Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

dziad_Jag pisze: Czy możecie poradzić jakiś gatunek gronowego rosnącego wysoko? I oczywiście nie pękającego do diaska.
Red heart
Tudor
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Do gruntu posadziłem pomidorki typu sherry ...jedne już się przyjął ..drugi połamany przez koty :( zmarł....
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
atymtym
100p
100p
Posty: 112
Od: 18 sie 2019, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Szukam kilku odmian pomidorków koktailowych z wyrazistym smakiem, najlepiej lekko kwaskawe lub jakiś owocowy posmak, muszą być małe, fajnie by było jak będą kolorowe. Przeznaczenie to dodatek do sałatki z rukolą, szpinakiem itp. Próbuję zmienić przyzwyczajenia żywieniowe dziecka :heja
Ewao4
500p
500p
Posty: 839
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

A czy dobry jest cytrynek??Bo posadziłam kilka krzaczków..
Pozdrawiam Ewa
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Cytrynek na stałe u mnie od dziesięciu lat.
Kasia
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Cytrynek koniecznie. Moim drugim faworytem (a może pierwszym) jest Kas/32/1. Jedyna wada to bywają sezony,że pękają owocki. Ale ten smak...
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

atytym Green Doctors Frosted - zielony, koktajlowych, o słodkim, świeżym, owocowym smaku. U mnie na stałe od 5 lat, wszyscy go uwielbiamy - w tym dzieci 3&6 lat. To jest nasz pomidor nr 1. Ma tylko dwie wady, późno dojrzewa jak na koktajlowke i lubi pękać.
Tak swoją drogą, mam bardzo warzywożerne dzieci, ale jedno jakoś do sałatek z rukolą się nie dało przekonać (jak i jej tata). Drugie je chętnie... Ale to nie jest smak, który wszystkim odpowiada.
Iza
Awatar użytkownika
atymtym
100p
100p
Posty: 112
Od: 18 sie 2019, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

W przypadku sałatki pękające owoce nie są przeszkodą :D , a czy shadow boxing sprawdzi się w sałatce? Jest kolorowy więc będzie mówił z tależyka: zjedz mnie ;:138 , to była by zachęta dla dziecka
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Niestety ...został mi się jedne krzaczek koktajlowych .....
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
wanderka
200p
200p
Posty: 201
Od: 26 cze 2008, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Kilka lat temu z wymianami forumowej miałam nasiona megagroniastego i mikropomidorkow wielkości porzeczki, od Kozuli jeśli się nie mylę pochodziły.
Kilka lat miałam przerwę w dostępie do ogródka i nie miałam jak chodowac pomidorów. Aż do tego roku, kiedy już wiem ze będę mogła je sadzić co rok. Ale nie mam tych nasion :/

Tylko jak zdobyć znów te odmiany? Ktoś z was może je powtarza? Będą w tegorocznej wymianie, jest szansa?
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

To mój bidulek

Obrazek
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

chudziak pisze:
dziad_Jag pisze:Czy możecie poradzić jakiś gatunek gronowego rosnącego wysoko?
Ja polecam "forumowe" odmiany - winogronek i truskawkowy - to odmiany pomidorków koktajlowych wysokich - odmiany te mam od kilku lat a nasiona pochodzą z AWN . Z ogólnie dostępnych to uprawiam jeszcze cytrynka groniastego :D
Właśnie dziś jako forumowicz z zielonym listkiem na pupie odkryłam AWN - mam nadzieję, że i w tym roku znajdą się bohaterskie świstaki, które pozawijają i wyślą darowane nasionka. Niespecjalnie mam się czym podzielić, jako że dopiero zaczynam przygodę z uprawą, ale chętnie obdaruję zainteresowanych nasionami pomidorów, jeśli w tym roku powtórzą cechy rośliny matecznej (nie do końca jestem pewna, co kupiłam w ubiegłym roku w ogrodnictwie, ale pyszne były i pięknie rośnie z własnej rozsady :))

pozdrowienia serdecznie nadmorskie
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 6 cz.

Post »

Mamiroma4, ja też mam takiego bidulka, dostałam od sąsiadki, rwanego. Krzywa nędzota, 12 cm. Nawet nawozu nie dostał pod nogi, bo się bałam o jego zdrowie fizyczne. Dzisiaj już jest prosty, za tydzień go czymś nawiozę. Chyba rozcieńczonym krowieńcem, a potem sypnę z garść granulek tegoż. To koktajlówka NN, 75 cm wysokości. Nie znam koktajlówki o takiej wys.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”