Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zachwycające rośliny, przepiękne w stroikach tak cudnie pomyślanych i wykonanych ;:303
Jak stabilizowałes te w szklanym pojemniku?
Pomyślnego 2020 i wspaniałego sezonu ogrodniczego!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Igo w Nowym Roku :wit
Miło,że do mnie zajrzałaś-dzięki ;:196
Odpisuję Ci na bieżąco i odpowiadam na Twoje pytanie abyś nie musiała czekać na odpowiedź kolejne dwa tygodnie ;:185
Cebule zwartnic albo hippeastrum jak wolisz stabilizuję w stroiku w torfowcu,który kupuję w sklepach ogrodniczych albo w ogrodach marketów.W handlu występuje pod nazwą Spagnum,świeży,wilgotny pakowany w woreczki foliowe.
Na dnie stroika umieszczam,trzy,cztery garście torfowca piąstką robię w nim wgłębienie i wkładam w nie cebulę okładając ją torfowcem do
jej połowy.Podlewam go tylko jeden raz niepełną szklanką wody,ilość wody zależna od ilości torfowca.
Po podlaniu układam na nim dekoracje-kompozycje dowolne w zależności od uznania.
Aby wyszło taniej cebulę kupuję L....u albo w I....i.-fajnie jest jeżeli jest ona dwupędowa jak w przypadku moich bo jeden kończy kwitnienie a drugi pęd zaczyna.
Życzę powodzenia i miłego weekendu :wit
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne te kwiaty, u mnie przeważają sukulenty bo zapominam podlewać i to są bezproblemowe rośliny. Bardzo lubię rośliny, szczególnie te kwitnące. Widać że swoje rośliny pilnujesz i dbasz o nie. Podziwiam ludzi którzy potrafią tworzyć piękne kompozycje z kwiatów i ozdób bo sama nie potrafię i nie mam zdolności artystycznych. A poza tym jak by taki szklany pojemnik dorwał mój 4 letni syn to masakra
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Serdecznie gratuluję kwitnienia kliwii (i cierpliwości do niej), wiem że nie zawsze łatwo do niego doprowadzić ;:63 Przepiękne hippeastra, szczególnie to ciemniejsze - moje dopiero się budzą, zawsze kwitną pod koniec stycznia lub w lutym. Na Boże Narodzenie co roku mam kwitnące storczyki :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Noworocznie :wit
Miałam kiedyś i hipeastra i kliwie, wydałam :wink: Twoje kwitnienia są śliczne, dobrze, że zgrały się ze świętami ;:215 Każde swoje kwitnienie bardzo cieszy.
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam - Justyna
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Miałam kliwię trzy lata,nie kwitła więc wydałam siostrze a u niej i owszem zakwitła.
Bardzo kolorowo u Ciebie,zaglądam ale nie zawsze piszę,pozdrawiam ;:108
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Kliwia, zwartnice, wszystko pięknie kwitnie ;:138 . Z przyjemnością tu zaglądam.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Igo - Aniu - Natalko - Justynko - Wiero - Basiu

Bardzo dziękuję za Wasze odwiedziny w moim wątku jak również za bardzo miłe w treści posty ;:180 ;:180 ;:180 ;:196
Pozdrawiam serdecznie Was,Forumowiczów i Gości :wit ;:oj i zapraszam do kolejnych odwiedzin.

W dzisiejszym poście kolej na zejście z parapetów i półek i przeniesienie się za pomocą mojej fotorelacji do miejsca,które wierzcie mi warto odwiedzić a do odwiedzenia którego długo się przymierzałem zmobilizowany przez jedną z Forumowiczek.Wreszcie nadarzyła się okazja w trakcie kolejnych zeszłorocznych wakacyjnych wojaży po kraju.
Egzotarium bo o nim mowa mieszczące się w starej,wysłużonej już siedzibie w Sosnowcu zrobiło na nas duże wrażenie.
Zobaczyliśmy w nim mnóstwo ciekawych tropikalnych roślin jak również dużą liczbę fantastycznie urządzonych akwariów,terariów i ptaszarni itp.

Egzotarium zlokalizowane jest na terenie parku miejskiego im. Leona Kruczkowskiego, po wschodniej stronie ul. Kresowej. Usytuowany jest wśród drzew przy głównej alejce prowadzącej od ul. Piłsudskiego w Sosnowcu w kierunku rzeki Brynicy. Teren jest wydzielony i ogrodzony z widoczną szklarnią palm

Otwarte w 1956 roku
Pierwsi goście pojawili się tu 21 lipca 1956 roku, dzień przed bardzo ważnym w tamtych czasach świętem 22 lipca. Właśnie wtedy zwykle oddawano do użytku najważniejsze inwestycje. Tym razem również tak było. Tyle, ze uroczystości odbyły się w przededniu tego święta.
By ten egzotyczny zakątek w Zagłębiu mógł powstać, powołano Komitet Budowy Egzotarium przy Zarządzie Zieleni Miejskiej w Sosnowcu. Sosnowiczanie mogli tu obejrzeć prawie dwa tysiące różnego rodzaju gatunków roślin i zwierząt, były akwaria i terraria. Zwiedzających nie brakowało.Tak zostało do dziś, jednak dzisiejszemu budynkowi Egzotarium daleko do ideału.

Będzie przebudowa egzotarium
W tym roku Sosnowiec otrzymał 15,3 mln zł dofinansowania na budowę Centrum Edukacji Ekologicznej-Egzotarium oraz zagospodarowanie terenów Parku Tysiąclecia przy ul. Baczyńskiego.
Żródło tekst:DZIENNIK ZACHODNI,miasto DZIECI.pl

Zapraszam do obejrzenia mojej fotorelacji z Egzotarium,tradycyjnie już do jej pierwszej części.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Życzę miłych wrażeń :wit
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Kurczę sama chciałabym odwiedzić takie miejsce, szczególnie wrażenie robią kaktusy i sukulenty. Bardzo je lubię.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Świetnie stroiki Świateczne w roli głównej z kwiatami ;:180 Fotorelacja piękna. Nawet nie wiedziałam że jest takie miejsce. Może wybierzemy się latem z rodzinką na wycieczkę. Arku Ty to potrafisz zareklamować miejsce ;:108
Wspaniałego 2020 roku ;:333
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Świetna wycieczka ;:63 największe wrażenie zrobiła na mnie zwykła hoja, wspaniały, na pewno wiekowy egzemplarz. ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

I ja lubię takie miejsca, których niestety za wiele nie ma w okolicy. A zdjęcia gadów będą?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Olu :wit
Zdjęcia gadów będą jak najbardziej i to jakich dorodnych ;:108
Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”