Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko kochana, niech ten nowy roczek obdaruje Ciebie i wszystkich wokół Ciebie radością, miłością i zdróweczkiem, a ogród niech pięknieje i pięknieje, i pięknieje, i ...... ;:cm ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit Nowy Rok, nowe plany, nowe nadzieje...
Niech będzie bardzo dobrym rokiem dla nas wszystkich!


Aniu, anabuko1 - oczywiście, że ten rok ma być dla nas bardzo dobrym rokiem i tego się trzymajmy! ;:168
Pierwszy raz aż tak ładnie mi kwitną zimą inne pelargonie niż ta biała. Łatwiej przetrwać ten czas oczekiwania na wiosnę.

Ewelinko, dla Ciebie wspominkowe zdjęcie wrzośca z marca ubiegłego roku. Teraz te moje spod lekkiego śniegu pokazują kwiatuszki.

Obrazek


Marysiu, wiata już stoi, tylko jeszcze domek nie ma ścian, ale w tym roku to już muszą skończyć ten domek gospodarczy. Dach już jest, tylko gdzie te ściany ;:oj Góra jest zrobiona bo to jest pod jednym dachem z wiatą.
Pierwszy raz nie mam jeszcze teraz kwitnącej tej białej pelargonii ale przynajmniej sobie i te moje odpoczną, Zrobiłam nowe sadzonki, na razie mają się bardzo dobrze.

Lucynko - na pewno także dzięki kwiatuszkom od Ciebie mój ogród będzie miał możliwość stawania się coraz ciekawszym. ;:168



Dzisiaj zauważyłam, że kolejną różę mi podgryzły te wstręciuchy. Tym razem łupem padła cudna Novalis. Ciężka sprawa dla serducha...


Wspominkowe z zeszłego sezonu zaczynam od marca. Ogród w ubiegłym sezonie trwał bez mojego udziału, mam nadzieję, że w tym roku nadrobię te wszelkie zaległości. Cieszę się, że mimo wszystko rośliny świetnie sobie dawały radę. ;:167

Marzec 2019

Obrazek

Kwiecień 2019

Obrazek

Maj 2019

Obrazek

Czerwiec 2019

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękny przegląd wiosny i początku lata. :D
Czekam na dalsze miesiące. ;:108
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękny przegląd kwitnących, świetne podsumowanie ;:63 czekamy na więcej ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, mimo że - jak napisałaś - niedużo czasu mogłaś poświęcić swoim roślinkom, miałaś czym się cieszyć. ;:138 Bardzo ładnie sobie bez Twojej interwencji poradziły i ślicznie kwitły. ;:215 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu, anabuko1 - no taki mini skrócik z 2019 roku. Ale trudno wybrać tych tylko kilka zdjęć... Sama wiesz jak jest. że mamy w ogrodzie to co się nam podoba podoba. I w takich miesiącach jak czerwiec czy sierpień trudno jest wybrać tylko kilka fajnych roślin na wspominki spośród tak wielu.

Natalko - bardzo miło, że znalazłaś chwilkę. Jakoś tak jestem dobrej myśli, że wiosna dość szybko nastanie. I, że nie trzeba będzie na nią zbyt długo czekać. W tym roku planuję przycinać róże nie czekając na forsycję, zobaczymy czy się to sprawdzi.

Lucynko, no nawet nie za bardzo miałam jak się cieszyć latem, tylko tyle co fotki zrobiłam co niektórym kwiatom. A tak to każdą chwilę polegiwałam bo nie dałam rady chodzić. Nawet nie dałam rady wykopać kilku konwalii dla znajomej... No i popołudniowe komary też nie pozwalały czerpać z ogrodu przyjemności. Nie pamiętam aby aż tak cięły u mnie komary jak w minionym roku. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda mi się nacieszyć i ogrodem i pracą w nim. Obiecałam sobie, że będę częściej do niego zaglądać i na razie mi się to udaje. Po prostu bardzo się za nim stęskniłam, choć mam go pod ręką...


Cd dalszy 2019 roku:

Lipiec 2019

Obrazek

Obrazek


Sierpień 2019

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wrzesień 2019

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

A u Beatki już wrzesień ;:306
Jak miło powspominać, ale już niedługo i ... pierwsze będą chyba baźki :wink:
Miałaś rację z tymi gałązkami - pośpieszyłem się i pociąłem je na kawałki a przecież jedną mogłem zostawić - miałbym już 60cm drzewko, a tak tylko 20cm bo na taką wys. nowy pęd się wyciągnął ale... ma dwie czerwone kuleczki - będą kotki :)
Nie będziesz czekała na kwitnienie forsycji?
Ja też przycinałem przed kwitnieniem, bo nie mogłem się doczekać, ale już były żółte pąki na forsycji ;:306
Ciekawe jak u nas przechowają się pelargonie - pierwszy raz trzymam je w chłodzie i ciemnicy.
Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na dalsze fotograficzne wspomnienia.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Miło obejrzeć kolorowe migawki z letnich miesięcy. Bardzo kształtną i bujną masz rozplenicę Beatko. Kiedy jeszcze byly u nas normalne zimy, rosplenice mi niestety wymarzały, kupowałam wciąż nowe sztuki i nigdy nie mogłam się dochować dużej kępy. Teraz, dzięki łagodnym zimom mam w końcu nieco większą kępkę, ale daleko jej do Twojej, a uważam rosplenicę za najpiękniejszą sposród traw ozdobnych.
W sumie tak sobie teraz pomyślałam, że może właśnie ją posadziłabym wiosną w którymś z dołów po wykopanych bukszpanach. Tak, to jest pomysł. ;:oj
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Oj ale kolor ostróżki ;:oj Czytam że wrzośce są trwalsze niż wrzosy i zgadzam się z tym w 100% Sadziłam je co rok i po zimie wypadały, a wrzośca mam już parę lat. Pelargonia ma oszałamiającą barwę :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

O tak trudno wybrać nawet 8 zdjęć- czy roślin na jeden miesiąc.
A lato jest zawsze bogate we wszelakie kwitnienia :)

Ale podziwiam dalsze miesiące i oczywiście okazałe kępy traw.:)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

To trzymam kciuki żeby Twoje przewidywania się sprawdziły - po zimie każdy chciałby wiosnę jak najszybciej ;:108 Kolejny przepiękny pokaz kolorów ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko miło się ogląda wspomnieniowe zdjęcia, bo pięknie kwiaty kwitły. Ja jakoś nie mogę pokonać lenia i zacząć wspominać, ba! nawet z pisaniem mam problemy. Może jak zacznę coś siać to mi się odmieni.
Pozdrawiam! :wit
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko,

miło popatrzeć na fotki- wspomnienia z poprzedniego roku.
Już za chwilę połowa stycznia, więc do wiosny czas upłynie szybciutko.
Dzisiaj odwiedziłam działkę, staram się być raz w tygodniu. Trochę jestem przerażona, widziałam,że wypuszczają floksy, niektóre jeżówki, kilka funkii, gdzieniegdzie widać kiełkujące narcyzy.
Mam nadzieję, że nie przyjdzie silny mróz.
Co tam widać w twojej sprawdzonej pogodzie?

:wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”