Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, dawno mnie na forum nie było a tutaj tyle się dzieje!!! Twój ogród to wielka i piękna rewolucja ;:138 Oj będzie cudownie w nowej części! Już jest ;:167
A co do sadu owocowego, to może pomyśl o przeplataniu drzew owocowych z ozdobnymi, mieszaj gatunki, formy i kształty, nie bój się, tylko zachowaj odpowiednie odległości.
Owocowe drzewka są teraz w mniejszych formach niż te dawne odmiany (chociaż ja uwielbiam stare odmiany), nie rezygnuj z owocówek... Pyszne brzoskwinie, jabłonie, jakąś czereśnię i morele, a ile smakołyków dla dziewczynek będzie ;:196
Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Hej Ewelino, ależ się u Ciebie zmieniło przez te 2 miesiące. Efekt jest niesamowity ;:oj Podwórko wygląda super, ścieżki piękne, rabatki nowe na pewno będą cieszyć oko :) Widzę, że sporo planów już masz, a jeszcze więcej przez zimę zapewne zrobisz ;:108 Psiaki cudowne Cuma rośnie jak na drożdżach.
Nie martw się, że nie zdążyliście ze wszystkim i tak w mojej ocenie bardzo dużo się u Was zmieniło, a na wiosnę podgonicie :) :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko baraszkujące psiaki słodkie. Zima upłynie na planowaniu, a wiosną znowu ekscytacja, jak się drzewa zadomoowią, co posadzić, jak trawnik założyć. ;:65 Będziemy podglądać. ;:108
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Wczoraj był piękny dzień , więc zabrałam się za jesienne porządki w ogrodzie. Ścięłam co suche i związałam trawy, które były tak zdemolowane przez Cumę, że jeszcze trochę i nie byłoby co wiązać ;:306 . Ach, te młode ząbki :lol: . Ostatnio znowu udało mi się kupić kilka iglaków w promocji i jutro planuję sadzenie . Powoli urządzam rabatę z zimozielonymi. Doszły też kamienie , które na razie leżą bez ładu i składu ;:108 . Wiosną przesadzę kilka berberysów oraz innych iglaków, które mam jeszcze na stanie. Do tego myślę o trawach , głównie o rozplenicy. Na pewno przyda się też coś kwitnącego ale to chyba powinny być takie typowo skalniakowe rośliny. Sama nie wiem co tam będzie pasowało .

Obrazek

Obrazek

Na pewno jest to rabata w innym stylu niż byliście przyzwyczajeni :lol: . Jednak uważam, że jak dobrze to zaaranżuje to powinno być ładnie. Co Wy na to ??


Kasiu komin sąsiada trochę przeszkadza ale widok w porządku ;:3 .


Lucynko ostatnio u mnie pogoda w kratkę bo i sporo padało ale też było ciepło i słonecznie . W sumie po tak suchym lecie każda kropla wody jest na wagę złota. Dzisiaj od rana też pada . Jedynym minusem jest to, że po takich opadach ciężko jest cokolwiek zrobić w tak klejącej się ziemi . Marzę już o trawce ;:173 . Pozdrawiam i udanego długiego weekendu życzę :wit .


Seba rzeczywiście ten rok był bardzo pracowity i sporo udało się zrobić. Najważniejsze inwestycje za nami więc teraz można skupić się na tworzeniu ogrodu ;:138 . Odnośnie skarp to jeszcze konkretnych planów co do roślin nie mam. Planujemy w przyszłym roku murek oporowy z cegły rozbiórkowej . Na pewno posadzę rośliny zimozielone i coś kwitnącego. Czas pokaże na co konkretnie się zdecyduję. Pozdrawiam :wit .


Marysiu mam już pewne koncepcje i plany co do niektórych rabat i roślin jakie mają rosnąć. Zimą będzie czas na dopracowanie szczegółów. Znając mnie nie obędzie się bez spontanów :;230 . Na początku postawię na ramy ogrodu czyli głównie żywopłoty, krzewy, drzewa. Wiosną chciałabym zagospodarować przynajmniej te frontowe miejsca zaraz po wejściu na posesję . Zobaczymy co z tego wyjdzie .Pozdrawiam :wit .


Basiu nie bardzo wiem jak mieszać drzewa owocowe z ozdobnymi i nie wiem czy ta sztuka by mi wyszła. Bardziej podoba mi się sad z prawdziwego zdarzenia. To moje dodatkowe 10 arów to nie jest wcale tak dużo biorąc po uwagę rzeźbę terenu ale może za kilka lat uda się kupić jeszcze trochę arów i tam założylibyśmy prawdziwy sad. Czas pokaże co z tego będzie. Na pewno posadzę jakieś krzewy owocowe i świdośliwę ;:108 . Pozdrawiam .


Mariuszu w zasadzie to masz rację. Jak na jeden rok bardzo dużo udało się zrobić. Najważniejsze sprawy takie jak ogrodzenie i kostka są, więc teraz można zająć się zagospodarowaniem terenu. Zimą będę miała czas na przemyślenia ;:131 . Pozdrawiam :wit .


Soniu ostatnio ciągle myślę o tym trawniku ;:oj . Przeraża mnie ta czynność zakładania no ale jak trzeba to trzeba. Zimą muszę zaplanować gdzie trawy na pewno nie będzie żeby niepotrzebnie jej tam nie siać i potem nie zrywać darni pod rośliny. Na pewno nie założę też ogrodu w jeden sezon bo finanse i czas na to nie pozwolą ;:185 . Chciałabym jednak posadzić żywopłoty i zagospodarować te najbardziej widoczne miejsca przy wjeździe. Już wiem, że będą królowały hortensje bukietowe i trawy . Nie zabraknie też iglaków, których jak do tej pory mam mało . Pozdrawiam :wit .


Pólka przy warzywniku na dzień dzisiejszy wygląda tak :

Obrazek

Obrazek

Chciałabym zasłonić warzywnik i na półce stworzyć rabatę z różami i ławeczką. Zejście do niższej części ogrodu będzie trawiaste a skarpę obsadzę między innymi różami okrywowymi ;:108 . Kompostownik będzie czymś zasłonięty albo w ogóle zmieni miejsce gdzieś w ukryciu.



Pozdrawiam i spokojnej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko najpierw pochwały dla pięknie uchwyconego zachodzącego nieba. ;:108
Zakres prac wielki.Ale już widać,że prowadzicie je przemyślanie i bardzo fajnym projektem.
Piękne zakola i te schodki.Już sonie wyobrażam niskie roślinki przy nich.Masz już jakiś pal co nasadzeń ??
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Zimozielone to coś czego zdecydowanie u mnie brakuje (i z braku miejsca, będzie już zawsze brakowało :lol: ) więc z ciekawością podglądam takie aranżacje. Plusem jest to, że zawsze stanowią świetną przeszkodę dla wiatru i genialnie go wyhamowują nawet zimą. Minus oczywisty.. no nie kwitną ;:306 ale przy wielkim metrażu ogrodu będzie wyglądało ok. Piszesz, że chcesz schować warzywnik? Kompostowniki rozumiem, ale warzywnik może być naprawdę ozdobą w ogrodzie. Można pokusić się o stworzenie grządek w skrzyniach. Odpowiednio ułożone wyglądają naprawdę fenomenalnie i z daleka przyciągają wzrok ;:224 Taki tylko pomysł.. Masz całą zimę na plany, więc opcji do rozważenia sporo :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ale masz miejsca do sadzenia ;:oj i wielkie plany - trzymam kciuki za ich udaną realizację ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Piękne zdjęcia okolicy i nieba. ;:oj
Można tylko pozazdrościć tyle miejsca do obsadzenie. :lol:
Fajny pomysł na rabatę - skalniak.
Pozdrawiam i realizacji wszystkich zamierzeń życzę. ;:196
:wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Pogoda dopisuje i ciągle można grzebać w ziemi ;:138 . Dzisiaj posadziłam kilka roślin, które ewakuowałam wiosną do donic i tak męczyły się cały sezon. Ciągle staczam nierówną bitwę z ziemią i staram się zrobić ładny poziom :lol: . Uparta jestem . Wzięłam się też za usuwanie chwastu, który postanowił robić za ściółkę na rabacie z różami i bylinami :shock: . Ogarnęłam też z eMem pozostałości po obciętym dachu stodoły i w końcu robi się coraz lepiej ;:138 . Nareszcie widzę moją przestrzeń taką jaka powinna być niezmąconą żadnymi dechami, dachówkami i krzywiznami .W głowie rodzą się pomysły :heja . Zrobiłam sobie nawet listę drzew, które koniecznie muszę kupić wiosną. Jak tylko uzbieram trochę kasy oczywiście ;:306 . Zrobię sobie miejsce z wymarzonymi brzózkami Doorenbos ;:138 . Dzisiaj pokażę jesienne barwy mojego ogródka bo nie będę zanudzać zdjęciami pustego placu .



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Aniu konkretnie jeszcze nie myślałam o tym co będzie rosło przy schodkach. Zimą będę miała czas na zastanowienie. W każdym razie powolutku planuję więc i do tego dojdę . Pozdrawiam :wit .


Amanogawa w jesiennej barwie ;:215 .

Obrazek

Oho, złapane na gorącym uczynku :;230 .

Obrazek


Obrazek


Sabinko u mnie wiatru sporo , więc wysokie żywopłoty zimozielone trzeba koniecznie mieć . Wiem, że warzywnik potrafi być ozdobą ale niestety z moją ręką do warzyw z reguły jednak straszy :;230 . Kiedyś myślałam o takim w skrzyniach ale wyczytałam, że to jednak bardziej pracochłonne bo potrzebuje dodatkowego podlewania itd. Po cichu liczę, że ten warzywnik i tak za kilka lat znajdzie inne miejsce więc to taka chwilówka bardziej . Zobaczymy co pokaże przyszłość. Pozdrawiam :wit .


Koloru szukamy z lupą :lol: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Natalko faktycznie jest tego trochę ;:131 , a ja narzekałam, że mało ;:306 . Jednak im bardziej teren osiąga ostateczny kształt tym okazuje się, że mam sporo ciekawych miejsc na rabaty. Trzymanie kciuków na pewno się przyda, pozdrawiam ;:196 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Krysiu ten "skalniak" to tak bardziej dla mojego eMa , któremu podobają się takie klimaty . Póki co ciągle u mnie kolorowy chaos a On przymykał na to oko . Dostałam ultimatum , że jedna rabata ma być w tym stylu :wink: . Dziękuję i również pozdrawiam :wit .


Jest i mój rozbójnik , który swoimi zębami podgryza wszystko w ogrodzie . Mam nadzieję, że wiosną już jej przejdzie ;:173 .

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i spokojnego wieczoru życzę .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko czytam, że plany przeradzają się nawet w czyny! Jak się widzi tyle pustego pola do zagospodarowania to główka pracuje. Pieseczki wygłaskaj, bo jak widzą aparat to zamierają w bezruchu a tak pewnie sobie brykają po rabatkach...słodkie są obydwa!
Jesień w ogrodzie ładnie się prezentuje i oby jak najpóźniej przykrył ją śnieg :wink:
Pozdrawiam i życzę pełnej skarbonki na wiosnę :wit ;:173
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ten przygotowany kawałek ziemi podoba mi się już nawet teraz, przed obsadzeniem. Wszystko tak ładnie wyrównane, tam gdzie trzeba wyniesione, piękne ścieżki wybrukowane. Ja tak nie potrafię w głowie nosić projektu całości, tylko drepczę kawałek po kawałku układając "paczłorki". Bardzo podobają mi się drewniane koła, które postawiłaś już jako ozdobę. Będzie pięknie!
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

;:138 Jak ja lubie duże kamienie! Ale nie mam ich skąd brać ;:223
"Podgryzacz" rabatowy taki słodki, że można wiele wybaczyć ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Na Amanogawę mam chęć.
Fajnie te pieski wyglądają w tych pięknych trawach.
muszę sobie kupie tą biała smagliczek i posiać na wiosnę.
to prawda,że ona cały czas kwitnie ??
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”