Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Seba miałam już nie sadzić cebul, ale jak zobaczyłam ceny i aura jeszcze przyzwoita, to się nie oparłam. :roll:
Ostnica do wschodów potrzebuje dużo wilgoci. Jak dojrzeją nasiona zerwij i rozrzuć za jakimś krzewem, gdzie czasem ktoś może dodatkowo podlać w czasie suszy. Może nad oczkiem masz takie miejsce. Na pewno w cieniu wzejdzie. ;:108

Sabinko masz taki piękny ogród, że żal go nie odwiedzać. Przestałam wykopywać tulipany, chyba że coś sadzę w to miejsce. Jeśli nie kwitną, to szybko usuwam liście, wykopuję i sadzę nowe cebule. Pewnie z pięćdziesiąt procent tulipanów mam jednorocznych, albo dwuletnich. Trochę gryzonie zjedzą, więc w postanowieniu o niekupowaniu zwykle długo nie wytrwam. ;:173

Dzięki, ;:196 ciemierniki przysypię liśćmi, a na tulipany już wybrałam inne miejsca, niech czarnuszka rośnie spokojnie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, :wit
Twój ogr.od wciąż jest ładny, ciekawy i jeszcze w ładnych kolorach.
To zdjęcie z trawami i rzutem na ogród i iglaki rewelacyjne ;:63 ;:63
Trzcinnik Overdam bardzo ciekawy i śliczny ;:333
Berberyski są prześliczne.Szkoda,że je tak późno polubiłam.
w moich ciemiernikach te ż zauważyłam pąki.Niczym je nie przykrywam.One dają radę. ;:108
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ,
pięknie prezentują się złote trawy na tle zielonego żywopłotu. ;:138
Też mnie korciło dokupienie cebul ale ledwo ostatnio znalazłam miejsce na te, które już miałam.
Trzymam kciuki, by udały Ci się tym razem czosnki Krzysztofa.
Miałam je w tym roku i każdy się nimi zachwycał a ja najbardziej. ;:306
Radzisz, by teraz przyciąć rozplenice ?
:wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, co to dla Ciebie upchnąć 100 tulipanów ;:224 ;:224 :lol: Dasz radę. A my wiosną będziemy podziwiać, bo jak Cię znam wybrałaś i dopasowałaś na bank fajne odmiany i kolory. U mnie chęć na cebulowe opadła dawno. Korzystam z tych co mam, a wykopywane cebule tulipanów dostarczają mi sporo cebulek przybyszowych, które sadzę w żłobku i taka zabawa wkoło Macieju ;:108
Sansewerią przywołałaś wspomnienia, bo moja mama ją uwielbiała i miała naprawdę piękne okazy. Pamiętam zapach jej kwiatów. Z biegiem lat przestała je uprawiać i zapomniała o nich.
Porządeczek na rabatach, aż zazdrość mnie bierze.
;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit. Oj tak , od przybytku siewkowego czasem może rozboleć głowa ;:224. Ja tak miałam z niezapominajką bo reszta sieje się bardzo oszczędnie. Wracając do żywopłotów to myślę nad przesłonami z cisa w dwóch miejscach ;:108 . Co prawda jak policzyłam sobie koszty to trochę mój entuzjazm ostygł ;:131 . Chciałabym kupić odmianę co nie wytwarza owoców. A może te co owocują przy regularnym cięciu nie wytwarzają owoców? Wiesz coś na ten temat? Pozdrawiam słonecznie :wit.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

;:138 Jak te wszystkie tulipany wystrzelą, będziesz miała tulipanoland jak pola w Holandii ;:224
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pospacerowałam po Twoim pięknym ogrodzie, pozachwycałam się pięknymi trawami i tymi fotkami ze szronem w roli głównej ;:333 Już z niecierpliwością będę wiosną wypatrywać tych Twoich tulipanów ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, w tym roku i ja zaszalałam z ilością cebulek :tan :tan , głównie tulipanowych i teraz zachodzę w głowę ;:24 , czy dla mojej radości wiosną, czy raczej na pokarm dla nornic tudzież innych gryzoni. ;:306 Okaże się w praniu. ;:108
Nareszcie mam deszczyk! ;:138 ;:138 Cały dzień padał sobie równo, a przy tym było bardzo ciepło. ;:333
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, po raz pierwszy będę się pozbywać ostnic.
Czekam oczywiście do wiosny, bo nie wiem, które przetrwają, na dokłądkę część pójdzie w dobre ręce.
Ale jeszcze nigdy nie miałam dywanu ostnicowego.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ciepło, choć niebo najczęściej zasnute chmurami.
Wczoraj posadziliśmy 28 czosnków Krzysztofa. Kopałam dołki, Karol sypał kompost wrzucaliśmy cebule i zasypywał wszystko wnusio. ;:167 Niestety dwie cebule były podpleśniałe, powędrowały do kosza.
Czosnki główkowate tradycyjnie wypuściły ładny szczypior, podobnie, cześć irysów żyłkowanych. Na szczęście jadalne czosnki niedawno posadziłam, więc siedzą cichutko pod ziemią. Pewnie jak będzie cały listopad ciepły, to się pokażą.

Obrazek

Rabata z dereniem jakoś nadal mnie nie zachwyca, dosadziłam pienną hortensję, ale nadal nie mam na nią pomysłu. ;:131

Obrazek

Aniu czerwone berberysy zawsze lubiłam i miałam jeszcze sześć kulek Admiration, ale jak wnusio zaczął chodzić oddałam w do zaprzyjaźnionego ogrodu. Teraz już wiem, że dzieciaki słuchają i nie biegają po rabatach same, więc dokupiłam trzy kolejne. Do tej pory mają liście i pięknie czerwienią się na rabacie. ;:215 Najgorzej, jak trzeba odmłodzić i powycinać pędy. Mam specjalne rękawice, ukłucie jest dość nieprzyjemne.
Dzięki za wiedzę o ciemiernikach, ;:196 dwa zostawię bez okrywania, jeden przyrzucę liśćmi, gdyby jednak mrozy im zaszkodziły.

Krysiu u mnie tylko cebule czosnków w większości kwitną. Inne cebulowe niestety są pożerane przez gryzonie, więc dokupuję, choć co roku się zarzekam, że koniec z ich dosadzaniem. ;:124
Czosnki wczoraj z wnusiem posadziliśmy.
Dziękuję za dobre słowo o trawach, ;:196 rzeczywiście widać je na rabatach, choć teraz już większość brązowych. Chyba kolejne dwie posadzę na miejsce po wyciętej róży pnącej. ;:173
Przycięłam połowę rozplenic i sporo miskantów, mam nadzieję, że wiosną zobaczę je zielone.

Małgosiu PEPSI z tej posadzonej setki, pewnie część zostanie zjedzona, ale trudno nie cieszyć się, że wiosną będzie kolorowo. Kupiłam 50 Exotic Emperor, kwitną nawet cebulki posadzone cztery lata temu. Kolejne 50 to bezimienne różowe.
Niestety ostatni mój rozsadnik M przeznaczył na maliniak dla wnusiów, a sadzone na rabatach małe cebulki, denerwują mnie sterczącymi przez dwa lata liśćmi. ;:222
Sanseweria to druga z roślin, które przeżywają w moim mieszkaniu. W tym roku zamierzam upiększyć nią taras, mnoży się wyjątkowo szybko.
Dziękuję, ;:196 że widzisz porządek, może jutro rzeczywiście po posadzeniu tulipanów, uda mi się trochę posprzątać zeschłe liście bylin. Te z drzew sprzątam wiosną, tylko z tych miejsc, gdzie jest ich nadmiar. W korze i między bylinami zostawiam, aż same się rozłożą. ;:108

Ewelinko jak nie chcesz żeby w dwa lata cisy się zeszły pędami, to posadź w większych odstępach i wtedy kupisz mniej. Ja posadziłam co 55 cm i teraz po siedmiu latach już wiem, że to stanowczo za gęsto. Pędy konkurują o światło, a sporo traci igły. ;:222
Niestety cięcie nie zapobiega zawiązywaniu owoców przez cisy, jedynie trochę je ogranicza. Najmniej owoców ma pospolity, ale cięty jest bardzo mocno, dwa razy w sezonie, bo mam z niego stożki i kule.

Kasiu mam w ogrodzie kilkaset tulipanów, ale niektóre kwitną rok, dwa i tylko sterczą liście. Część gryzonie zjedzą, a reszta jednak kwitnie i cieszy kolorem jak ogród jeszcze szary.

Ewuniu trawy lubię, ale niestety wielu się pozbywam, ;:174 są zbyt ekspansywne, a u nas wyciętych nie wolno palić, muszę zamawiać wywóz. Zostawiam tylko z wąskimi liśćmi, które szybko rozłożą się w kompostowniku.
Na tulipany tylko cztery miesiące poczekamy. :D

Lucynko trochę tulipanów dla nas, ale gryzonie też muszą czymś żyć. :roll: Moje postanowienia o niekupowaniu długo nie trwają.
Z deszczu cieszyliśmy się wszyscy, susza przed zimą źle wpływa na zimozielone. W moim ogrodzie jest ich ponad sto. Na Twojej glinie zawsze wilgotniej, ale susza latem wymaga jednak uzupełnienia zapasów wody w glebie.
Poczytałam jaki stres przeżyliście. ;:168

Małgosiu Margo2 nareszcie masz nadmiar ostnic. ;:215 Zawsze to lepiej niż dokupywać, choć pielenie ich łatwe nie jest, trzymają się korzeniami gleby wyjątkowo mocno. Na pewno zimą trochę zginie, ale większość przeżywa. Łatwo poznać, w słonecznych miejscach szybko puszczają zielone źdźbła.

Obrazek

Obrazek

Żurawki mnożą się szybko, więc klon dostał skarpetki z limonkowej, która tylko w cieniu przeżywa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Runiankę kocham z wzajemnością. :tan Podsadzam nią kolejne hortensje, zwarty dywan nie pozwala na wzrost chwastów.

Obrazek

Obrazek

Zawieszam wątek do wiosny. Straciłam większość zdjęć, więc wspominków nie będzie, a ogród staje się mało fotogeniczny.
Wasze wątki będę oczywiście podglądać. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, smutno będzie bez Twego kolorowego wątku. ;:174
Niech ten brzydki jesienno - zimowy czas jak najszybciej minie, by wiosną móc znowu podziwiać Twój bogaty w roślinki ogród. ;:303
Zdrówka życzę Tobie i wszystkim Ci bliskim. ;:167 ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia, wiosną będziesz czarować czosnkami ;:oj Nie wiem, może fakt, że jestem coraz starsza, ale ostatnio nawet zimy mijają jakoś szybciej. Ani się obejrzymy, a będą święta, Nowy Rok, ferie i już luty. A jeśli pogoda dopisze to końcem lutego wyskakują pierwsze przebiśniegi i niektóre, wyrywne krokusy ;:196 Damy radę. U siebie zaczynam wspominki. Czasu więcej to i pora "przerobić" sezon ;:224
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Widzisz, człowiek uczy się przez doświadczenia innych ;:108 . Czytałam, że powinno się sadzić gęsto nawet 3 sztuki na metr. No ale z tego co piszesz wynika, że to stanowczo za gęsto. Pewnie po kilku latach wychodzi to cisom bokiem ;:222 . Na razie mocno się zastanawiam co posadzę bo w sumie mam już kilka innych opcji . Runianka fantastycznie się u Ciebie sprawdza ;:215 . Nie ma opcji żeby chwasty tam wyrosły. Zima szybko zleci i zaraz będzie wznawiała wątek. Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”