Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, dziękuję za życzenia ;:196 Czas spędzony z dziećmi jest bezcenny!
Ten jesion jest tak rozłożysty ;:108 Róże tutaj kwitną bez przerwy, byłyby piękne gdyby komuś chciało się im przycinać przekwitłe kwiatostany. Tylko różanka w większym parku jest starannie przycięta. Te zółte kwiatki to jaśmin, tylko słońce tak się w nim odbija, że zdjęcie słabo wychodzi ;:131
Te białe to kwiatostany fatsji japońskiej, u nas doniczkowej, chciaż podobno w cieplejszych rejonach można pokusić się o uprawę w gruncie. Tutaj to ponad dwumetrowe krzaczory i właśnie teraz rozkwitają!
Niestety, z doniesień wynika, że u nas pogoda raczej angielska, a tutaj dość ciepło i słonecznie, to sobie trochę przedłużę jesień złotawą :tan

MARYSIU, na razie tutaj mrozów nie widać na szczęście :D i słońce nie chowa się za szaroburymi chmurzyskami! Nawet jakby było brzydko, to i tak jest super, bo jestem z moimi dziewczynkami w realu ;:167

KATIUSHA, konkretnie to jestem na Walii, na zachód od Angii. W ubiegłym roku mieli zimę, że ho, ho! Trzy dni leżał śnieg i temperatura spadła do -4 stopni, miasto sparaliżowane! Ciekawe, co w tym roku ten wir arktyczny tu pokaże.
Jak to po hydroxyzynce? Czy ja źle zapamiętałam, że Ty podniebna byłaś?

KASIU, dlaczego mnie to nie dziwi, że najbardziej spodobała Ci się róża :;230
Jak pisałam Jadzi, oni nie dbają zbytnio o te krzewy, nie prześwietlają, ani nie usuwają przekwitłych kwiatostanów, tak sobie rosną samopas, mimo to kwitną!

Trochę krzaczków z tutejszych ogródków


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ktoś miał fantazję ;:306 w takich chaszczach wielka rzeźba mniszka!

Obrazek

Palma (żywa)

Obrazek

Choinka (sztuczna)

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dziękuję za fotorelację ;:196 wiadomo ogrodnika interesują przede wszystkim zielska :wink: To chyba jakaś inna odmiana mahonii ,ale zapomniałam ma ją w swoim ogródku Karolina, super wielkie krzewy fuksji i kwitnąca kalina ;:202 U nas przebłyskuje słonko to może wybiorę sie do moich włości tylko muszę skusić M, bo samotna wyprawa trochę ryzykowna .Miłego urlopu Martusiu pozdrowienia dla rodzinki ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ja w kuchni chętnie używam wszystkich jadalnych grzybów, które mi w łapy wpadną? Pieczarki, boczniaki, kurki, smardze, borowiki, podgrzybki, maślaki, lejkowce?

Jeśli chodzi o wpływ grzybów na ogród ? może on być różny, bo grzyby z ekologicznego punktu widzenia można podzielić na trzy typy troficzne. Są symbionty, które wchodzą z roślinami w mikoryzę i ?sprzedają? roślinom przefiltrowaną wodę wraz z substancjami mineralnymi w zamian za glukozę ? i smardze zaliczają się właśnie do tej grupy, podobnie jak większość podgrzybków, borowików, muchomorów etc.? Grzyby z tej grupy są niesamowicie pożyteczne. Są saprofity, które rozkładają martwą materię organiczną ? zaliczają się tu choćby pieczarki czy kanie. Też są pożyteczne, bo to właśnie dzięki nim martwa materia organiczna może wrócić do obiegu; bez ich pomocy kompost byłby bezużyteczny, miast być świetnym nawozem (no dobrze, przesadzam trochę, bo to nie jedyne saprofity, gdyby grzybów zabrakło, bakterie też by sobie z tą robotą poradziły, zwłaszcza Streptomyces, które pod mikroskopem do złudzenia przypominają grzyby ? choć z trawieniem ligniny byłoby już o wiele gorzej). No i wreszcie są pasożyty, jak wspomniana opieńka miodowa? Te rzeczywiście potrafią szkód narobić?

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu najpierw to musiałabym dojechać do gdańska,a potem mieć odwagę wsiąść do samolotu. ;:108
No fajnie.Fuksje sobie kwitną.U nas tylko Magellańska podobno wytrzymuje nasze zimy.

Miłego pobytu. :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto życzę udanego pobytu, ciesz się wnukami.
Zachwycaj piękną roślinnością.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, to machonia pośrednia, tutaj są jej wielkie krzaczory i właśnie rozkwitają. Fuksje są gdzieniegdzie jak małe drzewka i wszystkie rosną tu w gruncie! A mnie nie chce się żadna ukorzenić ;:14 Pozdrowienia odwzajemniamy i słoneczka życzymy ;:196

LOKI, dzięki za obszerne wiadomości o grzybach ;:196 Spróbuję kanie zza płotu przenieść w pobliże kompostownika, może się uda i będzie obopólna korzyść: grzyby dadzą radę dorosnąć i popracują w kompoście ;:215

DANUSIU, żeby wsiąść do samolotu nie trzeba odwagi! To tak samo jak do autobusu, tylko kilka schodków więcej do pokonania ;:306
Te fuksje mnie zachwycają ;:oj Magellańska u nas zimuje, ale dwa razy już kupiłam sadzonkę i do zimy nie dotrwała ;:185 Będę jeszcze próbować!
Za życzenia dziękuję ;:196

DOROTKO, dziękuję ;:196
Gdyby nie mróz, u nas byłoby tak samo!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Gdzieś czytałem, że się nawet da kanie uprawiać w ogrodzie pod warunkiem dostarczania im regularnie dużych ilości kompostu. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Znów Martusiu dzielisz się z nami kolorami ;:180 cudnie kwitnąca róża o tej porze roku my możemy tylko pomarzyć ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu, a u nas mróz już nawet zamroził wierzchnia warstwę gleby :wink: Tam inny klimat co widać po fuksjach, śliczne duże krzaki a biała rewelacyjna! Widziałam u nas taką mahonię, ale pożałowała bo była ogromna za 6 dych.
Ciesz się swoimi dziewczynkami, czy zostaniesz tam do Świąt? ;:196
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Krzewy cudowne ;:oj ;:167 Łagodniej mają tam z klimatem, skoro -4 paraliżuje miasto :;230
Owszem z sił niebiańskich, ale od naprowadzania a nie latania ;:224 Taki checheszek Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Tak,tak chyba by mnie najpierw uśpili i wnieśli do samolotu.? ;:306
Niestety klimat na wyspach jest inny.Jak oglądam Mony Dona kiedy on sieje lub wykopuje to niestety inne terminy niż u nas,ale
ogród ma fajny.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

LOKI, będę próbować!
Mam też nasiona chryzantemy koreańskiej od Thompsona, będę siać :tan

JADZIU, kwitnące róże tylko o przydomowych ogródkach. W pobliskim parku trzy lata temu, na dużej połaci trawnika założyli różankę - ogromne ilości różanego kwiecia ;:oj Niestety, tam róże zcięte na 20 cm, a rabaty bylinowe wygolone kosami spalinowymi do gołej ziemi ;:185 Co prawda to wegetacja trwa tu nieprzerwanie, i już w styczniu wszystko się zazieleni, ale żal ciętych kwitnących roślinek ;:145

MARYSIU, tego klimatu to im zazdroszczę tak bardzo, że dziewczyny żartują, że to jest powodem namiastek zimy, jakie nawiedzają Anglię :;230
Nie zostaję, wracam już w piątek, do mojego psiaka, no i ptaszki dokarmiać, żeby nie opuściły ogrodu!
Tutejszym ciepło w ogonki, to śpiewają jak nasze wiosną!

KASIU, a to taki z Ciebie lotnik ;:124
Tutaj przez wiele lat nie było śniegu, to zapomnieli o oponach zimowych! Teraz jak poprószy śnieg i jest 0 na termometrze, to żaden samochód nie ruszy i jest katastrofa. w ubiegłym roku, jak śnieg leżał 3 dni, to sklepy wyglądały gorzej niż u nas w czasach kartkowych ;:306
Obrazek

DANUSIU, no to nie polatasz ;:306 bo nic nie zobaczysz, jak będziesz spać, to szkoda kasy na bilet, lepiej wydać ją na kwiatki!

To jeszcze trochę mojej przedłużonej jesieni, z pozdrowieniami dla wszystkich ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Przestraszyłam się w pierwszym momencie patrząc na te gołe półki że jakisik kataklizm nastąpił tam u Was.No cóż śmieszy to, ale jak ktoś nigdy zimy nie miał to i panika była :;230 No to wracaj do nas szczęśliwie ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”