Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu zauważyłam u Ciebie coraz ładniejsze zdjęcia ;:138 ;:215 Chryzantemy super ale ja niestety długo się nimi na działce nie cieszę bo wnet koniec sezonu...
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo mi się podoba ten nieokreślony kolor chryzantem, Soniu. ;:215
Niezłą niespodziankę sprawiły Ci bratki. :D Teraz masz zagwozdkę, jak je przechować do wiosny. ;:108
Myślisz, że dadzą radę? ;:24
Pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Dawno mnie u Cibie nie było . Masz piękną ale i pracowitą jesień ;:108 . Pogoda ostatnio nas rozpieszcza i trzeba było korzystać . Faktycznie brzozy są piękne ale sporo sprzątania po nich ;:224 . Też mam po sąsiedzku trzy wielkie drzewa i tak co chwilkę zagrabiam liście. Jednak uważam, że te wiosenne mgiełki z młodymi listkami są warte zachodu ;:167 . Uwielbiam je do tego stopnia , że planuję posadzić na swojej działce chociaż ze dwie brzozy Dooreboosy bo są mniejsze i podobno tak nie pylą jak rodzime. Pozdrawiam i dalszych cudownych chwil z wnukami życzę :wit .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękny kolory chryzantem. ;:333 Zawsze jesienią podziwiam te cuda i planuję więcej u siebie posadzić, a wiosną zapominam. Przez zimę tyle planów i chciejstw się namnoży ;:224
Bratków już nie sieję. Te, które sadzę w gruncie wczesną wiosną zostawiają tyle dzieciaków, że muszę z bólem serca przerzedzać. ;:108
:wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziś trochę chłodniej, ale cały tydzień słoneczny i ciepły. Z bólem serca ścięłam kwitnące szałwie, pąki jeżówek i ostróżek. Ciepła jesień pobudziła miskanta Mornig Light do kwitnienia, to bardzo rzadkie zjawisko.

Obrazek

Maryniu dziękuję. ;:196 Na pewno lepsze zdjęcia niż na początku fotografowania ogrodu, ale jeszcze niewiele umiem. Właśnie się waham, czy kupować lustrzankę, ;:218 nigdy nie miałam zacięcia artystycznego.
Jak będzie ciepło, pewnie jeszcze zajrzysz na działkę, może przymrozki będą niewielkie, to chryzantemy przetrwają. ;:108
Swoje w donicach zamierzam na czas przymrozków wnosić do domu, jeszcze listopad ma być ciepły, to może postoją na schodach.

Lucynko dziękuję za pozdrowienia. ;:168 Jeszcze takiego koloru chryzantem nie miałam, trochę różowe, trochę fioletowe.
Bratki wysiałam późno, żeby mieć pewność, że zakwitną dopiero wiosną, a tu ciepło ponad 20 stopni i krótki dzień, więc kwitną. ;:222 Schowam w czasie mrozów do zimnego garażu, mam nadzieję, że wiosną też zobaczę kwiaty.

Ewelinko miło Cię gościć. ;:196 Dni teraz mam zajęte maksymalnie, ale już powoli przechodzę na czas zimowy, :wink: wnusiami będę się zajmować przez 3-4 dni, a reszta czasu dla siebie.
Brzozowo- sosnowe zagajniki mam na przestrzeni ponad kilometra. Lubię brzozy, ale sprzątanie jest męczące, właściwie cały rok śmiecą. Najgorszy okres to kwiecień maj, gdy żółty pył wciska się wszędzie. ;:223 Dobrze, że liście drobne, to z rabat nie zbieram, ale chodnik i podjazd co dwa dni musimy sprzątać.
Dooreboosy szlachetniejsze, ale chyba śmiecą podobnie. Jak będziesz mieć dalej od domu, to nie będą uciążliwe.

Małgosiu dziękuję, ;:196 Chryzantemy w mojej ulubionej tonacji, choć kolor mało wyrazisty. Zamierzam te w donicach ściąć i razem z karpami dalii podrzucić do znajomych. Może w piwnicy przetrwają, a wtedy wiosną porobię z nich sadzonki. Białe mam z takiego eksperymentu.
Co roku mam bratki w doniczkach, więc siewek wiele nie ma. W ubiegłym roku wysiałam fiołki rogate w sierpniu, ale do zimy przekwitły, więc wyrzuciłam. ;:174 Teraz posiałam we wrześniu i też zakwitły. Nadchodzą przymrozki, mam nadzieję, że przyhamują kwitnienie. Zamierzałam je właśnie posadzić na grządki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, co to za odmiana hortensji na tym pniu ?
Pięknie wygada nawet zbrązowiała.a widać ,że miała duże kwiatostany.
Trawy pięknie. ogród jeszcze się nie poddaje.Nawet jeżówka sobie zakwitła.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Wraz ze zmianą klimatu, zmieniły się także zachowania rozmaitych gatunków roślin. Kiedyś szkółkarze twierdzili, że ten i ów miskant u nas nie kwitnie, a teraz proszę bardzo, i Zebrinusy, i Morning Light spokojnie wydają swoje kłosy. :D
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit
Posiadasz olbrzymi i pięknie obsadzony ogród ;:167
Szczególnie zachwyciły mnie wielkie różnorodne trawy ozdobne ;:oj I oczywiście mały pomocnik ;:333
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie pamiętam, czy zabezpieczasz hortensje na pniu na zimę.
Zastanawiam się, czy takie sobie nie kupić
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Nad ranem minus pięć stopni, ogród pięknie zaszroniony.
Przycięłam wczoraj klony, ponieważ mocno zacieniają świerki i żywotniki. Wszystko oczywiście zbyt gęsto posadzone, a takich dużych już nie przesadzę.

Kilka zdjęć moich mieszanych żywpłotów. Ewelinko pozdrawiam. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu hortensja na pniu to Polar Bear. Lepiej wygląda zasuszona, bo kwiatostany uniesione. ;:215 Są tak duże, że po pierwszym deszczu zwisają i dopiero brązowe wracają do góry.
Byliny trochę zdezorientowane wysokimi temperaturami w październiku. Ostróżki, jeżówki i żurawki miały po kilka kwiatów i sporo pąków. Powycinałam, żeby nie traciły energii na tak późne kwitnienie.
Dziękuję za ciepłe słowa i odwzajemniam. ;:196

Wandziu mam siedem lat trawy, ale tylko raz zakwitły Morning Light i Gracimillus.
Ciepły październik pobudził też wiele nasion do wykiełkowania. Zostawiłam na próbę w gruncie buraki liściowe, może korzenie przetrwają i wiosną zobaczę czerwone liście. ;:218 Dzisiejszy przymrozek krzywdy im nie zrobił.

Katiusha dziękuję. ;:196 Wnuki to teraz najważniejsi mężczyźni w moim życiu. ;:167
Trawy, to po hortensjach moja druga miłość ogrodowa. Mam ich ponad sto, jeszcze nie liczyłam, bo co roku przybywa. Najwięcej ostnic, turzyc, rozplenic, prosa, trzcinniki, kilkanaście miskantów i co roku sporo jednorocznych.
Ogród o 3 ary mniejszy od działki Twojej mamy. :D To tylko 10 arów z domem i dużym wolnostojącym garażem. W stosunku do Twojej działki mam większy areał, ale zdjęcia robione z perspektywą na dłuższy bok działki, stwarzają wrażenie, że jest duży.
;:108

Małgosiu niczego nie zabezpieczam na zimę, hortensji nawet najmłodszych nigdy nie okrywałam.
Kupuj pienną, albo sama ukorzeniaj. ;:215 Moje wszystkie z własnej hodowli.
Mam dziesięć piennych, pojedynczo sadzone ładniej wyglądają na rabatach, niż taka liczba w formie krzewiastej. Chyba już wyczerpałam limit hortensji w ogrodzie, 31 bukietowych i jedna Anabelle. No może miniaturową Bobo jeszcze wsadzę. :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie pomidory z ogrodu, wnusiowie jutro zjedzą. :)

Obrazek

Dobrych myśli o bliskich w jutrzejszy dzień zadumy. ;:4
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu mieszany szpaler żywopłotu bardzo mi się podoba, taki różnorodny.To zamierzony efekt?
Posadziłam na razie dwa cisy z lewej strony od sąsiadów i dwa z prawej.Na wiosnę jeszcze dokupię.W rogu działki posadziłam sosnę Sattellite.
Traw masz sporo i cięcia na wiosnę, ale one tak pięknie wyglądają :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj :wit . Rzeczywiście nadmiar brzóz może być uciążliwy ale wiosennego widoku tych zielonych firaneczek to Ci zazdroszczę. Dobrze , że mam po sąsiedzku trzy sztuki ;:108 . Co do Twoich żywopłotów to wszystkie wyglądają fajnie . Choina kanadyjska rzeczywiście jest ciekawym rozwiązaniem. Świerki serbskie są przepiękne i na bank je posadzę wiosną. Znalazłam nawet w okolicy piękne okazy w sprzedaży. Miałam sadzić jesienią ale nie wyrobiłam się ;:185 . Pomidorki wyglądają smakowicie i żal, że to ostatnie. Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Taka teraz pora, że w każdej chwili możemy ujrzeć ogród oprószony szronem. Pięknie to wygląda ;:oj Rozplenica przysypana igiełkami mrozu wygląda przecudnie ;:oj U mnie ostatnio nie było przymrozków, ale wszystko zmarzło dużo wcześniej, teraz już nie wyrządziłby żadnych szkód.
Jesteś nie do zdarcia ;:63 I działka i wnuki, wszystkiemu podołasz. Ale jak nie kochać takich maluchów? Dają tyle radości :D
Pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”