Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, bardzo ładne róże zakupiłaś i co do odmian i co do sadzonek ;:303
Twój ogród październikowy to jak bajka, cudnie pokolorowany! ;:180
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie jeszcze w listopadzie, udało się zdążyć...mamy piękny ciepły listopad, ale w ogrodzie już buro i szaro, rośliny popadają w zimowy sen, pracy sporo jak to jesienią, większość wykonana, jeszcze tylko pookrywać gałązkami róże i owinąć niektóre geowłókniną, te bardziej wrażliwe na mrozy, ale na razie jest tak ciepło,że czekam z tym aż pojawią się temperatury bliżej koło zera,a nawet minusowe.

Dziękuję bardzo za odwiedziny;

Beatko tak ogród październikowy pięknie się prezentował i gdyby nie przymrozki, dużo róż by cieszyło moje oczy ale niestety zostały załatwione przez trzy zimne noce ;:145 cóż pozostało porządkowanie i przeczekanie do wiosny, przecież posadziłam nowe królewny których jestem bardzo ciekawa, pozdrawiam serdecznie ;:196

Marzenko witaj nowy Gościu ;:180 Bardzo dziękuję za pochwały moich nasadzeń, ciągle coś zmieniam i przesadzam bardzo to lubię, a jak już zakwitną róże i byliny to jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem. Tak len jest piękny ale chyba niestety u mnie też znikł, będę wyglądać wiosną może jednak jakaś sadzonka się pojawi, a jak nie to posieje może odzyskam go znowu. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Kasiu róże kopczykuję i nakładam stroisz z gałązek jodłowych, dodatkowo bardziej wrażliwsze np; Eden Rose opatulam geowłókniną jeszcze ich nie okrywam bo ciepło na dworze, jak temperatura spadnie tak poniżej zera i będzie się utrzymywać to wtedy to zrobię. Bardzo mi szkoda tych wszystkich pączusiów różanych które niestety przemarzły, cóż taka nasza pogoda.. płata róże figle. Teraz tęsknie już do widoków letnich i bajecznych zapachów które unoszą się w ogrodzie. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Martusiu październik miał piękne barwy,teraz pozostały tylko wspominki, pozdrawiam serdecznie ;:196

Marysiu w ogrodzie już buro, ogród zasypia, pozostały wspomnienia, musimy jakoś umilić sobie czekanie na wiosnę, przesyłam pozdrowienia ;:196

Iwonko ja także uwielbiam sadzić nowości w moim ogródeczku, to takie fajne uczucie i to czekanie na pierwszy nowy kwiat... ach już ie mogę się doczekać, bardzo jestem ciekawa kwiatu Lady of Shalott i Crocus rose, na razie mogę tylko podziwiać je na ekranie monitora, ale w niedalekiej przyszłości mam nadzieję że i na żywo u mnie :D Irga dalej błyszczy swoimi koralikami choć już ogród zasypia, teraz będziemy wspominać i tęsknić do wiosny. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Blueberry w tym dębie zakochałam się jak tylko go zobaczyłam w szkółce dlatego postanowiłam że będę go mieć i tak na jakieś moje święto się pojawił, dostał miejscówkę przed wejściem do domu, a to jak pięknie przebarwiają się jego liście jesienią jest jego dodatkową zaletą, pozdrawiam serdecznie ;:196

Małgosiu ;:196 to Dąb błotny Green Dwarf,jego liście zachwycają i wiosną i jesienią.

Wandziu ja też przesadzałam dwie już rosnące u mnie róże na inne miejscówki, pogoda była bardzo przyjemna to i ręce nie marzły co faktycznie we wcześniejszych latach było normalką. Bardzo lubię ten dreszczyk emocji czekając na kwiat nowo posadzonej róży, przesyłam cieplutkie pozdrowienia ;:196

Jadziu no skusiłaś mnie tą Lady o której była taka dyskusja czy brać czy nie i jak zaczęłam oglądać jej zdjęcia to przepadłam, a wiesz że jednej się nie opłaca zmawiać więc i inne wpadły do koszyka :;230 siedzą już sobie w ziemi okopczykowane i czekamy na wiosnę. NN kową będę szukać w zimowe długie wieczory, bo teraz jeszcze czas napięty , dzięki za podpowiedź ;:196

Aniu na pierwszym zdjęciu to Dąb błotny, rośnie w kulę nie trzeba formować,docelowo 2,3 metry w górę, a na szerokość 1i 1/2 metra tak jest na zawieszce napisane, piękne ma listeczki wiosną a jesienią śliczne ubarwienie przybiera co widać na zdjęciu. Bardzo się cieszę że Lady of Shalott taka chętnie wydająca kwiaty takie róże to skarb. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Aniu anabuko ;:196 różami cieszyłam się do przymrozków które je załatwił, ale piękny dały pokaz sama już tęsknię do tych zapachów i widoków, teraz ogród zapada już w sen i niech śpi do wiosny.

Dorotko plewienia miałam co niemiara i dalej trawsko rośnie, bo pogoda sprzyja, coś niecoś jeszcze skubnę, ale już nie mam takiej weny jak latem, na wiosnę ruszymy z nowymi siłami do ogrodu i będziemy pokonywać te chwaściska ;:333 przesyłam pozdrowienia ;:196

Listopad na foto;

Chryzantemka od Jadzi Jakuch

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Dziś była piękna pogoda i wybrałam się z moim M do lasu na wejściu znaleźliśmy Rydza, rósł sobie taki sam piękny, wszystkie potoki w lesie wyschły, przydałby się deszcz, po wyjściu z lasu zrobiłam zdjęcia jesienne mojej okolicy;

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam Odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne widoczki mieszkasz w ślicznie położonym miejscu ;:333 Koraliki na krzewach to teraz ozdoba w ogrodach i zimozielone, gdy wszystko stało sie szaro bure.Szkoda ,ze przymrozki szybko kazały nam się pożegnać z daliami, inaczej one też zdobiłyby jeszcze nasze ogrody.Wszystkie żurawki też jeszcze ładnie wyglądają. Miłego tygodnia Krysiu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu prześliczne widoki! Kocham takie, a jesień sprawia że podnosimy wzrok znak rabat i widzimy niejako więcej!
Pokazuj częściej i o różnych porach roku Twoje okolice ;:180 Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie w grudniu :D

Dzisiaj spadło troszkę śnieżku, który pokrył krzewy i drzewa.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Marysiu Masko dziękuje za odwiedzinki, jesień jest piękna, a w tym roku długo cieszyliśmy się jej kolorami i zwykle listopad kojarzył się z mgłami, deszczem i wiatrami, a ten był cieplutki jak koniec lata, żadnych deszczy, a te akurat by się przydały, zmienia nam się klimat :? Nie obiecuję ale się postaram pokazywać zdjęcia mojej okolicy, jest tu pięknie :D Przesyłam pozdrowienia ;:196

Jadziu przymrozki u mnie zniszczyły nie tylko Dalie, których akurat mam mało, ale dużo pączusiów rózanych, które kwitły by pewnie do końca listopada, bo pogoda by na to pozwoliła, a tak to tylko można było podziwiać obwisłe kikutki :(
Ale dziś zrobiło się pięknie, biel pokryła moją okolicę :D pozdrawiam cieplutko ;:196

Teraz kwitną domowe pocieszajki ;:167




Obrazek



Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Masz sporo śniegu Krysiu ;:202 u mnie ledwie postraszyło, a ile wody spokojnie roślinkom dostarczy to lepsze niż ulewa. Pięknie wyglądają rośliny i drzewa ,oby takie białe również Święta były tego Ci życzę ;:196 Moje grudniki już przekwitły, chciały mi się przymlić jak wróciłam ze szpitala a nawet fotek nie chciało mi sie im zrobić ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Łał przepiękną masz zimę ;:oj długo się śnieg utrzymał?
Śliczne grudniki, fajnie popatrzeć na takie kolory gdy za oknem biało :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, przecież to regularna zima, a nie troszkę śniegu ;:202 Troszkę, to jest wtedy, kiedy jakby solą kto posypał ;:108
Mieszkasz w cudnym miejscu, takie widoki mi się marzą, a tymczasem u mnie płasko jak na boisku. Zawsze jak jestem w Twoich okolicach, to nie mogę oczu oderwać od tych górek i różnokolorowych pasów ziemi. Nie zawsze uprawnej, bo teraz nikomu nic się nie opłaca, ale przecież bywają wyjątki ;:215
Zaskakującego Mikołaja ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj :wit . Przychodzę z wizytą do Twojej oazy spokoju, zwabiona nazwą ;:108 . Rzeczywiście można u Ciebie odpocząć, piękny ogród i krajobrazy dookoła . Uwielbiam byliny a Ty masz ich całe mnóstwo. Do tego cudowne róże, powojniki i świetne deskowe ogrodzenie ;:215 . Słowem wszystko to czego szukam i pragnę w ogrodzie. Pozdrawiam :wit .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, w cudnej okolicy mieszkasz. Sama radość jak takie widoki na horyzoncie. ;:108
Pocieszajki mam i ja, bo kocham grudniki, a one mnie chyba też.
Dziękuję za info o dębie. Muszę się przyjrzeć ofertom, bo bardzo mi się podoba.
A śniegu zazdroszczę, bo ja dawno nie widziałam takich ilości ;:202
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ojoj, na śnieg to ja tylko na zdjęciach u Was mogę popatrzeć. U nas +7 i ma być jeszcze cieplej. Na swojej wierzbie zauważyłam wykluwające się bazie, zupełnie jakby przedwiośnie było.
U Ciebie natomiast Krysiu widać, że zimno, bo listki Rh w rureczki pozwijane.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Kochani

Śnieg był do wczoraj rana, później deszcz, a dziś tak jak u Wandzi +7, zima się skończyła :( a szkoda bo tak było ładnie bielutko i mogłoby tak pobyć, ale klimat się zmienia i nawet w moim terenie zima jest ostatnimi latami marna. Wiatry za to okrutne dziś wieją i pokażę wam jakie niebo popołudniu pokazało kolory.

Wandziu to u Ciebie wiosennie,oj nie dobrze niechże będzie za koleją, zima niech zawita, śniegiem przyozdobi ogród, bo najbardziej chodzi o nawodnienie żeby rośliny miały dobry start na wiosnę, pozdrawiam ;:196

Małgosiu Ten Dąb jest piękny i sama mam ochotę na jeszcze jednego tylko cena dość wysoka, przynajmniej w szkółkach w mojej okolicy, bo w wysyłkowych nie sprawdzałam. Moje grudniki już kończą kwitnienie, za to storczusie widzę, że sporo pędzików puszczają :tan pozdrawiam ;:196

Witaj Ewelinko nowy Gościu ;:196 uwielbiam bylinki, więc ciągle je gromadzę, Róże kocham i nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu dlatego też ciągle powiększam ich kolekcję, na jesieni wsadziłam trzy nowości i jestem ich bardzo ciekawa a jeszcze mam chrapkę na kolejne. Ogrodzenie co rok dorabia się kawałek, po prostu nie wiem kiedy będzie koniec :;230 tak mój M nie ma czasu... Bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin, przesyłam pozdrowienia :wit

Iwonko mi też bardzo podoba się moja okolica, gdy 13 lat temu wyprowadzałam się z Krakowa, to właśnie dlatego że mam tu ciszę i te piękne widoki, poza tym mam tu ogród który uwielbiam, mam nadzieję że jak będziesz się kiedyś wybierać w te strony to się spotkamy u mnie. Mikołaj zaskoczył :D Pozdrawiam serdecznie ;:196

Blueberry
śnieg znikł wczoraj rano, dość się trzymał tylko nie był już taki jak pierwszego dnia,opadł. Grudniki dość obficie kwitły, mam ochotę jeszcze na białego, pozdrawiam serdecznie ;:196

Jadziu i właśnie mi też najbardziej o to nawodnienie chodzi, lato było suche, jesień też skąpiła deszczu, przydałoby się aby napadało sporo śniegu, a on napoił nam ogrody, czego sobie i Tobie życzę ;:196

A teraz dzisiejsze popołudniowe niebo

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, ten szczyt https://www.fotosik.pl/zdjecie/f50a221f6f74dfaa przypomina mi Mogielicę którą zdobywaliśmy w 2006r do kolekcji Korony Gór Polski.
W pięknym rejonie Polski mieszkasz ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”