Ogród Ignis05 część 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witaj Krysiu :wit . Podobno ogród powinno się rozpocząć od sadzenia drzew, krzewów, żywopłotów itd a więc zrobiłaś bardzo dobrze ;:215 . Ja ciągle ubolewam nad tym, że mam mało objętości w ogrodzie ponieważ posadziłam sporo bylin :roll: . Powoli te moje krzewy robią się jednak coraz większe. Na nowej części działki zacznę od sadzenia krzewów,drzewek, żywopłotów a dopiero na końcu będę uzupełniała bylinami ;:108 . Człowiek od razu chce piękny i kolorowy ogród ale jednak na te ramy trzeba czekać dłużej. Rabata ze świerkiem Nidiformis bardzo fajnie teraz wygląda . Czy ten świerk nie stwarza Ci problemów ?? Ładny jest i widzę, że raczej z tych karłowych ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Ewelinko ;:196
nawet nie spodziewasz się kiedy Twój ogród nabierze objętości. ;:173
Kiedy oglądam Twoje kolorowe, bujne rabaty , to bardzo mi się to podoba.
Ponieważ sadziłam maleńkie iglaki , to teraz, kiedy porosły , trudno mi znaleźć miejsce na takie rabaty.
Jednak przyroda czasami robi skutecznie korekty.
I tak musiałam wykopywać po kolei chore jałowce, świerki czy drzewka owocowe.
Świerk Nidiformis rzeczywiście jest z tych niby karłowych.
Sadziłam maleństwo , jakieś 19 lat temu. I widzisz, jak się rozrósł. Musiałam dać mu więcej miejsca.
Mam nadzieję, ze przeżyje przenosiny. Podobnie, jak te dwa cisy.

Obrazek Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu ja nie zaczynałam od zera więc jakieś rośliny już zastałam, tyle że część raczej była kłopotem. Jak wspominam moje początki to był mix wszystkiego. Śliczny kolor ma grudnik :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

O i u mnie ten ciemiernik cuchnący już w takim stadium kwitnienia.
Pierwiosnki wyrywne.
I jakie ładniutkie grudniki. ;:333
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witaj Krysiu :wit . 19 lat to kawał czasu ;:108 . Wszystko ma prawo w tym czasie osiągnąć spore rozmiary. Przyznam się, że ja tak bardzo się niecierpliwię ale wiem, że czas leci bardzo szybko. Zanim się obejrzę moje rośliny też będą miały 19 lat ;:173 . Iglaki na pewno przeżyją przeprowadzkę bo nie ma jeszcze mocnych mrozów i prognozy nie przewidują ich w najbliższym czasie. Kto wie czy zima nie przyjdzie w lutym :roll: . Piękny kolor grudnika ;:215 . W zeszłym roku nabyłam dwa ale chyba coś mi nie poszło bo marnie wyglądają a o kwiatach mogę zapomnieć ;:131 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Wspomniałaś Krysiu o róży White Jacques Cartier. Nawet nie wiedziałam, że taka istnieje. A bardzo mnie zaciekawiła, gdyż posiadam różową odmianę Jacques Cartier, z której jestem wyjątkowo zadowolona. Akurat ta róża od początku rosła bujnie i kwitła obficie. Tak więc, jeśli jest jeszcze jej biała odmiana, to ja bym ją chętnie u siebie posadziła zamiast jakiejś innej słabo kwitnącej różycy. Co prawda postanowiłam, że już żadnej róży nie kupię, ale wymienić jedną na drugą to owszem, przydałoby się.
Przepięknie kwitnie Ci grudnik, lubię takie delikatne kolory. :D
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu kochana, rabatka po liftingu nad wyraz odmłodniała a cisy w towarzystwie świerka, wyglądają jakby stale tam rosły. ;:215
A rośliny towarzyszące, wiosną ujawnią swoją urodę. Oby ta wiosna na czas zawitała, bo na razie to nawet zimy nie widać. ;:202
Piękne róże, dodały blasku jesiennej szarości a ciemierniki nad wyraz się rozochociły i ten cudnej urody grudnik. ;:63 ;:138
Kochana, cudownych Świąt, mnóstwa gości a przede wszystkim zdrowia i urodzaju na kolejny sezon. ;:167 ;:79
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witam :wit

Dzisiaj mija 10 lat, od kiedy zarejestrowałam się na tym forum. ;:32
Dopiero w kwietniu następnego roku założyłam pierwszy wątek.
Mój ogród miał już 10 lat. Jeszcze nie był tak dojrzały a ja wciąż miałam nowe koncepcje na jego wygląd. :;230
Poznałam wiele sympatycznych , podobnie jak ja wtedy, ogrodowo zakręconych osób, z którymi udało się nawiązać bliższe kontakty w realu.
Powstała nasza kaszubska nieformalna grupa. Pierwsze nasze spotkania pełne były entuzjazmu i szczerego zaangażowania.
Z czasem niektórzy się odsunęli a inni przystali do grupy. Entuzjazm nieco ostygł ale przyjaźnie pozostały.
Pierwszą osobą , którą poznałam osobiście była Marysia Amba. I chociaż już rzadziej , to wciąż jesteśmy w kontakcie.
Nasze ogrody też już dojrzały i coraz trudniej je zmieniać.
Chyba największym tytanem zmian w naszej grupie jest Jagódka Jagis. :lol:
Niemal z sezonu na sezon potrafi przekopać wszystkie rabatki i zorganizować je na nowo. ;:173
Mam nadzieję, że z nowym sezonem znowu będziemy spotykać się w naszych ogrodach. ;:304


Na okrągło niemal kwitnie mój jedyny fiołek.
Obrazek Obrazek

Oleńko ;:196
Taki już zagospodarowany ogród pewnie z czasem odkrywa swoje nasadzenia.
Chyba musiałaś czekać na kolejne jego odsłony, by nie zgubić fajnych roślin.
W swoim ogrodzie, który tworzyłam od początku, zdarza mi się, że chcę posadzić coś nowego a tam okazuje się ,
że już coś rośnie.

A tak wyglądał ogród po raz pierwszy w tym sezonie porządnie przymrożony.
Obrazek Obrazek

Aniu ;:196
Jak zaglądam pod liście ciemierników to widzę , że kilka innych też ma już pąki kwiatowe.
Grudnik, taki mi się trafił i tylko nie czekał z kwiatkami do grudnia.

Hortensja Early Sensation.
Obrazek Obrazek

Ewelinko ;:196
Moje grudniki wcześniej zakwitły i już też po kwiatkach.
Wygląda , że znowu będziemy mieli wielkanocną pogodę na święta i tylko patrzeć jak na Wielkanoc będzie znowu śnieg.
Pozdrawiam wzajemnie i życzę udanych świąt. ;:196

Obrazek Obrazek

Wandeczko ;:196
Róża White Jacques Cartier kwitnie podobnie jak jej różowa kuzynka.
Jeżeli różowa dobrze u Ciebie rośnie to ta na pewno też się sprawdzi.
Też mam je obie i dobrze mi rosną.

Obrazek Obrazek

Stasieńko ;:196
Rzeczywiście , ta rabata mocno się zmieniła.
Okolica pojaśniała i mam nadzieję, że rośliny zaczną dobrze w tym miejscu rosnąć.
Trochę porozsadzałam, by dać im więcej miejsca. Sama jestem bardzo ciekawa, jak to będzie wyglądało latem.
Dziękuję za przemiłe życzenia i nawzajem życzę udanych świąt w gronie najbliższych osób. ;:167 ;:196

Obrazek Obrazek

Na koniec chwalę się moim oszklonym częściowo tarasem. Nie wiem , jak to nazwać : weranda, oranżeria czy ogród zimowy ?

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu
Moje gratulacje i powinszowania z okazji doniosłej rocznicy ;:196
U mnie minie 11 lat na F.O. w marcu, ale czas leci. :)
Czytałam dwa razy i uwierzyć nie mogę, serio tego wielkiego iglaka ,gdzie pojawił się trawnik obok przesadziłaś :shock: :?:
Zawsze mi szkoda wycinania drzew ,ale pewnie bym tak samo postąpiła ,jak by mi ogród zarósł.
19 lat to już dojrzały ogród :D
Dużo prawdziwych perełek nazbierałaś przez ten czas. :D
Fiołeczek prześliczny ,ponoć umierają w domach ,gdzie się ludzie kłócą i jest zła atmosfera :D
Co oznacza ,że u Ciebie pozytywne fluidy.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Piękne masz te trawy.
A ten widoczne z mostkiem bardzo mi się podoba.
Zresztą cały twój ogród zawsze jest urokliwy. Piękny. ;:180
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

A ja dwa lata później do Was dołączyłam. :tan Gratuluję rocznicy. ;:215
Krysiu kochana, fiołeczek cudnej urody a weranda ... ;:oj czy jak tam zwał, to kącik biesiadny o wszechstronnym zastosowaniu, najważniejsze, że przytulny i bardzo elegancki. Chętnie bym tam kawkę z Tobą wypiła. ;:40
U nas zakwitły forsycje, czas róże przycinać ;:306 a tu styczniowymi mrozami straszą. I bądź tu mądry. ;:124
Pozdrowienia i przytulasy ślę. ;:168 ;:cm ;:cm :wit
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu! ;:167

Pięknie podsumowałaś swoje 10 lat na Forum.
Faktycznie, szmat czasu upłynął, sporo entuzjazmu uleciało w kosmos, ale została szczera sympatia i przyjaźnie. To bardzo wiele.

Nie sposób nie skomentować wycinki monumentalnego świerka. Na początku chciałam zakrzyknąć: "Krysiu, Bój się Boga!!" ;:202
Teraz natomiast podziwiam, jak ładnie udało Wam się zagospodarować ten zakątek. Jedno mnie tylko dziwi: jak wkopaliście cisy i świerka Nidiformis, czyżby Panowie wykopali też ogromne korzenie świerka, który tam rósł?

Krysiu, życzę Ci pięknych Świąt, w gronie ludzi, których lubisz i kochasz.
A w Nowym Roku - zapału do zmian w coraz piękniejszym ogrodzie, zdrowia i pogody ducha.
No i jeszcze ...... nowego kotka ;:167
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witaj Krysiu :wit . Uwielbiam Twój mostek i okolicę oczka ;:215 . Cudownie wpisuje się w Twój ogród ;:108 . Różaneczniki przepięknie wyglądają o tej porze nawet jak nie kwitną. Mają u Ciebie doskonałe warunki do życia ;:108 . Mikroklimat robi swoje ;:215 . Świetne podsumowanie 10 lat na forum, gratuluję tak pięknego czasu i życzę kolejnych sukcesów ;:196 . Fiołki przepiękne ;:215 . Wesołych Świąt życzę Tobie i całej Twojej rodzinie, pozdrawiam :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”