Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź w kwestii żurawek ;:196 Nawet o tej porze Twój ogród ma wiele uroku ;:108 kolory coraz bardziej stonowane, ale nadal pięknie ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród przy domu

Post »

Bardzo ładny ogród ,podoba mi sie ułożenie sciezek ,a jaka kępa żurawek,zostaje u Ciebie i podpatrze rabatki.
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Natalio, żurawki możesz wysiać na sto procent siewki powinny się pokazać. Jest z tym trochę opatulania, ale warto za niewielką kasę mieć dużo sadzonek...obwódki z tych roślin ładnie wyglądają, przez cały sezon.
Kolory stonowane :wink: o tej porze ozdobą są rośliny iglaste...mają różne kształty różne odcienie zieleni.

Marzenko :wit ścieżki same z siebie powstały. Wszędzie musiał być dostęp, no i najważniejsze...podzielone rabaty łatwiej jest odchwaszczać. Łatwiej jest oplewić kawałek, niż od razu duży kawał.
Żurawek jest kilka odmian, nie wszystkie są widoczne...słabo rosną, coś im brakuje. Tegoroczne świeżynki posadziłam przy ścieżkach, może z czasem się rozrosną...będą podkreślały większe rośliny.

stefcia :D Witaj, zapraszam do oglądania.

Dzisiejsze fotki...
Epimedium szybko się rozrasta, liście wyglądają zdrowo...są nie naruszone przez przymrozek.
Obrazek

Żurawka
Obrazek

inne Epimedium
Obrazek

Obrazek

Kiełki irysa
Obrazek

Pierwiosnek łyszczak
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Berberys
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fiołki zaczynają kwitnąć...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj Aniu :wit pięknie Ci to rośnie pierwiosnek łyszczak ,żurawka , epimedium , aż miło patrzeć ;:108
Fiołeczki takie słodziutkie ;:333
igaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 27 lis 2019, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 6B

Re: Ogród przy domu

Post »

Anna11 pisze:
Obrazek
PIękny ogród, wpisuję się i oglądam dalej. Zauroczyły mnie te łubiny, piękny maja kolor, możesz mi powiedzieć gdzie kupiłaś? i jak się nazywa?
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

stefcia dziękuję :D rośliny się rozrastają, w końcu można je zobaczyć z większej odległości. Wszystkie rodzaje mogę z czystym sumieniem polecić, rosną bez problemu. Rośliny kupiłam w wątku sprzedażowym tutaj na Forum ;:215 z czego się bardzo cieszę :D

igaa łubiny zostały własnoręcznie wysiane. Nasiona pochodzą z firmy Legutko. Trafiły się różne kolory...rośliny już nie ma wypadła. Na początku rosła na słonecznym stanowisku, potem doszedł z południowej strony żywopłot...roślina samoistnie wyginęła. Jeszcze pamiętam że kolor był tylko kilka sezonów...obok pokazywały się samosiejki, kwitły w innych kolorach.
Pierwsza sadzonka jest oryginalna, dzieci nie przejmowały cech matecznych.
Wysiewy polecam, nasiona kiełkują bez problemu...nawet wysiane w gruncie. Tylko trzeba zaznaczyć miejsce wysiania, odchwaszczając można wyciąć sadzonki.
No i najważniejsze, kolor łubinów daje po oczach...widać je z dalszej odległości :;230
Pozdrawiam :wit
igaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 27 lis 2019, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 6B

Re: Ogród przy domu

Post »

Dziękuję, wiosną kupię. Ja już wysiewałam łubiny, nie pamiętam jakiej firmy, ale nigdy nie miałam takiego koloru. Miałaś szczęście, szkoda tylko że znikł, u mnie coś wyjada w zimie korzenie i zostaje dziura w ziemi
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

igaa piszesz o wyjadaniu korzeni...też mam ten problem. Największe straty są w roślinach cebulkowych, są różne sposoby odstraszania gryzoni. Z tego o stosowałam, najskuteczniejsze są czosnki...ozdobne, zwykłe kuchenne dodawane do potraw. Korona cesarska, zapach czosnków odstrasza myszowate. Czosnki posadzone na rabatach, dają minimalną ochronę...straty też są, ale znacznie mniejsze.

Ogród nie do końca ogarnięty, czekam na cieplejsze dni. Hortensje, iglaki zdobią rabaty o tej porze.

Obrazek

Wiąz 'Jacqueline Hillier'
Obrazek

Rododendron, nie będzie przymrozków dostanie wody do picia. Na jesieni został trochę wody, chyba za mało...liście są skręcone do spodu.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Przepiękne ogród wygląda pokryty szronem ;:63 ;:63 ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Witaj Aniu :wit Wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem dla Ciebie i całej Twojej rodzinki ;:23
Cudnie Twój ogród prezentuje się oszroniony. Ja niestety dojeżdżam sezonowo do swojego ogródka, to takich zdjęć u mnie jak na lekarstwo. Byłam ostatnio zobaczyć jak roslinki się czują i zaszokowały mnie róże. Praktycznie wszystkie mają liście ! Co to za zima (?) ;:185 Oczywiście ma ona swoje plusy i minusy, ale pierwszy raz cos takiego zobaczyłam o tej porze roku...
Twój zimowy jak z bajki. ;:oj

Pozdrawiam cieplutko :D
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Pozwolisz, że wskoczyłam od razu do Twojego ogródka!
Muszę na spokojnie pooglądać te śliczności! Piękne zdjęcia ;:108
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Blueberry, śniegu brakuje...szron ozdobił drzewa i krzewy...fajnie wyglądają na foto :D

iwwa :) za życzenia dziękuję...rodzina też dziękuje. Asiu Tobie i Twoim najbliższym życzę pomyślności w Nowym Roku ;:167
Piszesz o różach, zrobiłam foto róży z różowymi wypustkami...wyszło nieostre, nie wstawię foto. Przeszłam się dzisiaj po ogrodzie, sprawdziłam co się dzieje. Żółto kwitnąca róża jest oblepiona zielonymi liśćmi...nawet jeden nie odpadł...dziwny widok :wink:
Zobacz jak wyglądają pierwiosnki...
Obrazek

Przesadziłam na jesieni jakieś cebulki, wypuściły liście...
Obrazek
O tej porze ogród zdobią iglaki...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

stefciu :wit zapraszam, zdjęć jest niewiele...czekam na cieplejsze dni, ogród prosi się o posprzątanie :;230
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu,
już od kilku dni spoglądam łakomym wzrokiem na ogród, łapki świerzbią do roboty.
Ale mimo wszystko postanowiłam poczekać jeszcze ze dwa tygodnie, nigdy nie wiadomo, jaki numer wykręci pogoda w lutym.
Myślę, ze Ty tez powinnaś jeszcze chwilkę poczekać.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”