W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu , masz piękne widoki na góry i wzgórza , a w dodatku jesienne kolory. Widzę ,ze postawiłaś na klematisy , , bardzo je lubię
mam parę wielokwiatowych , ale podobają mi się botaniczne widziałam ,ze kupiłaś też , no a pudło narcyz i tulipanów mówi samo za siebie ,że wiosna u Ciebie będzie bardzo kolorowa miłej niedzieli ;:3 :wit
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu..pięknie ci kwitną chryzantemy, jesień cudowna..kolory jak z bajki ;:215 . O takich widokach na co dzień to tylko mogę pomarzyć ;:108 . Z nowościami zaszalałaś , oj będzie pięknie..ja w tym roku ;:222 , mam pechowy rok :wink:
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Kolorków jesiennych, że ho ho. I w ogrodzie i w drodze do Krakowa - no pięknie jest!
Ostatnio miałam taki ptaszkowy widok tuż nad moim domkiem, no patrzyłam na to i patrzyłam nie mogąc oczu oderwać od takiego niecodziennego u mnie obrazka.
Pozdrawiam ;:3 ;:168
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3659
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu trochę nazbierałaś chryzantem, dobrze, bo teraz masz więcej kolorów. Super widok masz jadąc do miasta ;:196. A powojniki posadziłaś w jednym miejscu? Fajna byłaby taka ściana z powojników. Dobrego tygodnia.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dobry wieczór Marysiu :wit
Cudne zdjęcie ;:333 , już wkrótce trzeba będzie wystawiać i uzupełniać karmniki.
https://images90.fotosik.pl/267/3098b8c4fcc7e269.jpg
Chryzantemy o tej porze roku są niezastąpione, a zebrałaś ich niezłą kolekcję. W tym sezonie zagościły także u mnie i mimo, że przymrozek ominął nasze strony, a jednoroczne jeszcze pokazują swoją urodę to właśnie chryzantemy przyciągają wzrok.
11 powojników, skrzynka cebulek, inne zakupy, no kto bogatemu zabroni ;:306
Pozdrawiam ;:196
Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

ŁAŁ! Marysiu! Takie pudło cebulek! ;:111 Oj, będzie się działo wiosną! :tan
Cudne chryzantemki zdobią Twój ogród, ;:215 a widoki otaczające Twoje siedlisko zapierają dech w piersiach. Przepiękne!!! ;:138 ;:138 ;:138
Podoba mi się ta biała skalnica. ;:333 Już sobie zęby ostrzę na wymianę. ;:108
U mnie pełnia lata tej jesieni. Sądzę, że u Ciebie pogoda podobna, niech więc letnie temperatury trwają i trwają, i trwają........ ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrówka i całuski. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Boziuniu te trzy ostatnie fotki do Nationale Geographic się nadają ;:63 ;:63 ;:63
Chryzantemki masz cudniaste.
Właśnie u Pawła zamówiłam podobną żółtą i czerwoną chyba 8-)
Te znaczniki w pudle z cebulkami to sama przygotowałaś do oznaczenia :?:
Chryzantemki od Ciebie powoli się rozwijają, część dopiero pąki ma ,ale fajnie bo się dłużej nacieszę nimi :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Cudowne chryzantemy! A zakupy ;:oj Ja tylko hiacynty kupiłam a o reszcie zapomniałam :roll:
Już wsadziłam 2 nowe róże i znów przyszło mi do głowy że właściwie to potrzebuje jeszcze następnych trzech co najmniej ;:14
Różyczka to jednak podstępna choroba :;230
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu wiem w jakich pięknych terenach mieszkasz, zdjęcia przecudne ;:215 a ptaki siedzące na kablach to rewelacyjne ujęcie ;:138
Faktycznie ilością cebulek zaszalałaś, ja już oczami wyobraźnie widzę jak będzie pięknie, kolorowo na Twoich rabatkach wiosną. Powojników też ogrom, czy planujesz je posadzić razem, przy jakiejś podporze, czy każdy dostanie inną miejscówkę.
Chryzantemy masz cudne ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam serdecznie!

Prawie wszystko już posadzone, ale nie przesadzone :wink: Co prawda pogoda dopisuje, ale miałam kilka spraw do załatwienia w Krakowie i ogród musi poczekać. Najbardziej załamuje mnie dywan z liści orzecha, bo czeka na wywiezienie. Pierwszego grabienia już nie widać. Pozostałe liście z czereśni i in. idą na grządki i okrywają różne wrażliwce. W prognozie dopiero pod koniec miesiąca zrobi się zimno a w listopadzie to nawet śnieg z deszczem widzę :wink:

Iwonko powiem szczerze że uwielbiam te widoki i jak wiesz wszystkich tam prowadzę, bo warte są zobaczenia tak jak rośliny w ogrodzie. Ciepło to pewnie u Ciebie dłużej zagości, bo na południu niestety im bliżej gór tym większe mają wpływ na temperaturę. Trzeba się pogodzić z tym, że sezon się kończy. Niedziela była udana bo znowu było ognisko ...pieczone ziemniaczki, czosnek i kiełbaska!
Już masz wolne to ciesz się piękną jesienią Obrazek


Justynko łan żonkili trochę ograniczyłam, bo wsadziłam między nimi parę roślin wysokich, ale wiosną i tak dominują :D Jesień piękna i ciepła więc wykorzystujmy ją Obrazek



Tereniu skoro kilka powojników już rośnie z powodzeniem to postawiłam na nie. Są ładnym uzupełnieniem :D Początkowo popełniałam błędy i chciałam powojniki przekonać do warunków u mnie, ale okazało się że to im trzeba stworzyć właściwe warunki i wtedy rosną ;:306 Sporo cebul straciłam przy wykopach kanalizacyjnych i postanowiłam je uzupełnić :D Dziękuję i pozdrawiam Cię ;:168

Zuziu często myślę co z Tobą, bo się nie odzywasz. Wiem że kilka przykrych zdarzeń było, ale czy dalej coś Cię trapi? Na pewno już wróciłaś do domu więc życzę zdrowia i jak najmniej niespodzianek Obrazek


Bea dawno i Ciebie nie widziałam i cieszę się że wpadłaś. Pamiętasz nasiona szałwii chyba Luna które mi posłałaś rok temu, a posiałam ja dopiero w tym roku i pisałaś że wytwarza bulwki które można przechować...wykopałam i moja nie ma bulwek :D Bardzo lubię obserwować ptaki ;:168

Kasiu rzeczywiście nazbierało się trochę tych jesiennych kwiatów! a jeszcze je rozsadzam :D
Powojniki rosną w dużej liczbie, bo chyba 6 na ścianie gdzie rozciągnęłam na ogrodzeniu siatkę cieniującą i zobaczę jak sobie tam poradzą. Pozostałe wsadziłam między róże tylko wiosna muszę dać im podpory.
To pasmo gór zawsze budzi w nas emocje szczególnie jak przewieje mgły znad Krakowa! Czasem są to niesamowite widoki!

Ewuniu i Ty dawno nie czytana ;:196 Moje karmniki już gotowe, ale jeszcze ziarno nie zamówione. Na razie ptaki buszują w ogrodzie. Szczególnie dzięcioł kuje, ale i sikoreczki się uwijają. Szpaki zjadły co trzeba i właśnie w większości odleciały.
Chryzantemy zagościły u mnie, bo coraz więcej odmian zimujących. ładnie się rozrastają i rozweselają ogród jesienny!
Masz rację jestem bogata w szczególności w zielone, bo na to nie żałuję pieniędzy, ale czas się zastanowić nad tym co robię ;:306 Pozdrawiam ;:196

Lucynko jesienne lato dobiega końca i w listopadzie pewnie się zmieni, ale co tam korzystajmy póki możemy! Zakupy poczyniłam jak zwykle kuszona przez internet ofertami i mam nadzieję że nie pożałuję. Skalnica o tej porze to maleństwo kwitnące, ale jakie wdzięczne ;:333
I ja Ci życzę słoneczka, zdrówka i ochoty do dzialkowania ;:196

Agnieszko dziękuję ;:168 , ale tu mam komu pokazywać moje widoczki.
Chryzantemki zamówione w tym roku może przynajmniej niektóre zostaną na dłużej, ale większość na pewno nie wyjdzie na wiosnę. Znaczniki są moje, kupuje na All i oznaczam gdzie co sadzę, niestety wszystkie pisaki po jakimś czasie znikają i znaczniki odzyskuję. U mnie niektóre też jeszcze w pączkach, szczególnie jest jedna co dopiero w domu pokazuje urodę kwiatuszków.

Igalo róże uwielbiam ale ograniczam bo strasznie mnie ranią, ogród wąski i zawsze któraś mnie potarga a o wiosennym cieciu nie wspomną ile mam zadrapań.
Jak też kupiłam hiacynty i jeszcze ich nie posadziłam, bo zawsze sadzę w dużej donicy, inaczej do wiosny zjadłyby je myszy.

Dorotko coraz bliżej miasto ale jeszcze nie wszędzie się wdarło. ;:215 Co roku obserwuję te gromadzące się przed odlotem ptaki. Rok temu chciały nam zmieść wszystkie winogrona, ale uratowaliśmy ;:306
Cebulki odkupiłam ...ja nie mam nikogo kto by mi dostarczał cebulki co roku ...ja muszę sama. Moja mama nawet jak żyła nie kupiła mi NIC z roślin.Powojniki już posadzone i część na ścianie po wyciętych choinkach, a część między różami. Podpory kupuję w marketach drewniane i ustawię wiosną. A może coś innego znajdę?
Chryzantemy dziękują :D

Dzisiaj rano mgła zasnuła okolicę i nic nie było widać nawet słońce pokazało się dopiero teraz w pełnej krasie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i śniadanie dzięciołka!
Obrazek


Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Maria żeby cię pocieszyć to moje wały spod orzecha (a widac tylko mniejszą część) a mam ich 3 (tylko kurcze orzechów było co kot napłakał bo zmarzły i ulewy majowe)
Obrazek


Ja już zrobiłam hiacyntom (częśći) zimowanie w lodówce :) lubie je miec wcześniej.
Nie strasz śniegiem i pluchą; jak ciężko pożegnać ;:3
Ale ładne zdjęcia; to rano robiłaś? To dzięcioł na ostatnim?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu też bardzo lubię obserwować ptaki, właśnie zastanawiam się czy im już nie sypnąć słonecznika do karmników. Jak dobrze, że masz lekarza drzew w postaci dzięcioła, jak Ci się go udało złapać przy pracy.
U nas mgła znikła dopiero koło godz 13, dziwny dzien, ale coś udało się popracować.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dzięcioła złapałaś w obiektyw ;:333 Piękny ptak.
Ja mam straszne tyły w ogrodzie, bo dopiero co wyszłam na prostą z czasem, ale nie narzekam, na wszystko będzie czas. Jak nie teraz, to wiosną ogarnę. Liście orzecha chyba najgorzej się rozkładają? Moja znajoma mieszka przy alei dębowej. O tej porze roku chodzi wściekła jak osa, bo większość czasu spędza w przedogródku na grabieniu. Aleja prawem chroniona :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”