak, że jakbyś miała wyrzucić coś co już nie masz gdzie wysiać to ja to chętnie zagospodaruje, a nóż się przyjmie ;:333
Lucynko zdrówka ci życzę, kuruj się żeby nabrać siły ;:168 ;:167
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko miałam wczoraj dokładnie taką samą pogodę ;:131 Nasion również mam tyle, że aż się z pudełka wylewa, ale o miejsce do wysiewu tak się nie obawiam - bardziej o to by znowu ze zdrowiem się nic nie stało, by w końcu mieć jeden spokojny sezon... No nic, nie na wszystko mamy wpływ, a to co mogę, staram się doprowadzić do porządku teraz, żeby na wiosnę być w dobrej formie ;:131 Tobie również kolejny raz zdrówka życzę, niech jak najszybciej Ci się poprawi ;:196
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Lucynko i ja przeżywam dramaty wyboru, odrzucania kolejny rok niektórych torebek z nasionami. A jakaś niewytłumaczalna chciwość pcha mnie do zamawianie kolejnych. Ja nie mam pudła ja mam całą komódkę posegregowanych nasion kupowanych, otrzymywanych od Was i zbieranych przez siebie. Najgorzej z sianiem, bo w domu miejsca jest niewiele a w tunelu sieję właściwie w szczycie prac wiosennych i część po prostu odstawiam wiedząc, że braknie czasu na podlewanie po sianiu lub po wysadzeniu i znowu uschną. Chyba czas na ograniczenie szaleństwa i wybranie grupy roślin...tylko jak to zrobić?
Czytam Twoje refleksje nad stanem obecnym i z jednej strony poczułam, że skoro Ty to ja tym bardziej powinnam, bo do tej pory Twój entuzjazm pchał mnie żeby coraz więcej siać i choć trochę dorównać Ci w jakości i ilości sadzonek :D
Na razie mam totalnego lenia, a deszcz za oknem nie pcha mnie do żadnej pracy, a jedynie do ;:19
Zdrówka i poprawy kondycji Luciu, bo jak Ty spasujesz to ja całkiem ustanę ;:306 ;:306
Ściskam mocno ;:4 ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

Witaj Lucynko!Miłego dnia życzę. ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 12

Post »

:wit Witajcie!
Ależ brzydki dzisiaj dzień. Mgła, niskie chmurzyska, ciemności i deszcz. ;:oj
O-K-R-O-P-N-O-Ś-Ć!!! Wyjątkowo mi dziś nie żal, że muszę jeszcze w czterech ścianach przesiadywać. Nie mogę się pozbyć osłabienia, a to już dziesięć dni. ;:223 Niby już wszystko dobrze, a głowa ciężka, że trudno ją na karku utrzymać.

Wysypałam z pudła pojemniczki z nasionami i zrobiłam im zdjęcie. Sami zobaczcie, ile tego jest, a to tylko nasiona roślin ozdobnych.
Obrazek


Ewuniu - na drugim zdjęciu jest lak ogrodowy. Prawda, że przypomina maczki, ale tylko na obrazku. ;:303
Wysłałam do Ciebie PW, przeczytaj, proszę i odezwij się.
Masz duży ogród, to spokojnie możesz przeznaczyć nieco miejsca na taką niby-łączkę kwietną. Przypuszczam, że będzie piękna. ;:333
Bardzo dziękuję za życzenia, ;:196 oby się spełniły, bo jakoś długo wracam do siebie i ciągle czegoś mi brakuje. :roll:

Natalko - grzebię w tych moich nasionach jak kura na wybiegu i ciągle nie umiem podjąć decyzji w sprawie wyboru roślin do siewu. Zresztą w ogóle jakoś ciężko mi się myśli, mózg mi stępiał, cycuś.... ;:24
Kochana, zdrowie musi wrócić i pozostać, czego Tobie i sobie z całego serca życzę. ;:97 ;:196

Marysiu - to ja jestem lepszy zawodnik. Nic nie zamawiam.
Może dlatego, że ciągle jestem mocno słaba, a po części z powodu nadmiaru nasion, a i działka w znakomitej większości ( w zasadzie niemal w całości) zagospodarowana. Jakoś nie mam weny do planowania, do zmian, coś się ze mną dziwnego porobiło. Na nic nie mam ochoty. ;:222
Tak więc, kochana, tym razem musisz sobie zmienić kierunek pogoni, choć tak naprawdę to nie Ty za mną gonisz, tylko ja starałam się Tobie dorównać. Wszak zawsze masz mnóstwo ciekawych roślin, często takich, które ja dopiero w Twoim ogrodzie poznaję. ;:138 Tak więc nie bądź taka skromna, Twój ogród tej skromności przeczy. ;:215 :D
Ostatecznie okaże się, że ani ja, ani Ty nie spasujemy, niech no tylko wiosna buchnie! ;:303
Uściski odwzajemniam ;:168 i buziaki ślę. ;:196 ;:196

Danusiu - witam Cię i ślicznie dziękuję. ;:196
Jutro będzie lepiej. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”