Wełnowce

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

I dlatego kupiłam provado w sprayu, nie mam problemu z odmierzaniem dawki proszku, a wełnowców jak do tej pory pozbyłam sie najskuteczniej :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

to ja już nie wiem czy w moim kalanchoe są przędziorki czy wełnowce a raczej MOŻE były bo to znikło jak przesuszyłam roślinki no i sporo im temperatura spadła pare razy na parapecie przez te mrozy i zapowietrzony grzejnik. niektóre roślinki troszkę przymarzły ale przynajmniej też robactwa nie widzę. ale tak myśle żeby profilaktycznie coś podać, słyszałam o czosnku ale mam też talstar i jakieś tabletki. nie ma już w kwiatkach kłębuszków, raz czy dwa widziałam jak jakiś robaczek przebiegł po doniczce, było to tuż po tym jak je rozpakowałam po zakupieniu. kłebuszki były jeden czy dwa, teraz znikły nowych nie ma. myślicie że robactwo zmarzło? jakby co to na razie dam tą tabletkę, choć nie mam do niej opisu żadnego, dawno kupowałam, z tyłu tylko widać kawałek że to na szkodniki. spotkaliście ją może? Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Kasiu te tabletki to TARCZNIK BR :D zwalcza czerwce, tarczniki, mączlik szklarniowy, wełnowce, mszyce. Stosowałam je na wełnowce na kaktusach i przyznam, ze sprawdziły się :wink:
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Jak pozbyc się wełnowców korzeniowych.

Post »

Dziś postanowiłem przesadzić kaktus bo ma już zdecydowanie zbyt małą doniczke. Po wyciągnięciu go zauważyłem na spodzie bryły korzeniowej siatke białego nalotu. Po obejrzeniu tego przez lupe zauważyłem,że gnieżdzą się w tym białe owalne robale,które zidentyfikowałem jako wełnowce korzeniowe. Czy da się w jakiś sposób usunąć to paskudztwo ?
Awatar użytkownika
Madeleine
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 kwie 2009, o 22:40
Lokalizacja: spod czeskiej granicy

Post »

W którymś wydawnictwie kaktusowym odkryłam prosty sposób, który sama z powodzeniem stosuję- chora roślinę zanurzyć wraz z korzeniami na kilka minut do wody o temp. 60 stopni. Kaktus wytrzyma- wełnowiec nie. Ja dla pewności opryskuje jeszcze potem np Provado, ale moim zdaniem kąpiel w gorącej wodzie (dodaje jeszcze pare kropli Ludwika) wystarcza w zupełności. W każdym razie ja po zastosowaniu takiej kuracji nie mam nawrotów.
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Wielkie dzięki za porade z której jeszcze dziś skorzystam :) .Mam nadzieje ,że pomoże bardzo ładnemu kilku letniemu cereusowi monstrualnemu.
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Re: Choroba kaktusa

Post »

Witam. Chyba też mam tego wełnowca :/ :cry:

Proszę o potwierdzenie i się za niego zabieram.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Choroba kaktusa

Post »

Potwierdzam. Wełnowiec jak malowany.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Re: Choroba kaktusa

Post »

Basia k pisze:Albo woda o temperaturze 53 stopni nie więcej ,za nużyc go na 3 ,4 minuty ,niszczy wełnowce w każdej fazie rozwoju
Próbowałaś to Basiu?


Dzięki za rozpoznanie. Teraz czas na walkę.
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Re: Choroba kaktusa

Post »

Tak raz ale głównie chodziło mi o wełnowce korzeniowe , zimą jak coś się trafi po prostu usuwam je wykałaczką i pryskam jakimś środkiem aby do wiosny potem to już wszystkie są pryskane i podlewane
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Re: Choroba kaktusa

Post »

W moim sklepie ogrodowym jedyne co było na wełnowca to pałeczkami Provado. Tylko że hmmm Kaktusy mają raczej sucho w doniczce...
I na tak małą doniczkę chyba trzeba dać pół tabletki.

Poradźcie coś.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Choroba kaktusa

Post »

Wybij roślinę z doniczki. Podłoże usuń. Wykąp w denaturacie i na sucho bez podłoża trzymaj do wiosny. Co tydzień sprawdź, czy szkodniki nie pojawiają się ponownie.
A najlepiej kup dobre i sprawdzone środki przeciw wełnowcom.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Re: Choroba kaktusa

Post »

Polecisz coś do kaktusów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”