Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, na pierwszy plan dla mnie wysuwa się piękny obrazek obu pieseczków. ;:215 Cudnie zapozowały wśród traw. ;:138
A w ogóle to u Ciebie jeszcze bardzo kolorowo. ;:303
U mnie już szaroburo i pusto. ;:174 Tylko M coraz większy bałagan robi, bawiąc się ciągle w wyposażanie swego nowego gołębnika. ;:306
Przestało mi to przeszkadzać, bo nieprędko na działce się pokażę. ;:108
A dzisiaj miałam ciepły i deszczowy dzień. ;:215 Nareszcie! :tan
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

ewelkacha88 pisze:

Obrazek

Na pewno jest to rabata w innym stylu niż byliście przyzwyczajeni :lol: . Jednak uważam, że jak dobrze to zaaranżuje to powinno być ładnie. Co Wy na to ??


.
Ewelinko...jestem zachwycona twoją rabatką, w moim guście ..fajnie to wymyśliłaś ;:215 gdybym miała większą działeczkę na pewno bym odgapiła ;:oj . Cieszę się razem z tobą że możesz jeszcze działać na swoich rabatkach, ja o swoich już dawno zapomniałam ;:224 . Pieski urocze, nie tylko ładnie pozują ale i towarzyszą przy pracach . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiejszy dzień był trochę ponury i rano nawet odrobinę padało. Słońce nie pokazało się nawet na moment ;:185 . W każdym razie jak na połowę listopada temperatura była całkiem całkiem ;:224 . W związku z czym po wykonaniu obowiązków domowych poszłam z rydlem przekopywać ziemię pod przyszły trawnik . Powolutku ale do przodu - oczyszczam, równam , wyciągam kłącza wieloletnich chwastów . Wiosną do zrobienia będzie mniej ;:108 . Miałam też wenę na zrobienie pseudoprojektu mojej rabaty frontowej przy furtce . Bardzo proszę nie śmiać się z moich zdolności plastycznych :;230 . Nie mogłam znaleźć jakiegoś sensowego darmowego programu i trzeba było zrobić to tak :

Obrazek.

Niestety nie jest to zdjęcie plecami do furtki . Muszę zrobić takie żeby było widać dokładnie co jest jak wchodzi się na posesję to może łatwiej będzie sobie to wyobrazić. Objaśnię jeszcze pokrótce, że to zielone po prawej to taka przegroda z cisa, żeby po wejściu na działkę nie było widzieć od razu co tam mamy ;:224 . Nie umiem tego narysować ale warzywnika wówczas nie byłoby widać . Ta przegroda ciągnęłaby się trochę po łuku ale nie do końca chodnika tylko kończyłaby się wcześniej. Ciężko to pokazać na jeden fotce ;:223 . Pewnie przydałby się rzut z góry . Zielone kule to prawdopodobnie tuje Danica, limonkowe czochrańce to jakieś niewysokie trawy , białe pompony to oczywiście hortensje bukietowe ;:173 a wysokie zielone to jakieś miskanty . W związku z tym, że trawy i hortensje przez sporą część sezonu wyglądają ładnie to chciałabym rabatę w takim stylu. Oczywiście na wiosnę będą tam kwitły cebulowe ;:108 . Drzewo rosnące w tamtym miejscu jest wysoko podcięte i daje tylko trochę cienia także rośliny nie będą miały za ciemno.


Marysiu pełna skarbonka przydałaby się na pewno :lol: . Sporo roślin mogę podzielić, przesadzić ale jednak żywopłoty i drzewa muszę kupić a to będzie wydatek. No nic,trzeba odkładać ;:224 . Psy szaleją jak mogą, trawy to mi demolują na maxa ale są tak pocieszne, że przymykam oko . Dziękuję i pozdrawiam :wit .


Kasiu-kania różnica poziomów na działce jest tak duża, że po prostu nie dało się inaczej. Stodoła wyżej, dom niżej, droga jeszcze na innym poziomie ;:306 . Jak dla mnie brukarze i tak dali radę i super to obmyślili. Jestem im bardzo wdzięczna. Poza tym takie różnice poziomów można fajnie zaaranżować. Pamiętam jak na początku denerwowało mnie to, że ta moja działka nie jest płaska. Fakt, wolałabym może żeby większa jej część była w poziomie ale jednak zaakceptowałam to jaka jest i próbuję obrócić to na jej korzyść. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie :lol: . Pozdrawiam .

Kasiu-Katiusha ja też nie bardzo mam skąd brać kamienie ale kilka lat temu Teściowie kupili działkę ROD i tam mieli sporo kamieni. Chcieli się ich pozbyć a ja na to jak na lato i je przygarnęłam :;230 . Oj tak, Cuma jest taka słodka, że wiele jej wybaczam, za wiele . Pozdrawiam .


Aniu cały czas to może nie ale długo. Ja ją podcinam jak widzę, że przekwita i po 2 tygodniach zakwita ponownie. W sumie długo zdobi rabaty i skrzynki balkonowe. Warto ją mieć. Są też różowe i fioletowe i takie chciałabym sobie wysiać kiedyś. Pozdrawiam :wit .


Lucynko cieszę się, że u Ciebie nareszcie popadało. U mnie sporo pada ostatnio tak więc przed zimą rośliny porządnie się napiją. Po tak suchym lecie to zbawienne . Psy cieszą się i szaleją w ogrodzie. Towarzyszą mi przy pracach a czasem mam z nich niezły ubaw :;230 . Dziękuję i również pozdrawiam .


Zuzia jeszcze trzeba sporo roślin posadzić, wysypać korą i ułożyć kamienie. Ta rabata ma u mnie pierwszeństwo wiosną ;:108 . Inne mogą poczekać ale ta rzuca się w oczy więc musi być zrobiona jako pierwsza zanim obrośnie chwastem :;230 . Pogoda dopisuje a ja korzystam ile mogę żeby wiosną było mniej roboty . Nie martw się, przyszły sezon będzie lepszy ;:196 . Pozdrawiam .


Pozdrawiam i spokojnego wieczoru życzę .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ładnie to ogrodzenie z desek wygląda, jest bardzo w moim stylu.

Fajny masz etap planowania. Dom stoi, urządzanie ogrodu to teraz sama przyjemność, aż Ci zazdroszczę tej zimy z planami. Wszystko się pięknie uda. :)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Plan wyszedł Ci całkiem ładnie :) Weź pod uwagę, że cis jednak rośnie wolno i zrobienie z niego żywopłotu zajmie dobrych parę lat .
Jeśli chodzi o miskanty to na tą rabatę polecałbym odm . Memory ablo Graziella :D Są przepiękne, wysokie i wąskie .
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Widzę, że rabatę zaplanowałaś stonowaną, elegancką. Trawy, hortensje i cisy, zauważyłam, że to połączenie jest ostatnio bardzo modne. Rabata jest duża i na pewno będzie robić wrażenie. Wyobrażam sobie jak pięknie będzie wyglądała na wiosnę kiedy zakwitną te wszystkie cebulowe, które tam planujesz :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiaj chłodny i niezbyt słoneczny dzień ale bez deszczu więc po południu planuję wyjść do ogródka ;:108 . Może urodzi się kolejny pomysł ;:224 .



Moniko faktycznie ten etap jest dość przyjemny i mając kilkuletnie doświadczenie już wiem jakich błędów nie popełniać. Zimą zrobię sobie plan tego co chciałabym zrobić w przyszłym sezonie i będę do tego dążyć . Mam nadzieję, że za 3,4 lata doczekam się pięknego kawałka działki ;:173 . Pozdrawiam :wit .


Seba z tym cisem to właśnie jego wolny wzrost mnie najbardziej martwi :( . Gdyby przegroda miała chociaż 160 cm to i tak byłoby już super no ale na taki efekt pewnie przyjdzie mi poczekać minimum 5 lat :roll: . Nie mogę znaleźć innego zamiennika więc chyba jednak muszę uzbroić się w cierpliwość. Potrzebuję czegoś zimozielonego co mogę utrzymać w dość wąskim pasie. Tuje są za szerokie a poza tym wszędzie ich mieć nie chcę . Z liściastych pewnie coś by się znalazło ale nie są całoroczne. No sama nie wiem :roll: . Kupienie większych sadzonek to jednak spory wydatek a poza tym w mojej okolicy ciężko dostać coś porządnego. Trawki bardzo fajne mi podpowiedziałeś, dzięki. Pozdrawiam :wit .


Kasiu szkoda tylko, że cis tak wolno rośnie ;:222 . Jak dotąd mój ogród nie był elegancki a raczej chaotyczny no ale może jakoś to wszystko połączę :lol: . Niektóre rabaty będą stonowane a inne kolorowe ;:224 . Ciągnie mnie po prostu w obu kierunkach i nie umiem się zdecydować. Pozdrawiam :wit .


Pozdrawiam i udanego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Dobry plan nie jest zły ;:333 Jakiś czas temu też szukałam darmowego programu do projektowania ogrodów, ale też nic nie znalazłam, od razu chcą nie wiadomo ile kasy ;:222
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, jestem pełna podziwu dla Twoich umiejętności widzenia oczyma wyobraźnie tego, czego jeszcze nie ma. ;:138 ;:138 Życzę Ci, by plany zostały zrealizowane. ;:167 To będzie piękna rabata. ;:215
Słoneczka na niedzielę, Ewelinko. ;:3 ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko są zamienniki . Mam do zaproponowania ognik, jego musiałabyś poskramiać żeby za bardzo się nie rozrósł . Bardzo dekoracyjny zimą .
Laurowiśnia - piękna, zimozielona , błyszczące liście :) W mroźniejsze zimy należałoby okryć białą agro .
Na trzecim miejscu bukszpan , tylko on trochę wolno rośnie .
Na czwartym ligustr - jest częściowo zimozielony .
Fajnym rozwiązaniem byłyby też szpaler z rokitnika . Taka ściana z mnóstwem pomarańczowych owoców zimą wyglądałaby baaardzo zjawiskowo .
Świerk kłujący 'Iseli Fastigiate' - rzadko spotykany , zamiennik tuj .

A z drzew liściastych, które mają liście zimą to grab : https://www.google.com/search?q=buk+%C5 ... yBM:&vet=1
Mam nadzieję, że pomogłem .
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Natalko nie opłaca się inwestować ;:185 . W każdym razie dla mnie szkoda pieniędzy. Mogę "zobaczyć" to na zdjęciach i jakoś pobawić się w Paincie ;:224 .


Lucynko nie do końca widzę od razu ale jak tak chodzę i chodzę w tym samym miejscu to w końcu jakaś część mózgu mi podpowiada i coś "widzę" ;:131 . Nie mam jednak pojęcia jak to wyjdzie w rzeczywistości :;230 . W każdym razie jako taki trzon mam i chciałabym się go trzymać. Dziękuję i wzajemnie ;:196 :wit .


Wiecie co, tak myślę nad tym cisem i tak jak wspomniał Seba jednak minie kilka dobrych lat zanim doczekam się jako takiego parawanu. Dzisiaj nad tym myślałam i medytowałam i może nie potrzebuję czegoś zimozielonego. Może jakiś liściasty szybko rosnący parawanik mogłabym tam mieć. Wiem, że cis jest elegancki i w ogóle ale dzisiaj do głowy przyszedł mi ligustr ;:131 . Szybko rośnie, jest tani i takie 8 metrów bieżących mogłabym ciachać 3 razy w roku bo w sumie lubię ciachać ;:306 . No nie wiem, pewnie będzie tyle samo zwolenników co przeciwników ale co tam wypowiadajcie się ;:224 . Dla usprawiedliwienia napiszę, że z cisa nie zrezygnuję i mogę posadzić w innym miejscu gdzie nie potrzebuję aż tak prędkiego efektu ;:224 .


Seba prawie przegapiłam Twój wpis :oops: . Dzięki przeczytałam i zapoznam się ale od razu odrzucam bukszpan ze względu na tą nieszczęsną ćmę . O reszcie muszę na spokojnie poczytać. Tak jak wyżej napisałam myślałam dzisiaj o ligustrze a jego widzę w Twoich podpowiedziach ;:108 . Pomogłeś ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

O, Ewelinko, widzę że Ty też bijesz się z myślami w kwestii żywopłotowej. U mnie zapewne stanie na żywopłocie tujowym, bo tych cech, które ma, nie znajduję w żadnym innym. Wiem, jest do bólu ograny ale ta popularność jednak z czegoś wynika. Z propozycji Seby spodobał mi się świerk ale ze względu na cenę ja nie mogę traktować go jako zamiennik tuj :wink: . Wpisując do wyszukiwarki hasło "sosna kolumnowa" też pokazały się dość ciekawe roślinki. Do wiosny coś dla siebie znajdziemy Eweliko :uszy .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Mi tam całkiem leży ten plan. Wydaje mi się, że widzę co ma być, a więc z czytelnością problemu nie ma ;:215 Pomysł na parawan genialny, a jeśli szukasz liściastego to może warto wziąć pod uwagę zachwalany pod niebiosa przez Maję Popielarską grab pospolity. Szybko rośnie, uwielbia cięcie, nie choruje, gnieżdżą się w nim małe ptaki. Nie było chyba żadnych wad. Za to w którymś odcinku pokazywano łuczek na ponad 3 metry, który był już baardzo gęsty i kształtny, a miał "zaledwie" 7 czy 8 lat. Nie znam się na tym zbyt dobrze, bo sama mam tylko krótki parawan z tuj, ale cały czas biorę grabki pod uwagę gdybym się wreszcie chciała tych nieszczęsnych tuj pozbyć ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”