Moja mała dżungla

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Czy wie ktoś jakiej palmy to nasiona?
Obrazek
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Syagrus Romanzoffiana ?? Nie pokazałeś skali, to strzelam :) zobacz tu https://www.google.pl/search?q=Syagrus+ ... OEy-66rCDM :
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Daktylowiec kanaryjski zaczął wydłużać liście. Chciałem zobaczyć z jaką łatwością dam radę je rozdzielić na te pojedyncze listki, i okazało się że wystarczy lekko pociągnąć aby podzielić liścia. Słyszałem, że w naturze wiatr sprawia że liście się rozdzielają o wiele szybciej, w domu nie ma takiej możliwości więc z ciekawości postanowiłem sprawdzić. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem, ale palma ma się bardzo dobrze.

Obrazek
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Ok. 3 tygodnie temu wysiałem truskawki odmiana Tresca 25 nasion. Skiełkowało jak widać sporo, a z dnia na dzień jest coraz więcej
Obrazek

Wysiane do plastikowego pojemnika ze zwilżonym ręcznikiem papierowym i nakrytym folią. Po skiełkowaniu pierwszych, przeniosłem całość do ziemi wyszanej z hydrożelem.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Dziękuję za miłe słowa. ;:196
Ja swojego trzymam na balkonie w zacienionym miejscu. Na pełnym słońcu bałbym się, że może się poparzyć.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Moja 1,5 roczna palma daktylowa, którą sam wysiałem. Zauważyłem po liściach, że nie jest to ta najpopularniejsza odmiana o dość zbitych i gęstych liściach, ale chyba jakaś znacznie większa odmiana tej palmy. Widoczny liść podzielony jest bardzo duży, a pojedyncze "palce" na liściu są dosyć daleko od siebie. Czy ktoś wie co to za odmiana?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to moja jedna z czterech, również przeze mnie wysiana Waszyngtonia robusta :D

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moja mała dżungla

Post »

Fajnie zapowiadające się palmy, podziwiam hodowanie od nasionka. Bardzo lubię palmy tylko szkoda że one tak dużo miejsca potrzebują. :(
Mam tylko dwie u siebie a i tak są kłopotliwe bo sporo miejsca zajmują.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Dziękuję ;:196 ja właśnie w palmach najbardziej lubię to, że są takie rozłożyste. No i lubię tropikalne klimaty :)
Na początku jak wysiewałem to nie miałem dużej nadziei, że wiele czasu minie zanim pojawią się pierwsze liście właściwe. Ale jak na taki krótki czas myślę że jest nieźle, za chwilę rozłoży się kolejny a że środka już przebija następny.
W każdym razie ponawiam pytanie :?
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moja mała dżungla

Post »

Też lubię tropikalne klimaty, dlatego mam u siebie trochę różnych jak dla mnie egzotyków. Jak się tak zastanowić to też z nasionek wysianych, bo przecież cytryny, mandarynki, kumkwat, pomarańcz, figa, granat wszystko z nasion owoców zakupionych w sklepie. Mam też oliwkę hodowaną od nasionka, tylko że tą roślinę to dostałam od znajomej już jako spory krzaczek nie wiem nawet ile lat ona ją u siebie miała. Ja mam ją 4 rok bodajże.
Co do palmy to nie pomogę znawcą ich nie jestem. Mam tylko dwie o czym wcześniej pisałam. Mam mascarenę i palmę koralową bodajże.
Miłej niedzieli
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja mała dżungla

Post »

Ta palma o którą pytasz, to raczej nie jest palma daktylowa, a najprawdopodobniej Butia capitata. Swoją wysiewałem z nasiona i dość szybko zaczęła tworzyć podzielne liście.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Dziękuję za odpowiedź.
Bardzo mnie zaskoczyłeś. Ale patrząc na zdjęcia w internecie tej palmy, szczególnie nasion to raczej nie to. Nasiono mojej palmy widać tutaj

Obrazek
Więc typowe nasiono palmy daktylowej, tak mi się wydaje przynajmniej.
A butia capitata ma zupełnie inne.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18644
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja mała dżungla

Post »

A nasiono sam wydłubałeś z daktyla czy kupiłeś przez internet? Jeśli to drugie to zdarzają się pomyłki.

Nie musi być capitata, ale również inna Butia, patrz tutaj innych - czy te nasiona nie są podobne do Twojego?

https://www.google.com/search?q=Butia+s ... zHhYgnbyyM
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

norbert76 pisze:A nasiono sam wydłubałeś z daktyla czy kupiłeś przez internet? Jeśli to drugie to zdarzają się pomyłki.

Nie musi być capitata, ale również inna Butia, patrz tutaj innych - czy te nasiona nie są podobne do Twojego?

https://www.google.com/search?q=Butia+s ... zHhYgnbyyM
Nasiono jest z internetu, ale z opakowania na którym było napsiane palma daktylowa. Żadne z tych nasion które podesłałeś to nie było to, znalazłem w internecie wyraźniejsze zdjęcie - to były dokładnie te
z takim przedziałkiem na środku. Myślę że to jednak palma daktylowa, tylko inna odmiana niż te najczęściej spotykane.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”