Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

No tak... ale zdjęć jest 7, a opisów 6 ;:224
Ta czerwona to zapewne jakaś siewka. Przedostatnia kojarzy mi się z dalią Rancho, ale nigdy jej nie miałam, więc głowy nie dam.
Awatar użytkownika
sofijapz
100p
100p
Posty: 187
Od: 11 sty 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Czy ktoś może rozpoznaje tą dalię, rośnie dość wysoko, u mnie ma około 180 cm, kwiat do 14 cm spłaszczony, dostałam od sąsiadki działkowej.

Obrazek
a tak wygląda w całości

Obrazek
Pozdrawiam, Zosia
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

gapa ze mnie pominęłam 3 od góry dalie ma ok 125 cm i średnica kwiatu ok 14 cm,a jeśli chodzi o rancho to nie sadze ze to ona wygląda troche inaczej ale mogę się mylić.pozdrawiam

Proszę o poprawną pisownię(regulamin). Iwona



Vimen na stronie 33 w tym wątku napisałaś/napisałeś 10 sierpnia 2017 roku,że prosisz o identyfikacje dali i na tych 1 zdjęciach jest dalia, która u mnie jest na 3 zdjęciu :D Czy znasz może już jej nazwę? Z góry dziękuję za pomoc :)
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Ta dalia bardzo zmieniała się w ciągu sezonu, ale w końcu uznaliśmy, ze jest zgodna z etykietą - Ada's Attraction. Z tym że piszesz, że u Ciebie ma 120 cm, a to jest raczej niska dalia 70-80 cm.
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Witajcie :)

Mam ją pierwszy rok kupiłam w opakowaniu zbiorczym z Lidla,nazwy nie było i faktycznie jest dość wysoka bo ma ok 120 cm ale to same kwiaty tak wybujały bo krzak jest niższy nie więcej niż 90 cm i jak się przyjrzałam twoim zdjęciom to jakbym widziała swoją na żywo.Pozdrawiam serdecznie.

Mam jeszcze dwie zagadki które do niczego nie mogę porównać przeszukałam wszystkie wątki o daliach i nic
1) Stara odmiana z babcinego ogrodu,dosłownie z babcinego bo dostałam ją w spadku po mojej babci.Ma ok 90 cm wysokości i kwiat ok 11 cm średnicy.Kolor to taka mieszanka pomarańczu i czerwieni
Obrazek

Obrazek

Obrazek


2)Także stara odmiana.Ma ok 120-130 cm wysokości,średnica kwiatu ok 7-9 cm.Mniej więcej połowa kwiatostanów ma żółty środek.Każdy kwiat wygląda inaczej.Kolor bordowo-czerwony

Obrazek

Obrazek

Obrazek
oliwia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 12 cze 2007, o 09:24

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Obrazek
Czy zna może ktoś nazwę tej dalii? Znalazłam ją pod tym linkiem
http://www.dahlie.net/bilder/fotos/medi ... G_3349.JPG
i pod nazwą Monika. Próbowałam potem znaleźć tę dalię w różnych szkółkach i na innych stronach poświęconych daliom, ale nigdzie indziej nie występuje w tej postaci. Można spotkać dalię o tej nazwie , ale w innym kolorze i innym kształcie-wiec podejrzewam, ze w tym katalogu znalazła się pod błędną nazwą. Zdjęcie wygląda na autentyczne więc taka dalia prawdopodobnie istnieje, tylko nie potrafię jej znaleźć.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Niestety nie wiem co to za odmiana. Poza zdjęciem musielibyśmy znać takie parametry jak wysokość rośliny i rozmiar kwiatka.

Istnieje za to podobna Silver Years viewtopic.php?p=5493317#p5493317
takasobie pisze:Silver Years

Obrazek

Obrazek

Obrazek

1. Klasyfikacja: dekoracyjna
2. Kolor podstawowy: różowy
3. Kolor dodatkowy: biały
4. Wysokość: 100-120 cm
5. Wielkość kwiatu: 12-15 cm
6. Twórca odmiany: Verwer, Holandia, 1992
oliwia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 12 cze 2007, o 09:24

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Narine-dziękuję. I nie ważne-czy trafiłaś-ja po prostu mam rąbnięte na punkcie tego koloru i kwiatów dalii typu ball. Może jeszcze komuś się uda trafić. W informacji jest podana wysokość-100 cm wielkość kwiatu 10-15 cm - dalia dekoracyjna (dla mnie ewidentnie jest to dalia kulista). twórca Schulz, Erhard (Deutschland), 1998 . Wrzucając linka, myślałam, ze otworzy się strona w tym katalogu-ale jakoś nie zadziałało-otworzyło się samo zdjęcie
A dalia pokazana przez Ciebie jest śliczna i pewnie też zacznę się za nią uganiać
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Wysoka dalia - 150 cm, kwiat ok. 15 cm, ale miała kiepską miejscówkę i na pewno susza też jej dopiekła. Bardzo żywe kolory. Mam swój typ, ale nie chcę nic sugerować.
Obrazek

Pomponik 80 cm wysoki, kwiat 8-10 cm w kolorze głębokiej ciemnej czerwieni.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Kasiu,
białoróżowa wygląda jak odm. Who Dun It, ale ta nie urosłaby tak wysoko...

https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 3#p5326513

Druga opcją jest Hapet Fancy - białoróżowa grzybieniasta (waterlily), u mnie zawsze b. wysoka, nawet powyżej 150 cm.

Obrazek

I jeszcze trzecia możliwość, to odm. Ringelspitz, też ją mam, ale nie wyrasta wyżej niż 120 cm, raczej może nawet być niższa...

Obrazek


Jeśli chodzi o ten czerwony pomponik, to wszystkie parametry przemawiają za odm. Nescio - wys. 80 cm, a z nowszej generacji może być Blyton Lady in Red (120 cm) - niestety nie mam zdjęć - na pewno znajdziesz w internecie.
Pozdrawiam
Barbara
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Najbardziej mi pasuje Who Dun It. Kilka lat temu ją miałam i była niższa i masywniejsza, ale zobaczymy w przyszłym roku. A pomponiki zaraz sobie pooglądam. Dzięki Basiu :D
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

A ja obstawiłabym Hapet Fancy - właśnie ze względu na kolorystykę i na wysokość - ma bardzo wyrazisty ten lila róż na końcach płatków. W ubiegłym roku u mnie bardzo się rozrosła i sporo karp rozdałam - może jedna trafiła do Ciebie?
Zapomniałam jeszcze o opcji Orion - kolorystyka ta sama, róż też mocny, ale wysokość 60 -70 cm. Tych opcji na pewno zalazłoby się jeszcze co najmniej kilka...
Pozdrawiam
Barbara
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Katalog odmian naszych dalii: dyskusje, uwagi, identyfikacja

Post »

Zupełnie nie wiem skąd ją mam. Od razu przy sadzeniu opisałam jako NN.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”