Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, pięknie wyglądają teraz trawy ;:215 , a w ogóle mocno jeszcze kolorowo w Twoim ogrodzie. ;:138 ;:138
Jeśli uda Ci się przezimować swoją maggi i będziesz ją mogła podzielić, to ja bardzo chętna. ;:180 ;:180
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Pięknie wyglądają trawy w słońcu tawuła również fajnie przebarwiona i czy widać już kotki tej ślicznej wierzby?????. Jakoś w tym roku nie miałam ani jednej sadzonki smagliczki a chryzantemy dalej śliczne. No,no jak masz tę chryzantemę na oku to juz nie próbowała w tym roku fiksować :;230 Miałaś Beatko dzisiaj śliczną pogodę i z pewnością spędziłaś ją pracowicie ;:196 życzę ci miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko niby tak niedaleko siebie mieszkamy a u mnie mokro, szaroburo, śladu słońca no i oczywiście zimno. Liście mokre przywarły do podłoża i tylko słońce może wydobyć ich urodę ...jak to zrobiło u Ciebie.
A jak do pięknej pogody dodamy Twój wolny dzień to sama radość. Miłego zbliżającego się tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :wit . U Ciebie jest jeszcze odrobina koloru a u mnie już same brązy :lol: . No nic, w końcu kiedyś musiał przyjść ten moment. Chyba powoli można już zamknąć sezon. Czekam jedynie na przymrozki żeby zrobić kopczyki i owinąć róże a potem wielkie zimowe planowanie ;:108 . Zanim się obejrzymy będą święta a potem do wiosny to już z górki :wink: . Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Na jednym ze zdjęć widzę u Ciebie całkiem zielonego liliowca. U mnie niestety też niektóre zachowują takie zieloniutkie szabelki, a znów inne odmiany powypuszczały z ziemi całkiem wiosenne listeczki. Bardzo mnie to niepokoi, bo idą mroiźne dni. Z pewnością zmarnieje wszystko to, co znajduje się na powierzni. Byleby tylko na wiosnę wyszły z ziemi świeże liście. :wink:
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cudną miałaś pogodę! ;:oj ;:167 Trawy wyglądają przepięknie. Jak słoneczko świeci, od razu świat piękniejszy ;:215 A u mnie słoneczko strajkuje...Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :wit
Jest trochę koloru jeszcze u Ciebie, ale teraz to najładniej wyglądają trawy ;:215 , smagliczka sliczna, ja niedawno znalazłam ale biała, ona chyba tak ładnie pachnie prawda?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit

Lucynko, to raczej jednoroczna roślinka, więc na pewno będę o Tobie pamiętała jeśli tylko będę na targu w maju.
Na razie pogoda dla mojego ogrodu jest łaskawa, więc jeszcze gdzie niegdzie jakaś chryzantema się do mnie uśmiechnie.
A sezon, już w styczniu zacznie u mnie na pewno wierzba o różowych baziach.
Czosnki ozdobne, te najpóźniej kwitnące też mają już ładne szczypiory, ta odmiana tak ma co roku, że zdobi nawet zimą.
Trawy z tego co widzę to wszędzie są cudne tej jesieni. ;:196

Jadziu, mam nadzieję, ze już czujesz się ogólnie dużo lepiej. ;:196
Tak, ta wierzba ma już spore kotki ale jeszcze nie są przebarwione na różyk. W styczniu na pewno już pokaże na co ją stać.
Dzisiaj z okna co chwilkę na nią spoglądałam, tak bardzo ją lubię.
A smagliczka nadal tak mocno pachnie, jak w pełni lata. Ona się u mnie już sama sieje, na co jej oczywiście bardzo pozwalam.
Można ją wysiewać nawet teraz albo wiosną. Może warto ją ponownie zaprosić, ten jej zapach jest niesamowity.
Ja muszę sobie więcej wysiać werbeny patagońskiej, bo na razie miałam ją tylko w jednym miejscu.
W ogrodzie na razie nic nie działam. Pewnie sobie już odpuszczę ten rok.
Róże zakopczykuję jak będzie taka potrzeba, na razie prognoza jest bardzo optymistyczna.

Marysiu, czasami kilka kilometrów i jest inna ciepłota w okolicy.
Dzisiaj oglądałam program o polskiej Tajdze - i tylko możemy się cieszyć, że mamy takie ciepłe ogrody. Bo przecież Twój też ma nadal śliczne kolorki. Na telefonie dzisiaj widziałam w dodatku jeszcze te Twoje cudne nowe kurki, zaraz przyjdę przywitać się z nimi.
U mnie tydzień za tygodniem mija jak z bicza, pewnie u Ciebie jest tak samo bo na pewno masz sporo przygotować przedświątecznych i przedwiosennych. ;:196

Ewelinko - no zdecydowanie masz o czym myśleć w te zimowe dni. Masz sporo do obsadzenia. Teren pięknie przygotowany ;:180
Ja jak na razie to mogę tylko obierać strategię jak nadrobić mijający rok w moim ogrodzie i liczyć na lepsze samopoczucie by móc się wreszcie troszkę rozkoszować ogrodowaniem. Na szczęście zapewne kilka nasadzeń się i u mnie nowych znajdzie.
Do stycznia zleci migusiem a potem zaczniemy wyglądać nosków pierwszych zwiastunów wiosny.
Pozdrawiam. ;:196

Tak, Wandziu, tylko ten jeden z moich liliowców jest talki zieloniutki. Ale jest w bardzo osłoniętym miejscu, więc może dlatego. Na pewno odbije na wiosnę, raczej się o to nie boję.
Twoje też sobie świetnie poradzą, mimo, że aż tak się garną do słoneczka nawet teraz.
Na miejscu berberysa posadziłam jednak krzewuszkę variegata (podarunek od naszego forumowego kolegi Any57).

Kasiu, Katiusha, nawet dzisiaj miałam cudną słoneczną pogodę, aczkolwiek już śnieg jest u mnie widoczny. Ale tylko leciutko są posypane rabaty, niczym pudrem. W słoneczku było 15 stopni, chociaż rankiem widoczne było tylko zero.
Z drugiej strony dobrze podlana działeczka przed zimą to jest to! To tak na pogodowe pocieszenie ;:168

Iwonko0042 - smagliczka pachnie nawet teraz, obłędnie! Ja mam i białą i tę fioletową. Wysiewają się obie tak samo. Uwielbiam takie kwiatuszki. ;:167
A teraz trawy ozdobne to rzeczywiście koncertują na rabatach. Jeszcze nie wiązałam tej największej mojej rozplenicy bo prezentuje się świetnie, ale pewnie prędzej czy później związać i tę trzeba będzie.

Miłego tygodnia, i duuużo prezentów od Mikołaja. ;:80
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko jest dobrze dzisiaj nawet byłam na zakupach kawał drogi musiałam przedreptać wiec jest dobrze,Trochę mnie teraz pobolewa udo ,ale do wytrzymania -braki treningowe :) Jutro jeśli pogoda pozwoli znów wybieram się na podbój :wink: tym razem inna strona.Musze obejrzeć w jakim stanie u mnie są te wierzbowe patyczki chyba jutro sie wybiorę na zwiady.Miłego tygodnia i oby do Świąt ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko pracując zrzucałam uciekające dni, miesiące na tempo życia...teraz tempo wolniejsze a czas tak samo ucieka...ech!
Kureczki mnie ujęły ładniusie są i mam nadzieję, że będą się ładnie nieść :D
Dziękuję i Tobie wymarzonego prezentu od Świętego! http://s18.rimg.info/9e63d61ee2399270db ... 2b673f.gif
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

;:168 Chyba dobre fluidy przesłałaś, bo dziś mam ;:3 ;:138 Od Mikołaja, to ja zamówię sobie aby wiosną dostarczył ;:224 :;230
Niech Ciebie także hojnie obdaruje prezentami Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, jak miło to czytać, że już sobie chodzisz, nawet na zakupy. No brawo Ty! ;:433
I co z wierzbą, przyjęła się?
Mahonia od Ciebie przyjęła się u mnie na pewno, hura!
Oj tak, oby do świąt. Te dwa najbliższe tygodnie będą dla mnie bardzo trudne. Mam nadzieję, że dam radę, ale człowiek coraz słabszy na takie maratony.

Marysiu, nawet te Twoje śliczne kurki pokazywałam znajomej, która mi czasami podrzuci jakieś swojskie jajeczko (na te święta też się załapałam na parę sztuk). Tez była zachwycona, oczywiście dopytywała mnie gdzie takie można kupić.
Co do uciekającego czasu to można by rzec, że skoro czas umyka tzn, że jesteśmy zdrowi. bo pewnie nie każdemu ten czas tak szybko umyka.
Ja mam teraz bardzo trudny czas w pracy, jakiś odpoczynek dopiero w styczniu.
Fajna ta emotikonka z tym Mikołajem. ;:215

Kasiu / Katiusha, bardzo się cieszę, że wreszcie słoneczko Ci zajrzało w oczęta!
Na wiosnę to czekam z niecierpliwością. mam nadzieję, ze w następnym sezonie już będę mogła być w ogrodzie tyle ile trzeba a nie od święta, tak jak to miało miejsce w tym roku.
A prezenty sobie zamówiłam, to dostałam. ;:306 Fajnie bo kurier przyszedł w czapce mikołajowej ;:215


Dzisiejsze moje ulubione wrzośce

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Masz Beatko kwitnąco w ogródku ;:333 wrzosy i wrzośce są cudne szczególnie te drugie, bo od jesieni do wiosny ukwiecają rabatki.Niestety nie mam ani jednych ani drugich ,a kiedyś miałam ,wszystko niestety wyschło w mojej glebie. No cóż muszę ćwiczyć, bo wiosna za pasem i muszę być w pełni sprawna ;:108 Udanego i spokojnego tygodnia ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”