Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Chryzantema koreańska powinna się udać? Choć przyznam, że u mnie wyszło dopiero za drugim razem. Za pierwszym próbowałem siać wprost do gruntu i nic z tego nie wyszło, dopiero wysiew do doniczek w chałupie przyniósł oczekiwane rezultaty?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Łarmagedon, puste półki i głód w oczy zagląda :;230 A na dworze 10 cm śniegu i -3 ;:306 A kiedyś Angole to tacy twardziele byli Obrazek Ale krzewy mają przepiękne, trzeba przyznać ;:167
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No niestety Martusiu trzeba w domu siedzieć i nie podskakiwać. :lol:
A więc święta spędzasz w domu.Może u nas będzie dużo śniegu? ;:oj
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu nie wiem czy wtedy, ale pamiętam jak im spadł śnieg w sylwestra i nie mogli wrócić uwięzieni, a to śniegu jak kot napłakał i mrozu niewiele więcej.
O tak wracaj do ptaszków, bo u mnie sikorki już słonecznik młócą, chociaż jeden karmnik straciłam bo słupek przegnił. A mam tych sikorek dziesiątki, bo niedaleko lasy więc na zimę do wiosennych lęgów u mnie mieszkanka wynajmują :D Szczęśliwego powrotu! ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, jeszcze w latach 60-siątych, w Cardiff były zimy z obfitymi opadami śniegu! Ale to pamiętają tylko najstarsi.
Potem klimat się zmienił, śniegu kilkadziesiąt lat nie widzieli i rozmemłali się.A czy u nas nie dzieje się to samo? Trochę mrozu i już zima straszna, a kiedyś -20 nie robiło na nikim wrażenia.

LOKI, mam nadzieję wyhodować ją za pierwszym razem korzystając z Twojego doświadczenia ;:180

KASIU, twardziele to oni byli jak biegali z łukami i maczugami, a jak wsiedli w samochody to odpadają przy odrobinie śniegu.Cywilizacja rodzi bezradność. Wyobraź sobie dzień bez prądu ;:306 A śniegu przy tych pustych półkach było tyle:
Obrazek

DANUSIU, wiele pięknych miejsc można odwiedzić bez wsiadania do samolotu. Ja najbardziej lubię piesze i rowerowe wycieczki. Niedobrze mi się robi w samochodzie i nigdy nie marzyłam o lataniu! Trzeba było, to poleciałam i nie rzygam, to lubię ;:333 Promem też płynęłam, co prawda na aviomarinie, bo jechałyśmy autobusem, ale super było! Wcześniej myślałam, że za nic nie wsiadłabym na statek, patrząc z góry na te "maleństwa" na bezmiarze morza ;:306

MARYSIU, ocieplenie klimatu wszystkich rozpuszcza! Kiedyś wiosna była dopiero w maju, a zima zaczynała się już w październiku, a teraz chcemy, żeby nam ogrody kwitły na okrągło, z małą przerwą na białe Święta :;230
Wróciłam szczęśliwie, tylko nie najszczęśliwsza ;:145 Na szczęście pogoda słoneczna, to grabienie liści skutecznie wybija z głowy głupie myśli ;:306 Muszę też ugłaskać mojego obrażonego psa! Ale jeszcze jestem myślami daleko!
Jeszcze trochę zdjęć z Walii:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

U mnie te asterki już dawno przekwitły, a roślina mateczna ;:224 kwitnie w najlepsze
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słonecznej niedzieli wszystkim :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No to nie będę Ci przeszkadzać w pracach powoli się z nią uporasz.Martusiu ;:196 nie ma to jak w domu, a widzisz i piesio stęsknił się za Tobą.No śniegu rzeczywiście mieli sporo prawdziwy kataklizm :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Śnieg na wyspach jest zaskoczeniem, a ja myślę, że powoli muszą się do przymrozków, śnieżnych opadów przyzwyczajać. Toż zmiana klimatu. Pamiętam jak siostrzenica opowiadała po jednym z przymrozków zewnętrzne odpływy kanalizacyjne przymroziło i wszystko im wylewało w domu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Oj to przedobrzyłam z ilością śniegu :;230 Ugłaskaj psa KONIECZNIE ;:167
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Trzymam kciuki za te Twoje chryzantemy!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witam Was ciepło i słonecznie ;:oj

JADZIU, ależ przeszkadzaj mi jak najbardziej ;:196 Nic nie widziałam w telefonie, bo sobie rozwaliłam okulary i musiałam je załatwić w trybie ekspresowym, a to i tak trochę trwało!
Dobrze, że nie muszę ich mieć do chodzenia, ale przy okazji okazało się, że i takich już będę potrzebować ;:14

DOROTKO, bezmroźne i bezśnieżne zimy rozleniwiły wyspiarzy i odrobina mrozu, która u nas jest przymrozkiem, tam jest kataklizmem! Mam nadzieję, że ten klimat tak szybko się nie zmieni, bo szkoda byłoby pięknych, angielskich ogrodów!

KASIU, nie wiem, co by się działo tam , gdyby spadło więcej śniegu :;230 Ale dzieciaki jaką miałyby frajdę, skoro nawet te 3cm wywiały wszystkie do parków, gdzie rozniosły ten śnieg razem z trawą!
Psiunio ugłaskany ;:215 To już taki staruszek, że liczę na jego demencję :wink:

Obrazek

Codziennie słoneczko, przynajmniej z rana! Dzisiaj wyjątkowo wcześnie chmury zakryły niebo, ale dzięki temu ciepło nie ucieka!
Taka pogoda rodzi dylematy: czyścić rabaty z suszek, bo dałoby się, czy lepiej zostawić do wiosny, bo niewiadomo co to będzie za zima ;:223
Liście z trawników zgarnęłam i skompostowałam zużywając jesienne gnojówki. Muszę Wam powiedzieć, że kwiatki późnojesienne słabo pachną z daleka, ale gnojówki pozostają baaardzo "aromatyczne"!

Kalina ciągle kwitnie i ciemierniki rozwijają nowe kwiatki, a starsze poróżowiały


Obrazek

Obrazek

Ostatni zasychający kwiatek "marcinka" i siewka warzynka ukryta w suszkach w pełni kwitnienia ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to kwiatek na nieprzycinanej forsycji i wierzcie mi, nie jest osamotniony! Trochę już przekwitłych i mnóstwo pąków zażółconych! Czyżby czas na przycinanie róż ;:oj

Obrazek

A tu zlecieli się goście ze wschodu!

Obrazek

Obrazek

Ta śnieguliczka nikomu nie smakuje ;:145 za to sobie ciągle pięknie wygląda.

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Byłam wczoraj zajrzeć w ogródku ,ale nawet nie brałam aparatu.Ogródek przedstawia sie smętnie i nawet nie zajrzałam czy mój ciemiernik jeszcze kwitnie.Wyrzuciłam tylko obierki do kompostownika i wróciłam do domu .Jakoś nie chciało mi sie zaglądać sprawdziłam tylko czy patyczki różane są dobrze okryte to samo czy róże w donicach są dobrze zadołowane. Nie zaglądałam w głębsze czeluści ogrodowe niech odpoczywają ode mnie a ja od nich .Jeden kwiatek bialego wawrzynka wciżż w tej samej fazie a u Ciebie krzew obsypany kwieciem to samo kalina nawet forsycja pokazała kwiat .Miłego weekendu Martusiu ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ładne te snieguliczki.

Moj cuemiernok wciąż biały i kwitnie.
Już ogród taki szary,ale nastrojowy ;)
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A wiesz ,że facetka nie wygrała miliona bo nie wiedziała,że krzew o który pytali do była śnieguliczka.?Chyba to nie była ogrodniczka. ;:306
Fajne to zdjęcie jesienne z tymi ptakami ze wschodu.Kalina tak długo kwitnie?

Miłego dnia. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”