Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U mnie w zeszłym roku też się objawił jeden smardz? Bardzo zaskoczony byłem?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ooooo Martusiu u Ciebie juz groźne temperatury się pojawiły u nas też jakieś przeszywające zimno się dzisiaj pojawiło .Wspominki wskazane a w dodatku takie energetyczne .U mnie czasem pokazują się pieczarki to samo na chodniku obok drzew
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Oczywiście, że się spodobało ;:215 . Faktycznie leciwa psina ;:131 Cóż, czas jest nieubłagany :roll:
Pogoda w Bydzi też nie rozpieszcza. Ponuro ( słońca nie widziałam z półtora tygodnia, chociaż na prognozach mówią, że ma być ;:223 ) mokro...Blee ;:222
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu u mnie też sporo grzybków rośnie różnistych ...rosną takie strasznie śmierdzące niby czosnkiem o kształcie fallicznym, małe niebieskie śliczniusie grzybki, nawet dzisiaj jednego z trawą wyrwałam przez przypadek. A na ziemi odzyskanej po świerkach gdzie było dużo igieł wyrosła łąka takich jakby maleńkich purchawek. Dla mnie one po nic ale może roślinom jednak pomagają.
Miłej zakapturzony i ciekawa jestem co do wiosny będzie, bo pod przykryciem ma cieplutko ale ciemno ;:oj
Kalina zawsze mi kwitnie wiosną i przed zimną, albo w czasie zimy.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, absolutnie nie zamierzam jeść tych grzybów! Zresztą nie używam w kuchni żadnych, poza pieczarkami, chociaż one właśnie blaszkowe ;:306 Raz w życiu byłam na grzybobraniu, to wiem, że uwielbiam łazić po lesie i znajdować grzyby :tan , ale tak bardzo nie ufam swojej wiedzy i zapewnieniom wytrawnych grzybiarzy, że nie dałabym ich zjeść moim dzieciom i już.

LOKI, może pewnego razu pojawi się ich mnóstwo ;:138 tylko czy to dobrze dla ogrodu? Taka opieńka to podobno wykończy wszystko. ;:14

JADZIU, ubiegły tydzień był okropny! Wiał lodowaty wiatr, niemal bez przerwy mżyło, temperatura w okolicach zera, a odczuwalna -10, brrr! W sobotę przynajmniej ucichł wiatr, a w tym tygodniu ma być cieplej, ale co mi z tego jak sobie poleciałam do Anglii :tan

KASIU, cieszę się, że Ci się u mnie podoba i zawsze będzie mi miło Cię gościć pod wierzbą ;:108
Niestety, u nas też nie sprawdziły się wcześniejsze prognozy ;:14 Podobno słonecznie i ciepło było w okolicach Krakowa i Nowego Sącza.
Też długo nie widziałam słońca, aż wsiadłam w samolot, dwie i pół godziny pełnego nasłonecznienia ;:138

MARYSIU, a czy wiesz jak się nazywają Twoje śliczne, niebieskie grzybki?
Myślisz, że one pomagają roślinom? Ja się boję, że im właśnie zaszkodzą!
Purchawek nie widziałam już od bardzo dawna, a kiedyś było ich u nas sporo!
Miłka okryłam według wskazówki doświadczonego w tej kwestii Janka. Oczywiście podczas słonecznej pogody będę go odkrywać, zobaczę czy pokaże na wiosnę śliczne, czy znów zbrązowiałe kwiatki.
Bardzo chciałabym, żeby moja była taka sama jak Twoja i zakwitła znów wiosną!
Jesienią już tak zapachy nie cieszą jak wiosną w ciepłych promieniach słońca :tan
Posyłam Wam słoneczko z nad chmur ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

;:oj Ohoho, a gdzie to szanowna pani wybrała się samolotem? Obrazek CUDOWNE WIDOKI ;:167 Przypomniałaś mi, jak wygląda słońce i błękitne niebo ;:138
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto ja nie jestem aż taką znawczynią grzybów,ale w swoim życiu zbierałam ich bardzo dużo,oczywiście te podstawowe.Znajomości grzybów nauczyła mnie moja mama.Mąż też zna się na grzybach.
Fajnie,leciałaś nad chmurami.Piękne widoki. Szkoda,że ja tego nie zaznam.
Przyjemnego pobytu w Anglii. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu miłego pobytu u wnucząt szczególnie ta malutka będzie wypieszczona .Jak leciałam pierwszy raz samolotem też sobie sfociłam te cudne chmurki urzekły mnie te widoki. ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

KASIU, jak dotychczas tylko w jednym kierunku - do Bristolu! Mam tu obie córki i wnuczki. ;:167
Sobie też przypomniałam słońce dawno
niewidziane :tan

DANUSIU, zazdroszczę Ci wędrówek po lesie w poszukiwaniu grzybów ;:108
Takie widoki są teraz dostępne. Mam koleżankę, która chciała zobaczyć jak się leci samolotem i zafundowała sobie za niewielkie pieniądze lot Kraków - Gdańsk - Kraków. Zobaczyła morze z bliska i z góry!

JADZIU, ja też na początku byłam zafascynowana widokami, a teraz już mi spowszedniały. Teraz jednak cieszyło mnie słońce, bo dawno go nie widziałam ;:138
Dziękuję za życzenia ;:196

Tu trochę pada, a za chwilę świeci słoneczko i jest ciepło!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu czy konary tego drzewa sa takie rozłożyste ;:202 to aż nie do wiary , a moze to tylko takie złudzenie.Róża również na tle jasnego muru wygląda zarąbiście, a te żółte kwiatki czy to jaśmin nagokwiatowy, zaciekawiły mnie również te białe kwiatostany .U mnie dzisiaj też zaświeciło słonko czyżbyś musiała wyjeżdżać do Anglii ,żeby zobaczyć słonko i takie widoczki ;:202 Udanego wypoczynku ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

O to widzę, że nasza Matusia znowu przeniosła się do cieplejszej krainy. To nawet po przyrodzie widać. Chociaż ostatnie prognozy właśnie dla tych rejonów zapowiadały mrozy na skutek wirów znad Arktyki. Zobaczymy jak się sprawdzą przewidywania. Ciesz się wnuczętami, bo ogród i tak teraz odpoczywa ;:196
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Uwielbiam i jednocześnie nienawidzę podróży samolotem, a nawet z racji szkoleń, latam średnio dwa razy w roku Obrazek Ale zawsze po hydroksyzynce widoki są śliczne :;230

Kolorami jesieni zastrzelasz mnie ;:167 A TAM niby miała być zima?? Tak jak Marysia pisała Obrazek

Co to się w przyrodzie porobiło, że do Anglii nam trzeba jechać, aby słońce zobaczyć :;230
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto, piękne te jesienne widoki. Takie ciepłe. Ale róża najpiękniejsza. Jaki gęsty ten krzew, jaki mocny, te kolce i grube pędy kontrastują z delikatnymi kwiatami.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”