W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu i mnie podoba się ławeczka... solidna, gustowna i ważne ze nie plastikowa ;:333 Zawsze lubie twoje zdjęcia nieba i domowego zwierzyńca... kurki prześliczne ;:215
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu :) ławeczka bardzo ładna! Wygląda bardzo solidnie myślę, że będziesz bardzo zadowolona. Ogród już podszykowany do zimy widzę, bo część roślinek już chowasz, część okrywasz, nic tylko Cię chwalić. Zdjęcia chryzantem bardzo ładne, ja niestety w tym roku nie mogłem popatrzeć jak moje kwitły widziałem, je tylko na początku i na końcu po przymrozkach... no ale oko u Ciebie nacieszyłem :) zdjęcia wchodów i zachodów cudowne :) widoków tylko pozazdrościć.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Mnie się także podoba Twoja nowa wylicytowana ławeczka.
Gratuluję Marysiu, zakupu, jest super!
Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu :wit . Piękną ławeczkę zakupiłaś ;:215 . Już widzę jak będzie stała wśród roślin i zachęcała do odpoczynku. Chryzantemy ciągle u Ciebie szaleją ;:108 . U mnie dzisiaj deszczowo a wczoraj ciepło jak we wrześniu ;:oj . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!
Dzisiaj niedzielny deszczowy poranek. Co prawda wczesnym rankiem nie padało, ale niebo zasnute chmurami wyciska jednak krople deszczu. Lać ma tak do jutra ;:131
Przede mną jeszcze trochę pracy i mam nadzieję, że po święcie uda się coś zrobić, a przede wszystkim posadzić drugą turę czosnku. Co prawda prognozy czytam różne, ale co się z tego sprawdzi... zobaczymy!

Iwonko 1 dzisiaj już przynajmniej u nas nie pojechałabyś rowerkiem nigdzie, bo leje i lać ma całą dobę. Trochę to przygnębiające, ale trudno. Spodziewam się wizyty koleżanki i pewnie będzie problem ze spacerem choćby po ogrodzie. Koleżanka nieogrodowa, a wręcz nie cierpi zanurzania rąk w ziemi ale popatrzeć ludzi.
Zięć sąsiadów buduje ten dom już kilka miesięcy ale jakoś dopiero teraz mu odbiło z głośną muzyką, może jakieś zagłuszanie myśli...sumienia ;:oj
Za odpowiednią ławeczką chodziłam cały sezon i labo rozmiar albo materiał...ciągle mi coś nie pasowało, większość tych pasujących była w kompletach.
Zatem spokojnej pracy Iwonko ;:196

Igalo jak tylko skończyłam prace zawodową to natychmiast kupiłam pierwsze kurki...no musiały być ;:215
Miło że podobają Ci się moje zdjęcia nieba ;:168 Nie ławka zostanie na tarasie i nie powinno jej się nic stać. Koniec ładnej pogody.

Lucynko ciesze się że i Tobie przypadła ławeczka do gustu! poduchy to dopiero na wiosnę położę, bo teraz na ogół jest mokro ...ciągle jak nie siąpi to mgła się kładzie. Jak się znam to niewiele posiedzę na tej ławce ale może czasem rozmawiając z kimś kto mnie odwiedzi ;:162
Korecki to nieodłączny element wiejskości a jajeczko jest zawsze...i jest co jeść.
Kwiatuszków coraz mniej, słoneczka też a prognozowane deszcze nie wróżą wysiadywania w ogóle w ogrodzie.
Cóż...wszystko kiedyś się kończy! Zdrówka i radości z odpoczywania pod dachem Lucynko ;:196

Elżbietko czasem lubię sobie coś policytować Obrazek z ławeczki jestem zadowolona :D

Basiu to mnie cieszy że i tylu osobom ławeczka przypadła do gustu ...a długo się zastanawiałam, chodziłam oglądałam a na tą wystawiłam dużą kwotę maksymalną, bo bardzo ją chciałam mieć. Tym bardziej mnie ucieszyła że nie wyszła drogo, a jest naprawdę solidna ;:333 i pasuje jak ulał!
Niestety mam ciągły problem z tą rodziną, teść dostawał szału discopolowego a radio ma chyba tylko w aucie. Co prawda zwrócona uwaga została zakrzyczana że mu do 22 wolno ale odpuścił...no to będę miała zięcia ;:223
Ja też nie lubię głośnej muzyki, bo lubię słyszeć swoje myśli :lol:
Białą gaurę mam chyba 4-5 lat i dopiero w tym roku trochę jej mniej. Nic z nią nie robiłam bo bała się stracić, a może trzeba było podzielić ...przesadzić? teraz dokupiłam różową i dopiero zobaczę jak się zaadoptuje :roll:
Ściskam ;:196

Agnieszko no może coś koło tego stylu, wiktoriański kojarzy mi się z łagodniejszymi liniami zaokrąglonymi, ale może się mylę. Nie mniej jednak styl jest ok i wykonanie też. Z patyną będzie problem, bo jest pokryta solidnie chyba to się nazywa malowanie proszkowe...może kiedyś odpryśnie Obrazek
Poduchy jakieś wymyślę, bo metal jest nieprzyjemny w zetknięciu z letnim strojem.

Dorotko ławka przypasowała rozmiarem i posłuży na pewno długie lata.
Nie mam doświadczeń z takimi chryzantemami, jedynie z tymi w gruncie. Przed laty miałam takie od Starkla na działce, ale nie dzielone przepadły więc wiem że trzeba odnawiać.
Och! Ci ludzie co nie liczą się z drugim! Najgorsi są Ci którzy mają niewiele i nagle skądś pojawi się kasa wtedy głupieją i muszą uzewnętrznić swoje nabytki! Strasznie to prymitywne.
Moi sąsiedzi są dziwni i nawet z rodziną czy miejscowymi są skonfliktowani. Pewnie z młodymi też się w końcu zaczną kłócić. ;:oj

Mariuszu jak miło że wracasz na FO i dziękuję za miłe słowa ;:168 Jak wiesz w ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia...tak samo i u mnie tym bardziej że to spory kawałek i gęsto obsadzony. Niedługo trzeba będzie zabezpieczyć róże...dużo róż Obrazek

Beatko dziękuję i cieszę się że została entuzjastycznie przyjęta przez Was. Może będzie mogła gościć wielu forumowiczów w najbliższych sezonach ;:333
Pozdrawiam! ;:168

Ewelinko na razie ławeczka została kupiona na taras, a nuż będę chciała posiedzieć i odpocząć Obrazek Ale przewiduję, że raczej usiądę z jakąś robótką ogrodową...obieraniem lub czymś podobnym.
U mnie też leje, ale przed zimą niech porządnie podleje!
Pozdrawiam :wit

Zakwitły niedawno kupione krokusy jesienne


Obrazek

nieco koloru kolorowego


Obrazek

Obrazek

i jesienne barwy


Obrazek

Obrazek

Pewnie jakiś czas nie uda się coś takiego wkleić więc niech ozdobi wątek!

Obrazek

Miłego świętowania!
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Ależ ogniste barwy :!:
U nas nie ma takich zjawisk.
Ławeczka zawsze może obrosnąć glonami :;230
Zaokrąglona to jest nieco późniejsza Secesja - Art Nouvau, styl wiktoriański jest eklektyczny, czyli mieszanka różnych styli. :D
Mi się marzy od lat taka drewniana ława z oparciem i poręczami ,jak w angielskich ogrodach.
Ale stolarz żaden się nie podjął jak na razie.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Śliczne słoneczko, dobrze jest móc zobaczyć je chociaż na zdjęciu ;:131 U mnie dzisiaj szarość dominowała, chociaż w sumie nie było zimno, wiatru zero.
Całkiem sporo koloru u Ciebie, ciekawe jak długo utrzymają się kwiaty chryzantem?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, podziel się trochę tym swoim deszczem z koleżanką. ;:180 U mnie nadal sucho.
Nie będę jednak narzekała ;:185 , bo jeszcze niebo się zemści i jak zacznie lać, to końca nie będzie widać. ;:oj
Krokusiki jesienne jeszcze Ci życie przed zimą umilą ;:333 , a niebo zawsze masz pięknie zdobne słoneczkiem. ;:3 ;:63 Jesienne barwy tylko potwierdzają istnienie złotej polskiej jesieni. ;:138 ;:138
Miłego i radosnego świętowania, Marysiu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu. Piękne jesienne widoki, mi nie udaje się uchwycić kolorów drzew. Ławeczka ekstra, tylko poduszeczka od dopkę będzie potrzebna;)
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, jeszcze piękne chryzantemy i jak zwykle piękne słoneczko ;:oj Z mojego grajdołka nie widać zachodzącego ;:185
Ławeczka i mnie bardzo się podoba ;:215
W sprawie gaury, najlepiej zbierz nasionka, o ile pamiętam, to ona ma korzeń palowy, to rozsadzanie może się nie udać. Miałam ją kiedyś właśnie z siewu i kilka lat była w ogrodzie i nawet miałam siewki, aż jednego roku się nie pokazała.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu ,mi też się bardzo podoba ławeczka, widać solidne wykonanie.
Oj jedna z kurek próbuje się chyba wydostać ;:224
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu przepięknie jak zawsze uchwycone las ładnie wybarwiony i zachodzące słoneczko.
Nie wiem co jest z niektórymi chryzantemami i u mnie niektóre odmiany były krótkowieczne 2-3 lata i po zimach znikały, a jesienią na bank miały dużą kępę. Zapewne trzeba bezie je traktować jako jednoroczne i każdego sezonu kupować nowe.
Ależ z tym opisem sąsiadów trafiłaś ;:7 toż wtedy co u mnie zaczęło się głośne granie młody na 18 dostał po babce opla i z niego wychodziły głośne dźwięki. Teraz wiem to znak, że ja mam coś nowego taka pokazówka dla miejscowych. Zauważyłam gdzie jest nowe auto to parkowane jest na widocznym miejscu od drogi ;:306 jak wszyscy zwrócą uwagę to wtedy miejsce parkowania się zmienia ;:306
My z dużej anonimowości więc mamy inne spostrzeganie wielu spraw.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu jakie piękne kolory jesienne, u nas tak drzewa też cudnie świecą, podeszłam do okna i patrzę no światło ktoś w pokoju zostawił, a to odbijały się drzewa w oknie i tak wyglądało, już awantura wisiała w powietrzu, że mi światła nie wyłączają w domu ;:306 ;:306 ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”