Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Isiu...lato minęło, jesień...zaraz mamy zimę , na pewno będzie więcej czasu na forum i więcej osób co będą do ciebie zaglądać w tym ja także ;:168 . Tak to czasem bywa , mnie także dość długo nie było, nie udzielałam się na forum z różnych przyczyn :wink: . pokaż Isiu troszkę kolorków z lata. Jestem bardzo ciekawa i na pewno będę zachwycona pięknymi liliowcami, innymi także. Pozdrawiam ;:167
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Zuziu :wit Dzięki za wizytę u mnie..Musze przyznać ze zmobilizowałaś mnie do działania...Spróbuje nadrobić zaległości w zdjęciach i postaram się wrzucić coś z końcówki lata i jesieni...Postaram sie by były to w wiekszości zdjęcia inne niż lilie chociaz i tych nie uniknę bo to lilie zdominowały wszystko..Liliowców mam trochę ale jeszcze malutkie i te co kwitły miały po 1-2 kwiaty a częśc nie zakwitła jeszcze wcale..Kolejne miejsce wśród moich faworytów zajmują hortensje,róże,żurawki i hosty...
I to one chcę pokazać...Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich odwiedzających
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
C.d.n
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Tak jak obiecałam ciąg dalszy zdjęć...Oddzieliłam je żeby w jednym nie było za dużo ale też te będa już w bardziej jesiennym klimacie...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Ta róża to jest mój twardy zawodnik...pozostała jako jedyna kwitnąca po pierwszych przymrozkach
Obrazek
i tak oto zakończył sie tegoroczny sezon kwiatowy...zostały tylko suche kwiatostany hortensji i kolorowe liście zurawek...A ja już tęsknię za wiosną bo w ziemi kryją się liczne cebule wiosennych kwiatów...Jeszcze wczoraj sadziłam kupione na wyprzedaży krokusy ,już z dużymi kiełkami i kilka narcyzów...Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isiu...nie przesadzę jak powiem ,, kolorowy zawrót głowy ,, ;:138 . Czy jest coś czego nie masz ;:oj ..chyba nie ;:185 . Lilie, liliowce , piękne dalie i wiele , wiele innych nie wspominając o Hortensjach na które mnie naszło niemiłosiernie ;:306 . Owszem mam kilka, ale chcę więcej i więcej...niestety w tym roku jedna z bukietowych mi padła z niewiadomego powodu :wink: Czy próbowałaś kiedyś ukorzeniać sama, ja mam ten zamiar ;:128 . Pozdrawiam serdecznie ;:168
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Jeszcze by się trochę nazbierało takich których nie mam...
Hortensje bukietowe własnie sie ukorzeniają...Zrobiłam eksperyment i wsadziłam najpierw patyczki do wody...po ok.2 tyg.zaczęły się pojawiać maleńkie korzonki i wtedy je delikatnie posadziłam do doniczek z ziemią..Czekam do wiosny..Zobaczę co będzie...jeśli się ukorzenią to chetnie sie podzielę...bo ja już nie mam gdzie sadzić...Może po 1 spróbuje wyprowadzić na pniu żeby pod nią było miejsce na coś innego...Mam już 2 pienne..Jedna dostałam a drugą sama robię...tak trochę przypadkowo wyszło....Tej mojej chyba nie mam zdjęcia...A to jest ta która dostałam..to phantom....Pozdrawiam ;:196
Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isiu.. .ukorzenić hortensje a jeszcze wyprowadzić na pniu to już dla mnie wyższa szkoła jazdy :;230 . Podziwiam cię ;:180 . Dzięki za chęć podzielenia się ;:168 . Trzymam zatem kciuki aby ukorzenianie udało się ;:333
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Zuziu! :wit
Wyprowadzenie hortensji na pniu jest łatwiejsze niż ukorzenienie patyczków...wystarczy pozostawić nie przycięty najwyższy z patyków w krzewie i pozwolić mu rosnąć do wymaganej wysokości przycinając to co zbędne...Najłatwiej oczywiście z tych co najwyzej rosną...
Rozmawiałam kiedyś z panią z centrum ogrodniczego która podpowiadała że do wyprowadzenia na pniu najlepiej kupić taka najbiedniejszą,najmniej rozkrzewioną hortensję która ma 2-3 gałazki...jeśli sa 3 jednakowe to można je np.spleść w warkocz i pozwolić im rosnąc w górę formując im czuprynkę według uznania....Ja zaczynam dopiero te próby a ta którą zrobiłam to jeden pęd wyskoczył mi ponad wszystkie i tylko to wykorzystałam...Wiosna musze to dokończyć przycinając z dołu wszystko co zbedne...Proponuje spróbować na jednej metoda prób i błedów...Powodzenia!Pozdrawiam! :wit
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Izo, to bardzo ciekawe co piszesz o prowadzeniu hortensji na pniu. Czy udałoby się w ten sposób uzyskać pień ok. 80 cm wysoki?
Świetnie się prezentuje się Phantom w okienku z pergoli. Taki gęsty, kwiatów ma całe mnóstwo! Bardzo podoba mi się pomysł podsadzenia hortensji żurawkami.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Izo ;:168 . Choć pogoda nie zachęca do żadnych prac działkowych myślę że zbliża się pora na cięcie hortensji bukietowych a może ty już to zrobiłaś :?: . W piwnicy mi już przechowywane cebule ismeny wypuszczają zielone..dalia także bo tylko jedną miałam. Pewnie z kwitnienia nici :cry: . Polikwiduję wszystko co trzeba przechować, nie ma co się łudzić...bloki to nie miejsce na przechowywanie. Pozdrawiam ;:167
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Zuziu! :wit
W ostatnim czasie nie mam głowy do działki i nawet przechowywanych dalii..Zmieniam mieszkanie i to mnie mocno zajmuje..Jak już tę sprawe zakończę to dopiero zajmę się kwiatami...W tym roku nawet zrezygnowałam z wyjazdu na Gardenię....Pogoda jest tak zmienna ze nie wiadomo co robić..Widziałam już kwitnące na całego przebiśniegi i ranniki...jak tak dalej pójdzie to zaczna się pokazywać krokusy...Najgorzej jak wtedy zima sobie nas przypomni..Pozdrawiam serdecznie! ;:180
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isiu nadrobiłam troszkę zaległości i przede wszystkim życzę powodzenia w zmianie mieszkania i żeby poszło wszystko sprawnie i tak, jakbyś chciała.

W hortensjach jestem bardziej niż zielona, ale na jesieni skusiłam się na jedną, niby karłową,którą posadziłam w donicy i zadołowałam na zimę. Sama jestem ciekawa, czy uda mi się jej nie ukatrupić.

Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witam wszystkich serdecznie po długiej przerwie...zaglądałam do Was ale incognito...Aż wreszcie zdecydowałam się pokazać co nieco...
Z kwitnących to na dzisiaj królują jeszcze orliki...Do startu szykują się róże.piwonie i oczywiście lilie...ale one jeszcze czekają.Jednak kolorów trochę jest za sprawą wspomnianych orlików ,żurawek i innych bardziej pojedyńczych
na początek moja "duma"...PUSTYNNIK
Obrazek
kilka czosnków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pierwszy powojnik
Obrazek

obiecane orliki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mała plejada host i żurawek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I jescze co nieco
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Isiu ;:128 . Piękny pustynnik, faktycznie możesz być z niego dumna ;:215 . Orliki piękne kwiatki i bezproblemowe a takie mi odpowiadają ;:oj . Widzę także czosnki u ciebie w pełni kwitnienia, moje jeszcze w pąkach. Kwitnąca kalina ;:180 , miałam taką samą ale rozstaliśmy się bo nie dawałam rady z mszycami :wink: Pozdrawiam i pogody życzę ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”