Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Oj tak Aniu...Także żałuję tej odległości ;:174
Trawy kupowałam na piaszczyste powierzchnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Miałam ciężko harować nad przygotowaniem działki do zimy.. A leżę w domu z zapaleniem oskrzeli...ObrazekSzlag by to.. ;:223

Wspominki z piątkowego wypadu rozpoznawczego.
Piwonie przyjęły się w stosunku 7:2. Tu niektóre. Zobaczymy co zostanie po zimie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rozumiem, ze jak nic się do tej pory nie pojawiło, to już pupa?

Truskawki od mojej mamy też stwierdziły, że spoko:

Obrazek

Moim sąsiadem okazał się kolega z pracy, który trzyma u siebie na działce swoje ule. Będzie miał kto kwiatki zapylać ;:333

Obrazek

Otworzyłam także bar "Wróbelek" i lokum do wynajęcia przez chętnego gacka:

Obrazek
Obrazek

Chcę już tam iść i zrobić porządek...Nienawidzę chorować!!!! Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Kasiu życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia :D ;:167
ale przestrzegam jednocześnie przed zbyt szybkiem powrotem na dzialkę.
Przeczekaj do wiosny,zdążysz ze wszystkim jak będziesz zdrowa,
a ewentualne powikłania mogą Cie pozbawic przyjemności działkowania na długo. (odpukac)
teraz poczytaj sobie forum i pooglądaj w sieci ,wynotuj co trzeba i siedź w domu ;:167

Fajną masz działkę i dużo juz zrobiliście tam.
O wszystko zadbałas - podziwiam i murarki,i ptaki,i koty - no no jesteś prawdziwą działkowiczką ;:63
Bedzie co podglądać w watku.
Nie okrywaj roż,póki nie ma mrozów powyżej 5 *C nie okrywaj bo Ci zachorują.

A u mamy :D to piękne miejsce,już zagosppodarowane i to daje owoce.
Basen - jak jezioro :D
Super.
Oby do wiosny :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

I na działce i w domku już udało się Wam zrobić spore porządki ;:63 zaczynać od początku, to niełatwe zadanie, ale za to jaką będziecie mieli przyjemność, jak będziecie obserwować jak wszystko rośnie i kwitnie. W tej chwili macie tyle możliwości, że aż Wam zazdroszczę. Tyle miejsca masz do zagospodarowania, nie musisz latać z każdym kwiatkiem w garści i z obłędem w oczach jak ja ;:306, tylko sadzisz, gdzie przyjdzie Ci ochota.
Już sobie wyobrażam, jaki zapach będzie się unosił z piwoniowej alejki ;:oj Murarki, to bardzo sympatyczne pszczółki, mam ogromną frajdę kiedy budzą się na wiosnę. Nie tylko są śliczne (mają cudowne, puchate futerka), ale i bardzo pracowite ;:108
Choroby współczuję ;:196 , żadna pora roku nie jest na nią dobra. Dobrze chociaż, że za oknem zimno, to chociaż człowiekowi nie jest tak żal. Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Witaj, Kasiu. Przyszłam z rewizytą i już wiem, że będę tutaj stałym gościem. ;:108 Bardzo lubię obserwować tworzenie własnego gniazdka, tym bardziej że ja podobnie jak Ty, przerabiałam działkę zakupioną z rozmaitymi nasadzeniami i bałaganem. ;:204
I jeszcze jedno. Kocham taki lekki i dowcipny styl narracji. ;:333 Czyta się Twoje posty jak dobrą literaturę. ;:63
Smutno mi, że choróbsko nie pozwala Ci działać na działeczce ;:174 , ale może to po to, byś trochę odpoczęła... ;:218
W każdym razie życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i czekam na kolejne relacje z działkowych poczynań. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Witaj Kasiu pracy dużo na nowej działce zanim dostosujesz do swoich potrzeb, i się zacznie sianie pieleni przesadzanie i radość z tego jak wszystko pięknie rośnie powodzenia.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Kasiu, nade wszystko zdrówka życzę.
to najważniejsze.
Fajnie,że masz obok ule i pszczółki.To zupełnie inaczej, jak te owady sa blisko.U mnie jest ich na wiosnę za mało.
Co widać,że drzewka owocowe tak dobrze nie owocują. :cry:
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

:wit z łóżkowego stanowiska!

Dziś "podziwiałam" przez okno szronik na parkingowanych autach ( Wyjrzałam po usłyszeniu tego charakterystycznego "drapania" nieco zirytowanych kierowców po szybach swoich bolidów Obrazek)

Odkryłam, że leżenie w łóżku to z jednej strony straszna katorga i przyczyna odleżyn, sztywności karku i ogólnego "skostnienia", ale z drugiej możliwość szaleństwa w przeglądaniu Waszych wątków - aż do wypłynięcia oczu ( przynajmniej tym grozi mi mój małż, jak ciągle gapię się w laptopa) Obrazek

Karo - witaj! Życzenia działają ( odpukać) Nie wiem, czy usiedzę w domu, ale obiecuję, że ze dwa tygodnie wytrzymam i ciepło się ubiorę Obrazek. Poczytuję forum łakomie. Dziękuję za pochwały :oops: Z różami postąpię, jak radzisz.
Mamusine ranczo to niedościgniona ma inspiracja ;:167

Iwonko - niezmiernie miło Cię gościć! O tak, miejsca dostatek. Tylko jeszcze pełno korzeni do wygrzebania. Nie mogę już doczekać się i zapachu i pszczółek i tego latania z obłędem w oczach w poszukiwaniu wolnego miejsca Obrazek

Lucynko - rozgość się koniecznie! Postaram się sprostać oczekiwaniom i nie zanudzić moimi wywodami ;:224

eukomis - dziękuję za odwiedziny. Lubię grzebać w ziemi, więc ilość pracy mnie wręcz nakręca. Oby do wiosny ;:167

Aniu - ;:168 Lubie słuchać pszczelego bzykania po kwiatkach, a ile dobroci z tegoObrazek

Z braku laku pochwalę się dalszym ciągiem sprawozdania z odwiedzin rozpoznawczych czyli MIEJSCEM na kwiatki Obrazek

Tyyyyle go jest!
Widzimy także pojedyńcze trawy (moje sadzenie), grzyby jednokrotnie jadalne i Larrego szalejącego w liściach (ekhm...pomyłka.... śpiącego):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ze znalezionych zielonych z cyklu "Ototo nie wiem co to":

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przyłapałam je na migracji z rabaty sąsiadki. Stałam się więc ofiarą kryzysu uchodzczego, ale przyjmę uciekinierów Obrazek

Obrazek

Na koniec sierpniowy motyl z ROD szykuje się do porannego wyklucia. Śpiący małż w kokonie:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

To fajnie że bedziesz miała niespodzianki kwiatowe :) Jakie kwiaty planujesz?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Z serii "nie wiem, co to?":
1. Mahonia
2. Hortensja ogrodowa
3. dwa ostatnie zdjęcia, to trzykrotka wirginijska
Fajnie tak odkrywać skarby na działce ;:oj
Z tego kokona, to będzie chyba motyl-gigant ;:306 Ale zapowiada się na niezły okaz ;:65
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

;:138
Igala - witaj! Obecnie podziwiam wasze ogrodowe kwiaty i spisuje sobię, ale tyyle tego, co mi się podobaObrazek. Jeszcze mama ma mi nasionka wysłać, i sadzonki na wiosnę. Mam czas do namysłu do przedwiośnia Obrazek

Iwonko - Witaj! Dziękuję za identyfikację ;:oj ;:167 Ciekawe co jeszcze na wiosnę wylezie? Obrazek Będzie show z cyklu " Co to za roślina?" :;230
Tak, wykokonił się niezły okaz, tylko coś nie lata :;230
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Katiusha to od Kasi. :?: Lubię zwracać sie po imieniu. :)
Tworzenie ogrodu od początku, to wyjątkowo ekscytujące zajęcie. ;:oj Zaczynałam siedem lat temu na kompletnym pustkowiu. Ty jesteś szczęśliwą posiadaczką dużych drzew, one tworzą klimat. Nawet jak wiele powycinasz, to jednak kilka zostanie i będzie trochę cienia na działce. Domek pomalowany na mój ulubiony, oliwkowy kolor. ;:215 Wnętrze już ładnie się prezentuje, a najważniejsze, że można odpocząć i przechować drobiazgi i plony.
Różyczka zaraźliwa, ;:173 za rok już będą mieć więcej kwiatów. Tulipany też będziemy wiosną podziwiać. ;:65
Szacunek, że pomyślałaś o kotach, ptakach i owadach, a ule sąsiada to już absolutny rarytas. Pewnie miodem też Was kolega poczęstuje. :)
Miałaś dobrą szkołe działkowania u mamy, z pewnością szybko doprowadzisz działkę do doskonałego stanu.
Zazdroszczę lekkiego stylu pisania. ;:138
Zdrowiej, ;:168 działka poczeka, a wiosną napęd do pracy jeszcze większy.
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Tak, czy się Ciebie bardzo dobrze.
Druga Iwonka :D
Ja też tak jak Lucynka lubię oglądac tworzenie się ogrodu.
Wymyśliłaś już sposób na pozbycie sie karp?
Jeden jest długi, drugi szybszy, ale męczący
Pierwszy to nawiercenie pni i nasypanie saletry. Po kilku latach drewno sie rozłoży.
Drugi to po prostu wykopanie. Wymaga to wysiłku i sprytu.
Mam jeszcze uwagę co do milinu. Radzę wykopać. Milin jest bardzo ekspansywny.
Daje odrosty. Za pare lat będziesz żałowała, ze go masz.
On nadaje się tylko na olbrzymie działki.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród w powijakach + mamusine hektary :P

Post »

Witaj kochana przyszłam z rewizytą do Ciebie i bardzo mi się spodobało chętnie będę Ci kibicowała w Twojej pracy. Altanka wspaniała bardzo ładnie wygląda pomalowana jeśli można zapytać to czym to malowaliście? ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”