Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Jak to z reguły bywa , święta szybko zleciały i czas wrócić do rzeczywistości. Od wczoraj mam śnieg ale z prognoz wynika, że znowu będzie na plusie ;:222 . Taka zima nie zima mnie denerwuje ale nic nie poradzę. Moje dziewczyny mają tego roku ferie w pierwszym turnusie i jak tak będzie to nawet na sankach nie pojeżdżą ;:222 . Oby tylko wiosna szybko przyszła bo jak ma się ciągnąć to ja dziękuję .


Obrazek


Marysiu niestety na pogodę nie mamy wpływu i możemy mieć tylko nadzieję, że jednak przyjdzie normalna zima chociaż na miesiąc a nie taka ciapa, chlapa. Rośliny nie wiedzą co się dzieje i mogą ucierpieć przez taką pogodę ;:222 . No nic, nie ma co ciągle narzekać, trzeba przetrzymać do wiosny a potem już tylko rzucić się w wir zajęć . Planów mam mnóstwo i ciągle się zmieniają :;230 . Dziękuję bardzo i również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:196 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Sabinko rzeczywiście gdybyśmy stworzyły ogród w jeden sezon to potem nie byłoby co robić a tak co roku jest zajęcie i planować można i zmieniać co nie co ;:224 . Z biegiem czasu zmieniają się też nasze upodobania a to też wpływa na wygląd naszych ogrodów ;:108 . Ważne, że idziemy do przodu ;:215 . Dziękuję i Tobie również wszystkiego dobrego na ten 2020 rok :wit .


Obrazek


Małgosiu o wrzoścach czytałam i jestem zdecydowana a z wrzosami to podobno różnie bywa i często lubią wypadać. Posadzę jedne i drugie i zobaczymy jak u mnie sobie poradzą. Na tej rabacie pod drzewem planuje hortensje bukietowe, trawy mniejsze i większe i zimozielone tuje Danica. Będzie też taki parawan z grabu ;:108 . Muszę zmierzyć sobie dokładnie ile mam tam miejsca i pewnie jeszcze coś wymyślę. Na pewno będą też rośliny cebulowe żeby wiosną było kolorowo. Wracając do tej wagi psów to faktycznie suczki zawsze ważą mniej ale po prostu zastanowiło mnie to bo Cuma już waży prawie tyle samo a ma dopiero 5 miesięcy ! Cuma jest ogólnie silniejszej budowy, ma gęściejszą sierść i jest masywniejsza. Staram się jej nie przekarmiać a mimo to szybko rośnie i widać , że będzie większa od Coli. Przez chwilkę myślałam, że z Colą jest coś nie tak, że jest jakaś taka anemiczna ale sprawdzałam sobie tabele ile powinny ważyć psy i w sumie mieści się w widełkach. Widocznie taka jej uroda ;:108 . Pozdrawiam :wit .

Obrazek


Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę Wszystkim :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Plany, plany, plany... To coś, co wznieca w nas energię i każe iść stale do przodu. Wzmaga optymizm i i daje poczucie sensu. Ja już w tej chwili nie mogłabym wręcz żyć bez ogrodu.
Nawet w dzisiejsze pochmurne i zimne dni wychodzę do ogródka i gapię się w swoje rabaty, a w głowie kotłują mi się myśli, co i gdzie posadzę lub przesadzę wiosną. Czy Ty też tak masz i czy Twoi sąsiedzi też zastanawiają się, co takiego widzisz w grudniu w tej swojej ziemi, że się jej tak uporczywie przyglądasz?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko , widzę i u ciebie śnieżek udekorował ogród. ;:215
Fajnie, wreszcie mamy zimowo. :D
Pozdrawiam i zyczę dobrego , pełnego pomyślności 2020 roku!! ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko u Ciebie nieco więcej śniegu niż u mnie.
Jejku jak pięknie masz to wszystko przygotowane do nasadzeń. Już to chwaliłam, ale będę się powtarzać ;:108 Wciąż jestem pełna podziwu i zachwytu.
No i fajnie, że w grudniu mogłaś sporo podziałać w ogrodzie. Ja dopiero od teraz mam taką możliwość czasową ale z kolei grunt zamarznięty, nawet przy zerowej temperaturze nie da się nic podziałać w ziemi. Ale zawsze się znajdzie coś do pracy nawet w takie dni jak dzisiaj.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! ;:168
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko kochana, takiej zimy - nie zimy, jak żyję nie pamiętam, za to mogłaś wypieścić rabatki i otoczenie. ;:oj
Już przygotowane do wiosennych nasadzeń, a Świąteczna zima, nastrojowo nakryła je bielutkim obrusem. ;:215
Ty działasz w ogrodzie a ja właśnie dzisiaj musiałam rozpocząć sezon ogrodniczy w domu. Relacja u mnie, zapraszam. ;:180
Cieszę się że zdróweczko dopisuje, zatem wygibasów do rana w Sylwestrowym nastroju i Dosiego Roku z głową pełną planów, nowych pomysłów i realizacji ich w nadchodzącym sezonie. Pozdrawiam i buziaki ślę. ;:167 ;:cm ;:cm ;:cm
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelino widzę, że trochę śniegu mogłaś popodziwiać chociaż, bo u mnie ani płatek hehe. Prace widzę mimo zimy posuwają się do przodu, efekt coraz bliżej i oczywiście coraz ładniej dookoła domu się robi :) Jeśli przepowiednie się sprawdzą to wiosna przyjdzie szybko bo już na początku marca, no ale zobaczymy :) Pozdrawiam noworocznie :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko trochę śniegu było, ale pewnie już po nim bo tak jest u mnie. Teraz wieje, dziwna ta zima...a może przedzimie? Pozdrawiam Noworocznie :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, kochana wszystkiego najpiękniejszego, najradośniejszego i najbardziej oczekiwanego na ten nowy rok dla Ciebie i całej rodzinki, dla zwierzaczków i ogrodu. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Byłam już tu kiedyś, ale jakie fajne zmiany widzę teraz!
Super poradziliście sobie ze spadkiem terenu, podziwiam!
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko witaj w Nowym Roku :wit Ty przynajmniej śnieg tej zimy widziałaś, a ja jeszcze nie - tylko szron po nocnych przymrozkach ;:224 Miejmy nadzieję że przynajmniej wiosna będzie jak trzeba, a nie takie nie wiadomo co ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko fajnie się czyta o tych twoich planach ;:108 Myślę, że z zimozielonymi to fajny pomysł, wiem sama po sobie, że zimą przydają się bardzo, by przyciągnąć nasz wzrok zmęczony ogólną burością na dworze :wink: Ja do tej pory unikałam iglaków, jako zabierające miejsca niekwitnące twory :wink: , ale to był jednak błąd i na najnowszej rabacie i dla nich znalazłam miejsce. Wiadomo - nic nie moze się równać z kwitnącymi kwiatami, ale gdy tych zabraknie zimą na rabatach nie pozostaje nic. Na szczęście już dawno posadziłam kilka krzewów i bylin, które zimą nie tracą liści.
Panienki przyłapane na gorącym uczynku mają minki niewiniątek :D Pamiętam jak pokazywałaś maleńkie kulki, a tu już takie pannice ;:173
Wspominki cudne, już zaczęłam się zastanawiać dlaczego do tej pory nie mam Gizelki? ;:224
Iceberg okrywałaś całą? W tamtym roku nabyłam dwie sztuki i też bym chciała, aby stworzyła taki piękny łuk jak u ciebie ;:108
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko :wit
U mnie ani grama śniegu, ale jakoś nie narzekam.
Wolałabym już cos robić na działeczce ;:65 a tu niewiadomo co robić, czekać na prawdziwą zimę? Czy już jej raczej nie będzie...
Planów też mam dużo, jak co roku :;230 Zobaczymy czy lenistwo nie weźmie góry :;230
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

WItaj Ewelinko.
Bardzo dawno mnie tu nie było. Duże zaległości mam u Ciebie i są one raczej nie do nadrobienia. Przejrzałam kilka stron, trochę poczytałam i mam nadzieję że już będę na bieżąco.
Ależ u Ciebie zmiany nastąpiły, nie mogę wyjść z podziwu.
Piękną kostkę wybraliście ;:63 A tak w ogóle, to dopiero teraz widzę z jakim spadkiem terenu musisz się mierzyć. Pamiętam że często o tym wspominałaś, ale wcześniej nie było to tak widoczne, albo ja jakaś niedowidząca :oops: Już bardzo fajnie to wszystko wygląda a jak doją nasadzenia to powstanie istny raj. Patrząc na Twoje dotychczasowe dokonania, nie mam co co tego wątpliwości ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”