"Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

Cześć dziewczyny :wit
Monstera variegata była zawsze moim chciejstwem, więc przeboleję jej gabaryty, choć mój małż twierdzi, że ze mną coś nie ten tego Obrazek

Bojownik na prośbę Foxowej Poznajcie oto Jon II (Jon I zginął tragicznie i przedwcześnie ;:145 )

Obrazek

A jak już przy ulubieńcach domowych jesteśmy - oto LARRY (imię nadane przez syna ;:224 ) Znaleziony i przygarnięty, gdy koczował przy sklepie mięsnym. Okazało się, że ma chip. Odkryliśmy dzięki temu, że był oddany do schroniska, adoptowany przez pana, który zamknął go w garażu, bo pies "dusił mu małe indyki" ;:223 Larry jakoś wyłamał drzwi od tegoż garażu i uciekł. Pan już go nie chciał ponownie. Larry został więc z nami.

Obrazek

Kolejne odsłony moich doniczkowców pewnie jutro, bo zapomniałam załadować do fotosika ;:124

Mam na pocieszenie niektóre moje rośliny "słuzbowe" ( bo trzymam je w mojej kancelarii ;:170 )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

Obłędna monstera! Tak pieknej jeszcze nie spotkałam.
No i zaciekawił nie Twój sposób rozmnażania ( słój w słój), tez muszę wypróbować. ;:333
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

:wit Grażynko, królowa monstera dziękuje za zachwyty ;:170 Słoiki w słoikach były chwilowe, bo zabrakło mi miejsca na nowe sadzonki. Poniżej nowy sposób.

Wczoraj moje dorosłe hoje brały prysznic, który mają okazję wziąść, jak czyszczenie liści z kurzu pojedyńczo mnie przerośnie Obrazek
Dziś dwie z nich, uwiecznione małpy w kąpieli.

Wcześniej prezentowana hoja pubicalyx:

Obrazek

Oraz niepokazywana jeszcze hoja australis:

Obrazek

Ta druga jest tak leniwa, że ostatnio uraczyła mnie Takim oto "olbrzymim" baldachem kwiecia Obrazek

Obrazek

Dzisiaj mam szpital w domu. Mój syn umiłowany 12-letni Staś objawił się w ciągu nocy z jelitówką, czyli "lało się górą i dołem" + "penteratura". Zawsze fascynuje mnie, dlaczego potomstwo zwykle wybiera początek weekendu na wyklucie jakiegoś choróbska.. Obrazek Obecnie leży jak kłoda, ale sytuacja w miarę opanowana, elektrolity, rosołek z rana ugotowany.
Z tego powodu musiałam odłożyć wyjście na działkę, więc zabrałam się za opanowanie hojowych sadzonek, bo wczoraj z czterech zrobiło się sześć i słoik przestrzennie nie ogarnął. Poczytałam blog czarodziejki hojowej. Napisała tam, że jeśli hoja ma iść pózniej "do ziemi" a nie w hydro, poleca do ukorzeniania podłoże do orchidei, duzą wilgotność ( bez bezpośredniego podlewania, tylko zraszanie) i zamknięcie np. w dużym worku na mrożonki.
Worków tylu nie miałam, ale przypomniałam sobie o małym akwarium w piwnicy.

Obrazek

Przytargałam, umyłam, doczepiłam świetlówkę led ze światłem typu "plant", którą miałam onegdaj w mniejszym akwarium.
Zgodnie ze wskazówkami powsadzałam w kubeczki plastikowe, odrobinę zaprawiając ukorzeniaczem ;:224

Obrazek

Efekt końcowy. Kubeczki stoją na podstawkach z pociętych butelek, tak, aby nie stykały się z wodą, która wypełnia dno akwarium. Tarrrrraaaa!!! ;:172
Trzymajcie kciuki za obovata picta, finlaysoni, macrophylla albomarginata, tam dao, nicholsoniae i tej, której karteczkę z podpisem zgubiłam Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobaczymy, co z tego będzieObrazek
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

Fajna metoda na ukorzenianie w akwarium. Tak się złożyło, że na początku roku szukałam i znaleźć nie moglam, a teraz mam 3 sztuki ;:oj :
2 stoją wolne, więc chyba też swoje sadzonki tam potraktuję (mimo tego, że wodne ukorzenianie całkiem fajnie mi wychodzi, odpukać ;:124 )

Australijka małpa w pełnym wymiarze, tyle liści i raptem 1 baldaszek? Nieładnie ;:185
Awatar użytkownika
Charlie30
200p
200p
Posty: 216
Od: 31 gru 2013, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inverness

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

Monstera jest cuuuuudoooooowna. Służbowy Cissus też mi się podoba.
https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 36&t=72351" onclick="window.open(this.href);return false;
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

Kasiu publicalix w kąpieli mnie zaskoczyła. Na oknie nie wyglądała na takiego olbrzyma.
Sprawdziłam swój najnowszy nabytek hojowy bo te jej listki były mi znajome. Okazuje się że to właśnie ją zakupiłam. Rany w jakim czasie ona urosła Ci do takich rozmiarów? Mam nadzieję że zajęło jej to kilka lat.
Hoja australis też śliczna tylko, taki z niej uparciuch.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

:wit

eDorka - trzymam kciuki za powodzenie akwariowego ukorzeniania ;:333 Małpę australis ratuje mnogość jej liści, które też lubię ;:124

Charlie30 - kwiecia dziękują za pochwały ;:167

Kasiu - no sporawa jest, ale nie martw się, ma ładnych kilka lat ;:306

Leżenie w domu z zapaleniem oskrzeli to magiczny czas niecodziennych obserwacji i czynności.

Miałam okazję przekonać się, że jesienne słońce ciągle rano oświetla królową ( zwykle już tyram w robocie):

Obrazek

Mogłam przyciągnąć sobie na stolik koło łóżka moją szklarenkę i co nieco do niej dołożyć (Dziękuję Aniu / Anka159 ;:196 )

Np. Piękną rositę:

Obrazek
Obrazek

Małą acutę variegatę wprost w podłoże:

Obrazek

Tak jak imperialis, kerri variegatę i carnosę compactę:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wcześniejszej kąpieli ciąg dalszy:

carnosa tricolor ( nie zatrybilłam i kwiatków zdjęć niet ;:124 , bo przegapiłam):

Obrazek

carnosa crimson queen i jej wypierdkowy kwiatek Obrazek:

Obrazek
Obrazek

Zobaczymy co wypuści korzenie w akwarium ;:224
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

Z akwarium świetny pomysł! Mają w nim wszystko co potrzebują do życia.
Hoje dorodne, wyrośnięte, sporo miejsca parapetowego potrzebują. A Australijke zasilałaś potasem? Może głodna bidula była?
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

O jak dobrze widzieć Cię znów na forum :D i od razu z grupą moich ulubionych roślin - trzymam kciuki za nowe okazy ;:333 a teraz lecę do drugiego wątku...
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

Piękne rośliny posiadasz a szczególnie te wyrośnięte prawie jak krzaki ( monstera i hoje ).
Do tego tyle młodych roślin wszelakich w trakcie ukorzeniania.
Nie rozumiem więc tytułu Twego wątku : " Szpital na peryferiach ".
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

Kasiu fajne nowe hoje Ci przybyły. Kolejne giganty w kąpieli i gdzie Ty trzymasz takie wielkie rośliny?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

Monstera variegata wygląda jak królowa variegat ;:138
Hoje fantastycznie rosnące i prezentujące się ;:333
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: "Szpital na peryferiach" Kasi II czyli reaktywacja:)

Post »

Jak super, że wróciłaś Kasia ;:138 .Brakowało Cię tutaj. Od razu z nowym wątkiem i z mocnym wejściem :D Pamiętam jak Ci nieco podmarzła ta minsterka podczas wysyłki, a teraz istne cudo. Pięknie Ci wyrosła i jest prawdziwą ozdobą. Gratuluję ;:333 Widzę, że dzielimy jeszcze jedną pasję poza roślinami (akwarium). No i dom Ci się wzbogacił o nowego lokatora widzę ;:215
Widzę, że teraz hoje wzbudziły Twoje zainteresowanie ;:63 Ja właśnie też ukorzeniam zakupine na forum szczepki carnosy tricolor i variegaty i też właśnie w małym akwarium :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”